صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 98

موضوع: تمدید پاسپورت در حین تحصیل در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید پاسپورت در حین تحصیل در کانادا

سلام دوستان
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارند این مسئله رو توضیح بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط teflaki نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظر تمدید پاسپورت مشکی نداره. اما تمدید ویزا بعد از اکسپایر شدن پاسپورت و ویزای توش چطور؟
    من تا چند ماه دیگه پاسپورت و ویزام اعتبارشون تموم میشه. پاسپورت رو سفارت پاکستان تعویض میکنه اما برای تمدید ویزا چکار باید کرد؟ تاکید میکنم "ویزا " نه استادی پرمیت. کسی از دوستان هست که این کار را کرده باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط teflaki نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظر تمدید پاسپورت مشکی نداره. اما تمدید ویزا بعد از اکسپایر شدن پاسپورت و ویزای توش چطور؟
    من تا چند ماه دیگه پاسپورت و ویزام اعتبارشون تموم میشه. پاسپورت رو سفارت پاکستان تعویض میکنه اما برای تمدید ویزا چکار باید کرد؟ تاکید میکنم "ویزا " نه استادی پرمیت. کسی از دوستان هست که این کار را کرده باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    اگر Study Permit شما هنوز معتبره (بیش از شش ماه) می تونید به صورت آنلاین درخواست ویزای جدید بدید. درخواست شما، چون در کانادا زندگی می کنید، در CPC-Ottawa رسیدگی میشه. البته همون مراحل ایران رو سپری می کنید (ازتون سوال ها رو می پرسند و سی وی می خوان و ... اما سریع تر انجام میشه) و در نهایت پاسپورت رو به Ottawa ارسال می کنید و ویزاتون رو دریافت می کنید.

اگر Study Permit ـتون در حال منقضی شدنه، ابتدا باید برای اون اپلای کنید (باز هم آنلاین اپلای می کنید و پرونده اتون در وگرِویلِ آلبرتا بررسی میشه) و پس از این که پرمیت جدید رو دریافت کردید، با گذاشتن یه کپی از اون برای ویزا درخواست می دید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

دوستان گرامی،

من در حال حاضر در کانادا مشغول به تحصیل هستم. به تبع اینکه استاد راهنمای من از دانشگاهی به دانشگاه دیگر نقل مکان کرد، من هم بعد از حدود دو و نیم سال تحصیل در دانشگاه UNB در استان New Brunswick، به شهر مونترال نقل مکان کردم تا برنامه ی تحصیلی رو در دانشگاه UQAM زیر نظر همون استاد راهنما ادامه بدم.
    اما بر اساس قوانین استانی Quebec، می بایست علاوه بر مدارک تحصیلی که پیش از آغاز تحصیلم تدارک دیده بودم، برای اخذ مدرکی به نام CAQ اقدام می کردم و این مدرک اخیرا برای من (با تاریخ اعتباری تا سپتامبر 2019) صادر شده. اما در مطالب ضمیمه تذکر داده شده که در صورتی که فرد در حال حاضر در کاناداست، می بایست برای بسط زمانی (Extension) مدرک اجازه ی تحصیل (Study Permit) اقدام کنه.

نکته ی مهم در این بین این هست که اعتبار پاسپورت، و متعاقب اون ویزای دانشجویی من تا سال 2017 هست و بنابراین گمان می کنم که Study Permit من امکان طولانی تر شدن تا سال 2019 رو نخواهد داشت، مگر اینکه پاسپورت رو تمدید کنم، احتمالا متعاقب اون ویزای دانشجویی طولانی تری برای من صادر بشه (که اصلا نمی دونم که آیا در این مقطع ممکن هست یا خیر) و در نهایت، به استناد اعتبار زمانی کافی پاسپورت و ویزای دانشجویی، Study Permit با بازه ی زمانی طولانی تری برای من صادر بشه.

آیا با توجه به اعتبار تقریبا دوساله ی باقیمانده از پاسپورت فعلی، امکان دریافت پاسپورت جدیدی وجود داره؟
    اگر بله، آیا همچنان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن به آدرس http://daftar.org/far/default.asp تنها راه اقدام برای دریافت گذرنامه ی جدید، بدون نیاز به بازگشت به ایران هست؟

با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehm1984 نمایش پست ها
    دوستان گرامی،

من در حال حاضر در کانادا مشغول به تحصیل هستم. به تبع اینکه استاد راهنمای من از دانشگاهی به دانشگاه دیگر نقل مکان کرد، من هم بعد از حدود دو و نیم سال تحصیل در دانشگاه UNB در استان New Brunswick، به شهر مونترال نقل مکان کردم تا برنامه ی تحصیلی رو در دانشگاه UQAM زیر نظر همون استاد راهنما ادامه بدم.
    اما بر اساس قوانین استانی Quebec، می بایست علاوه بر مدارک تحصیلی که پیش از آغاز تحصیلم تدارک دیده بودم، برای اخذ مدرکی به نام CAQ اقدام می کردم و این مدرک اخیرا برای من (با تاریخ اعتباری تا سپتامبر 2019) صادر شده. اما در مطالب ضمیمه تذکر داده شده که در صورتی که فرد در حال حاضر در کاناداست، می بایست برای بسط زمانی (Extension) مدرک اجازه ی تحصیل (Study Permit) اقدام کنه.

نکته ی مهم در این بین این هست که اعتبار پاسپورت، و متعاقب اون ویزای دانشجویی من تا سال 2017 هست و بنابراین گمان می کنم که Study Permit من امکان طولانی تر شدن تا سال 2019 رو نخواهد داشت، مگر اینکه پاسپورت رو تمدید کنم، احتمالا متعاقب اون ویزای دانشجویی طولانی تری برای من صادر بشه (که اصلا نمی دونم که آیا در این مقطع ممکن هست یا خیر) و در نهایت، به استناد اعتبار زمانی کافی پاسپورت و ویزای دانشجویی، Study Permit با بازه ی زمانی طولانی تری برای من صادر بشه.

آیا با توجه به اعتبار تقریبا دوساله ی باقیمانده از پاسپورت فعلی، امکان دریافت پاسپورت جدیدی وجود داره؟
    اگر بله، آیا همچنان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن به آدرس http://daftar.org/far/default.asp تنها راه اقدام برای دریافت گذرنامه ی جدید، بدون نیاز به بازگشت به ایران هست؟

با سپاس
    بله امکانش وجود داره (با ارائه ی نامه ی توضیح)
    بله، مگر این که در سفر در کشور دیگری باشید که نمایندگی ایران کارتون رو اون جا سریع راه بندازه.

در ضمن تا نزدیک شدن به پایان زمان Study Permit ـتون این کار غیر ضروریه. تا زمانی که مجوز تحصیلتون معتبره نیاز به Extend کردن ندارید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    بله امکانش وجود داره (با ارائه ی نامه ی توضیح)
    بله، مگر این که در سفر در کشور دیگری باشید که نمایندگی ایران کارتون رو اون جا سریع راه بندازه.

در ضمن تا نزدیک شدن به پایان زمان Study Permit ـتون این کار غیر ضروریه. تا زمانی که مجوز تحصیلتون معتبره نیاز به Extend کردن ندارید.
    دوست عزیز، ممنون از زاهنمایی شما.
    از اعتبار Study Permit و همچنین Passport و Student Visa من حدود دو سال باقی مونده. اما چون می بایست این مدارک رو به دانشگاه جدید تسلیم کنم تا پروسه ثبت نام کامل بشه، همه ی این مدارک می بایست تا پایان دوره ی چهارساله ای که به صورت پیش فرض برای مقطع دکتری در نظر گرفته می شه معتبر باشند، و به این دلیل می بایست همه ی مدارک رو تمدید و یا تعویض کنم.

Member lionelmessi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng

سلام دوستان، نتونستم فروم مربوطه رو پیدا کنم اینجا می‌پرسم، کسی‌ میدونه اگر از دفتر واشنگتن پاسپورتمون رو عوض کنیم بعد از ورود به ایران می‌شه تو شهرستان هم مهر تأیید برای خروج از کشور زد یا حتما باید بریم ادارهٔ گذرنامه تهران؟ با تشکر

سلام لطفا اگه کسی اطلاعات کافی در مورد مشکل من داره، کمکم،کنه. من دانشجوی مستر هستم تو کانادا که بعد از ویزا گرفتن بعلت تاریخ انقضا پاسپورتم به جای ویزا دو ساله به من ویزای یک سال و شش ماه دادن و به دنبال اون استادی پرمیت هم به جای دو سال ،یک سال ونیم دادن. حالا تقریبا 9 ماه مونده به انقضای پاسپورت ، ولی من پاس رو تجدید کردم. حالا الان استادی پرمیت درخواست بدم یا ویزا؟؟؟ خودم فک میکنم اول ویزای جدید رو بگیرم بعد برای استادی پرمیت اقدام کنم. ممنن میشم کمک کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nosrati1987 نمایش پست ها
    سلام لطفا اگه کسی اطلاعات کافی در مورد مشکل من داره، کمکم،کنه. من دانشجوی مستر هستم تو کانادا که بعد از ویزا گرفتن بعلت تاریخ انقضا پاسپورتم به جای ویزا دو ساله به من ویزای یک سال و شش ماه دادن و به دنبال اون استادی پرمیت هم به جای دو سال ،یک سال ونیم دادن. حالا تقریبا 9 ماه مونده به انقضای پاسپورت ، ولی من پاس رو تجدید کردم. حالا الان استادی پرمیت درخواست بدم یا ویزا؟؟؟ خودم فک میکنم اول ویزای جدید رو بگیرم بعد برای استادی پرمیت اقدام کنم. ممنن میشم کمک کنید
    شما اگر داخل کانادا هستید و قصد خارج شدن ندارید لازم نیست ویزای جدید بگیرید. همون استادی پرمیت را تمدید کنید کافی است. ویزا فقط برای ورود و خروج است.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما اگر داخل کانادا هستید و قصد خارج شدن ندارید لازم نیست ویزای جدید بگیرید. همون استادی پرمیت را تمدید کنید کافی است. ویزا فقط برای ورود و خروج است.
    ممنون از جوابتون. ولی باید برای یک دوره اموزشی برم المان. یعنی الان باید برای ویزای المان هم اقدام کنم. حالا برام سواله که اول ویزای کانادارو تو پاس جدبد ام بگیرم وبعد برای ویزای المان اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

درباره ی تمدید گذرنامه: بله همراه درخواستتون به دفتر نمایندگی ایران یک نامه قرار می دید و دلیل تجدید گذرنامه زود تر از موعد رو توضیح میدید و اون ها هم کارتون رو راه می اندازند. در حال حاضر اگر به صورت حضوری در دفتر حافظ در واشنگتن درخواست بدید یک روزه و اگر پست کنید حدود یک ماهه انجام میشه. در آینده ی دور قابل پیش بینی نیست، بسا دفتر کنسولی در پایتخت کانادا هم تا اون موقع باز بشه!

برای گرفتن جواز کار پس از فراغ تحصیل، نیاز نیست "ویزا"ی شما معتبر باشه، بیاد Study Permit شما معتبر باشه (یعنی اون کاغذ رنگی ای که زمان ورود در فرودگاه براتون صادر می کنند و تنها مدرک قانونی حضور شما در کشوره). ویزا برای ورود به کاناداست، پرمیت برای حضور/تحصیل/کار. ممکنه کسی مثلن گذرنامه ی جدید بگیره اما چون قصد سفر نداره تنها Study Permit نو بگیره اما ویزاشو مثلن سال بعدش اپلای کنه. پس از بار اولی که اپلای می کنید، درخواست این دو از هم جداست، با هزینه و پروسه ی جدا.
    با تغییر گذرنامه، تغییری در اعتبار Study Permit یا حتا ویزا مادامی که تاریخشون نگذشته باشه به وجود نمیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabi21 نمایش پست ها
    با سلام

من یه سوالی دارم که واقعا درگیرم کرده دوستان اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم

من با ویزای دانشجویی دوساله دارم میام ونکوور کانادا واسه این مدت تا 3 سال میتونم بعد فارغ التحصیلی واسه اجازه کار درخواست کنم حالا مشکل اینجاست که پاسپورت من 2020 تموم میشه و درسم اواسط 2019 تو سایت هم نوشته که نسبت به اعتبار پاسپورتتون ما اجازه کار صادر می کنیم که بعد فارغ التحصیلی 3 ماه وقت دارم واسه این کار اقدام کنم. حالا میخوام بدونم که حدود 1 سال از اعتبار پاسپورت مونده می تونم درخواست تمدید بدم از واشنگتن یا نه؟
    و اینکه چه مدت طول میکشه تا پاسپورت جدید بدستم برسه چون محدودیت زمانی دارم. خودشم سایت تاکیدا نوشته که ویزای دانشجوییت باید معتبر باشه اینا پاسپورت جدید بدن اون استادی پرمیت من باطل میشه یا منتقل میکنن تو پاسپورت جدید؟
    میخواستم قبل فارغ التحصیلیم عوض کنم پاسپورت رو که موقع اپلای برای ویزای کار پاسپورت جدید رو بدم که ویزا رو توش بزنن همراه پاسپورت قدیمی که ببینن اونجا استادی پرمیت من معتبره هنوز آیا این امکان وجود داره یا اون استادی پرمیت چون پاسپورت رو عوض کردم دیگه معتبر نخواهد بود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)