صفحه 238 از 270 نخستنخست ... 138188228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,371 تا 2,380 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

بازم سلام
    تو سایت https://www.drivetest.ca/licences/li..._exchange.html
    گفته که:
    Identification, Drivers’ Abstracts, and Letters of Authentication

When you visit a DriveTest Centre to apply for a licence, you must bring your current driver’s licence, acceptable ID, and possibly a letter of authentication or a driver’s abstract issued within the last six months to confirm the status of your licence and length of driving experience.

To be eligible for an exchange or credit towards an Ontario licence, an out-of-province or out-of-country driver’s licence needs to be in English or French, original, and valid. Ideally, your licence will also display an issue date or visible expiry date; however, an applicant who does not have an issue date or an expiry date (not both) is still able to receive up to 12 months of driving experience credit upon application. If your driver’s licence is not in English or French, it must be accompanied by a writte
    translation from a
    qualified translator

حالا نمیدونم با این چیزایی که گفته میشه همون گواهی نامه خالی که نوشته چقدر اکسپرینس داریم رو ترجمه کنیم؟ دیگه نامه رو ترجمه نکرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    من یک گواهی نامه دارم و یه نامه سابقه.
    با توجه به این که در حال حاضر گواهی نامه های ایران تاریخ صدور داره آیا لازم هست که نامه سابقه رو ترجمه کنم؟ مثلا الان تاریخ صدور من رو گواهی نامه مال 7 سال پیشه! پس قاعدتا از اون دو سال مورد نیاز بیشتره
    هزینه ترجمه مدارک در کانادا چقدر هست؟
    اگر فقط گواهی نامه رو بخوام حدودا چقدره؟
    اگر فقط نامه سابقه رو بخوام چقدره؟
    آیا قیمت مجموعش معادل جمع هر دو هست؟ یا کم و زیاد میشه؟
    آیا مترجم شیر پاک خورده کسی سراغ داره که اهل دبه و بازی در آوردن نباشه؟
    این سوالات رو کسی جواب نداد.

سلام مجدد
    دارم میخونم دیدم نوشتن که اگر کلاس رانندگی بریم اینجا خرجش 350 400 تا 600 هست و سرتیفیکت رو بگیریم هزینه بیمه کمتر میشه.چقدر کمتر میشه حدودی؟ میصرفه؟
    این بالایی رو هم کسی جواب نداد؟

سوال جدید این که من واقعا گیج شدم که برم G2 بدم یا G؟

حالا به فرض این که بخوام G2 بدم آیا نامه سابقه باید ترجمه بشه یا نه؟ و اینکه میتونم تا اعتبار داره بدم برم G2 بدم و اون نامه رو ثبت می کنند که بعدا بتونم G بدم؟! یا به کارشون نمیاد و بعدا برای G گیر میدن که نامه دوباره بیار؟

در ضمن یه مورد دیگه هم این که بنده مترجمی پیدا کردم که اول گفت 35 و چون تازه اومدی 30! بعد گفت از مجله زنگ میزنی؟ گفتم نه شماره ات رو از یه بنده خدایی که خودش هم نمیشناخت گرفتم گفت باشه 25 دلار میگیرم. راه اومد.

در ضمن این مربی های ایرانی رانندگی خیلی گروند میگیرند مثلا 35 دلار و غیره. روی kijiji ساعتی 20 دلار هم پیدا میشه راننده ای که ببره بهتون یاد بده.

ApplyAbroad Hero

این سوالات رو کسی جواب نداد.

این بالایی رو هم کسی جواب نداد؟

سوال جدید این که من واقعا گیج شدم که برم G2 بدم یا G؟

حالا به فرض این که بخوام G2 بدم آیا نامه سابقه باید ترجمه بشه یا نه؟ و اینکه میتونم تا اعتبار داره بدم برم G2 بدم و اون نامه رو ثبت می کنند که بعدا بتونم G بدم؟! یا به کارشون نمیاد و بعدا برای G گیر میدن که نامه دوباره بیار؟

در ضمن یه مورد دیگه هم این که بنده مترجمی پیدا کردم که اول گفت 35 و چون تازه اومدی 30! بعد گفت از مجله زنگ میزنی؟ گفتم نه شماره ات رو از یه بنده خدایی که خودش هم نمیشناخت گرفتم گفت باشه 25 دلار میگیرم. راه اومد.

در ضمن این مربی های ایرانی رانندگی خیلی گروند میگیرند مثلا 35 دلار و غیره. روی kijiji ساعتی 20 دلار هم پیدا میشه راننده ای که ببره بهتون یاد بده.
    چون صجبت از جی کردید احتمالا انتاریو هستید و اطلاعات من ممکنه به دردتون نخوره. ولی توی بی سی به نامه سابقه نیازی نیست و گواهینامه باید ترجمه بشه و حتما هم در بی سی توسط مترجم مور تایید. قبلا که حدود 25 دلار بود, الانم فکر نکنم بیشتر شده باشه.
    اینجا توی بی سی هزینه مربی جلسه ای حدود 70 دلاره! اگه 35 تا میگیرن پس خوب جایی هستین
    درباره اون تخفیف هم اگه کسی میدونه به ما هم بگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط asal92 نمایش پست ها
    با سلام. بله .حتما باید اصالت اثر گواهینامه گرفت. در ضمن تورنتو ترجمه گواهینامه ایران را قبول ندارد و باید در تورنتو ترجمه شود. من اطلاع نداشتم که welcomecenter ها رایگان گواهینامه ها را ترجمه می نمایند. من خودم پول پرداخت کردم بابت ترجمه ها ولی یکی از دوستانم به رایگان در این مراکز ترجمه گواهینامه و ترجمه اصالت گواهینامه را انجام داد. قبل از اینکه به مترجم بدهید لطفا سوال کنید که کجا میتوان رایگان انجام داد. دوستانی که از خدمات ترجمه رایگان هم استفاده نمودند میتوانند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار بدهند. موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    چقدر خوب که اینو اطلاع رسانی کردید، نمی دونستم ولکام سنترها این کار رو انجام می دن. من برای خودم و خانمم صد و بیست دلار پول ترجمه دادم (2 تا گواهینامه + 2 تا سابقه گواهینامه).
    اگر می دونید کدوم شون این کار رو انجام می دن بفرمایید که بقیه استفاده کنن. البته ولکام سنتر در تورنتو و حومه شش هفت تا بیشتر نیست، یحتمل اونی که در ریچموند هیل هست بخاطر کثرت مراجعه کنندگان ایرانی و داشتن کارمندان ایرانی بیشتر این کار رو انجام داده. من آدرس و تلفنش رو می ذارم تا اگر کسی مایل بود تماس بگیره:

South Hill Shopping Centre
    9325 Yonge Street
    Richmond Hill, ON L4C 0A8
    (Northeast Corner of Yonge & 16th)
    Toll-Free: 1-877-761-1155
    Direct Phone Line: 289-842-3124
    Fax: 905-884-3163
    این قضیه اش چیه؟ قبلا اینجا گفتند که welcome center ها به صورت رایگان مدارک را ترجمه می کنند.

تو خود سایت اصلیشون نوشته:
    10. Can you do document translations? Is it free? Welcome Centres do not provide free document translation. We can refer you to an appropriate service (fees may apply for that service).
    ویرایش توسط canadasurfer : July 1st, 2017 در ساعت 04:29 AM

قیمت ترجمه مدارک 35 دلار هستت قانونا. به هیچ وجه بیشتر از این نباید بگیرند.
    من خوش شانس بودم کسی رو پیدا کردم که 5 دلار تخفیف داد و 30 می میگرفت که یک تخفیف مجدد هم گرفتم و مدارک رو هر کدوم 25 دلار گرفت.
    یعنی گواهی نامه خودم و همسرم به اضافه سابقه گواهی نامه خودم و همسرم که می شد چهار مدرک برام در اومد 100 دلار. هر کدوم 25 دلار.
    همچنین مزیت دیگه این بود که مدارک رو اسکن شده براشون فرستادم و فقط رفتم تحویل گرفتم. احتمالا بقیه هم راضی میشن که این طوری کار کنند. برای همین تو ایران اسکن کنید که آماده داشته باشید.
    در ضمن برای کسانی که احتیاج دارند ایشون کلاس G1 هم میذاشتند به فارسی.

ApplyAbroad Superstar

قیمت ترجمه مدارک 35 دلار هستت قانونا. به هیچ وجه بیشتر از این نباید بگیرند.
    من خوش شانس بودم کسی رو پیدا کردم که 5 دلار تخفیف داد و 30 می میگرفت که یک تخفیف مجدد هم گرفتم و مدارک رو هر کدوم 25 دلار گرفت.
    یعنی گواهی نامه خودم و همسرم به اضافه سابقه گواهی نامه خودم و همسرم که می شد چهار مدرک برام در اومد 100 دلار. هر کدوم 25 دلار.
    همچنین مزیت دیگه این بود که مدارک رو اسکن شده براشون فرستادم و فقط رفتم تحویل گرفتم. احتمالا بقیه هم راضی میشن که این طوری کار کنند. برای همین تو ایران اسکن کنید که آماده داشته باشید.
    در ضمن برای کسانی که احتیاج دارند ایشون کلاس G1 هم میذاشتند به فارسی.

هیچ قانونی برای تعیین تعرفه ترجمه وجود نداره. رقابت و بازار آزاد خودبخود سقف برای قیمت ها ایجاد می کنه ولی مسئله درخواست تخفیف در این صنف واقعا از حد خارجه. آیا وقتی رستوران یا جاهای دیگه هم تشریف می برید درخواست تخفیف می کنید؟ ترجمه از روی اسکن مشخصا خلاف قانونه و موظف هستند روی ترجمه بنویسند "ترجمه شده از اسکن" منتها به دلیل اصرار اغلب مردم از این مسئله می گذرند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    هیچ قانونی برای تعیین تعرفه ترجمه وجود نداره. رقابت و بازار آزاد خودبخود سقف برای قیمت ها ایجاد می کنه ولی مسئله درخواست تخفیف در این صنف واقعا از حد خارجه. آیا وقتی رستوران یا جاهای دیگه هم تشریف می برید درخواست تخفیف می کنید؟ ترجمه از روی اسکن مشخصا خلاف قانونه و موظف هستند روی ترجمه بنویسند "ترجمه شده از اسکن" منتها به دلیل اصرار اغلب مردم از این مسئله می گذرند.
    فرمایش شما صحیحه. البته ایشون قبل از این که ترجمه رو تحویل من بدن اصل مدارک رو چک کردند.
    از دفترچه ها من هر جا زنگ زدم 35 دلار گفتند تا این که ایشون رو کسی معرفی کرد.
    این خوبیش اینه که میشه از ایران فرستاد و بعد از رسیدن تحویل گرفت. متاسفانه من اینجا سر نداشتند یک آیدی کارت درست حسابی خیلی اذیت شدم. توصیه می کنم همون روز اول یا دوم دوستان گواهی نامه G1 رو بگیرد. من این قضیه رو جدی نگرفتم متاسفانه.

ApplyAbroad Superstar

فرمایش شما صحیحه. البته ایشون قبل از این که ترجمه رو تحویل من بدن اصل مدارک رو چک کردند.
    از دفترچه ها من هر جا زنگ زدم 35 دلار گفتند تا این که ایشون رو کسی معرفی کرد.
    این خوبیش اینه که میشه از ایران فرستاد و بعد از رسیدن تحویل گرفت. متاسفانه من اینجا سر نداشتند یک آیدی کارت درست حسابی خیلی اذیت شدم. توصیه می کنم همون روز اول یا دوم دوستان گواهی نامه G1 رو بگیرد. من این قضیه رو جدی نگرفتم متاسفانه.
    یک راه دیگه هم هست. اگر نمیخواهید رانندگی کنید خیلی راحت تشریف میبرید سرویس اونتاریو و درخواست کارت شناسایی اونتاریو میکنید. اگر زمانی گواهینامه گرفتید اون رو باید پس بدید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

امروز واقعا تاسف خوردم از صحبت با چند نفر از دوستان ایرانی که اینجا در کار تدریس رانندگی هستند. واقعا چندش آور و مشمئز کننده بود.

اول از همه که این دوستان به دلیل داشتن یک نیمچه تبلیغ از طریق دوستان اینجا به طرز فجیعی جولان میدن. به قول خودشون زنگ خور خوبی دارند و پول مفت میگیرند و مالیات نمیدن و اینجا براشون بهشته. حالا اینا مهم نیست. حداقل یک نیمچه ادبی داشته باشند.

به یکی زنگ زدم به اسم "آقای د". اسم کوچیک با دال شروع میشه. گفتم دنبال کلاس هستم و پرسیدم میگم شما رو تجربه G2 توصیه می کنید یا G و نرخ قبولی و رد چه طوره؟ میگه دوست من وقت من رو نگیر همین الان من سه تا پشت خطی برام اومد مشتری هام رو پروندی. میگم خب شما نرخت چنده؟ میگه شما به نرخ چی کار داری من گرون ترین در کانادا هستم و اگر دنبال نرخ هستی اصلا سمت من نیا. کسایی که دنبال نرخ هستند پیش من نمیان. میگه 35 G2 و 40 G ولی مثلا بهش بگی من G میخوام میگه نه من تشخیص می دم تو چی باید بگذرونی. میگه مثلا باید بیای 6 ساعت G2 بعد اگر من راضی بودم می برمت G! همه اینا ها با نهایت بی ادبی و وقاحت مطرح میشه پای تلفن. بعد هم میگه اول برو G2 وقت بگیر آگوست بعد 50 دلار بده من بیارمش جلو برات. اگر نه هم که به سلامت. آخرش هم گفت من شما رو نمی شناسم ولی شرط می بندم صد در صد چند بار میافتی چون قیمت پرسیدی. در 5 سال گذشته یک نفر هم از من قیمت نپرسیده

یه اون یکی که معروف تر هست "آقای ن" هم که زنگ میزنی یکم کیفیت مکالمه بهتر ولی در کل مشابه همین هست.

شخصی هم که اینجا اموزشگاه رانندگی داره پیشنهاد داد با دریافت 100 دلار کانادا بهم سرتیفکت شرکت 20 ساعته در کلاس تئوری و 10 ساعته در کلاس عملی رو بده. چیزی که ارزشش بین 450 تا 650 دلار هست. این هم یک جور کار خلاف و غیر قانونی.

در نهایت عده ای با استفاده از عدم آگاهی دوستان به زبان اینگلیسی و ایجاد عامل ترس از امتحان و غیره از دوستان حسابی کلاهبرداری می کنند. واقعا مشمئز کننده بود. واقعا الان می فهمم که بلا نسبت دوستان حاضر در سایت واقعا حقیقته که میگن مزخرف ترین ایرانی ها رو در تورنتو و لوس آنجلس می تونید پیدا کنید. اینجا من افرادی رو دیدم که حتی برای کلاس G1 پول های کلانی رو به افرادی میدن که نکات تستی یاد بگیرند. از یکی از دوستان نکات تستی رو که گرفتم خیلی خنده دار بود. مثلا زده بود اگر بین گزینه ها شک داشتید طولانی ترین رو انتخاب کنید یا اگر گزینه همه موارد هست همه موارد رو انتخاب کنید!!

قضیه دیگه این جلو انداختن امتحان هست که پول زیادی بابتش از شرکت کنندگان گرفته میشه.

مورد بعدی ایجاد فاکتور ترس هست. یعنی که شما رانندگیت اصلا خوب نیست و میافتی باید 80 دلار پول امتحان مجدد بدی پس بیا دو جلسه دیگه هم با من باش. در ضمن اراجیفی میگن که مثلا با ماشین من برو امتحان بده چون هماهنگ شده هست و طرف ماشین من رو ببینه 100% تو رو پاس می کنه یا با من که باشی میافتی با فلان خانم در فلان جا که هماهنگ هستی. در صورتی که امتحان رو fail بشی هم جلوت یه تماس الکی میگیرن و میگن که انقدر بد رانندگی کردی که راه نداشته پاس بشی.

خلاصه این قصه سر دراز داره و نمی دونم از نظر قانونی چی کار می شه کرد؟ جالبه که دومین باری بود که از زمان اومدن اینجا اعصابم خورد شد که در نوع خودش باز نسبت به ایران خوبه. بار اول دیدم روز recycle کردن باد زده بود همه سطل ها رو برگردونده بود خیابون پر آشغال بود الان هم یک ماه بعد از اومدن هموطنان اعصابمون رو خورد کردند.

با توجه به این که تسلطم به اینگلیسی خیلی خوب هست احتمالا سوئیچ می کنم به دوستانی که روی kijiji آگهی میذارند. خیلی هم ارزون تر (20 دلار) هستند هم احتمالا تجربه بهتری خواهد بود. قرار داد هم که ندارم باهاشون نخواستم بعد از ساعت اول کنسل می کنم.

البته باز هم از دوستان اگر کسی شخص مناسبی میشناخت معرفی کنه لطفا.

در آخر هم از بچه های گل سایت استدعا دارم نه با این جور افراد کلاس بگیرید نه به کسی معرفیشون کنید. البته فکر کنم کمی دیر شده.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

اگر در ایران گواهینامه داشتید اصلا لازم نیست که کلاس برید. با گواهینامه بین المللی ماشین اجاره کنید و تمرین کنید. من کلاس نرفتم. همسر من هم کلاس نرفت و دوستان من هم نرفتند اما همه گواهینامه گرفتند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)