صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 74

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۱۰

ApplyAbroad Champion

پیش فرض تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۱۰

لطفاً نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در باکو را با پاسخ به این موضوع اعلام کنید.

نتایج و تجربیات مصاحبه در باکو در سال ۲۰۰۹ را در اینجا ببینید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۱۰

من اول آوریل مصاحبه داشتم قبول شدم. مصاحبه خیلی خیلی ساده و راحت بود و هیچ مدرک خاصی غیر از فرم هایی که تو سایت بود ندادم. در ضمن من فول فاند بودم.

Junior Member

در رابطه با بدون فاند ها چی؟ وضعیت باکو امسال چطوره؟ کسی خبر داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhteh_63 نمایش پست ها
    در رابطه با بدون فاند ها چی؟ وضعیت باکو امسال چطوره؟ کسی خبر داره؟
    روزی که من رفتم تا اونجایی که دیدم فقط من F1 می خواستم. تا اونجایی که من دیدم یک نفر برای کنفرانس، یک زوج برای یک دوره تحقیقاتی سه ماهه و یک خانم و آقای مسن احتمالاً برای دیدن بچه هاشون گرفتن. پنچ شش نفر رو هم دیدم که ریجکت شدن ولی دانشجو نبودن

Junior Member

کسی برای 6 می عازم باکو هست؟ مشتاقم که با هم سفر کنیم و هماهنگ باشیم

Junior Member

تجربه ی سری اول و جدی نتایج ویزای امسال؛ این 5شنبه تو باکو نوبت مصاحبه ایرانی های متقاضی ویزای آمریکا بود. لازم نیست شما صبح زود پشت در سفارت صف بکشین، یک ربع مونده به وقتتون اونجا باشین کافیه؛ البته این رو هم در نظر بگیرین که نوبت و وقتی که طبق سایت سفارت بهتون دادن اصلا ملاک نیست و نوبت مصاحبه و روند کلی براساس صفی هست که پشت در سفارت و بعد هم تو اتاق انتظار دارین. اصلا استرس نداشته باشین که زودتر کارتون انجام بشه، هرچند اگر اول صف باشین دیگه مثل ما استرس و بی حوصلگی و خستگی انتظار سراغتون نمیاد. کلا خیلی محیط دوستانه ای بود، شاید چون هم کارمندان کم بودن و هم بچه ها از قبل کمی همدیگه رو میشناختن، طوری شده بوده که آدم حس میکرد کلاس درسیه که بچه ها منتظر معلمن تا بیاد و دارن شیطنتهای قبل کلاس رو انجام میدن.
    ترکیب متقاضی ها عده ای پدر و مادر بود که برای دیدن بچه ها و فامیل هاشون تقاضا داده بودن، البته به پسری هم بود که دعوت نامه از برادر داشت و توریستی میخواست بره، سه زوج که برای ویزای تحصیلی و همراه اومده بودن و بقیه کسایی که برای ویزای تحصیلی اومده بودن.
    تو گیت ورودی، ازتون کارت ملی یا شناسنامه یا هرچی که بشه گرو کرد میخوان، پس حتما همراهتون باشه که مثل دوستمون استرس نگیرین. مدارکتون رو هم توی پوشه شفاف بزارین که اجازه بدن ببرین داخل سفارت، وگرنه هرچی که شامل کیف و غیره دستتون باشه رو جلو در امانت نگه میدارن. پاکت مهر و موم شده هم داخل نمیشه برد، پس مهم نیست اصلا. هرچند حتی نمرات هم برای آفیسر چندان مهم نبود و آخر سر پسشون داد بم. شما بعد از گیت امنیتی اول سفارت، وارد حیاط میشین و به سمت اتاق انتظار و مصاحبه راهنمایی. اونجا روی صندلی میشینین تا نوبتتون بشه برای دادن مدارک و هزینه ی ویزا. فقط اصلا استرس نداشته باشین، کارمند آذری سفارت به اسم صداتون نمیزنه، پس بهتره به همون ترتیبی که وارد اتاق شدین برین پشت باجه اول، اینجوری هم خودتون خیالتون راحته و هم بقیه حقشون ضایع نمیشه. خیلی از مادر پدرها استرس داشتن و فک میکردن باید زود برن پشت باجه، هرچند قابل درک بود عکس العملشون، ولی آرامش جمع کمی به هم میخورد. خلاصه هم وقت زیاد هست، هم اینکه دیر نمیشه، پس عجله نکنید. بعد از اینکه مدارکتون رو به منشی سفارت دادین، همونجا هم اون 131 دلار رو میدین. فقط اگر مدارکی که منشی ازتون خواست رو تحویل دادین ولی کلی مدرک دیگه دستتون موند؛ میتونین ازش بپرسین که آیا این یا اون مدرک رو هم بدین یا نه، خودش میگه لازمه و مفیده یا نه. وگرنه کلا فرمهای ویزا و آی بیست و رسید سویس و پاسپورت ازتون میگیره. بقیه مدارک که مهمتریناش ترجمه شناسنامه و cv و نامه های پذیرش و ... هست رو خودتون باید بهش بدین. البته قبلش بپرسین ازش که بیخودی اضافه ندین، هرچند من هرچی ازش پرسیدم نه نگفت، غیر BS که چون فاند داشتم نخواست. آخرم آفیسر خیلی از مدارکم رو پس داد. بعدش باز هم منتظر میشین تا اینبار صداتون بزنن برای انگشت نگاری تو باجه دوم. بعد باز منتظر میشین تا آفیسر صداتون بزن برای مصاحبه تو باجه سوم.
    پدر مادرایی که برای دیدن بچه هاشون میخواستن برن و مدارکشون کافی بود گرفتن، البته همه از آذری های ایران بودن، برای همین موقع مصاحبه با آفیسر آمریکایی یه کارمند آذری سفارت عهده دار ترجمه کردن بود، بنظرم برای اینطور والدین باکو گزینه ی خوبیه، مخصوصا آذری زبان ها. پسری هم که برای توریستی اقدام کرده بود متاسفانه نتونست بگیره.
    از سه زوجی که اومدن، یک زوج همون ابتدا نگرفت، که باعث ناراحتی کل جمعمون شد. مشکل اصلی این زوج این بود که فاند نداشتند هرچند بهانه های آفیسر برای رد کردن اونها غیر منطقی بنظر میرسید. بنظر میاد شایعه مهم بودن فاند برای باکو صحت داره. البته امیدوارم روحیه قوی این زوج همینطور ادامه داشته باشه؛ و برای اقدام بعدیشون موفق باشن چون شانس خوبی خواهند داشت. دو زوج دیگه ویزا گرفتن، که ما فوق العاده خوشحال شدیم و جبران ناراحتی اول شد. هر دو هم فول فاند بودن و همراهشون هم ویزا گرفت. یک زوج آقایی بود که پذیرش تحصیلی داشت و خانومشون همراهش بود و زوج دیگه برعکس، یعنی خانوم پذیرش داشت.
    تمام کسایی که فول فاند بودن و برای دکترا اقدام کرده بودند ویزا گرفتن. هیچ چیز خاصی هم نخواستند ازمون، فقط حتما ترجمه شناسنامه و کارت ملی رو همراه ببرین، چون آفیسر ازتون میخواد، وگرنه مجبورین که بعدا براشون بفرستین. از بچه ها cv و گاها sop خواسته بودن، همینطور اگر فاندتون RA هست، از استادتون job offer یا research plan بگیرین که کارتون راحتتر باشه. کلا مدرک خاصی از کسایی که فول فاند بودند نخواست، و کاملا معلوم بود که تصمیمشون رو قبل از صدا کردنتون گرفتن. چون مثلا سوال های عجیب و غریبی ازمون میپرسید. مثلا از من پرسید که چرا آی دی ایمیلت رو فلان گذاشتی. ولی از همه راجع به موضوعات تحقیقاتی مورد علاقشون پرسیده بود. آفیسر هم کلا آدم جا افتاده و آرومیه و زیاد نگاهتون نمیکنه. بنظرم باهوش بود و با سیاست، و بموقع تو چشاتون زل میزد. کلا استرس اول مصاحبه زود جاشو به آرامش میده. نگرانی خاصی نداره. بچه ها هم از دانشگاه های خوبی پذیرش داشتن، مثل دانشگاه هاروارد و جورجیا تک و فلوریدا و ...
    حالا بازم اگر سوالی بود عمومی بپرسین، تا من و بقیه دوستانمون که تو جمع اون روز بودیم جواب بدیم، فقط اینکه راجع به سفر به باکو کلی ریز نکته هست که به زودی تو فروم های مربوطه میگیم.

Member vtmesx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Texas A&M University

سلام
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و مفصل در رابطه با روز مصاحبتون توضیح دادید. من ماه دیگه مصاحبه دارم و امسال چون روز مصاحبه ایرانی ها خیلی کم شده از اوضاع امسال سفارت باکو خبر زیادی نبود.
    دو سوال داشتم که اگه اطلاع دارید:
    سفارت قبول می کنه که با کپی I-20 بریم برای مصاحبه و بعد برای pick up اصلش را ببریم؟
    مصاحبه به فارسی انجام میشه یا انگلیسی؟
    با سپاس
    ویرایش توسط jason_mac : May 9th, 2010 در ساعت 09:36 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vtmesx نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و مفصل در رابطه با روز مصاحبتون توضیح دادید. من ماه دیگه مصاحبه دارم و امسال چون روز مصاحبه ایرانی ها خیلی کم شده از اوضاع امسال سفارت باکو خبر زیادی نبود.
    دو سوال داشتم که اگه اطلاع دارید:
    سفارت قبول می کنه که با کپی I-20 بریم برای مصاحبه و بعد برای pick up اصلش را ببریم؟
    مصاحبه به فارسی انجام میشه یا انگلیسی؟
    با سپاس
    مصاحبه انگلیسی و یا آذری ه. و اگر آذری باشه مترجم همون منشی سفارت خواهد بود.

من ندیدم کسی آی بیست کپی داشته باشه، ولی قبلا این سوال رو از سفارت پرسیده بودیم و گفته بود برای مصاحبه کپی قبوله و برای پیک اپ باید اصل همراهتون باشه. اگر کپی بردین، یادتون نره حتی اونم امضا کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Water Resources, University of Idaho

سلام
    منم 6 MAY مصاحبه داشتم و ویزا گرفتم. فول فاند بودم. اون کسیکه کارت ملی و شناسنامه نداشت و جلوی در کلی بهش گیر دادند و استرس وارد شد من بودم
    voiletcrow همه چی رو کامل توضیح داده، واقعاً دستش درد نکنه.
    من پیشنهاد می کنم کسایی که فاند ندارند باکو وقت نگیرند. حتماً کارت ملی همراهتون باشه و مدارک زیاد تحویل ندهید. فکر میکنم همانطور که voiletcrow گقت I20، سویس و پاسپورت کافیه. من فقط همینا رو دادم. حتی ریزنمره هم ازم نحواست....
    بر خلاف بقیه سفارت ها باکو برگه زرد نمی دهد بلکه یک برگه سفید داد که فقط اسمون را روش نوشت و با مهر تاریخ زد. این رو گفتم تا مثل من تا 5 دقیقه بعد از مصاحبه هنگ نباشید...
    برای من پر استرس ترین و در عین حال راحت ترین بخش برای رفتن انور همین مصاحبه بود. پس سعی کنید به خودتون الکی استرس وارد نکنید چون واقعاً راحت هستش.
    به امید موفقیت همه

Junior Member

منم 6 May مصاحبه داشتم و 2 دقیقه هم طول نکشید.اگه فاند دارین خیلی باکو راحته!

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)