صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 66

موضوع: مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی و راهکارهای مرتبط

پیش فرض پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    میدونی چیه علت تموم این مشکلات از سوئ مدیریته توی تموم دنیا کشاورزی اگه اولین نهاد نباشه مطمئن باش که دومیش هست چون با زندگی و شکم مردم مرتبطه به قول یکی از دوستان همین اجلاس کپنهاگ رو که مدیدید متوجه شدید که یکی از دغدغه های اصلی کشورهای دنیا بحث محیط زیست و کشاورزی و ارتباط اون با گرم شدن زمینه در حالی که رئیس جمهوره ما میره اونجا و بواسه خودش یه مشت چرت و پرت میبافه اینم نشونه اینه که هیچکس حتی بالاترین مقام دولتی این مملکت هم ایده های در مورد موضوع محیط زیست و مسائل مرتبط با اون نداره پس متوجه باشی مشکلات کشاورزی از جانب من و شمای فارغ التحصیل و دانشجو قابل حل نیست این به سیاست های کلان دولت برمیگرده.
    سلام
    والله من نمیدونم شما با چه تفکر و اطلاعاتی در مورد کشورهای دیگه صحبت می کنید
    دوستان من در چندین کشور خارجی از کشاورزی شکوفا صحبت می کنند اونوقت
    من با کپنهاک و .. کاری ندارم...
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

شلید یکی از دلایلی که به فکر ادامه تحصیل اونور هستم همین اوضاع خیته وگرنه که بیکار نیستم این همه پول خرج کنم که برم اونور ولی یه چیزی هست اونم اینه که تحصیلات یه سرمایه است اگر دیدگاهمون رو به رشته هامون عوض نکنیم باور کن که وضعیت این رشته توی این کشور به همین منوال میمونه پس بیاین دست به دست هم بدیم و خودمون یه فکری به حال اوضاع خودمون بکنیم
    حرفهای شما با ضدو نقیض هستند :
    .....پس بیاین دست به دست هم بدیم و خودمون یه فکری به حال اوضاع خودمون بکنیم .

مشکلات کشاورزی از جانب من و شمای فارغ التحصیل و دانشجو قابل حل نیست
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    حرفهای شما با ضدو نقیض هستند :
    منظورم از جمله اول این بود که شرایط کلی و سیاستهای دولت توی این زمینه به دست من و شما قابل تغییر نیست و منظورم از جمله دوم اینه که بهتر یه کاری کنیم که شرایط به نفع خودمون تغییر کنه حالا هر کاری که میشه کرد ولی منظورم اصلاح زیر ساخت های این صنعت توی کشور نیست. شما هم انقدر مته به خشخاش نذار

Junior Member e_kh78 آواتار ها

با سلام
    یه توصیه به دوستانی دارم که دارن تو گرایشهای کشاورزی درس میخونن دوستان وقت خودتونو تو این رشته تلف نکنید اگر سال اول هستید سریعا انصراف بدید اگر سالهای بالاتر هستید برای فوق یه رشته دیگه اقدام کنید متخصصترین افراد تو این کار الان بیکارن یا با درآمد ناچیز دارن کار میکنن
    من خودم سال 85 تو رشته علوم دامی از دانشگاه تهران (ام القرا دانشگاههای ایران) فارغ التحصیل شدم و الان دارم فوق بازرگانی میخونم بعد از کلی این ور و اون ور نتونستم کار درست و حسابی پیدا کنم و تصمیم به تغییر رشته گرفتم اگر عقلم بیشتر رسیده بود همون سال اول انصراف میدادم
    الان بسیاری از همکلاسیهای من بعد از فارغ التحصیلی کارهای غیر مرتبط انجام میدن از معاملات املاک بگیر تا کار پیمانکاری تو شهرداری با ماهی 300 تومن
    دوستان تا دیر نشده از تحصیل تو این رشته انصراف بدین حتی اگر علاقه به اون دارید چون بعدا خودتون میفهمید که بیخودی علاقه داشتین و با توهم نمیشه زندگی کرد
    ته این رشته بن بسته حتی با معدل بالا و هوش سرشار به عنوان یه دوست شما رو دارم نصیحت میکنم
    خودم بعد از فارغ التحصیلی داشتم افسرده میشدم و با کمک یکی از دوستام که تو علامه فوق مدیریت شهری میخوند تونستم تغییر رشته بدم
    دوستان ماهی رو هر وقت از آب بگیرین تازس اما بازم میگم حتی اگر سال دوم یا ترم 5 هم هستید هرچه سریعتر انصراف بدین اما اگر ترم 7 یا 8 هستی برید دنبال یه رشته دیگه برای فوق لیسانس
    ببینید تو بازار کار تقاضا برای چه رشته ای هست برید سراغ همون بعد توش واقعا متخصص بشید بعد نتیجشو میبینید مثلا الان
    رشته حقوق - شبکه های کامپیوتری - متخصصان نرم افزار - متخصصین بازاریابی - متخصصین حسابداری و مالی - مهندسی پزشکی و از این قبیل مشاغل خوبه
    بیخودی وقت و پولو انرژیتونو تلف نکنید که بعد افسوس میخورید
    رشته کشاورزی رشته ای که نخوندنش در ایران بهتر از خوندنشه
    پس به حرف من گوش کنید و دعا کنید منو و به گوش دیگر دوستانتون هم این مطلبو برسونید.
    ویرایش توسط e_kh78 : January 6th, 2010 در ساعت 10:44 PM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط e_kh78 نمایش پست ها
    با سلام
    یه توصیه به دوستانی دارم که دارن تو گرایشهای کشاورزی درس میخونن دوستان وقت خودتونو تو این رشته تلف نکنید اگر سال اول هستید سریعا انصراف بدید اگر سالهای بالاتر هستید برای فوق یه رشته دیگه اقدام کنید متخصصترین افراد تو این کار الان بیکارن یا با درآمد ناچیز دارن کار میکنن
    من خودم سال 85 تو رشته علوم دامی از دانشگاه تهران (ام القرا دانشگاههای ایران) فارغ التحصیل شدم و الان دارم فوق بازرگانی میخونم بعد از کلی این ور و اون ور نتونستم کار درست و حسابی پیدا کنم و تصمیم به تغییر رشته گرفتم اگر عقلم بیشتر رسیده بود همون سال اول انصراف میدادم
    الان بسیاری از همکلاسیهای من بعد از فارغ التحصیلی کارهای غیر مرتبط انجام میدن از معاملات املاک بگیر تا کار پیمانکاری تو شهرداری با ماهی 300 تومن
    دوستان تا دیر نشده از تحصیل تو این رشته انصراف بدین حتی اگر علاقه به اون دارید چون بعدا خودتون میفهمید که بیخودی علاقه داشتین و با توهم نمیشه زندگی کرد
    ته این رشته بن بسته حتی با معدل بالا و هوش سرشار به عنوان یه دوست شما رو دارم نصیحت میکنم
    خودم بعد از فارغ التحصیلی داشتم افسرده میشدم و با کمک یکی از دوستام که تو علامه فوق مدیریت شهری میخوند تونستم تغییر رشته بدم
    دوستان ماهی رو هر وقت از آب بگیرین تازس اما بازم میگم حتی اگر سال دوم یا ترم 5 هم هستید هرچه سریعتر انصراف بدین اما اگر ترم 7 یا 8 هستی برید دنبال یه رشته دیگه برای فوق لیسانس
    ببینید تو بازار کار تقاضا برای چه رشته ای هست برید سراغ همون بعد توش واقعا متخصص بشید بعد نتیجشو میبینید مثلا الان
    رشته حقوق - شبکه های کامپیوتری - متخصصان نرم افزار - متخصصین بازاریابی - متخصصین حسابداری و مالی - مهندسی پزشکی و از این قبیل مشاغل خوبه
    بیخودی وقت و پولو انرژیتونو تلف نکنید که بعد افسوس میخورید
    رشته کشاورزی رشته ای که نخوندنش در ایران بهتر از خوندنشه
    پس به حرف من گوش کنید و دعا کنید منو و به گوش دیگر دوستانتون هم این مطلبو برسونید.
    عزیزم به شما توهین نشه ولی فکر نکنم که رشته های مدیریت و امثال اون هم چیزه شاخی باشه ماشالا چیزی که توی این مملکت پره فارغ التحصیل مدیریت فکر کنم توی این زمینه گوی سبقت رو از کشاورزی هم ربودن من مطمئنم بین تموم این رشته هایی که شما نام بردین هیچکدوم برتری نسبت به اون یکی نداره حداقل توی این مملکت فکر نکنید که الان مثلا اگه بچه ها برن رشته های دیگه ای مثل گرایشات مهندسی و امثال اون نقل و نبات پخش میکنن نه بابا این خبرا هم نیست تنها رشته ای که میتونین توی این مملکت ازش پول در بیارین رشته محترم بساز بفروشیه عزیزان توی این کشور چه فارغ التحصیل کشاورزی باشی چه مدیریت یا چه مهندسی فرق چندانی به حالتون نمیکنه اگه دارین درس برای پول میخونین حداقل اینجایی که ما هستیم چیزی ایدتون نمیشه حالا میخواد هر رشته ای که باشه.

Junior Member e_kh78 آواتار ها

عزیزم به شما توهین نشه ولی فکر نکنم که رشته های مدیریت و امثال اون هم چیزه شاخی باشه ماشالا چیزی که توی این مملکت پره فارغ التحصیل مدیریت فکر کنم توی این زمینه گوی سبقت رو از کشاورزی هم ربودن من مطمئنم بین تموم این رشته هایی که شما نام بردین هیچکدوم برتری نسبت به اون یکی نداره حداقل توی این مملکت فکر نکنید که الان مثلا اگه بچه ها برن رشته های دیگه ای مثل گرایشات مهندسی و امثال اون نقل و نبات پخش میکنن نه بابا این خبرا هم نیست تنها رشته ای که میتونین توی این مملکت ازش پول در بیارین رشته محترم بساز بفروشیه عزیزان توی این کشور چه فارغ التحصیل کشاورزی باشی چه مدیریت یا چه مهندسی فرق چندانی به حالتون نمیکنه اگه دارین درس برای پول میخونین حداقل اینجایی که ما هستیم چیزی ایدتون نمیشه حالا میخواد هر رشته ای که باشه.
    بله حرف شما را کاملا قبول دارم و ناراحت نشدم اما :
    رشته های پولسازتر همون هاست که گفتم نباید خودمون رو گول بزنیم :
    الان رفیقم با دیپلم ریاضی فوتوشاپ کار ماهره چند جا فعالیت و پروژه داره و تدریس هم میکنه در ضمن به خانومش هم یاد داده تو خونه به دختر مخترا درس میده و درآمد خوبی داره
    یکی دیگه از بچه ها ادمین شبکه هست اونم چند جا کار میکنه با تدریس خیلی راضیه
    یکی دیگه از بچه ها برنامه نویسه و هیچ جا استخدامم نیست و با همین روزنامه همشهری که ما میگیم همه آگهیاش الکیه به صورت پروژه ای کار میگیره
    یکی دیگه از بچه ها مهندس الکترونیکه و دستگاههای بیمارستانی رو تعمیر میکنه اونو نگو که چه پولی داره میگیره
    یه مهندس الکترونیک دیگه هست که تو یه شرکت لوازم صوتی و تصویری تعمیر میکنه
    حسابدار (مدیر مالی )میشناسم که حقوق کلون داره میگیره
    کارگزار بورس میشناسم که تازه رفته و 500 پایه زدن و با مزایا تا 800 میگیره
    و....
    اینها افراد متخصص دور و ور خودم هستند که سرمایه کلون هم ندارن مثل خودم و سرمایشون تخصصشونه
    بله یه همکلاسی هم داشتیم با معدل 17 و جیره نویس حرفه ای است برای گاو شیری و گوشتی و طیور و کار علمی تحقیقاتی برای یه موسسه میکنه 1200 داره میگیره البته با فوق ولی کارش یه چیزه شبیه استادی دانشگاهه و تحقیقاتیه
    به طور کلی من به این نتیجه رسیدم که کارهایی که یه جورایی به کامپیوتر مرتبطه درآمد زایی بیشتری داره
    تو این جور رشته ها مثل کشاورزی و زیست شناسی و تاریخ و....به نظر من باید تا تهش رفت یا استاد دانشگاه شد یا کار پژوهشی کرد .
    من خودم الان فقط به دانشگاه اکتفا نکردم و شبکه هم میخونم و به نظر من خیلی بهتر از کشاورزیه
    کار تمیز مهمتر از اون تو شهر نه تویه مرغداری یا گاوداری کثیف 200 کیلومتر اون ور ترکلاس بالاتر و بهتر و عدم نیاز به مدرک دانشگاهی یعنی مهارت شما مهمه که بتونید سیستمها رو شبکه کنید و نگهداری کنید.
    ویرایش توسط e_kh78 : January 7th, 2010 در ساعت 10:44 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMU

سلام عزیزان
    مهندسی کشاورزی=بیشترین هزینه دانشگاهی+دروس با سطح علمی بالا+بیشترین تعداد دانشجو+اساتید نه چندان کاردان+نگرش منفی جامعه+بیکاری+آینده مجهول
    اینا تجربه چند ساله منه! هنوز با این همه فارغ التحصیل جا نیوفتاده فکر نکنم امیدی هم داشته باشه!
    البته بازم خوشحالم که حداقل نسبت به فارغ التحصیلای رشته های دیگه با سوادترم و دو کلمه بیشتر میدونم(چون واقعا سطح علمیش بالاست.)

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza763 نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    مهندسی کشاورزی=بیشترین هزینه دانشگاهی+دروس با سطح علمی بالا+بیشترین تعداد دانشجو+اساتید نه چندان کاردان+نگرش منفی جامعه+بیکاری+آینده مجهول
    اینا تجربه چند ساله منه! هنوز با این همه فارغ التحصیل جا نیوفتاده فکر نکنم امیدی هم داشته باشه!
    البته بازم خوشحالم که حداقل نسبت به فارغ التحصیلای رشته های دیگه با سوادترم و دو کلمه بیشتر میدونم(چون واقعا سطح علمیش بالاست.)
    درود...
    گرچه همه نکات منفی رو گفتید ولی خوشحالم حداقل یه مورد مثبت هم گفتید

در مورد سطح علمی گفتید....از جهاتی با شما کاملا موافقم...واقعا درس هایی که تو بعضی از رشته ها میشه با رشته های فنی و ریاضی برابری می کنه...

متاسفانه نگرش منفی وجود داره ولی نباید باعث عاملی بشه که امید خودتونو رو از دست بدید....

در مورد هزینه هم مطمئنید؟آماری دارید؟فکر نکی کنم بیشترین هزینه رو داشته باشه...رشته های دیگری هستند که بیشتر از کشاورزی هزینه میشه...

امیدوارم اینده ی مجهولی که گفتید در اینده نزدیک به اینده ای معلوم تبدیل بشه...

روز خوش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMU

طبق دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد بعد از رشته های پزشکی و دامپزشکی رتبه 3 از نظر شهریه ثابت متعلق به مهندسی کشاورزیه و با در نظر گرفتن تعداد واحد عملی بالا و ... کسی بخواد لیسانس این رشته رو بگیره باید پول یه پژو پرشیا رو کنار بزاره.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza763 نمایش پست ها
    طبق دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد بعد از رشته های پزشکی و دامپزشکی رتبه 3 از نظر شهریه ثابت متعلق به مهندسی کشاورزیه و با در نظر گرفتن تعداد واحد عملی بالا و ... کسی بخواد لیسانس این رشته رو بگیره باید پول یه پژو پرشیا رو کنار بزاره.
    درود...
    درست میگید...من اصلا حواسم به دانشگاه ازاد نبود...فکر کردم کلی گفتید...
    در ضمن تا اونجایی که میدونم مثلا تو خود همین تهران هم لیسانس کشاورزی نیست و باید به شهرستان ها مثه کرج و ورامین و ساوه و اینا بری و اینم خودش کلی خرج داره....
    از یه نظرم یادمه تراز این سه زیاد با هم فرقی نداره...تا جایی که یادمه تو دوره ی ما تفاوتش حدود 500 تا بود...

شب خوش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)