صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 78910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 181

موضوع: مواد غذایی سالم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مواد غذایی سالم

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    حالا دوغ باشه گاز و بی گازش مهم نیست.
    رفیق شما میدونی چه نوشیدنی یا خوردنی هایی به خواب بهتر در شب کمک میکنه؟
    خیلی ممنون از کمکاتون
    قهوه اسپرسو!!
    از شوخی گذشته راستش کارآگاه پوآوروی معروف قبل از خواب hot chocolate میخورده ولی من چون خودم مشکل خاصی در مورد خواب ندارم نمیدونم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

خیلی ممنون از کمکاتون
    دوغ با طعم شبيه ايران رو كه بايد از همون مغازه هاي عربي و هندي بگيريد. بعضيهاشون كه حتي دوغ ايراني هم دارن. ولي براي دوستان دوغ خواري كه به اينجور مغازه ها دسترسي ندارن دو تا پيشنهاد دارم. يكي buttermilk كه مزه اش تا اندازه اي شبيه دوغه و تقريبا توي همه سوپرماركتهاي عمده در قسمت لبنيات بغل شيرهاي نيم گالني پيدا ميشه و گاهي وقتها ممكنه sale هم بزنن. بايد برندهاي مختلف رو امتحان كنيد ببينيد كدوم به ذائقه تون سازگارتره. مال kroger كه بد نيست. البته هيچكدوم اينها دوغ آبعلي قديم نميشه ولي به هر حال با امكانات موجود بايد ساخت. پيشنهاد دوم هم kefir هست كه تركها خيلي دوست دارن. البته اين يكي از buttermilk گرونتره و معمولا نديدم sale بخوره. ولي هر وقت sale بخوره عرض ارادت مي كنم.

راستي بحث جايگزين هاي دوغ شد يادم افتاد در مورد جايگزين ماست بگم. اينجا يه چيزي دارن به اسم sour cream كه معمولا به عنوان dip استفاده مي كنن. ولي بعضيهاش هست كه مزه اش تا اندازه اي به ماستهاي ايران نزديكه (به خصوص ماست مي ماس). اين رو هم بايد برند هاي مختلف رو امتحان كنيد و ببينيد كدوم رو ترجيح ميديد. برندهايي كه من دوست دارم يكي daisy هست كه خيلي وقتها sale ميخوره و همچنين breakstone و knudsen. البته دوستاني كه با ژلاتين مشكل دارن حواسشون باشه كه بعضي كارخونه ها توي sour cream و yogurt شون ژلاتين ميزنن. اون kosher gelatin هم كه مي نويسن تا جايي كه من تحقيق كردم واقعا از لحاظ يهوديت ارتدوكس كوشر نيست (چون معمولا از غضروف گاو مي گيرن). به فرض هم كه كوشر باشه، حلال نيست چون ذبح شرعي كوشر با ذبح شرعي اسلامي فرق داره.

براي خوابيدن هم شير كمي گرم شده، ماست بي نمك يا كم نمك و همچنين سيب كمك مي كنه. البته سيب (و به طور كلي ميوه ها) رو با شير و لبنيات نخوريد كه با هم نمي سازن.
    ویرایش توسط nimaafshar8 : October 22nd, 2014 در ساعت 02:56 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

مهراد جان توی شهر و دانشگاه ما تمام کسایی که از نظر اعتقادی معتقد به استفاده از گوشت حلال هستن با اطمینان کامل میگن کوشر و حلال mutually interchangeable هستن و کوچکترین تردیدی هم در این مورد ندارن با دلیل و برهان!! اصلا به همه تازه وارد ها این رو به عنوان tip یاد دادن و دوستان با رضایت کامل تشریف میبرن تریدر جوز گوشت حلال کوشر میخرن. یه مقدار بیشتر توضیح بدین تا حرف شما رو از طرف خودتون براشون نقل قول کنم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها

. به فرض هم كه كوشر باشه، حلال نيست چون ذبح شرعي كوشر با ذبح شرعي اسلامي فرق داره.
    .
    Quaecumque Vera

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    دوغ با طعم شبيه ايران رو كه بايد از همون مغازه هاي عربي و هندي بگيريد. بعضيهاشون كه حتي دوغ ايراني هم دارن. ولي براي دوستان دوغ خواري كه به اينجور مغازه ها دسترسي ندارن دو تا پيشنهاد دارم. يكي buttermilk كه مزه اش تا اندازه اي شبيه دوغه و تقريبا توي همه سوپرماركتهاي عمده در قسمت لبنيات بغل شيرهاي نيم گالني پيدا ميشه و گاهي وقتها ممكنه sale هم بزنن. بايد برندهاي مختلف رو امتحان كنيد ببينيد كدوم به ذائقه تون سازگارتره. مال kroger كه بد نيست. البته هيچكدوم اينها دوغ آبعلي قديم نميشه ولي به هر حال با امكانات موجود بايد ساخت. پيشنهاد دوم هم kefir هست كه تركها خيلي دوست دارن. البته اين يكي از buttermilk گرونتره و معمولا نديدم sale بخوره. ولي هر وقت sale بخوره عرض ارادت مي كنم.

راستي بحث جايگزين هاي دوغ شد يادم افتاد در مورد جايگزين ماست بگم. اينجا يه چيزي دارن به اسم sour cream كه معمولا به عنوان dip استفاده مي كنن. ولي بعضيهاش هست كه مزه اش تا اندازه اي به ماستهاي ايران نزديكه (به خصوص ماست مي ماس). اين رو هم بايد برند هاي مختلف رو امتحان كنيد و ببينيد كدوم رو ترجيح ميديد. برندهايي كه من دوست دارم يكي daisy هست كه خيلي وقتها sale ميخوره و همچنين breakstone و knudsen. البته دوستاني كه با ژلاتين مشكل دارن حواسشون باشه كه بعضي كارخونه ها توي sour cream و yogurt شون ژلاتين ميزنن. اون kosher gelatin هم كه مي نويسن تا جايي كه من تحقيق كردم واقعا از لحاظ يهوديت ارتدوكس كوشر نيست (چون معمولا از غضروف گاو مي گيرن). به فرض هم كه كوشر باشه، حلال نيست چون ذبح شرعي كوشر با ذبح شرعي اسلامي فرق داره.

براي خوابيدن هم شير كمي گرم شده، ماست بي نمك يا كم نمك و همچنين سيب كمك مي كنه. البته سيب (و به طور كلي ميوه ها) رو با شير و لبنيات نخوريد كه با هم نمي سازن.
    بسیار ممنون
    این شیر غیرارگانیک معمولی رو گرم بکنیم که مشکلی نداره؟ در ضمن من شیر رو همینجوری میخورم باز مشکلی نیست که؟

رشته و دانشگاه

بسیار ممنون
    این شیر غیرارگانیک معمولی رو گرم بکنیم که مشکلی نداره؟ در ضمن من شیر رو همینجوری میخورم باز مشکلی نیست که؟
    نه چه مشكلي داشته باشه؟ اينكه گفتم كمي گرم بشه براي اينه كه معده با شير گرم بيشتر حال مي كنه تا شير سرد. منظورم جوشوندن شير نبود. شيرهاي توي فروشگاههاي اينجا پاستوريزه است و نيازي نيست بجوشونيد. اين ارگانيك و غيرارگانيك هم انقدرها مهم نيست. روي همون شيرهاي ارگانيك هم خودشون ريز مي نويسن تفاوت قابل ملاحظه اي با اون معموليها نداره.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero

خیلی ممنون از کمکاتون
    دوست عزیز اگر مشکل بی خوابی در شب دارید به هیچ عنوان از عصر به بعد نوشیدنی های کافیین دار مثل چای و قهوه به خصوص قهوه که کافیین بالایی داره استفاده نکنید . می گن ماست و دوغ خواب اور هست. می تونید از اینها به جای چای و قهوه استفاده کنید. همچنین بعضی ها می گن نوشیدن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب به داشتن یک خواب اروم کمک می کنه البته در این مورد دقت کنید که شیر حتما باید گرم باشه.

سلام
    تجربیات اندکی که در آمریکا دارم
    1- برای کسانی که شبها نمیتونن بخوابن شیر، پنیر ، ماهی یا تن ماهی مشکلشون رو تا حد زیادی حل میکنه. در نظر داشته باشین شیر به خاطر مایع بودن ممکنه باعث بیرون روی هم بشه.
    2- اگر بتونید ماست درست کنید خیلی بهتره. شیر رو بخرید و خیلی راحت ماست درست کنید. میتونید طرز تهیه ش رو از فیلم هایی که در یوتیوب هست ببینید. خیلی ساده ست و مزه ش هم بیشتر شبیه ماست های ایران میشه. در ضمن دوغش هم خوشمزه تره!
    3- من برنج Royal از یه فروشگاه زنجیره ای به اسم Sams میخرم. پختش راحته و اصولا خمیر نمیشه طعمش هم خوبه.
    4- سعی کنید انواع میوه و رنگهای مختلف اون رو امتحان کنید و بخورید و چند وقت یکبار نوعش رو عوض کنید تا همه جور مواد به بدنتون برسه. هر طیف رنگی از میوه ها خاصیت خودشون رو دارن پس خودتون رو به دو سه میوه ی خاص عادت ندید. در ضمن لزومی نداره مقدار زیاد بگیرید من هر وقت میرم خرید از هر میوه یکی یا دو تا میگیرم ولی تنوعشون رو زیاد میکنم.
    5- سبزیجات رو به مقدار کم بخرید و زود و تازه مصرف کنید چون هم زود خراب میشن و هم خاصیتشون رو از دست میدن. لوبیا سبز و کلم بروکلی و توت فرنگی هم جزو این دسته طبقه بندی میشن.
    6- ماکارونی میتونه به مقدار زیاد پخته بشه و دو سه روزی از غذا پختن راحتتون کنه! برای وقتایی که برنج خستتون میکنه!
    7- در مورد نوشیدنیها شیر رو دست کم نگیرید، سعی کنید ج.شیده بخورید گاهی شیر فاسد در حالت سرد قابل تمیز نیست و وقتی گرم میکنید مشخص میکنه اینجوری ریسک مسمومیت هم میاد پایین. سعی کنید نوشیدنیهای سالم و """طبیعی"" بخورید. من خودم یه دستگاه هم زن برقی از والمارت خریدم میوه هارو خر میکنم و میریزم توش گاهی شیر و با موز قاطی میکنم و میخورم. حداقل نه نگهدارنده داره و نه مونده هستش.
    8- یه جایی خوندم 51 روز طول میکشه تا چربی های غیر اشباع غذاهای فست فودی (پیتزا، همبرگر ...) تو معده هضم بشه. بهتره کمتر از اینا استفاده کنید. یه نون پنیر سبزی یا یه املت و تخم مرغ خیلی بهتر از ایناست.
    9- ورزش رو دست کم نگیرید. حتی پیاده روی ساده جواب میده. در ضمن دوستانی که افت فشار دارند میتونن چند تا شکلات ترجیحا اونایی که رنگ تیره داره همراهشون تو کیفشون باشه هر جا ضعف کردن یکی میل کنن تا برسن خونه.
    10- در آخر توصیه میکنم به سمت خوراکی های طبیعی برید. عسل خرما خیلی بهتر از شکر و قند هستند.
    11- مراقب سلامتیتون باشید. اینجا اول خدا و بعدش خودتون هستید که به خودتون کمک میکنید. هیچی غذای خونه نمیشه سعی کنید تا جایی که میشه خودتون درست کنید هم ارزون تره و هم سالمتر. موید باشید و در پناه خدا.
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

Senior Member

یه پنیر پیدا کردم مثل پنیر تبریزی٬ از trader joe's اسمش هست Authentic Greek Feta in Brine که Made with sheep's Milk ٬

http://tastingspoons.com/wp-content/...fetacheese.jpg

چون خوشم اومد گفتم اینجا بذارم
    امضا نامرئی

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

دوستان در کالیفرنیا جنوبی ارزانترین grocery کدام سوپر استور ها هستند؟ وال مارت یا ..؟
    اصلا سوپر استور ارزانتر میشه یا اینای که فرنچایز نیستن(مثل وال مارت کمپانی نیستن)
    گوشتی که خونش کمه رو از کجا میشه پیدا کرد چون طمع اش بهتره یک کوچولو و چقدر گرونتره؟(از این گوشتایی که حیوون بیچاره رو سرش رو بریدن تا دست و پا بزنه تخلیه شه - ببخشید خیلی rated R شد)، توی امریکا(امریکایی) هست طرفدار همچین گوشتایی باشه، ایرانی ها یا پاکستانی ها و عرب ها منظورم نبود، اصطلاحی دارن به غیر حلال برای همچین گوشتایی؟
    برای من مطلقا حلال بودنش مهم نیست، سرفا ایا تفاوت گوشت کم خون و پر خون بین امریکایی ها مرسوم هست یا خیر؟

مرسی
    ویرایش توسط frontwise : June 20th, 2016 در ساعت 12:31 PM

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    دوستان در کالیفرنیا جنوبی ارزانترین grocery کدام سوپر استور ها هستند؟ وال مارت یا ..؟
    اصلا سوپر استور ارزانتر میشه یا اینای که فرنچایز نیستن(مثل وال مارت کمپانی نیستن)
    گوشتی که خونش کمه رو از کجا میشه پیدا کرد چون طمع اش بهتره یک کوچولو و چقدر گرونتره؟(از این گوشتایی که حیوون بیچاره رو سرش رو بریدن تا دست و پا بزنه تخلیه شه - ببخشید خیلی rate r شد)، توی امریکا(امریکایی) هست طرفدار همچین گوشتایی باشه، ایرانی ها یا پاکستانی ها و عرب ها منظورم نبود، اصطلاحی دارن به غیر حلال برای همچین گوشتایی؟

مرسی
    در مورد جنوب کالیفرنیا و برای شهر مورد نظر شما اطلاع دقیق ندارم که کدوم فروشگاهها ارزونترن و دوستانی که اونجا زندگی می کنن بهتر میتونن جواب بدن. ولی به طور کلی نمیشه گفت در یک فروشگاه همه چی ارزونتر از فروشگاههای دیگه هست. ممکنه برخی اجناس در یک فروشگاه ارزونتر باشه و برخی اجناس در فروشگاه دیگه. لزوما به بزرگی و کوچکی فروشگاه ربطی نداره. در پستهای قبلی تاپیک صرفه جویی بیشتر در این مورد توضیح دادم.

مقررات ذبح شرعی در شریعت یهود تا حد زیادی شبیه مقررات اسلامیه و به گوشت حیوانی که به روش شرعی یهود ذبح شده باشه (یا کلا هر خوراکی که طبق شریعت یهود حلال باشه) میگن kosher. شما گوشت کوشر رو تقریبا در هر سوپرمارکتی در هر جای آمریکا می تونید پیدا کنید. البته بین خود یهودیها اختلاف هست که گوشتی که مهر کوشر خورده واقعا شرایط کوشر داره یا نه و بسته به اینکه تاییدیه یک محصول توسط چه مرجع دینی صادر شده باشه، ممکنه برخی محصولات از نظر برخی یهودیهای ارتدکس قابل خوردن نباشه. در تاپیک مواد غذایی سالم در این مورد بیشتر توضیح دادم. احتمالا برای شما این جزییاتش مهم نباشه چون سؤالتون صرفا از لحاظ خارج شدن خون از بدن حیوان بود نه جزییات جنبه مذهبی قضیه. گوشت کوشر این شرایط عمومی رو داره و تقریبا همه جا در دسترس هست و قیمتش مقداری گرونتر از گوشتهای معمولیه.

برام روشن نبود که چرا با گوشتهای حلال مشکلتون حل نمیشه. اگه منظورتون نگرانی در مورد مسائل بهداشتی خرید گوشت از مغازه های عرب یا پاکستانی بود، اونها گوشتهای حلال خودشون رو باید از مراکز مجاز ذبح تهیه کنن که همه شون تحت نظارت اداره بهداشت هستن. ولی به هر حال اگه جزییات مذهبی قضیه براتون مهم نباشه، گوشت کوشر رو به راحتی می تونید تقریبا از هر سوپرمارکتی تهیه کنید.