صفحه 223 از 232 نخستنخست ... 123173213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,221 تا 2,230 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza DWG نمایش پست ها
    کسی می دونه اگر از ارز مسافری استفاده کرده باشیم برای دریافت ارز دانشجویی مشکلی پیش می یاد ؟
    من از بچه ها شنیده بودم که ممکنه ندن ولی امروز خودم زنگ زدم وزارت علوم و گفتم اگه 400 دلار رو پاسم برای دبی بگیرم می تونم دلار دانشجویی بگیرم؟
    گفتند بله ربطی به هم نداره. پس مشکلی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط LADAN_1978 نمایش پست ها
    بهترین راه از نظر من اینه که اول ثبت نام کنید تا تاریخ گرفتن ارز رو از دست ندید و بعد به آدرس ایمیلی که توی صفحه سوالات متداول داده اند مکاتبه کنید و با توضیح شرایطتون ازشون پاسخ بخواین.من هم سوالی داشتم و با این ایمیل آدرس مکاتبه کردم بعد از یک روز جواب دادند. موفق باشین.

تجربه شخصی از روند سایت نشا :

- 4-5 ماه پیش در سایت ثبت نام کردم که همین روزها ارز رو بگیرم که یهو اعلام کردن این ثبت نام باطل است و روش تغییر کرده و دوباره باید ثبت نام کرد.
    - وقتی دوباره ثبت نام کردم تاریخ 30 تیر رو دادن و در حالت انتظار گذاشتند که باید بررسی بشه.
    - امروز وضعیت از حالت بررسی به حالت عدم تایید مدارک تبدیل شد. دلیلش رو اینطور ذکر کردن که پذیرشتون مهر سفارت ایران رو نداره. پس این درخواست تایید نمیشه. در نتیجه امکان ویرایش فعال شده بود به این معنی که از اول مدارک رو پیوست کنیم.
    - بجای گواهی پذیرش ، گواهی اشتغال به تحصیل رو جایگزین کردم و تاریخ 9 تیر که باز شده بود رو انتخاب کردم و حالا دوباره برگشتم به نقطه اول یعنی حالت انتظار برای تایید.

شاد و پیروز باشین
    درود

اين ديگه چه ايراديه؟ ما چجوري مي تونيم پذيرش را به تاييد سفارت برسونيم وقتي اينجاييم؟ اين قانونه جديده؟ بالاخره با برگه پذيرش و ويزا نامه ارز مي دن؟؟

سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط sinam نمایش پست ها
    درود

اين ديگه چه ايراديه؟ ما چجوري مي تونيم پذيرش را به تاييد سفارت برسونيم وقتي اينجاييم؟ اين قانونه جديده؟ بالاخره با برگه پذيرش و ويزا نامه ارز مي دن؟؟

سپاسگذارم

نگران نباشید . با این دقتی که دارن مدارک رو بررسی میکنن حتما متوجه میشن که شما تازه پذیرش گرفتید و نیازی نیست تایید سفارت داشته باشید. چون هنوز تحصیل رو شروع نکردید و ایرانید. تجربه من بر میگرده به افرادی که تحصیل رو شروع کردن. مثلا وقتی تاریخ پذیرش نشون میده یکسال از این پذیرش گذشته پس حتما گواهی باید به تایید سفارت کشور محل تحصیل رسیده باشه.

Junior Member bios2bb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    FH Aachen, Engineering Informatics

نقل قول نوشته اصلی توسط alish1363 نمایش پست ها
    سلام، خيلي از اونهايي كه به خاطر نقص مدارک ( گواهي اشتغال به تحصیل و ....) اين مرحله ريجكت شدن از طرف كارشناسان وزارت علوم، به خاطر نداشتن ويزا بوده، چندين نفر از دوستانم اينجوري بودن، خودم هم همينطور، واسه من نوشته بود به دليل عدم ارائه پايان خدمت وظيفه؛ قانون هنوز اين هست، براي ترم اولي‌ها، مثلاً در اين بازه زماني ترم سپتامبري ها و يا اونهايي كه May بودن و الآن دارن ميرن، با نامه پذيرش (كپي براي ثبت نام و اصل براي دريافت نهايي نامه بانك در روز مقرر) ميتونن براي هزينه زندگي (ماهي 1000 دلار و تنها 10 ماه در سال) اقدام كنند كه معمولاً بانكها 6000 تا رو الان ميدن و 20 درصد ارزش ريالي هم وثيقه ميگيرن تا حداكثر شش ماه عدش نامه اشتغال به تحصيل بهشون بدهيد. اما هزينه شهريه را قاعدتاً نميتونيد بگيريد، چون اصل صورتحساب ميخواد از دانشگاه كه قبل از ورود به محل تحصيلتون فكر نميكنم بتونيد اين نامه رو بگيريد (ديدم كه البته دوستان معدودي كه حتي قبل از رفتن، نامه رو گرفتن).
    دانشگاهی که من براش اقدام کردم، کلا سالی دو ترم داره و ترم زمستانی که از سپتامبر شروع میشه و تا پایان فوریه. ترم تابستان هم از مارس شروع میشه تا پایان آگوست... یعنی 12 ماه سال رو درگیر هستیم... البته اینا تاریخ ترمه و شروع کلاسا و تموم شدن کلاسا 2 هفته از این ور و اونور کسر میکنه... منتها اینارو خودمون میدونیم ورسما تو برگه پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل اینو نمینویسن و همون اول سپتامبر تا آخر فوریه - اول مارس تا آخر آگوست رو مینویسن...

حساب ما چجوریه؟
    هر بنده اي از بندگانم به جاي پناه بردن به ديگري با نيت خالص به من پناه آورد، از کارش چاره جويي مي کنم، گر چه همه آسمانها و زمين و هر چه در آن است عليه او توطئه کنند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silviya نمایش پست ها
    میبخشید شما ویزا گرفتین؟ آخه تعداد بچه هایی که پزشکی هستند خیلی کمه میخواستم ببینم وضعیت ویزا برای پزشکی ها چه جوریه؟ بدون کلیرنس هم ممکنه بدن و مولتی؟
    من خودم نمیخونم.برادرم داره تو مجارستان میخونه و 4 سال قبل اقدام کرد.ویزا هم داره در مورد الان نمیدونم فقط میدونم اون موقع راحت تر جا میدادن و الان سخت شده.حالا کسی جواب سوال من رو نمیدونه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام یک سوال داشتم از دوستانی که استرالیا هستند.
    دیروز از administration office- student center دانشگاه یک نامه رسمی گرفتم و بابتش هم 30 دلار پول دادم که دانشچو هستم و تا 2016 هم خواهم بود و هر ترم هم لازم نیست هی ثبت نام کنم و بلا بلا بلا... حالا می خوام برای سفارت ایران در کانیرا بفرستم. دوتا ادرس داره. یکی نوشته ادرس پستی . یک هم ادرس. شما برای کدوم فرستادید که رسید به دستشون. دوم هم اینکه این نامه کل مراحل تحصیلم رو گفته و تاریخها رو ترم به ترم. این رو تایید می کنند؟

Junior Member alish1363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد مهندسي صنايع ـ شريف

نقل قول نوشته اصلی توسط bios2bb نمایش پست ها
    دانشگاهی که من براش اقدام کردم، کلا سالی دو ترم داره و ترم زمستانی که از سپتامبر شروع میشه و تا پایان فوریه. ترم تابستان هم از مارس شروع میشه تا پایان آگوست... یعنی 12 ماه سال رو درگیر هستیم... البته اینا تاریخ ترمه و شروع کلاسا و تموم شدن کلاسا 2 هفته از این ور و اونور کسر میکنه... منتها اینارو خودمون میدونیم ورسما تو برگه پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل اینو نمینویسن و همون اول سپتامبر تا آخر فوریه - اول مارس تا آخر آگوست رو مینویسن...

حساب ما چجوریه؟
    سلام، براي وزارت علوم فرقي نميكنه، خيلي بخوام فرموله كنم حرفم رو بايد بگم هزينه يك سال زندگي (و نه شهريه) حداكثر 10000 دلار در سال (كه البته براي همراهان احتمالي شما هم مبلغي اضافه‌تر ميدهند كه اين ديه به بانك ربط داره و نه وزارت علوم) پرداخت ميكنند.
    به اميد روزي كه همه براي ماندن، اينقدر تلاش و تحقيق كنيم؛

مرگا به من که با پر طاووس عالمی، یک موی گربه‌ی وطنم را عوض کنم!

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alish1363 نمایش پست ها
    سلام، براي وزارت علوم فرقي نميكنه، خيلي بخوام فرموله كنم حرفم رو بايد بگم هزينه يك سال زندگي (و نه شهريه) حداكثر 10000 دلار در سال (كه البته براي همراهان احتمالي شما هم مبلغي اضافه‌تر ميدهند كه اين ديه به بانك ربط داره و نه وزارت علوم) پرداخت ميكنند.
    دوست من شما مطمئنید؟ بچه ها میگفتن هزینه زندگی رو هر ترم 6000 دلار میدن که اگر بتونید ترم تابستون رو هم نامه بگیرید برای اونم 6000 تا میدن (حداکثر میشه سالی 18000 تا) و شهریه رو در سال تا حداکثر 15000 تا. کاری به بانک ندارم ولی قانون اینطوریه. البته منم شنیدم. اینجا از بس هرکسی یه چیزی میگه آدم قاطی میکنه...!!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    دوست من شما مطمئنید؟ بچه ها میگفتن هزینه زندگی رو هر ترم 6000 دلار میدن که اگر بتونید ترم تابستون رو هم نامه بگیرید برای اونم 6000 تا میدن (حداکثر میشه سالی 18000 تا) و شهریه رو در سال تا حداکثر 15000 تا. کاری به بانک ندارم ولی قانون اینطوریه. البته منم شنیدم. اینجا از بس هرکسی یه چیزی میگه آدم قاطی میکنه...!!!
    دوست عزیز هزینه زندگی ماهیانه تعیین شده. ماهی 1000 تا برای اپلیکنت (اگر هزینه زندگی در اونجایی که می خواد بره کمتر از این نباشه). شهریه ام 15000 تا در ساله.
    در مورد تابستون و ... باید بگم در صورتیکه هر ترم تحصیلیتون (بهار و پاییز) کمتر از 6 ماه باشه (مثلا 5 ماه). برای 2 ماه باقیمانده سال هزینه زندگی نمی دن مگر اینکه اون 2 ماه رو به اسم ترم تابستون رجیستر کرده باشی. هزینه زندگی حداکثر می شه 12000 تا در سال.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

دوستان گرامی،

با توجه به اینکه تعداد سوالات در مورد سیستم نوبت دهی وزارت علوم خیلی زیاد شده من قصد دارم برای تاپیک جدیدی با نام " ارز دانشجویی- دریافت نامه از وزارت علوم" ایجاد کنم تا حجم بالای اینگونه سوالات کل تاپیک رو تحت تاثیر قرار نده و بتونیم مثل گذشته تاپیک مختصر و مفیدی داشته باشیم.

در صورتی که نظر خاصی در این باره دارید لطفا هر چه سریعتر از طریق لینک زیر اعلام کنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...918#post770918
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...