صفحه 145 از 197 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط raminnimar نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من نوشتن sop رو تقریبا تموم کردم اما وقتی بر میگیردم میخونمش احساس میکنم یخورده داستان وار نوشتم . مثلا از علاقه بچگی شروع کردم و اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردم و 2تا از ترم های دانشگاهمو همراه پروژه کاراموزی توضیح دادم و اینکه الام مشغول به کارم و چه تجاربی کسب کردم . خواستم بدونم این روند از نظر شما اشکالی توش هست یا نه ؟
    سلام
    سعي كنيد خيلي داستان وار نباشه .فقط قسمتي كه به علاقمندي امروزتون منجر شده رو بيان كنيد. خيلي هم به گذشته بر نگرديد. اكثر ايراني هابعد از قبولي در دانشگاه به رشته اشون علاقمند شدند و كم بودن كساني كه از كودكي براشون شرايطي مهيا بوده باشه كه به چيزي علاقمند شده باشند. توضيح ترم دانشگاه اصلا نياز نيست. پروژه در حد اسمش و اگر ازش مقاله استخراج شده و اگر در مسيرش رشد و شكوفايي اخلاقي علمي براتون به دنبال داشته . كسب و كار الان شما فقط در صورتيكه به اهداف تحقيقاتي آينده مرتبط باشه . SOP بيان هدف و اينكه چطور از گذشته شروع به حركت كرديد به سمت اين هدف.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط n_k نمایش پست ها
    دوست عزیز من زیاد در زمینه SoP تخصص ندارم ولی چند نمونه SoP که خوندم مشابه همین روندی که شما انجام دادید بود..در مورد ترم دانشگاه منظورتن پروژه ها بوده درسته؟... اما در زمینه چگونگی نوشتن SoP خوندم که گفته بودن سعی کنید زیاد به دوران قبل دانشگاه بر نگردید مگر اینکه یک نکته خیلی قابل توجه وجود داشته یا موردی که می نویسم خیلی خلاقانه و جذاب باشه از طرفی خود SoP هم نباید زیاد مربوط به گذشته باشه
    قبل دانشگاه بر میگرده به 15 سالگی که برای اولین بار با رشته ی مورد علاقه خودم که آی تی هستش به واسطه واحد آی تی نیروگاه آشنا شدم. در مورد ترم های دانشگاه گفتم که چه فعالیت های فوق برنامه ای داشتم کلاس حل و تمرین برگزار کردم کلاسای فنی و حرفه ای و دوره هاش رو گذروندم ،پروزه ای برنامه نویسی و تز پایان ترم رو توضیح دادم . این به نظر شما مناسبه ؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    اينها خوبه فقط به هدف آيندتون كمكي ميكنه. بايد به نحوي متصل شه به هدف آينده. مثلا كلاس حل تمرين باعث شد من بتونم برخورد با شاگردان رو ياد بگيرم و اينكه چطوري تشويقشون كنم به كار گروهي و نظارت به كارشون اين اعتماد به نفس رو به من داد كه ميتونم يك تيم رو براي رسيدن به هدفي رهبري كنم. البته اين مثال ساده اييه. ولي از هر حرفي در SOP به يك نتيجه كه به شما ختم ميشه ميرسيم.
    شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

میخواستم بدونم برای SOP دانشگاه های کانادا چی بنویسم که مشکل برای ویزا ایجاد نشه؟ بگم بعد از فوق لیسانس میخوام برگردم ایران دکترا بخونم؟ رشتمم هم یه طوریه که کاملا تحقیقاتیه پس یکمی غیر منطقیه که بگم میخوام بعد فوق لیسانس کار کنم.

Junior Member

سلام به دوستان، اطلاعاتی research statement/purpose میخواستم. در مورد دانشگاه های آمریکا، این متن باید شامل چه مواری باشه و چه ساختاری باید داشته باشه. ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط modal66 نمایش پست ها
    سلام به دوستان، اطلاعاتی research statement/purpose میخواستم. در مورد دانشگاه های آمریکا، این متن باید شامل چه مواری باشه و چه ساختاری باید داشته باشه. ممنون
    سلام
    در هر دانشگاهي كه ميخواهيد اقدام كنيد اين مورد رو توضيح داده و بهتره براي هر دانشگاه سوالاتي كه پرسيده شده رو پاسخگو باشيد و يك الگوي كلي براي همه به كار نبريد.
    شادزي

بله درست ميگن اين
    to whom it may concern رو برداريد. من ديدم اين سه موردم : تاریخ
    اسم دانشگاه
    شهر و ایالت
    تو پاراگراف آخر دليل انتخاب دانشگاه رو كه ميگن گنجونده ميشه. بازم بعضي جاهاي سوپ سليقه اييه.

سلام
    اگه دانشگاهی در مورد محدودیت لغت واسه sop صحبتی نکرده باشه 1200 کلمه زیاده ؟ واقعا از هیچ کلمه sop نمیتونم بزنم ! احساس میکنم همشون لازمه

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط raminnimar نمایش پست ها
    سلام
    اگه دانشگاهی در مورد محدودیت لغت واسه sop صحبتی نکرده باشه 1200 کلمه زیاده ؟ واقعا از هیچ کلمه sop نمیتونم بزنم ! احساس میکنم همشون لازمه
    حدودا 1.5 صفحه شده درسته؟ ديگه كاريش نميشه كرد بازم خوبه. فقط مطمئت شيد اشكال گرامري نداشته باشه. اگر جايي كاراكتر مشخص شده تو همون رنج كار كنيد نه بيشتر
    شادزي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکاترونیک - TUHH

سلام دوستان
    من واسه یه دانشگاه تو آلمان یه چیزی نوشتم! می شه یه نگاهی بهش بندازید ببینید چه جوریه؟ کم و کسرشو بگید؟

اولشم نوشتم چه چیز هایی خواسته ازم!
    مرسی. تو دو جا هم آپلود کردم. هر کدوم راحت تر بود واستون.

http://www.mediafire.com/view/u3yubo...%20(RWTH).docx
    http://www.4shared.com/file/ZKkXk5Hr..._of_Youso.html
    البته سوال آخرشو که نوشته
    in which way you have or will prepare yourself for a stay at RWTH Aachen University
    نمی دونم منظورش چیه و چی چیزی دقیقا می خواد؟ نظر شما چیه؟ چی چیزایی بنویسم؟
    ویرایش توسط yosoufe : January 24th, 2014 در ساعت 08:32 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)