صفحه 29 از 80 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezalight نمایش پست ها
    با عرض سلام
    آقا من ترم یک عمران هستم ( البته 2 ترم نفت خوندم و انصراف دادم و تطبیق واحد انجام دادم ) .. دو ترم اول در مهندسی نفت معدلم 19.90 و 19.58 شد . این ترم هم که 100% بالای 19 هستش
    (( در کل از لحاظ دانشگاه و معدل تا آخر فارغ التحصیلی مشکلی ندارم و وقت خالی زیاد دارم .

یک چیز هست که واقعا من رو گیج کرده ، اگر بخوام پذیرش و بورس آمریکا رو بگیرم و در ASCE.com(جامعه مهندسی عمران آمریکا ) مقاله Submit کنم، بعد از دروس دانشگاه رو چی باید بیشتر تمرکز کنم ؟؟

اگر بخواهم از حالا مقاله ترجمه کنم ( چون هنوز ترم سه هستم و چیز زیادی نمیدانم ) ممکنه بیفایده باشه .
    لطفا یک نفر من رو راهنمایی کنه که در این زمان آزادی که دارم واسه رسیدن به هدفم ، بعد از خوده دروس دانشگاه ، چه کارهایی را در اولویت بگذام؟؟
    با تشکر فراوان
    سلام دوست عزیز.
    فرمودی : "در کل از لحاظ دانشگاه و معدل تا آخر فارغ التحصیلی مشکلی ندارم و وقت خالی زیاد دارم." می خواستم بگم جوجه رو آخر پائیز می شمرن، عجله نکن D: (شوخی کردم به دل نگیر).
    اما گذشته از شوخی، شما بهتره الان تمرکزت رو در درجه اول روی درس و معدلت و در درجه دوم روی تقویت زبان انگلیسی بذاری. فعلاً غصه مقاله رو نخور. اگه بتونی معدلت رو تا پایان دوره لیسانس بالای 18 نگه داری (مخصوصاً اگه شاگرد ممتاز بشی) و نمره زبانت هم خوب باشه، عملاً برای گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا نیازی به داشتن مقاله نخواهی داشت.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - خاک و پی دانشگاه شهید باهنر کرمان

سلام دوستان. من ارشد ژئوتکنیک میخونم. ککسی اطلاع داره برای پذیرش گرفتن در چه زمینه ای کار کنم بهتره؟ نظرتون در مورد ژئوتکنیک زیست محیطی چیه؟ میگن رشته ی محیط زیست پذیرش بالایی داره. واسه همین شاید کار در زمینه ی ژئوتکنیک زیست محیطی و بحث های انتقال آلودگی در خاک شانس پذیرش بالاتری داشته باشه.
    چه نرم افزارهایی باید یاد بگیریم؟
    ممنون میشم دوستان ژئوتکنیکی کمکم کنند...

Junior Member Rezalight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    فرمودی : "در کل از لحاظ دانشگاه و معدل تا آخر فارغ التحصیلی مشکلی ندارم و وقت خالی زیاد دارم." می خواستم بگم جوجه رو آخر پائیز می شمرن، عجله نکن D: (شوخی کردم به دل نگیر).
    اما گذشته از شوخی، شما بهتره الان تمرکزت رو در درجه اول روی درس و معدلت و در درجه دوم روی تقویت زبان انگلیسی بذاری. فعلاً غصه مقاله رو نخور. اگه بتونی معدلت رو تا پایان دوره لیسانس بالای 18 نگه داری (مخصوصاً اگه شاگرد ممتاز بشی) و نمره زبانت هم خوب باشه، عملاً برای گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا نیازی به داشتن مقاله نخواهی داشت.
    موفق باشی.

با تشکر از شما دوست گرامی .
    یعنی شما میگویید اگر به فرض ممکن معدل مدرک من بالای 18 باشد و GRE & TOFEL گرفته باشم ، بدون دادن مقاله میتونم بورس بگیرم ؟؟
    خوب اگر اینطور هست که اکثر بچه های دانشگاه آزادی باید الان USA باشند . مخصوصا دانشگاه آزاد اینجا که طرف ریاضی پیش 20 شده نمیتونه مخرج مشترک بگیره

Junior Member amish آواتار ها

یعنی شما میگویید اگر به فرض ممکن معدل مدرک من بالای 18 باشد و GRE & TOFEL گرفته باشم ، بدون دادن مقاله میتونم بورس بگیرم ؟؟
    خوب اگر اینطور هست که اکثر بچه های دانشگاه آزادی باید الان USA باشند . مخصوصا دانشگاه آزاد اینجا که طرف ریاضی پیش 20 شده نمیتونه مخرج مشترک بگیره
    king 1960 is right. having a high GPA is the first and most important factor for getting an admission with fund and after that GRE is important and difficult exam even for Americans.

Publication should be the fourth considering factor after GPA, GRE, TOFEL

For the first experience in publication, in my opinion, joining a research group or co-authorizing the paper with a person with more experience is the best start so far.

سلام دوست عزیز.
    به نکته مهمی اشاره کردی (البته به دوستان دانشگاه آزادی جسارت نشه) اما اعتبار و نام دانشگاه هم یکی از عوامل موثر هست، هر چند تاثیرش آنچنان شگرف نیست. یعنی صرف این که فردی مدرکش رو از دانشگاه آزاد گرفته باشه، نمیشه گفت پس اصلاً نمیتونه از آمریکا پذیرش با بورس بگیره. البته شما در پست قبلی اشاره ای به دولتی یا آزاد بودن دانشگاهتون نکرده بودین. ضمناً بین " TOEFL و GRE گرفتن" و "نمره خوب از TOEFL و GRE گرفتن" تفاوت محسوسی هست. مخلص کلام این که برای اخذ پذیرش و بورس، اونها مجموع روزمه شما (و نه فقط اسم دانشگاه محل اخذ کارشناسی) رو در نظر می گیرن. ضمن این که در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا، چون ساختار دوره های کارشناسی ارشد تا حد زیادی آموزش محور هست تا پژوهش محور (شبیه کارشناسی ارشد همین جا)، از یک فارغ التحصیل دوره کارشناسی انتظار چندانی نمیره که مقاله داشته باشه (منتهی در مورد پذیرش دوره دکترا چون حجم کار پژوهشی بالاتر هست، داشتن سابقه پژوهشی نسبتاً مهمتر هست). ضمن این که در دوره کارشناسی و در رشته هایی مثل عمران، به طور معمول دانشجو طیف وسیعی از دروس در گرایش های مختلف (حدود چهارده گرایش مهندسی عمران) رو پاس می کنه (در واقع ناخنک میزنه) و خیلی امکان دقیق شدن و به عمق رفتن در یک موضوع تحقیقاتی خاص و تولید مقالات علمی با کیفیت رو نداره (ممکنه استثناء هم داشته باشیم که منکرش نیستم). به هر حال این واقعیت وجود داره که وقتی اسم دانشگاه محل اخذ مدرک کارشناسی شما جزو اسم های بیشتر شنیده شده ای مثل شریف، تهران و امیرکبیر نیست، باید یک همّت مضاعف برای بهتر شدن روزمه تون انجام بدین که همون طور که گفتم برای پذیرش کارشناسی ارشد، تاثیر معدل و نمره زبان بیشتر و تاثیر مقاله کمتر هست.
    موفق باشید.
    پی نوشت:
    فرمایشات جناب amish هم کاملاً صحیح است.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member amir_za آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران، مدیریت ساخت - علم و صنعت ایران

دوستان من خیلی فوری احتیاج به راهنمایی دارم. اگر دوستانی بتونن بهم کمک کنند سپاسگزار خواهم بود.

من GRE ندارم و وفتش رو هم ندارم بدم. TOEFL 610 دارم که تا اردیبهشت 91 اعتبار داره. و TWE 4.0 و فقط یک کنفرانس و بدون مقاله ISI
    فوق عمران مدیریت ساخت دارم از علم و صنعت و شاگرد اول هم بودم. زمستان 87 هم فارغ التحصیل شدم با معدل 18.10 همون زمان اقدام کردم برا سه دانشگاه کانادا ( با قانون قبلی کانادا بعد از یک سال ار اقامت دانشجویی می شد درخواست مهاجرت کرد که این قانون عوض شد و من هم درگیر کار شدم و انگیزم رو از دست دادم البته اون سه دانشگاه هم اساتیدی که باهاشون در ارتباط بودم فول فاند بهم ندادن و این هم دلیل دیگری شد که بی خیال شدم و همینطور مشکلات خانوادگی که برام پیش آمد) الان هم 33 سالم هست.

حالا و در این فرصت کوتاهی که از اعتبار تافلم مونده جایی رو میشناسید بتونم برا فول فاند اقدام کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_za نمایش پست ها
    دوستان من خیلی فوری احتیاج به راهنمایی دارم. اگر دوستانی بتونن بهم کمک کنند سپاسگزار خواهم بود.

من GRE ندارم و وفتش رو هم ندارم بدم. TOEFL 610 دارم که تا اردیبهشت 91 اعتبار داره. و TWE 4.0 و فقط یک کنفرانس و بدون مقاله ISI
    فوق عمران مدیریت ساخت دارم از علم و صنعت و شاگرد اول هم بودم. زمستان 87 هم فارغ التحصیل شدم با معدل 18.10 همون زمان اقدام کردم برا سه دانشگاه کانادا ( با قانون قبلی کانادا بعد از یک سال ار اقامت دانشجویی می شد درخواست مهاجرت کرد که این قانون عوض شد و من هم درگیر کار شدم و انگیزم رو از دست دادم البته اون سه دانشگاه هم اساتیدی که باهاشون در ارتباط بودم فول فاند بهم ندادن و این هم دلیل دیگری شد که بی خیال شدم و همینطور مشکلات خانوادگی که برام پیش آمد) الان هم 33 سالم هست.

حالا و در این فرصت کوتاهی که از اعتبار تافلم مونده جایی رو میشناسید بتونم برا فول فاند اقدام کنم؟
    سلام دوست عزیز.
    شما برای کانادا به طور عمومی (غیر از معدودی رشته ها و دانشگاههای خاص)، نیاز به داشتن GRE جهت اقدام برای پذیرش ندارید، اما برای دانشگاههای آمریکا حتماً به آن نیاز خواهید داشت. با توجه به این که معدل خیلی خوبی دارید و شاگرد ممتاز بودید و نمره تافلتان هم خیلی خوب است، حتماً شانستان را برای دانشگاههای مختلف کانادا امتحان کنید. گام اول این است که به سایت دانشکده عمران دانشگاههای کانادا مراجعه کرده و بعد از شناسایی دانشگاههایی که گرایش مورد نظر شما را دارند، ددلاین های ارسال مدارک برای پذیرش و بورس را چک کنید که احیاناً برای ترمی که در نظر دارید (Fall ، Spring یا winter) نگذشته باشد. در مرحله بعد هر چه سریع تر به اساتید ایمیل بزنید و از آنها در مورد پوزیشنهای خالی بپرسید و نظرشان را در مورد رزومه تان جویا شوید. شاید به خاطر نداشتن مقاله کمی شانستان برای دریافت کمک هزینه های از نوع Research Assistantship کم باشد اما به خاطر معدل خوبی که دارید (و ممتاز بودن) شانستان برای دریافت Teacher Assistantship خوب است. ضمناً سن شما و تاریخ فارغ التحصیلیتان به طور پیشفرض مشکل ساز نخواهد بود، به شرطی که بتوانید نشان دهید در این مدتی که از فارغ التحصیلی گذشته خیلی از مباحث رشته تان فاصله نگرفته اید (مثلاً شاغل بودن در زمینه کاری مرتبط یا داشتن فعالیت های تحقیقاتی یک نکته مثبت است). ارتباط ایمیلی موثر با استاد و دریافت توصیه نامه از اساتید معتبر، از دیگر مواردی است که شانس شما را افزایش می دهد. پیشنهاد بنده این است که با توجه به کم بودن تعداد دانشگاههای کانادا (به خصوص آنهایی که گرایش شما را دارند)، شما شانستان را برای همه گزینه های موجود امتحان کنید. البته با توجه به گرایشی که خواندید و این که در آمریکا تعداد دانشگاههایی که این گرایش را دارند به مراتب بیشتر از هر جای دنیاست، اگر نمره GRE مناسبی هم داشتید، شانستان برای دانشگاههای آمریکا هم نسبتاً بالا بود.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Roohani نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ارشد ژئوتکنیک میخونم. ککسی اطلاع داره برای پذیرش گرفتن در چه زمینه ای کار کنم بهتره؟ نظرتون در مورد ژئوتکنیک زیست محیطی چیه؟ میگن رشته ی محیط زیست پذیرش بالایی داره. واسه همین شاید کار در زمینه ی ژئوتکنیک زیست محیطی و بحث های انتقال آلودگی در خاک شانس پذیرش بالاتری داشته باشه.
    چه نرم افزارهایی باید یاد بگیریم؟
    ممنون میشم دوستان ژئوتکنیکی کمکم کنند...
    سلام.بهتره تو سایتای دانشگاه هایی که می خوای بری بگردی ببینی چی رو بورسه.تا اونجایی که من می گشتم دینامیک سنگ و Rock excavation که دقیق نمی دونم چیه رو بورس بود.ولی خودتونم حتما نگاه کنین ببینین چی با شرایطتون جوره.

Junior Member bluebraveness آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civilengineer/sadjad institute of technology of mashhad

سلام دوستان
    من می خوام واسه ارشد در دانشگاههای خارجی اقدام کنم اگه رایگان باشن بهتره. مقاله و ... هم ندارم متاسفانه! برای زبان تو اردیبهشت IELTS امتحان میدم و استادهام می گن 6یا7می یارم
    معدلم نزدیک 15 هست.
    عاشق درس مهندسی زلزله و مهندسی باد هستم
    خودم NTNU نروژ geotechinc and geohazard پیدا کردم. نظرتون چیه؟
    لطفا سریع راهنماییم کنین که چه گرایشی کجا بخونم بهتره؟
    اگه لطف کنین و پیام خصوصی بذارین لطف بزرگی می کنین.
    ممنون
    Gh.H

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

آلمان هم در نظر بگیرید،یک سری از دانشگاههای آلمان رایگان هستند

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)