صفحه 18 از 42 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 415

موضوع: مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    اسپشیاله عزیز:
    به نظرتون من با لیسانس مترجمی انگلیسی واسه چه گرایشی از زبانشناسی مقطع ارشد و کشور آلمان اپلای کنم ؟ واسه خود لینگویستیک به 2 جا میل دادم گفتن مرتبط نیست!!! کاربردی باشه بهتره یا.....
    والا من نظری ندارم، شما باید ببینین چی دوست دارین، ضمن اینکه من نمی دونم شما آلمانی بلدین یا نه، اگه بلد باشین که خب آپشن ها زیاده باید ببینین شما چی میخواین؟ ولی اگه بخواین انگلیسی باشه باید ببینین برای چه رشته ای میتونین اقدام کنین اصلا!
    به نظر من اگه بخواین روی چیزی کار کنین باید بیشتر روی مثلا انگلیسی- آلمانی باشه، یعنی مثلا زبانشناسی مقایسه ای (comparative) یا applied linguistics یا یه چیزی که به یادگیری زبان دوم مربوط باشه بخونین، البته من واقعا نمی دونم اینا توی مقطع ارشد جدا میشن از هم یا نه فقط توی دکترا این قدر رشته ها ریز میشن.

من الان ب دو یکه آلمانیم و ترجیح میدم که ارشد رو به زبان آلمانی بخونم.
    واسه برلین و یه جای دیگه میل دادم هردو گفتن رشتم به زبانشناسی مرتبط نیست این در صورتیه که تو واحدای لیسنسم زبانشناسی داشتم ولی زیاد نبوده.
    شما از رشته های شناور اطلاعی ندارین؟

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    واسه برلین و یه جای دیگه میل دادم هردو گفتن رشتم به زبانشناسی مرتبط نیست این در صورتیه که تو واحدای لیسنسم زبانشناسی داشتم ولی زیاد نبوده.
    منم اینو در مورد اروپا شنیدم. همشون اینجورین یا عمومیت نداره؟ دوستان کسی ایده ای نداره؟ آمریکا در این طمینه چقدر سختگیره؟ ( که رشته قبلی مرتبط بوده باشه)

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    منم اینو در مورد اروپا شنیدم. همشون اینجورین یا عمومیت نداره؟ دوستان کسی ایده ای نداره؟ آمریکا در این طمینه چقدر سختگیره؟ ( که رشته قبلی مرتبط بوده باشه)
    در مورد آمریکا من دانشگاه های زیادی رو دیدم که حتی از رشته های فنی گرفتن و البته در سایت دانشگاه در قسمت ادمیشن و یا FAQ معمولن می نویسن که آیا میشه با رشته غیرمرتبط پذیرش گرفت یا خیر. در مورد کانادا هم دیدم که یه سری درس ها رو لیست کردن که اگر اونها رو پاس نکرده باشید باید 1 سال دروس موردنظر رو بخونید (Qualifying Year) و پذیرش گرفتن در این دوره تضمینی برای پذیرش در مقطع مدنظر هم نیست. با توجه به اینکه به تازگی در ایران در مقطع لیسانس زبان شناسی دانشجو می پذیرن بهتره این مسئله رو هم مطرح کنید چون ممکنه در جریان نباشن.
    ویرایش توسط artemis_743 : June 17th, 2013 در ساعت 04:37 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه کاسل

درود
    دوست من لیسانس مترجمی با معدل 17.47 از دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد و فوق لیسانس زبان شناسی در گرایش general linguistics با معدل 19.16 در دانشگاه سراسری سمنان داره. مقاله ی داخلی هم نوشته. زبان های انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی هم بلده. اما نمیدونه تو کدوم کشور میتونه برای دکتری با توجه به رشتش اقدام کنه. اگر دوستان راهنمایی کنن، یک دنیا ممنون میشم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط k24 نمایش پست ها
    درود
    دوست من لیسانس مترجمی با معدل 17.47 از دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد و فوق لیسانس زبان شناسی در گرایش general linguistics با معدل 19.16 در دانشگاه سراسری سمنان داره. مقاله ی داخلی هم نوشته. زبان های انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی هم بلده. اما نمیدونه تو کدوم کشور میتونه برای دکتری با توجه به رشتش اقدام کنه. اگر دوستان راهنمایی کنن، یک دنیا ممنون میشم.
    زبانشناسی دو تا تاپیک داره، یکیش همینه، یکی دیگه هم داره، همونا رو که تعداد صفحاتش هم زیاد نیست اگه بخونین به نظرم کاملا دستتون بیاد که گرایش های زبانشناسی چی هست. اینجوری که نمی شه یه نسخه پیچید که طرف بره چی بخونه. باید خودش ببینه چی دوست داره. راجع به گرایش های زبانشناسی قبلا بحث شده، فکر میکنم بخونین بعدا سوال کنین بهتره. ضمن اینکه بالاخره باید یه محدودیت هایی رو مشخص کنین تا آدم بتونه نظر بده، نه میگین دنبال چه گرایشی هستین، نه کدوم کشور، این جوری که بیشتر از هزار تا آپشن هست خب دوست من!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه کاسل

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    زبانشناسی دو تا تاپیک داره، یکیش همینه، یکی دیگه هم داره، همونا رو که تعداد صفحاتش هم زیاد نیست اگه بخونین به نظرم کاملا دستتون بیاد که گرایش های زبانشناسی چی هست. اینجوری که نمی شه یه نسخه پیچید که طرف بره چی بخونه. باید خودش ببینه چی دوست داره. راجع به گرایش های زبانشناسی قبلا بحث شده، فکر میکنم بخونین بعدا سوال کنین بهتره. ضمن اینکه بالاخره باید یه محدودیت هایی رو مشخص کنین تا آدم بتونه نظر بده، نه میگین دنبال چه گرایشی هستین، نه کدوم کشور، این جوری که بیشتر از هزار تا آپشن هست خب دوست من!
    با سپاس
    میحواد دکتری تو همین گرایش در آلمان بخونه.

Member Ordijahandam آواتار ها

این سوال رو اینجا می پرسم چون احتمالا خیلیها مثل من تغییر گرایش دادن و ممکنه به این مشکل بربخورن.......
    دوستان کسی می تونه در زمینه نوشتن یه SOP خوب برای دکتری زبانشناسی کمکم کنه؟ من لیسانس ادبیات انگلیسی، ارشد آموزش و برای دکتری می خوام زبانشناسی بخونم... نمی دونم این سه تا رو چطوری به طرز قانع کننده به هم ربط بدم...
    یک سوال دیگه هم دارم اینکه... بنظرتون در رزومه ام رشته ارشدم رو که آموزش بوده با چه عنوانی بنویسم؟ TEFL? یا بنویسم Applied Linguistics که یه کم اسمش شبیه گرایش مورد علاقه دکتری (زبانشناسی) بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

برای اس او پی رجوع کنید به اینجا:http://forum.thegradcafe.com/
    سوالاتتون رو هم اگر همون جا تو فروم زبانشناسیش بپرسین فکر کنم مراجعین بیشتری داشته باشه که بخواهن بصورت تخصصی جواب بدن و حداقل تا جایی که من دیدم تو فروم علوم سیاسیش کسایی که قبول شدن اس او پی رو قرار می دن تا بقیه بتونن استفاده کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

در مورد ترجمه ی اسم رشته، از طبعا باید تیچینگ ترجمه شه چون عین لفظ فارسیش می شه، اما اکثر اساتید دوره ی کارشناسی من تو دانشگاه فردوسی عنوان خودشون و رشته رو اپلاید لینگویستیک عنوان می کردن و من از پروفسور قنسولی که ریکام گرفتم زیرش نوشتن Professor of Applied Linguistics

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)