صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 108

موضوع: آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

جالبه، چرا دوستان دارن با هم سر اینکه فلان کشور خوبه یا بده بحث میکنند؟
    هر کسی انتظاراتی از مسیری که داره توش به سمت اهدافش میره داره؛ خب یکی انتظاراتش با حقایق موجود پیرامونش فرق داره ناراضی هست یکی دیگه انتظاراتش نزدیکه به واقعیتی که درک کرده و راضی تره.
    بله، ایتالیا بحث سرش زیاده، ولی هر کس هر جایی که میره باید خودش احساس خوبی داشته باشه. افغانستان هم که بری ولی هدفت از رفتن به اونجا هدف متفاوتی باشه امکان داره خیلی هم راضی باشی. این که یکی ناراضی هست رو دلیل به "بد" بودن اونجا نذاریم. بله من یه زمانی سرباز بودم و وقتی میومدم خونه کلی با ذوق و شوق از کارایی که اونجا میکردیم و از سختی هاش تعریف میکردم. و الان هم راضی هستم.
    درسته باید چشمامونو باز کنیم و از دوست عزیزی که تجربه ی خودشو دوستاشو گذاشته که گفته خیلی بد بوده اونجا، تشکر میکنم که این پیش زمینه رو به من داده که انتظار همچین داستانی رو هم داشته باشم. ولی خب آدم تجربه میکنه و گاهی خیلی هم پشیمون میشه ولی اینو بدونید نه MIT و نه UCL شما رو روی سرشون نمیذارن وقتی واردش میشید. توی ایران هم شما رو روی سرشون نمیذارن. من شاگرد اول ارشد علم و صنعت بودم توی گرایشم، ولی یکی نگفته "تا الآن" که آقا دکترا همینجا واستا من قبولت میکنم... ایران هم داستان های متفاوت خودش رو داره.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member akhilous آواتار ها

سلام به دوستان گل
    این زنکینگ یو.اس.نیوز. به نظر رنکینگ نسبتا خوبی میومد، چون ریسرچ جزو المان های اصلی سنجش بود توی متودولوژی این رنکینگ،
    طبق این رنکینگ دانشگاه ساپینزا،بولونیا،پادوا به ترتیب رتبه های اول و دوم و سوم رو بین دانشگاههای ایتالیا کسب کردن و دانشگاه پلی تکنیک میلان همونطور که انتطار میرفت رتبه 14 بین دانشگاه های ایتالی.

https://www.usnews.com/education/bes...ersities/italy

یک خوبی که این زنیکنگ داره اینه که با کلیک کردن روی هر دانشگاه هم میتونید اطلاعات زیادی رو راجع به اون دانشگاه مورد نظر ببینید از جمله:
    Total number of students
    Number of international students
    Total number of academic staff
    Number of international staff
    Number of undergraduate degrees awarded
    Number of master's degrees awarded
    Number of doctoral degrees awarded
    Number of research only staff
    Number of new undergraduate students
    Number of new master's students
    Number of new doctoral students

موفق باشید.
    Hope for the best, Plan for the worst.

نقل قول نوشته اصلی توسط akhilous نمایش پست ها
    الینای عزیز شما نمیتونی بیای هر چی دلت خواست بگی و هر چی خواستی از من برداشت کنی و بهم بچسبونی و بعدم آخرش بگی من دارم اشتباه میکنم و عذر میخوام! نباید اینجا حرف بزنین، در واقع هیچ کدومتون نباید اظهار نظر کنید وقتی حتی ویزاتون رو هم نگرفتید شماها هیچ درک درستی ندارین هر کشوری چطوره و چی به چیه!
    کی اومد براتون چندتا لینک گذاشت از این همه که رفتن و برگشتن؟ کی اومد آنالیز کرد؟ توقع داری من لقمه آماده بهت بدم بگم کدوم دانشگاه بری؟

نمیدونی خوب بدون من میدونم کدوم کشور خارجی و کدوم دانشکده معماری و حتی کدوم استاد معماری توی شاخه من داره کار میکنه و من همون ایتالیا باهاش مکاتبه کردم و اون ها بهم گفتن ایتالیا رو ول کن و بیا جزو ما شو، گفتم بورسیه ندارین! چنتا لینک دادن...اما من بیخیال شدم و کلا برنامه هام عوض شد، میبینم بعد 8 ماه من رو یادشون بوده و به اسم شخصی خودم ایمیل دادن که آقای فلانی ما بورسیه جدید آوردیم به این عنوان، الان هم باید اقدام کنی قبل اینکه حتی اپلای باز بشه باید اقدام کنی برای این بورسیه-که حتی توی سایت دانشگاشون اعلام نکرده بودن، محض اطلاعت این دانشگاه و استاداش پلی تکنیک میلان و امثالش رو قورت میدن، اما من برنامه خودم رو دارم.

نمیشه یک نسخه رو برای همه تون پیچید، هر کی هدف خودشو داره، برای بعضی عزیزان ایران بهتره، برای بعضی اروپا، برای بعضی امریکا، برای بعضی اسکاندیناوی، اگر حرفام ظاهرا تناقض داشتن این نشون دهنده اینه که قضیه رو نگرفتین! و الا خیلی از دوستان از من تشکر کردن خصوصا کسایی که همین الان خارج هستن، حرف من اینه:

هر کشوری، هر دانشگاهی، هر دپارتمانی شرایط خاص خودشو داره، برای هر کسی بسته به خواسته هاش یک جا رو باید انتخاب کنه، برای رفتن به کشور دیگه برای تحصیل یا مهاجرت، چندین ماه یا سال حتی مطالعه کنید، همه جوانب رو بسنجید، از شهر گرفته تا استادا تا همه چی... بعد وارد عمل شین، احساسی و عجله ای اقدام نکنین، بله چون توی ام.آی.تی هم تحقیق نکرده و یا با لابی گری یک استاد وارد شین، ممکنه مشکلات زیادی رو تجربه کنید از جمله استاد راهنمای بد یا ضعف شدید زبانتون!

الان گرفتین حرف منو! کسی نخواسته ناامیدتون کنه! خواستیم شما الله بختکی هر جا پذیرش و بورسیه داد نرید تا بعدا داغون نشین تا بتونیم بگیم ایرانی های خارج موفقن و بهتون افتخار کنیم، نه اینکه مایه سرافندگی مون باشید.

من توی پیتوشتم گفتم فقط کسانی که ایتالیا بودن و یا هستن بیان من رو نقد کنن، دلیلش هم همین بازخوردهای شماست که یک مشت خیال بافی و تصورات فانتزی تو سرتون هست، که باعث میشه من دیگه چیزی نگم و سکوت کنم، این آخرین پستم بود توی این دوره.
    به درود.

من ایتالیا نبودم ولی جسارتا میخوام جواب بدم، با اینکه خیلی از حرفایی که شما زده بودین رو قبلا شنیده بودم اما اینکه یه نفر اینقدر دقیق و مفصل درباره این تاپیک نظر داد خیلی به دردم خورد، پاسخ های شما و خیلی از دوستان دیگه رو هم خوندم و کم و بیش به نظرم هم شما و هم بقیه دوستان درست میگن، به نظر من درباره ی آینده ی تحصیلی تو یه کشور درسته که آمارو ارقام یه اطلاعاتی به ما میدم ولی فردیت چه تو این زمینه چه تو همه ی زمینه ها به خودی خود یه عامل موثر هست پیشنهاد من اینه همه ی اطلاعاتی که بدست میاریم رو جمع بندی کنیم و بعد پیش یه مشاوره فردی بریم و از اونا کمک بخوایم که با توجه به اطلاعاتی که ما بهش میدیم و با بازخوردهایی که مشاور از ویژگی های فردیمون به ما میده در نهایت تصمیم بگیریم، چون یکی از مهم ترین عوامل توی رفتن از ایران خود ماها هستیم، و با توجه به شرایط کلی ایتالیا یا هر کشور دیگه که ثابت هست، تفاوت ها در تفاوت های فردی شخصیت ماهست، همه ی ماها کلی سرچ میکنیم برای فهمیدن شرایط بیرونی ولی روی خودمون کار نمیکنیم من خیلی تو این زمینه کار کردم، و الان میفهمم مهم ترین پیش نیاز برای رفتن از ایران ( به شرطی که بخوایم موفق بشیم) ابتدا کار کردن روی بک گراند روانیمون هست و آماده شدنمون از نظر روانی، به همه به شدت مشاوره فردی رو پیشنهاد میکنم دوستان، این مسئله رو جدی بگیریم

چرا این همه بحث و جدل ! آقا اصلا نیاز به تجربه نیست آمارهای سایت ها بین المللی رو نگاه گن و تمام :
    https://tradingeconomics.com/italy/y...mployment-rate
    این tradingeconomics سایت معروف ترین سایت اقتصادی جهانه ! داداش youth unemployment rate ایتالیا 32.4 درصده !!! یعنی از هر 010 جوان 23 نفر کامل بیکاره ! اون نرخ 11.4 درصدی رو تو نگاه نکن توی اینترنت اون نرخ کلی.
    است برادر عزیزم ! یعنی پیرها بیشتر سر کارن ! تمام حرف کسایی که تا الان منفی حرف زدن کاملا درسته ! ما چرا همش دوست داریم حرفی که دوست داریمو بشنویم ! من نمیگم نرید اما نگاه کنید ! یک دوستی گفت کارهای part time اونجا بیشتره تا full time دقیقا توی همین سایت بهش اشاره شده
    Long Term Unemployment Rate 6.20 6.60 8.00 2.60 percent
    یعنی بالاست rate این مقوله .

حالا برو آمارهارو برای کشور آلمان تماشا کن فقط 6 درصد جوون ها بیکارن یعنی از هر 100 نفر 6 نفر اونام فکر کنم نخواستن کار کنن چون زده 846000 جای خالی شغلی هنوز مونده ! که برای ایتالیا صفره !
    https://tradingeconomics.com/germany...mployment-rate

حالا تعداد این رو نگاه کن
    Long Term Unemployment Rate 1.50 1.60 6.30 1.50 percent
    این یعنی همه سر کارن )

آقا درسته همه چیز به شخص بستگی داره خیلی خوب باشی ایتالیا هم کار هست ! توی ایرانشم شاخ باشی بالاخره کار هست ! پس دنبال خاله زنک بازی نباش ! سایت آقا جان سایت های معتبر و آمار رو نگاه کن ! خدا بهت عقل و هوش داده استفاده کن. والسلام و نامه تمام .
    اینا یعنی نه اینکه اونجا کار نیست ! یک دوستی گفت مثل ایرانه ! همچینم بیراه نگفته . ببینید ایتالیا بعد از بحران 2007 یکجوری زمین خورد ! بعدش صنایع نساجی و چرم و اینا و خیلی چیزاش توی رقابت با آسیای شرقی از بین رفت . پس برید ایتالیا استفاده کنید اما بهش به چشم یک سکوی پرش نگاه کنید ! توش غرق نشید اگر خیلی تاپ نیستی.

یا علی خدا نگهدار همه باشه

Junior Member

عرض سلام و ادب و احترام
    با تشکر از همه دوستانی که تجریبات و اطلاعاتشون رو شیر کردن تا باعث بشه دید واقع گرایانه تر و درست تری در رابطه با این موضوع حاصل بشه و فاکتور های بیشتری برای بررسی مد نظر قرار بگیره.
    من همه ی کامنت های دوستان رو خوندم که هم شامل نکات مثبت بود و هم منفی ولی متاسفانه برای جمع بندی و نتیجه گیری کلی، بنظرم خیلی کار آمد نیومد.
    اگه آن دسته از عزیزانی که فارغ التحصیل شدید یا عزیزانی که شخصا تجربه حضور در دانشگاه رو داشتید منت سر افرادی مثل من بگذارید و قید بفرمایید:
    اول اینکه : فارغ التخصیل چه رشته ای هستید و با چه رزومه ای (اعم از نمره زبان، جی آر ای، معدل ارشد (پلی تکنیک)،تعداد مقالات معتبر ) و برای کدام دانشگاه اقدام به اپلای در مقطع دکتری کردید و لطفا بفرمایید که پذیرش گرفتید(با چه میزان فاند)یا ریجکت شدید.
    دوم اینکه: از امکانات دانشگاه بگید، امکاناتی که به ظاهر کم اهمیت ولی قابل تامل هست با امکاناتی که ممکنه از دید اکثر افراد بدیهی باشه در صورتی که اینطور نیست مثل همین سرعت اینترنت که یکی از دوستان گفته بود سرعت اینترنت دانشگاه پلی تکنیک 120 کیلو بایته !!!!!!!!!! من بشخصه فکر می کردم مشکل سرعت اینترنت نخواهم داشت در پلی تکنیک.
    با جمع آوری این اطلاعات و بررسی کردن آنها فک میکنم دیگه هر کس میتونه با توجه به شرایط خودش بهترین تصمیم رو در خصوص ادامه تحصیلش در ایتالیا بگیره.

ممنون از همه دوستان

Junior Member Rezalight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

جا داره تشکر کنم از اون دسته از دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار دادند . الان روزهای آخر خدمت سربازیمه و میخواستم بعد از اتمام برای دانشگاه سینت لوییس در رشته جز اقدام به پذیرش کنم ولی خیلی دو دل بودم مخصوصا وقتی که تو سایتش خوندم که اگه یه دوره یه ساله پره ثبت نام کنید میتونید سه سال لیسانس رو بعد قبولی شروع کنید بع این معنی که تقریبا برای پذیرش هیچی از شما نمیخواد عکس کلاس ها و امکانات این دانشگاه رو همدیدم که تقریبا فاقد هرگونه استودیو ضبط و... بود
    انگار یه خونه 300 متری رو کرایه کرده بودند و اسمشو گذاشته بودند دانشگاه http://www.saintlouiscollege.eu

واقعا حرف اون دوستی که گفت بجای فکر کردن در مورد خوده کشور باید در مورد سیستم آموزش اون کشور و خوده دانشگاه تحقیق کرد رو باید سر لوحه قرار داد .. در رشته خودم تو مالزی دانشگاهایی پیدا کردم که دارای تجهیزات حرفه ای موسیقی، استودیو ضبط، استیج و .. بود که هیچ دانشگاه موسیقی تو ایتالیا نداشت !!
    ویرایش توسط Rezalight : March 25th, 2018 در ساعت 04:25 AM

Junior Member m09 آواتار ها

Question امکان حرکت بعد از اتمام تحصیل به سمت سایر کشورها

سلام،

همونطور که میدونید خیلی ها ایتالیا رو سکوی پرش میدونن و خیال دارن بعد از دوره تحصیلی مورد نظر، به سمت جاهایی مثل کانادا برن که شاید برای موندن و کار کردن مناسب تره.
    می‌خواستم بدونم روی این موضوع چقدر میشه حساب باز کرد و مطمئن بود؟ مثلا وقتی تحصیلت رو تو ایتالیا تموم کردی چیکار میکنی که بری کانادا یا آمریکا؟ دنبال کار میگردی توی اون کشورها؟

+
    اگر بخوای توی خود ایتالیا بعد از تحصیل بمونی و کار کنی چقدر همراهیت میکنن؟ آیا اصلا امکان موندن بعد از تحصیل در ایتالیا فراهمه؟
    مرسی

Junior Member akhilous آواتار ها

بچه های تورین و بچه های مکانیک خواستین از ایشون مشورت بیشتر بگیرید که اگر تصمیم قطعی بر رفتن گرفتین با آگاهی بیشتر برید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shh710 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای اپلای پلی تکنیک تورین بالاخص گروه مکانیک بااینجانب حتما تماس بگیرید.اصلا فکر نکنید اینجا بهشت هست.من چهار سال هست اینجام و واقعا ناراضی هستم.
    Hope for the best, Plan for the worst.

دوستان گرامی

من دکتری اقتصاد دانشگاه میلان قبول شدم. میخاستم ببینم، کسی تجربه از میزان سختی درسی در مقطغ دکتری، و البت آینده اکادمیک (بخصوص) یا غیر اکادمیک (کم اهمیت تر) داره؟

بنده هدف اصلیم، کار اکادمیک هستش، میخاستم ببینم، با مدرک دکتری دانشگاه میلان کجا میتونم برم؟ مثلا ارزش داره این دانشگاه در کشورهای دیگه؟ مثلا بتونی بری لندن؟

من تمایلی به موندن در ایتالیا ندارم، و ترجیحم و سعیم اینه بعد دکتری برم کشور انگلیسی زبان، ک الظاهر نمیتونم دوره دکتری م رو یک کشور انگلیسی زبان مناسب بخونم.

مثلا استادان ایتالیایی در مجموع چجوری هستن اخلاقشون، سخت گیری درسی و حجم مطالب، من یه تجربه بد قبلا داشتم و واقعا میترسم دوباره برام تکرار بشه.

میزان اینترنشنال بودن مردم، یعنی انگلیسی حرف بزنن راحت یا امور اداری (به انگلیسی تسلط داشته باشن و کمک کنن) بی دردسر در ایتالیا چگونه هستش؟

مرسی ک برای این تصمیم کمکم میکنید.

یه موردم بگم، دانشگاه استاد خارجی خیلی زیاد داره برای رشته ی ما، و ظاهرا خیلی فعال و قوی هستش، حداقل در ریسرچگیت نمرهاشون، سمینارهایی ک میزارن و دانشجوهای قبلیشون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آینده بعد از تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

سلام دوست عزیز
    من فوق لیسانس معماری ایران گرفتم الان شک دارم برای دکتری اقدام کنم ایتالیا بدلیل مسائلی مثل پیدا نکردن کار و ... دوس داشتم برای داروسازی اقدام کنم. نظر شما رو دوست داشتم بدونم که آیا بازار کار خوبی داره؟ چون مسئله درآمد و کار برای من مهمه
    ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)