صفحه 50 از 81 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط tannazjhn نمایش پست ها
    سلام
    خواهش می کنم اگر کسی اینجا هست که از لیسانس برای دکترا در رشته ادبیات انگلیسی و یا ادبیات تطبیقی و برای آمریکا اقدام کرده و موفق شده full fundبگیره لطفا به من پیغام شخصی داده. چند تا سوال بدجوری ذهنم رو اشغال کرده و نگرانم. ممنون می شم اگر جواب بگیرم و من هم بتونم از تجربیات استفاده کنم.
    ممنون از لطفتون
    اگه كسي ايميلي پيامي چيزي داد خواهشا ما رو هم در جريان بذار :-)
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tannazjhn نمایش پست ها
    سلام با مدرک لیسانس می تونین برای دکترا اقدام کنین. من هم تقریبا شرایط شما رو دارم. دانشگاه هایی هستن که از لیسانس می گیرن و جی ار ای سابجکت هم نمی خوان. هم اینکه ابیات تطبیقی خیلی راحت می تونین اقدام کنین.
    يه سوال:فكر نمي كنين در رشته ما كه همون ادبيات باشه كلا ايران خيلي تعطيله و بنابراين نياز باشه كه ما با يه دوره مستر مهارتهاي نقدمون رو بالا ببريم؟از اين حيث مي پرسم چون شديدا اين ليسانس به دكتراها جالب هستند و من هم علاقمند اما نمي دونم اصلا زورمون ميرسه يانه!حالا حتي با معدل خوب و جي آر ايي و تافل بالا و كلي چيز ديگه!

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    يه سوال:فكر نمي كنين در رشته ما كه همون ادبيات باشه كلا ايران خيلي تعطيله و بنابراين نياز باشه كه ما با يه دوره مستر مهارتهاي نقدمون رو بالا ببريم؟از اين حيث مي پرسم چون شديدا اين ليسانس به دكتراها جالب هستند و من هم علاقمند اما نمي دونم اصلا زورمون ميرسه يانه!حالا حتي با معدل خوب و جي آر ايي و تافل بالا و كلي چيز ديگه!
    متاسفانه چون جامعه آماری اپلیکنت های ایرانی توی این رشته ها به تعداد انگشتان دست بیلبو بگینز هم نمی رسه نمی شه انتظار جواب روشنی داشت، اما خوب واضحه که اگر کسی ارشد ادبیات داشته باشه و مقاله شانس بیشتر می شه برای پذیرش و خوی حتما معلومات خود فرد هم شاید بیشتر شه اگر جای خوبش درس خونده باشه.
    من دوستی دارم که لیسانسشون ادبیات بود، ارشد مترجمی و الان از نورثوسترن دو سال پیش پذیرش فول فاند ادبیات انگلیسی دریاف کرد، کس دیگه هم می شناسم با لیسانس و ارشد ادبیات از دانشگاه تهران هیچ جا آمریکا قبول نشد و رفت کانادا

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    متاسفانه چون جامعه آماری اپلیکنت های ایرانی توی این رشته ها به تعداد انگشتان دست بیلبو بگینز هم نمی رسه نمی شه انتظار جواب روشنی داشت، اما خوب واضحه که اگر کسی ارشد ادبیات داشته باشه و مقاله شانس بیشتر می شه برای پذیرش و خوی حتما معلومات خود فرد هم شاید بیشتر شه اگر جای خوبش درس خونده باشه.
    من دوستی دارم که لیسانسشون ادبیات بود، ارشد مترجمی و الان از نورثوسترن دو سال پیش پذیرش فول فاند ادبیات انگلیسی دریاف کرد، کس دیگه هم می شناسم با لیسانس و ارشد ادبیات از دانشگاه تهران هیچ جا آمریکا قبول نشد و رفت کانادا
    خوب اين طور كه من ديدم و مكاتباتي كه با اساتيد و دانشگاههاتي مختلف آمريكا و بريتانيا داشتم حالا اينجا آمريكا،مشخصا معدل بالا،جي آر ايي جنرال(اكثرا جنرال مي خوان غير از معدودي سابجكت)و تافل(كه همونجور كه مي دونين مينيمم تافل ملاكشون هست و مثل بريتانيا نيست!)و نمونه رايتينگ(تحليلي!و شايد سخت ترين بخش داستان!!!)و نهايتا بقي خورده ريزهاي رزومه ملاك هست...

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    خوب اين طور كه من ديدم و مكاتباتي كه با اساتيد و دانشگاههاتي مختلف آمريكا و بريتانيا داشتم حالا اينجا آمريكا،مشخصا معدل بالا،جي آر ايي جنرال(اكثرا جنرال مي خوان غير از معدودي سابجكت)و تافل(كه همونجور كه مي دونين مينيمم تافل ملاكشون هست و مثل بريتانيا نيست!)و نمونه رايتينگ(تحليلي!و شايد سخت ترين بخش داستان!!!)و نهايتا بقي خورده ريزهاي رزومه ملاك هست...
    بله،مجموعه ای که جمع می کنید باید قابل قبول باشه، توی علوم سیاسی که من اپلای کردم و رشته ی من هست، اس او پی بسیار مهم هست در کنار جی ار ای. چند جا دیدم توی این رشته ها (علوم انسانی و اجتماعی) گفته بودن که جی.ار.ای برای رد کردن اون هایی که خیلی ضعیف هستن به کار می ره تا تعداد اپلیکانت ها رو یه پالایش اولیه کنند. در واقع نمونه ی رایتینگ و اس او پی بهترین چیزی هست که شما می تونید باهاش به عینه توانایی هاتون رو به گرجویت کُمیتی نشون بدید و اینکه چقدر علاقه و استعداد برای ادامه تحصیل و تحقیق در این رشته رو دارید.

سلام دوستان.
    من لیسانس آموزش زبان دارم.میخواستم در مورد موقعیت شغلی رشته زبان به طور کلی در کشور های انگلیسی زبان به خصوص بریتانیا من رو راهنمایی کنید.
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

Junior Member

سلام
    دوستان من این سبک رو پیشنهاد نمیکنم که از لیسانس یهو برید دکترا. میدونم وسوسه کنندست مخصوصن برای ما ایرانی ها که هی دوست داریم مدرکمون بالا تر بره و چشم به هم زده پی اچ دی باشیم !

یکی از دوستان درست گفت. مگه تو لیسانس چقدر به ما ریسرچ یاد میدن که یهو بریم دکترا که همش ریسرچ ه ؟
    و مگه اصولا چقدر درسای ما تو لیسانس شبیهه لیسانس اونهاست؟
    ما که ۲ سال فقط گرامر و درک مفاهیم خوندیم ! ۲ سالی که باید به ولف و جویس میگذشت
    الان توی مسترز اینجا فقط باید بخونیم و مقاله بنویسیم و آسون نیست خیلی، و با این حال من نگرانم که اپلای کنم برای دکترا. ۴ سال فقط ریسرچ
    بعد هم باز میگم پیگیری کنید اگه میخاید برگردید ایران ، وزارت علوم این دکترا ها رو تا جایی که من میدونم قبول نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط silber نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من این سبک رو پیشنهاد نمیکنم که از لیسانس یهو برید دکترا. میدونم وسوسه کنندست مخصوصن برای ما ایرانی ها که هی دوست داریم مدرکمون بالا تر بره و چشم به هم زده پی اچ دی باشیم !

یکی از دوستان درست گفت. مگه تو لیسانس چقدر به ما ریسرچ یاد میدن که یهو بریم دکترا که همش ریسرچ ه ؟
    و مگه اصولا چقدر درسای ما تو لیسانس شبیهه لیسانس اونهاست؟
    ما که ۲ سال فقط گرامر و درک مفاهیم خوندیم ! ۲ سالی که باید به ولف و جویس میگذشت
    الان توی مسترز اینجا فقط باید بخونیم و مقاله بنویسیم و آسون نیست خیلی، و با این حال من نگرانم که اپلای کنم برای دکترا. ۴ سال فقط ریسرچ
    بعد هم باز میگم پیگیری کنید اگه میخاید برگردید ایران ، وزارت علوم این دکترا ها رو تا جایی که من میدونم قبول نداره.
    بحث لیسانس به دکترا برای آمریکا مطرح است، اونجا هم 2 تا 3 سال باید کلاس بگذرونید و امتحان جامع بدید و بعد وارد تز و ریسرچ بشید ومثل انگلیس از ابتدا دکترا تحقیق محور نیست. در مورد روش تحقیق هم معمولا توی ایران بسیار ضعیف روش کار می شه. دروس روش تحقیق کمی و کیفی در دوره ی دکترای آمریکا بسیار مفصل است.
    وزارت علوم هم به شرط معدل و مقاله قبول داره دکترای مستقیم رو

Junior Member

با وضعی که تو لیسانس زبان ایران به ما آموزش میدن, 10 سال قبل از تز دکترا هم باشه به حال ما فایده نداره. اینجا از آدم critical thinkin میخوان که دانشجوی ایرانی توش ضعف داره.سیستم آموزش از مدرسه توی ایران روی حفظ کردنه. کی بوده که بپرسن شما چی فکر میکنی? یه روش تحقیق گذروندیم تو ادبیات که بچه ها چقدر کپی پیست ردن.چقدر اوریجینلیتی داشتیم? تو همین تاپیک یکی از دوستان گفتن sample essay. ای که برای ادمیشن میخوان راحت نیست. اون مقاله یه نمونه کوچیک کاریه که برای مسترز و دکترا باید بکنیم. کسایی که اینجا لیسانس گرفتن برای لیسانشون هم تز نوشتن. الان دیگه essay نوشتن براشون یه کار عادیه. ولی بچه های ایران چی? شاید عده ای موفق باشن و کلا در این زمینه ها قوی, ولی. نظرم نمیشه به همه توصیه کرد اینو. من اگه میشد و محدودیت سنی و مالی نبود دوست داشتم از لیسانس اینجا بخونم. انقدررررررر که سیلابس های جالب برای لیسانس دارن که ما تو ایران نداریم متاسفانه. تو ایران تاکید روی نورتن ه تو ادبیات. همون نورتن رو هم اگه از اول تا اهر حفظ کنی ارشد سراسری قبول میشی. کی ازمون میخواد کتاب یه نویسنده contemporary رو بخونیم, سوال اوریجینال در بیاریم برای پاسخ بهش مقاله بننویسیم? تو ایران گاهی استادا موضوع تز و پروپوزال رو هم ه دانشجو میرسونن.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط silber نمایش پست ها
    با وضعی که تو لیسانس زبان ایران به ما آموزش میدن, 10 سال قبل از تز دکترا هم باشه به حال ما فایده نداره. اینجا از آدم critical thinkin میخوان که دانشجوی ایرانی توش ضعف داره.سیستم آموزش از مدرسه توی ایران روی حفظ کردنه. کی بوده که بپرسن شما چی فکر میکنی? یه روش تحقیق گذروندیم تو ادبیات که بچه ها چقدر کپی پیست ردن.چقدر اوریجینلیتی داشتیم? تو همین تاپیک یکی از دوستان گفتن sample essay. ای که برای ادمیشن میخوان راحت نیست. اون مقاله یه نمونه کوچیک کاریه که برای مسترز و دکترا باید بکنیم. کسایی که اینجا لیسانس گرفتن برای لیسانشون هم تز نوشتن. الان دیگه essay نوشتن براشون یه کار عادیه. ولی بچه های ایران چی? شاید عده ای موفق باشن و کلا در این زمینه ها قوی, ولی. نظرم نمیشه به همه توصیه کرد اینو. من اگه میشد و محدودیت سنی و مالی نبود دوست داشتم از لیسانس اینجا بخونم. انقدررررررر که سیلابس های جالب برای لیسانس دارن که ما تو ایران نداریم متاسفانه. تو ایران تاکید روی نورتن ه تو ادبیات. همون نورتن رو هم اگه از اول تا اهر حفظ کنی ارشد سراسری قبول میشی. کی ازمون میخواد کتاب یه نویسنده contemporary رو بخونیم, سوال اوریجینال در بیاریم برای پاسخ بهش مقاله بننویسیم? تو ایران گاهی استادا موضوع تز و پروپوزال رو هم ه دانشجو میرسونن.
    بله بنده حرف شما و اینکه توی ایران روی این مسائلی که فرمودید کار نمی شه رو رد نمی کنم، و خوب خودم در 4 سال لیسانس دیدم که خانه از بسط ویران است، اما از توی خاکستر ققنوس دوباره زندگی رو آغاز می کنه :دی

حالا که همه امکان ادامه تحصیل توی مقطع ارشد رو توی انگلیس و دیگر کشورهای انگلوفون را ندارن می تونن از موقعیت اینجا بهترین استفاده رو کنند. سعی کنن معدل بالا تری بیارن، روی آنالتیکال نوشتن کار کنن، مطالعه کنن و خودشون رو آپدیت کنن. دکتراهای پیوسته آمریکا عموما در قابل همون 5 6 سال تحصیل ارشد رو هم در حیت تحصیل به شما می دن، لذا حقیر فکر می کنه اگر کسی بتونه وارد بشه از لحاظ تحصیلی و آکادمیک به اندازه ی کافی روش کار می شه تا بتونه به آکادمیک خوب ازش در بیاد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)