صفحه 304 از 441 نخستنخست ... 204254294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314354404 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,031 تا 3,040 , از مجموع 4407

موضوع: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    (تا جایی که من می دونم)
    1. خیر
    2. من متاهل نیستم ولی فکر نکنم نیازی باشه.
    3. همسر همراه اگه پذیرش هم داشته باشه ؛باید برای شهریه پول پرداخت کنه که شرایط رو پیچیده می کنه؛ هنگامی دانشگاه برای همسر همراه مجانی خواهد بود که به سوئد بیاید؛ پرشون نامبر دریافت کند و سپس برای دانشگاه اپلای کند.
    4. خیر.
    5. اگر برای ویزای دانشجویی مستقل اپلای کنه باید شهریه پرداخت کنه. حتی اگر پس از ورود و دریافت پرشون نامبر برای دانشگاه اپلای کنه و پذیرش بگیره؛ تا وقتی نیاز به شهریه نداره که ویزاش رو به عنوان ویزای همراه تمدید کنه.
    آقا خیلی ممنون از راهنمایی هایتان.
    چند تا سوال دیگه :
    1. اگه آقا پذیرش دکتری با حقوق داشته باشه و خانومش پذیرش مستر با بورس waive شهریه داشته باشه ، آیا باز هم برای خانم نیازی به ارائه گواهی بانکی برای مخارج زندگی هست !؟
    2. پس اگه خانوم نتونه بورس بگیره برای مستر ، بهترین راه اینه که اون پذیرش را بی خیال بشه و به عنوان همراه آقاش که پذیرش دکتری داره بره سوئد ؛ اونجا بعد از گرفتن پرشون نامبر اپلای بکنه ؛ درسته !!؟
    3. گرفتن پرشون نامبر چقدر طول میکشه !؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    آقا خیلی ممنون از راهنمایی هایتان.
    چند تا سوال دیگه :
    1. اگه آقا پذیرش دکتری با حقوق داشته باشه و خانومش پذیرش مستر با بورس waive شهریه داشته باشه ، آیا باز هم برای خانم نیازی به ارائه گواهی بانکی برای مخارج زندگی هست !؟
    2. پس اگه خانوم نتونه بورس بگیره برای مستر ، بهترین راه اینه که اون پذیرش را بی خیال بشه و به عنوان همراه آقاش که پذیرش دکتری داره بره سوئد ؛ اونجا بعد از گرفتن پرشون نامبر اپلای بکنه ؛ درسته !!؟
    3. گرفتن پرشون نامبر چقدر طول میکشه !؟
    خیلی ممنون
    1. بستگی داره؛ اگه خانوم داره به عنوان همراه برای گرفتن ویزا اپلای می کنه (یعنی برای گرفتن ویزای دانشجویی اپلای نمی کنه) نیازی به گواهی بانکی نیست (چون فرم اپلای ویزا هم یکی است). در غیر اینصورت (یعنی اگر برای ویزای دانشجویی اپلای می کنه) باید مشخص کنه که توانایی مالی رو داره؛ که حالا یا باید گواهی بانکی ارائه بده یا باید نامه نگاری کنید که ممکنه به گیر بخوره و توصیه نمی کنم.
    2.بلی - تا جایی که من می دونم
    3. حداکثر یک ماه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

1. بستگی داره؛ اگه خانوم داره به عنوان همراه برای گرفتن ویزا اپلای می کنه (یعنی برای گرفتن ویزای دانشجویی اپلای نمی کنه) نیازی به گواهی بانکی نیست (چون فرم اپلای ویزا هم یکی است). در غیر اینصورت (یعنی اگر برای ویزای دانشجویی اپلای می کنه) باید مشخص کنه که توانایی مالی رو داره؛ که حالا یا باید گواهی بانکی ارائه بده یا باید نامه نگاری کنید که ممکنه به گیر بخوره و توصیه نمی کنم.
    3. حداکثر یک ماه
    خیلی خیلی ممنون از راهنمایی های ارزشمندتان
    فقط یک چیزی :
    در مورد سوال یک که گفتین بستگی به نوع ویزای درخواستی داره ، خوب مگه میشه به عنوان همراه برای ویزا درخواست بده !؟ منظورم اینه که اگه پذیرش مستر داشته باشه ، خوب حتما باید برای ویزای دانشجویی اقدام بکنه دیگه ، درسته !!!؟
    یا مثلا میشه به عنوان همراه بیاد و اونجا تغییر بده به دانشجویی !!؟
    کلا مناسب ترین و مطمئن ترین راه چیه در اینجور مواقع !؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

سلام دوستان من 20 سپتامبر نامه رسمي پذيرشم رو ميدن. 22 يا 23 ميرم سفارت. خودشون شروع كار رو 1 اكتبر پيشنهاد دادن. به نظر شما من توي فرم ويزام همين 1 اكتبر رو تقاضا كنم؟ اين فاصله كم كه تا اون تاريخ مونده روي نتيجه ويزام اثر نداره؟ واقعا به اين زودي به من ويزا ميدن يا هر تاريخي پروسه كاريشون تمام شد خودشون ويزا رو صادر ميكنن؟ مرسي از كمكتون

بچه ها اگه کسی درمورد ویزای سامبو و اینکه چقدر طول میکشه تا بدن اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه ممنون

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از راهنمایی های ارزشمندتان
    فقط یک چیزی :
    در مورد سوال یک که گفتین بستگی به نوع ویزای درخواستی داره ، خوب مگه میشه به عنوان همراه برای ویزا درخواست بده !؟ منظورم اینه که اگه پذیرش مستر داشته باشه ، خوب حتما باید برای ویزای دانشجویی اقدام بکنه دیگه ، درسته !!!؟
    یا مثلا میشه به عنوان همراه بیاد و اونجا تغییر بده به دانشجویی !!؟
    کلا مناسب ترین و مطمئن ترین راه چیه در اینجور مواقع !؟
    خیلی ممنون
    قاعدتا به هر کدوم که فرد بخواهد می تواند درخواست ویزا کند و به اداره مهاجرت ربطی ندارد. اداره مهاجرت تنها با توجه به مدارک ارائه شده ویزای درخواستی را بررسی می کند.
    گرفتن پذیرش فکر نمی کنم زیاد کمکی بکنه چون پرشون نامبر نداره و پذیرشش مشروط به پرداخت شهریه می شه و این پذیرش بدون پرداخت شهریه ملغی خواهد شد. بهترین کار همون هست که ویزای همراه بگیره و پس از گرفتن پرشون نامبر برای پذیرش اپلای کنه. (البته باید تاکید کنم اظلاعات من ظبق دیده ها و شنیده های من هست و شخصا قوانین رو در این زمینه مطالعه نکردم)
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط monahedayati نمایش پست ها
    بچه ها اگه کسی درمورد ویزای سامبو و اینکه چقدر طول میکشه تا بدن اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه ممنون
    تا اونجا که شنیدم شش ماه تا یک سال طول می کشه
    اطلاعات بیشتری ندارم من.

Junior Member

[QUOTE=tornado;1369064]1. بستگی داره؛ اگه خانوم داره به عنوان همراه برای گرفتن ویزا اپلای می کنه (یعنی برای گرفتن ویزای دانشجویی اپلای نمی کنه) نیازی به گواهی بانکی نیست (چون فرم اپلای ویزا هم یکی است). در غیر اینصورت (یعنی اگر برای ویزای دانشجویی اپلای می کنه) باید مشخص کنه که توانایی مالی رو داره؛ که حالا یا باید گواهی بانکی ارائه بده یا باید نامه نگاری کنید که ممکنه به گیر بخوره و توصیه نمی کنم.
    3. حداکثر یک ماه[/QUOT

اما من از سفارت هم حضوري و هم از طريق ايميل سوال كردم گفتن براي همراه گواهي بانكي لازمه. با وجود اينكه حقوق من حدودا 2800 يورو در ماه هست و هزينه هاي 2 نفر رو به راحتي پوشش ميده. آفيسر به من گفت ما از كجا بدونيم كه زن يا شوهر همديگر رو با حقوق خودشون ساپورت خواهند كرد!!!!!!!!!!!!!
    اما 3500تا برا هر ماه ميخواد
    به نظرم بيشتر تحقيق كنيد..........

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

دانشجوی دکترا به همراه همسر

تاریخ تحویل مدارک به سفارت: ۱۷ سپتامبر
    هنوز رجیستر نشده.

آیا کسی بوده که بعد از من مدارک رو تحویل داده باشه و رجیستر شده باشه؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

[QUOTE=zahra64;1375844]
    3. حداکثر یک ماه[/QUOT

اما من از سفارت هم حضوري و هم از طريق ايميل سوال كردم گفتن براي همراه گواهي بانكي لازمه. با وجود اينكه حقوق من حدودا 2800 يورو در ماه هست و هزينه هاي 2 نفر رو به راحتي پوشش ميده. آفيسر به من گفت ما از كجا بدونيم كه زن يا شوهر همديگر رو با حقوق خودشون ساپورت خواهند كرد!!!!!!!!!!!!!
    اما 3500تا برا هر ماه ميخواد
    به نظرم بيشتر تحقيق كنيد..........
    ممنون؛ درسته سایت رو دیدم و نوشته که برای همراه نیاز به گواهی مالی هست:
    http://www.migrationsverket.se/info/4579_en.html

کلا من شنیده هام رو بیشتر می گم و همیشه هم گفتم که خود فرد باید تحقیق کنه چون ممکنه اشتباه توش باشه.
    در ضمن چون خودم مجرد هستم تاکنون روند اپلای متاهل ها رو طی نکردم.
    ولی یک چیز عجیب هست چون در فرم ارسال دعوت نامه؛ میشه گفت که هزینه فرد رو فردی که دعوتنامه می ده می تونه تقبل کنه؛ ولی انگار همچین گزینه ای در فرم ویزای همراه نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)