صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

Junior Member

پیش فرض کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

سلام دوستان. خیلی ممنون میشم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره من را راهنمایی کنه... من ویزای فرصت مطالعاتی امریکا را 1 ماه پیش گرفتم J1 ولی مرکز تحقیقاتی که قرار هست من برم هنوز اجازه ندادن بهم تا بتونم وارد امریکا بشم. و گفتن security clearance باید خود مرکز برای استفاده از facilities ها انجام بده ولی الان نزدیک 3 ماهی میشه که اونها دارن این کلیر را انجام میدن. ویزای من 3 ماه اعتبار داره و یک ماه اش گذشت و تا 2 ماه دیگه کلیر مرکز انجام نشه باید همه مراحل ویزا و کلیر شدن را طی کنم.

ویزا: J1
    زمان کلیر شدن: 28 روز
    سفارت : دبی

اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

متاسفانه امروز بهم ایمیل زدن که کلیر مرکز تحقیقات بخاطر ایرانی بودن citizens of Cuba, Iran, Sudan, and Syria are NOT permitted to work or visit ریجکت شده و withdraw کردن کلا برنامه فرصت مطالعاتی منو.

پس چرا به من گفتن برم ویزای امریکا بگیرم؟ چرا برام نامه فرستادن DS2019 تا ببرم سفارت دبی بدم ویزا بگیرم؟

این درد را ادم به کی باید بگه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کلیرنس امنیتی برای مراکز دولتی امریکا (ویزای کار، پست داک، تحصیلی)

ممکنه کمی بیشتر از شرایططون بگید تا برای دیگر دوستان هم مفید باشه؟ با توجه به پستهای قبلیتون شما (یا همسرتون) فرصت مطالعاتی (یا پستداک) داشتید از دانشگاه برکلی در زمینه عمران. اگر توضیح بدید کدوم مرکز بوده و چرا نیاز به کلیرنس بوده ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LOL نمایش پست ها
    ممکنه کمی بیشتر از شرایططون بگید تا برای دیگر دوستان هم مفید باشه؟ با توجه به پستهای قبلیتون شما (یا همسرتون) فرصت مطالعاتی (یا پستداک) داشتید از دانشگاه برکلی در زمینه عمران. اگر توضیح بدید کدوم مرکز بوده و چرا نیاز به کلیرنس بوده ممنون میشم.
    Citizens from countries that are on the Department of State’s (DOS) list of StateSponsors of terrorism are not permitted in facilities, even as visitors. At present thesecountries are Cuba, Iran, Iraq, Libya, North Korea, Sudan, or Syria

مرکز تحقیقات زیر نظر دانشگاه برکلی بود برای تحقیق در زمینه هیدرولیک و مدیریت آب.

ادم مریض همه جا پیدا می شود. شما تو همین چند هفته خیلی با انرژی بگردید دنبال یه موقعیت دیگه و اشاره کنید ویزای امریکا را در جیب دارید و خیلی سریع می توانید بیایید. مطمئنم اگر از اونجا تونستید موقعیت بگیرید از جاهای دیگه هم میتونید بگیرید.
    همچین میگه facilities انگار skunk works شرکت Lockheed هستش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    ادم مریض همه جا پیدا می شود. شما تو همین چند هفته خیلی با انرژی بگردید دنبال یه موقعیت دیگه و اشاره کنید ویزای امریکا را در جیب دارید و خیلی سریع می توانید بیایید. مطمئنم اگر از اونجا تونستید موقعیت بگیرید از جاهای دیگه هم میتونید بگیرید.
    همچین میگه facilities انگار skunk works شرکت Lockheed هستش
    ممنون. چطور میتونم جای دیگه ای با این ویزا برم؟؟ وقتی اسپانسرم اون مرکز بوده با سالی 57 هزار دلار. روی ویزا اسپانسر را زده. نامه دی اس 2019 تغییر میکنه و همینطور سویس نامبر. اصلا نمیتونم با این ویزا امریکا برم. هرجای دیگه ای پیدا کنم دوباره باید برم سفارت ویزا اپلای کنم. اخه ما چه گناهی کردیم ایرانی شدیم. همه آرزوهام خراب شد فقط بخاطر اینکه ایرانی هستم. کاش افغانی بودم، کاش ازبکستانی بودم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahba_823 نمایش پست ها
    Citizens from countries that are on the Department of State’s (DOS) list of StateSponsors of terrorism are not permitted in facilities, even as visitors. At present thesecountries are Cuba, Iran, Iraq, Libya, North Korea, Sudan, or Syria

مرکز تحقیقات زیر نظر دانشگاه برکلی بود برای تحقیق در زمینه هیدرولیک و مدیریت آب.
    واقعا متاسفم. چیزی که عجیبه اینه که سه ماه داشتن چیکار میکردن. این متن بالا به وضوح گفته که اجازه ورود وجود نداره‌. پس دیگه سه ماه معطلی برای چی بود آخه؟ ممکنه بگید آیا مربوط به http://www.ars.usda.gov بوده و شاید داشتن روی تبصره زیر کار میکردند:

• Citizens from countries that are on the Department of State's (DOS) list of State Sponsors of terrorism are not permitted in ARS facilities, even as visitors. At present these countries are Cuba, Iran, North Korea, Sudan, or Syria. The exception is visits that are sponsored by a Federal Government Agency such as DOS. In such instances, approval MUST be obtained from ARS Homeland Security (ARSHS) prior to the visit. Prior approval MUST be obtained for all non-citizen visitors to BSL-3 or Select Agent facilities.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LOL نمایش پست ها
    واقعا متاسفم. چیزی که عجیبه اینه که سه ماه داشتن چیکار میکردن. این متن بالا به وضوح گفته که اجازه ورود وجود نداره‌. پس دیگه سه ماه معطلی برای چی بود آخه؟ ممکنه بگید آیا مربوط به http://www.ars.usda.gov بوده و شاید داشتن روی تبصره زیر کار میکردند:

• Citizens from countries that are on the Department of State's (DOS) list of State Sponsors of terrorism are not permitted in ARS facilities, even as visitors. At present these countries are Cuba, Iran, North Korea, Sudan, or Syria. The exception is visits that are sponsored by a Federal Government Agency such as DOS. In such instances, approval MUST be obtained from ARS Homeland Security (ARSHS) prior to the visit. Prior approval MUST be obtained for all non-citizen visitors to BSL-3 or Select Agent facilities.
    سه ماه برای کلیرنس مرکز تحقیقات بوده. اینها حداقل می دونستن که ایرانی ها نمیتونن به اینجور مرکز بیان چرا با من مصاحبه کردن و کلی مدارک از من گرفتن؟ از من به دوستانی که مراکز علمی اپلای میکنن نصیحت که اینجور جاها وقتتون را مثل من از دست ندید. من 7 ماه درگیر فرستادن مدارک و نامه نگاری و مصاحبه و آخرش هم بخاطر ایرانی بودن رد کردن ما رو. فقط به دانشگاه ها اپلای کنید و مراکز تحقیقاتی را فراموش کنید. سوالی که من دارم چرا وقتی مرکز هنوز کلیرنس خودشو انجام نداده چرا برای من نامه دی اس 2019 میفرستن تا من برم ویزا بگیرم. الان ویزا در پاسپورتم خورده ولی چه فایده.. این ها نمیدونن گرفتن ویزا از دبی چقد سخت هست؟

من از یه مرکز تحقیقاتی وابسته به USDA ARS پذیرش پست دکتری دارم. البته قانونا اونها نمی تونن من رو استخدام کنن و بناس یه شرکتی به نام بنام ORISE منرو استخدام کنه. قبل از تعطیلات کریسمس برام یه فرم ARS-230 فرستادن و فرم DS2019 رو منوط به کلیر شدنم کردن. تقریبا یکسال طول کشید تا بتونم این فرصت رو فراهم کنم و خیلی سخت بود. این تجربه دوستمون واقعا ناراحت کنندس. من دکترام رو امریکا گرفتم و محل قبلی هم که کار کردم (دوره کوتاه پست داک) عملا متعلق به دولت فدرال بود (USDA ARS). چطور اون موقع کسی با من کاری نداشت و مشکلی پیش نیومد؟

من یه داکی پیدا کردم که متن بالا توش هست (اینجا). به نظر میاد این ممنوعیت قطعی نیست و استثنا هم قائل میشن (دارم به خودم دلداری می دم):
    Ban on Entry. Citizens from countries that are on the Department of State’s (DOS) list of State Sponsors of terrorism are not permitted in ARS facilities, even as visitors. At present these countries are Cuba, Iran, Iraq, Libya, North Korea, Sudan, or Syria (*). The exception is visits that are sponsored by a Federal Government Agency such as DOS. In such instances, approval MUST be obtained from ARS Homeland Security (ARSHS) prior to the visit. Prior approval MUST be obtained for all non-citizen visitors to BSL-3 or Select Agent facilities.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)