صفحه 36 از 638 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686136536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

درود
    کسی می دونه این کپی رنگی که از تمام مدارک دانشگاهی خواسته قضیه اش چیه؟ باید اونا هم به تایید وزارت خارجه و دادگستری برسه؟ یا تنها یه کپی رنگی جدای از صفحاتی که برای دارالترجمه فرستادیم کافیه؟

با سپاس

Junior Member SSMMZ آواتار ها

فقط colour copy كافيه. تاييد نمي خواد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    درود
    کسی می دونه این کپی رنگی که از تمام مدارک دانشگاهی خواسته قضیه اش چیه؟ باید اونا هم به تایید وزارت خارجه و دادگستری برسه؟ یا تنها یه کپی رنگی جدای از صفحاتی که برای دارالترجمه فرستادیم کافیه؟

با سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط alikaboy نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان

کسی می داند که در صورت اعطای ویزا تا ورود به خاک دانمارک په هزینه هایی در پیش است؟
    البته بجز بلیط هواپیما و عوارض خروج.

آیا برای صدور ویزا یا لندینگ مبلغی دریافت می شود؟

با تشکر از همه خصوصا آقا بهزاد
    هزینه های خاصی نیست. به جز هزینه زندگی تو دانمارک!

Junior Member arsana61 آواتار ها

سلام ... دوستان توی یکی از پست ها خوندم که پروسه گرین کارت حدودا یک سال طول میکشه... میخوام بدونم این یک سال رو از روز مصاحبه حساب کردین یا روزی که اولین ایمیل رو برای سفارت فرستادید؟

Junior Member

سلام به همه دوستان به خصوص اقا بهزاد گل
    من دی ماه مدارکم رو در تهران دادم سفارت و الان منتظرم. میخواستم بدونم وقتی ویزا بیاد و رفتم دانمارک میشه یک خونه اجاره کرد و CPR رو گرفت و برای همسرم اقدام کنم و برگردم ایران تا کاره همسرم درست بشه و دوباره با هم بریم. چون خدایی 4 تا 5 ماه فاصله خیلی زیاده. چون تو فرم FA8 هم شماره CPR میخواد و نمیشه انلاین فرستاد.
    دوستان لطفا راهنمایی کنن
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط arsana61 نمایش پست ها
    سلام ... دوستان توی یکی از پست ها خوندم که پروسه گرین کارت حدودا یک سال طول میکشه... میخوام بدونم این یک سال رو از روز مصاحبه حساب کردین یا روزی که اولین ایمیل رو برای سفارت فرستادید؟
    از روزی که مصاحبه رفتین

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmir نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان به خصوص اقا بهزاد گل
    من دی ماه مدارکم رو در تهران دادم سفارت و الان منتظرم. میخواستم بدونم وقتی ویزا بیاد و رفتم دانمارک میشه یک خونه اجاره کرد و CPR رو گرفت و برای همسرم اقدام کنم و برگردم ایران تا کاره همسرم درست بشه و دوباره با هم بریم. چون خدایی 4 تا 5 ماه فاصله خیلی زیاده. چون تو فرم FA8 هم شماره CPR میخواد و نمیشه انلاین فرستاد.
    دوستان لطفا راهنمایی کنن
    با تشکر
    از شدن که میشه. ولی آخه پول اجاره تون اون چند ماهی که واقعا نیستین هدر میره. بعدش هم کارت اقامت خیلی دیر میاد. مال بچه ها همه بیشتر از 2 ماه طول میکشه. کارت هم میاد تو صندوق پستی خونه تون. یادتون باشه که شما حداکثر باید سه ماه بعد از دریافت ویزا اونجا باشین (طبق قانون دانمارک که البته تو اون کاغذی هم که بهتون میدن نوشته) گرچه ویزا 6 ماه اعتبار داره، ولی اگر سه ماه اول نرین باطل میشه.
    با توجه به تجربه من که الان بعد از 5 ماه جواب خانمم نیومده و خیلی هم برامون سخته این کار رو بکنین. ضمنا کار همسر هم خیلی طول میکشه الان و بیشتر از 5 ماهه:
    - به نظرم الان بعد از 6 ماه زمان خوبی برای ارسال مدارک. حتما لازم نیست cpr داشته باشین. فرم FA8 online الان مثل اینکه خرابه. زنگ بزنین اداره مهاجرت بگین که فرم آنلاین خرابه، مدارک همسر رو چه جوری میتونین بفرستین. مدارک رو آماده کنین و بفرستین. اگر هم ویزاتون بیاد، تا سه ماه وقت دارین که برین. ایشالا دیگه 6 ماهه جواب همسرتون هم بیاد و اصلا با هم برین. مثل من نشین. من متاسفانه به حرف سفارت و اداره مهاجرت گوش کردم و صبر کردم تا جوابم بیاد. شما این کار من رو نکنین. الان بفرستین.
    بچه های دیگه هم که متاهلن به نظرم حدود 4-5 ماه بعد از مصاحبه خودشون، مدارک خانواده رو حتما بفرستن. اگر کسی زنگ زد و فهمید چه جوری میشه فرستاد به بقیه هم بگه. قبلا که فرم آنلاینش درست بود. البته یه کمی داغون بود. ولی بهر حال کار میکرد.

Junior Member

من فرم FA8 رو می فرستم. حالا اجازه بده یه جور دیگه سوال کنم. ویزای من میاد و من میرم دانمارک 2 ماه هم میمونم تا کارت اقامت بیاد و برای همسرم اقدام میکنم. من اجازه خروج از دانمارک دارم؟ یعنی کارت که گرفتم بیام ایران تا زمان درست شدن کارت همسرم.
    یا اینکه خروج از دانمارک بعد از 2 ماه میتونه دردسر ساز بشه؟ و اینکه رفت و امد بین کشورهای اروپایی با کارت اقامت امکان پذیر هست یا اون خودش داستان دیگه ای داره؟

دستت درد نکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmir نمایش پست ها
    من فرم FA8 رو می فرستم. حالا اجازه بده یه جور دیگه سوال کنم. ویزای من میاد و من میرم دانمارک 2 ماه هم میمونم تا کارت اقامت بیاد و برای همسرم اقدام میکنم. من اجازه خروج از دانمارک دارم؟ یعنی کارت که گرفتم بیام ایران تا زمان درست شدن کارت همسرم.
    یا اینکه خروج از دانمارک بعد از 2 ماه میتونه دردسر ساز بشه؟ و اینکه رفت و امد بین کشورهای اروپایی با کارت اقامت امکان پذیر هست یا اون خودش داستان دیگه ای داره؟

دستت درد نکنه
    لازم نیست اول کارت اقامت بیاد و برای همسرت اقدام کنی.
    بدون کارت اقامت تا 6 ماه اول که مشکلی نیست برای اروپا رفتن. چون ویزا داری. برای برگشتن به ایران هم مشکلی نیست چون ویزای مولتیپل داری. کارت اقامتت هم بیاد که دیگه مشکلی نیست. البته تو فرودگاه امام خیلی گیر میدن و سوال پیچ می کنن بچه هایی که کارت اقامت دارن و ویزا ندارن.
    شما نهایتا میتونین 6 ماه دانمارک رو ترک کنین. ولی بهرحال از سه سال فرصتتون (یا بهتره بگیم 2 سال فرصت کاریابی تون) کم میشه.
    من خودم زنگ زدم اداره مهاجرت و کلی به یارو توضیح دادم که بابا من که پناهنده نیستم. مثلا خیر سرم highly skilled professional هستم. چرا جواب همسر من رو بعد از 5 ماه نمیدین. فقط گفت درکتون میکنم و صبور باشین! گفت سرمون خیلی شلوغه و پرونده های گرین کارت خیلی تاخیر داره.

اگر نظر من رو میخواین، اگر آشنای مطمئن دارین که میتونه آدرسشو بده و شما هم بهش اطمینان دارین، با آدرس اون برین cpr number رو بگیرین. یکی دو هفته هم بمونین کارت زرد شما میاد که خیلی به درد میخوره. روش شماره شما و آدرس شما و دکترتون نوشته شده و نشون میده که شما مقیم دانمارک هستین. اگر بانک حساب باز کنین معمولا یکی دو هفته ای کارتتون با رمزش میاد.
    تو اون مدت دو هفته هم میتونین برین اداره مسکن کمون، مثلا بگین من از فلان تاریخ میخوام بیام اینجا بشینم. براتون خونه پیدا کنن یا تو لیست بذارن. حالا هر وقت اومدین پیام بدین بهتون بگم چه کارهایی باید بکنین به ترتیب.
    بعدش می تونین برگردین ایران.

بچه ها نگران دانمارکتون زیاد نباشین. غیر از اداره مهاجرت، بقیه چیزهاش رو حساب کتاب و منظمه. هر وقت کارتون درست شد و خواستین بیاین پیام بدین کمکتون کنم.

یک نکته خیلی مهم و عجیب: با وجود اینکه قانون کارت اقامت بیومتریک بعد از 20 می اجرا میشه، تمام افرادی که کارت اقامت نگرفتن (چه تو دانمارکن و چه منتظر جوابن و قبل از 20 می ثبت نام کردن) باید وقتی اومدن دانمارک برن پلیس، برای انگشت نگاری! وگرنه براشون کارت اقامت نمیاد. البته میتونن کار کنن ولی کارت اقامت نمیاد.

Junior Member

با سلام ممنون ميشم اگه جواب منم بديد آقا بهزاد
    28 ساله فوق ليسانس برق شريف 2 سال سابقه كار آيلتس 6.5 آكادميك بدون مقاله پزوهشي(در صورت درخواست در مقطع دكترا)
    امتياز من كه بيشتر از 100 هستش برام شانس بيشتري قايل ميشن؟
    و بين خوندن دكترا و اين برنامه مهاجرتي كدومو پيشنهاد مي كنيد؟
    چون من توان مالي زيادي براي بيكاري اونجا ندارم حداكثر همون مقدار پوليو كه خودشون گفتن دارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)