صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 97

موضوع: تجربه دو سال زندگی در اتریش

Senior Member Austrian آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربه دو سال زندگی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط harmony4887 نمایش پست ها
    بر خورد مردم با ایرانیا بعد از بحران پناهجویان اونجا چجوریه؟
    همه جور آدم و برخورد اینجا هست،
    چون اکثر پناهجوی جدید غیر ایرانی هستند خیلی فرقی نکرده.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

سلام دوستان
    یه خسته نباشید به دوستای عزیز که انقد با حوصله پاسخ میدن
    من یه سوال خیلی کوچیک داشتم.. من برا کارشناسی ارشده مجدد دارم اقدام میکنم و در زمینه تردی مکس و انیمیشن سازی مشغولم بکارم و کلا رشتمه , خواستم بپرسم کسی از دوستان اطلاعی درمورده بازار کار اتریش در زمینه این نوع تخصص داره؟ که اشباع شده یا نه موقعیت کاری درش هست هنوز؟
    البته به نظر و پیش داوری خودم عمرا قضیه پناهجوها بروی شغلهای تخصصی تاثیری نداشته.)) ولی خواستم نظر دوستانی که تو اتریشن رو بدونم.))

نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها
    همه جور آدم و برخورد اینجا هست،
    چون اکثر پناهجوی جدید غیر ایرانی هستند خیلی فرقی نکرده.
    درسته که اکثر پناهجوها غیرایرانی هستند، ولی همونطور که ما نمی تونیم تفاوت چهره چینی ها و ژاپنی ها رو با کره ای ها تشخیص بدیم، اینا هم نمیتونن ما دانشجوهای ایرانی رو از پناهجوهای افغان یا سوری تشخیص بدن...

Junior Member

سلام اوضاع الکترونیک تو اتریش چطور هست؟منظورم برنامه نویسی میکروکنترلرها (avr pic arm) طراحی الکترونیک و کلا برنامه نویسی هست.c++,java,python

Senior Member

بچه هایی که میخواین بیاین به شدت به رشته و دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتین فکر کنین.معمولا بچه های تکنیک وین درساشونو 7-8 ساله میتونن تموم کنن و چون میبینن فایده نداره بعد یک یا چند سال یا برمیگردن ایران یا دانشگاه رو عوض میکنن.این اتفاقیه که خیلی میفته ولی کسی نمیاد بگه اینارو.نمیدونم چرا!پس اصلا فکر نکنید همه کسایی که میان اینجا خیلی خوب دارن درس میخونن و کار هست و بعد تموم کردن دانشگاه هم فرش قرمز پهن کردن...
    اینجا امریکا نیست که با هر رشته ای بیاین امکان رسیدن به کار زیاد باشه.اتریش یه کشور خدماتیه بیشتر و رشته هایی مثل پرستاری مددکاری اجتماعی شرایط کاری خوبی دارن...کسایی که کامپیوتر میخونن هم بنظرم بازار کار خوبی داشته باشن.
    از اول که تو ایران هستین به این مسایل فکر کنین.باور کنید همین که فقط بیاین اینجا هیچ اتفاقی خوبی نمیفته براتون...من دانشگاههای fh رو پیشنهاد میدم چون هم زود به نتیجه میرسن و هم انگار اسونتره.(البته اینم هست که خیلی از بچه ها خیلی خوب درس میخونن و تلاش کردن و به هدفی که میخواستن رسیدن)ولی من در مورد خودم و ادمای با همت متوسط مثل خودم حرف میزنم.و این رو هم درنظر بگیرین که اگه تو ایران خیلی خوب درس نخوندین اینجا با این همه مشکل و سختی زندگی نمیتونین از خودتون زیاد انتظار داشته باشین.پس منطقی درمورد توانایی هاتون فکر کنین.
    اینا چیزایی بود که برا خود من و ادمایی که دیدم اتفاق افتاده...
    اینم بگم که اصلا عجله نکیند.المانی رو اگه امکانش هست تو ایران تموم کنید بعد بیاین.به چند دلیل.هم باید خیلی خیلی بیشتر هزینه کنید.هم اینجا المانی یاد گرفتن خیلی سختتر و استرس زا تره و مهم تر اینکه واقعا ارزش داره ادم بره اروپا زندگی کنه فقط زبان یاد بگیره؟شاید انقدر سخت بشه براتون که برگردین(ماها چنان از ایران فرار میکنیم انگار جنگه!واقعا نمیتونیم مثلا یک سال دیرتر بیایم ولی درست و حسابی بیایم؟؟)
    این قسمت خیلی سوت و کوره.نمیدونم چرا کسی نمیاد از تجربیاتش بنویسه.شاید بقیه تصمیم های بهتری بگیرن.
    قطعا این حرفا به درد کسایی میخوره که میخوان بیان مستقل بشن و زندگیشونو بهتر کنن.اگه هدف فقط زندگی تو اروپا و خوش گذروندنه که هیچی...هرچه زودتر با هر شرایطی که هست فقط بیاین.بقیه ش مهم نیست! )
    ویرایش توسط violet_m : November 30th, 2016 در ساعت 12:00 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    بچه هایی که میخواین بیاین به شدت به رشته و دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتین فکر کنین.معمولا بچه های تکنیک وین درساشونو 7-8 ساله میتونن تموم کنن و چون میبینن فایده نداره بعد یک یا چند سال یا برمیگردن ایران یا دانشگاه رو عوض میکنن.این اتفاقیه که خیلی میفته ولی کسی نمیاد بگه اینارو.نمیدونم چرا!پس اصلا فکر نکنید همه کسایی که میان اینجا خیلی خوب دارن درس میخونن و کار هست و بعد تموم کردن دانشگاه هم فرش قرمز پهن کردن...
    اینجا امریکا نیست که با هر رشته ای بیاین امکان رسیدن به کار زیاد باشه.اتریش یه کشور خدماتیه بیشتر و رشته هایی مثل پرستاری مددکاری اجتماعی شرایط کاری خوبی دارن...کسایی که کامپیوتر میخونن هم بنظرم بازار کار خوبی داشته باشن.
    از اول که تو ایران هستین به این مسایل فکر کنین.باور کنید همین که فقط بیاین اینجا هیچ اتفاقی خوبی نمیفته براتون...من دانشگاههای fh رو پیشنهاد میدم چون هم زود به نتیجه میرسن و هم انگار اسونتره.(البته اینم هست که خیلی از بچه ها خیلی خوب درس میخونن و تلاش کردن و به هدفی که میخواستن رسیدن)ولی من در مورد خودم و ادمای با همت متوسط مثل خودم حرف میزنم.و این رو هم درنظر بگیرین که اگه تو ایران خیلی خوب درس نخوندین اینجا با این همه مشکل و سختی زندگی نمیتونین از خودتون زیاد انتظار داشته باشین.پس منطقی درمورد توانایی هاتون فکر کنین.
    اینا چیزایی بود که برا خود من و ادمایی که دیدم اتفاق افتاده...
    اینم بگم که اصلا عجله نکیند.المانی رو اگه امکانش هست تو ایران تموم کنید بعد بیاین.به چند دلیل.هم باید خیلی خیلی بیشتر هزینه کنید.هم اینجا المانی یاد گرفتن خیلی سختتر و استرس زا تره و مهم تر اینکه واقعا ارزش داره ادم بره اروپا زندگی کنه فقط زبان یاد بگیره؟شاید انقدر سخت بشه براتون که برگردین(ماها چنان از ایران فرار میکنیم انگار جنگه!واقعا نمیتونیم مثلا یک سال دیرتر بیایم ولی درست و حسابی بیایم؟؟)
    این قسمت خیلی سوت و کوره.نمیدونم چرا کسی نمیاد از تجربیاتش بنویسه.شاید بقیه تصمیم های بهتری بگیرن.
    قطعا این حرفا به درد کسایی میخوره که میخوان بیان مستقل بشن و زندگیشونو بهتر کنن.اگه هدف فقط زندگی تو اروپا و خوش گذروندنه که هیچی...هرچه زودتر با هر شرایطی که هست فقط بیاین.بقیه ش مهم نیست! )
    سلام. اینقدر خوب و تمیز و ساده نوشتید که حیفم اومد صرفا به نظرتون امتیاز مثبت داده بشه. این که گفتید "این اتفاقیه که خیلی میفته ولی کسی نمیاد بگه اینارو.نمیدونم چرا!" اتفاقا فکر من رو هم مشغول کرده بود، بعدا فهمیدم بعضی از اون عزیزانی که قبلا اومدن و از قضا ادعا میکنن همه چیز گل و بلبله و هیچ مشکلی نیست و زبان آسونه و کار فراوونه، در حقیقت دارن از این راه امرار معاش میکنن!!! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamahdavi نمایش پست ها
    سلام. اینقدر خوب و تمیز و ساده نوشتید که حیفم اومد صرفا به نظرتون امتیاز مثبت داده بشه. این که گفتید "این اتفاقیه که خیلی میفته ولی کسی نمیاد بگه اینارو.نمیدونم چرا!" اتفاقا فکر من رو هم مشغول کرده بود، بعدا فهمیدم بعضی از اون عزیزانی که قبلا اومدن و از قضا ادعا میکنن همه چیز گل و بلبله و هیچ مشکلی نیست و زبان آسونه و کار فراوونه، در حقیقت دارن از این راه امرار معاش میکنن!!! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...
    اره.و انگار که تابو شده حرف زدن درمورد سختیای زندگی خارج از کشور.همه جوری نشون میدن که انگار چه خبره.درنتیجه بقیه اطلاعات درست ندارن...

با سلام
    من دو سال و نیم در اتریش دانشجو بودم و به خاطر نبود کار برگشتم ایران
    اتریش اگه زبان آلمانی بلد باشی کلا از لحاظ مردم بهتره و من دوستای خیلی خوبی پیدا کردم ولی کار خیلی خیلی سخت پیدا می شه
    من که موفق نشدم بقیه رو نمی دونم اگر دو ایران موقعیت شغلی خوبی دارید ازش دست نکشید
    به نظر من حتی تو بهشت هم که باشی کار نباشه نمی شه زندگی رد اون هم به یورو یا باید خیلی پولدار باشی
    من تجربیات زیادی از زندگی در اتریش دارم
    پیام خصوصی و گروهی بدید با کمال میل راهنمایی می کنم
    الان هم برگشتم ایران ولی کارم رو از دست دادم!!!! و تو ایران پلهای پشت سرم تا حدی خراب شده
    من دانشجوی دکترا بودم
    ولی دانشجوی لیسانسی رو ندیدم که ایرانی باشه و زودتر از 7 سال درسش تموم شه

Junior Member

سلام.تجربه ی شما به نظر من تجربه ی اکثریت دانشجویان ایرانی مقیم اتریش هست!من هم سه ساله وین هستم درس میخونم و کار میکنم البته قطعا غیر تخصصی!ناراضی نیستم اما اوضاع راحت نیست و همیشه هم با خودم میگم اگر امکان بازگشت به سه سال پیش رو داشتم راه دیگه ای رو برای زندگی در خارج از ایران انتخاب میکردم.نه اینکه اتریش کشور بدی باشه بلکه فی نفسه بسیار جای خوبی هست اما ویزای دانشجویی و نامعلوم بودن سرنوشت اقامت بعد از چندسال به سختی درس خواندن و کارهای سطح پایین انجام دادن باعث میشه که اناسان فکر کنه شاید بهتر باشه جای دیگه ای رو انتخاب کنه....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Feredy11 نمایش پست ها
    درود
    ٣٧ ساله مهندس كشاورزي (دامپروري) متاهل و يك فرزند دارم
    قصد دارم از دانشگاه پذيرش بگيرم اما به محض پيدا كردن كار از دانشگاه انصراف بدم ! هدفم اقامته نه ادامه تحصيل
    حدود ٢٠٠٠ يورو ماهانه از ايران مي تونم داشته باشم
    به نظر شما
    ١: به طور كلي اين روش جواب ميده !؟
    ٢: در صورت انصراف صرف داشتن شغل موجب تمديد ويزا ميشه !؟
    ٣: ٢٠٠٠ يورو براي سه نفر كافيه !؟ با توجه به كودك يك ساله. ؟
    ٤.: ممكن هست مثلا به عنوان راننده تاكسي شاغل شد !؟ تا زمانيكه بشه اقامت رو بگيرم !؟
    ٤: وجود بستگان در اتريش چه كمكي مي تونه بكنه !؟
    سلام.شما تازمانی که ویزاتون دانشجویی هست نمیتونید از دانشگاه انصراف بدید چرا که اداره ی اقامت ویزاتون رو تمدید نمیکنه.درمورد شعل تخصصی هم بسیار باید تلاش کنید تا موفق بشید با مشاعلی مثل رانندگی تاکسی اصلا به فکر تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کارنباشید چون امکانپذیر نیست قطعا‍!!
    1-باتوصیحات بالا متاسفانه خیر
    2-اگر شغل تخصصی باشه و کارفرما شمارو با حداقل حقوق مندرج در قانون کار استخدام کنه امکانش هست.
    3-این مبلغ کاملا کافی هست
    4-امکان پذیر هست اما باعث تغییر نوع اقامت نمیشه
    5-داشتن بستگان نزدیک میتونه خیلی کمک باشه برای زندگی اما برای اقامت خیر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)