صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: تاثیر تعداد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

Post تاثیر تعداد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

سلام دوستان
    من در خیلی از پست ها خوندم و همچنین از دوستانم شنیدم یکی از سوالات آفیسر اینه که چندتا دانشگاه در آمریکا apply کردی؟! در این تاپیک می خواهم از دوستان با تجربه و عزیزانی که مصاحبه شدن بپرسم که آیا apply کردن تعداد دانشگاه زیاد در آمریکا (مثلا 15 یا 20 تا) می تونه عاملی منفی در approve شدن در مصاحبه یا clear شدن باشه؟ همینطور خواهش می کنم همه ی دوستان با نظرات مستدل و صحیح خودشون دانشجویانی مثل بنده رو که تازه قصد apply کردن دارن و می خواهند برای تعداد زیادی دانشگاه در آمریکا مدارک بفرستند رو از مشکلات احتمالی در آینده دور کنند.
    متشکرم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

آفیسر از کجا میخاد بفهمه ما چند تا دانشگاه اپلای کردیم؟؟؟

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد زیاد دانشگاههای apply شده در آمریکا در فرآیند اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    می پرسه دیــگه!! من می گم شایدم تعدادشون رو هم تو صفحه ی مانیتور داشته باشه و اگر هم دروغ بگیم متوجه بشه! از این نظر می پرسه که ببینه طرف کلید کرده رو آمریکا یا نه کشور براش خیلـــــی مهم نبوده و هدف اصلیش از ورود به آمریکا مهاجرت و موندن نیست و فقط برای تحصیل میره و بعدش از کشورشون خارج میشه...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    می پرسه دیــگه!! من می گم شایدم تعدادشون رو هم تو صفحه ی مانیتور داشته باشه و اگر هم دروغ بگیم متوجه بشه! از این نظر می پرسه که ببینه طرف کلید کرده رو آمریکا یا نه کشور براش خیلـــــی مهم نبوده و هدف اصلیش از ورود به آمریکا مهاجرت و موندن نیست و فقط برای تحصیل میره و بعدش از کشورشون خارج میشه...
    اینجوری باشه هر دانشگاهی باید یه ریپورت به گاورمنت بده که این دانشجوها اپلای کردن...حالا ریجکت هم شده باشه ...ریپورت میکنن....به نظر منطقی نمیاد ......

اینجوری باشه هر دانشگاهی باید یه ریپورت به گاورمنت بده که این دانشجوها اپلای کردن...حالا ریجکت هم شده باشه ...ریپورت میکنن....به نظر منطقی نمیاد ......
    يه گزارش از ETS بگيره كه حله؟ نيست؟
    ما كه ميخواهيم امريكا اپلاي كنيم از اونجايي كه پروسه ويزا ريسك داره به نظرم بايد چند جاي ديگه هم غير امريكا اپلاي كنيم.

Junior Member

با سلام
    من فکر نمی کنم که تعداد زیاد دانشگاه هایی که اپلای کردی ، عاملی برای نگرفتن ویزا باشه
    من خودم 12 تا دانشگاه اپلای کردم، و یکی از دوست هام 15 جا، هر دو مون هم دوهفته ای کلیر شدیم،
    وقتی افیسر می پرسه کجاها اپلای کردی، می خواد ببینه که هدفت از امریکا رفتن چی هست
    مثلا اگه 10 تا دانشگاه که توی یه ایالت هستند رو اپلای کرده باشی، می فهمه که حتما به جز درس خوندن، یه هدف دیگه هم داری که می خوای بری توی این ایالت
    مثلا بری پیش اقوامت، و
    البته من نمره ی تافلم رو برای 16 تا دانشگاه ریپورت کرده بودم، ( چون 4 تا ریپورت تافل رایگان هست که قبل از امتحان تافل، این دانشگاه ها رو انتخاب می کنی)
    پس نگران نباشید،
    فقط یه نکته اینکه نظر من حداقل 4 تا دانشگاه کانادا رو اپلای کنید، برای سوپاپ اطمینان
    که اگه خدای نکرده ویزای امریکا به مشکلی برخورد، کانادا رو داشته باشید
    موفق باشید
    سلام دوستان
    من در خیلی از پست ها خوندم و همچنین از دوستانم شنیدم یکی از سوالات آفیسر اینه که چندتا دانشگاه در آمریکا apply کردی؟! در این تاپیک می خواهم از دوستان با تجربه و عزیزانی که مصاحبه شدن بپرسم که آیا apply کردن تعداد دانشگاه زیاد در آمریکا (مثلا 15 یا 20 تا) می تونه عاملی منفی در approve شدن در مصاحبه یا clear شدن باشه؟ همینطور خواهش می کنم همه ی دوستان با نظرات مستدل و صحیح خودشون دانشجویانی مثل بنده رو که تازه قصد apply کردن دارن و می خواهند برای تعداد زیادی دانشگاه در آمریکا مدارک بفرستند رو از مشکلات احتمالی در آینده دور کنند.
    متشکرم

Junior Member

با سلام
    افیسر می تونه یه نگاهی به پروفایل تافل یا جی ار ای شما بندازه
    و می فهمه که برای کجا نمره ی شما ریپورت شده
    بعضی وقت ها هم، یه نگاه به کارنامه ی تافل و جی ار ای شما میندازه ( در روز مصاحبه) و می پرسه که چرا برای این دانشگاه ها اپلای کردید
    فقط یادتون باشه که تعداد دانشگاه ها مهم نیست، مهم این هست که همه ی دانشگاه هاتون توی یه ایالت و یا یه شهر نباشن
    چون ممکن هست که بپرسه که چرا همه ی دانشگاه ها توی یه ایالت هستند و هدف شما از رفتی به این ایالت چی هست؟
    موفق باشید

رشته و دانشگاه

من می گم وقتی ببینه مثلا 18 تا تو آمریکا apply کردیم بعد 4 تا کانادا و 4 تا هم اروپا مشکوک نمی شه که می خواییم حتما وارد آمریکا بشیم؟
    مرسی
    ویرایش توسط Milad2012 : September 26th, 2011 در ساعت 01:08 PM

Junior Member

اصلا کاری نداره برا دانشگاها که وقتی رکورد هر داوطلب رو میسازن یه دکمه بزنن کل رکورد رو ریپورت هم بکنن نه زحمتی داره نه هزینه ای
    اگه این کارو نکنن جای تعجبه
    مسلما کاری میکنن افیسری که با شما مصاحبه میکنه بیشترین اطلاعات رو از شما داشته باشه
    من تقریبا مطمئنم بیشتر سوالهایی که پرسیده میشه جوابشو میدونن فقط میخوان ببینن شما راست میگین یا ضد و نقیض حرف میزنین

من می گم وقتی ببینه مثلا 18 تا تو آمریکا apply کردیم بعد 4 تا کانادا و 4 تا هم اروپا مشکوک نمی شه که می خواییم حتما وارد آمریکا بشیم؟
    مرسی
    به نظرم اونا براشون مهم اينه كه بدونن ميخواي درس بخوني. خودشون هم ميدونن كه دانشگاه هاي امريكا از همه جا بهتره. اينم كه ميپرسن براي اينه كه بدونن هدفتون امريكا رفتن نيست بلكه هدفتون درس خوندنه. خب منطقي هم هست. حالا اگر يه دفعه مياي از يه ايالت 7-8 تا اپلاي ميكني و يا مياي يه جايي رو ميزني كه خاله ات يا عمه ات هست خب طرف فكر ميكنه شايد نميخواي درس بخوني. همينطور اگر جايي غير از امريكا هم نزني شايد فكر كنن كه هدفت امريكا رفتن بوده نه درس خوندن! اما فكر نميكنم كه شما اگر انتخاباي زيادي داشته باشي توي امريكا و انتخاباي كمي جاهاي ديگه داشته باشي مشكلي باشه. حالا شما از چندجا پذيرش بگير (خارج امريكا هم) به ويزا رسيدي فكر كن چكار كني. فعلا همينقدر كه متمركز اپلاي نكني و يه جايي اپلاي نكني كه فاميل داشته باشي كافيه.
    موفق باشي

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین