صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 257

موضوع: تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته صنایع غذایی

نقل قول نوشته اصلی توسط aitakmahan نمایش پست ها
    سلام من ارشد صنایع غذایی دارم. دو سال سابقه کار. معدل لیسانس و فوق 18. آیلتس 7، دوتا مقاله ISI در ژورنال های بسیار معروف. نمره GRE هم دارم البته خیلی پایینه 291. برای پذیرش دکترا از کجا شروع کنم؟ تا حالا جدی اقدام نکردم. یعنی راستش درست نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم از دوستانی که بتونن راهنمایی منو بکنند. سپاس
    از کجا باید شروع کنید برکیگرده به علاقه و هدف شما، که کجا دوست دارید ادامه تحصیل بدبد...
    اما شما هر جای دنیا بخوایید اپلای کنید چند قانون دارید که برای همه جا حاکم است.
    1- رزومه اکادمیک خودتون رو مرتب و شکیل بنویسید.
    2- SoP برای خودتون تهیه کنید.
    3- با چندتا از اساتییدتون راجب به ریکامندیشن صحبت کنید.
    اما مراخل اصلی کار
    شما باید سایت تمام دانشگاهایی که صنایع غذایی رو دارند سرچ کنید و اساتید در زمینه کاری خودتون رو پیدا کنید و در زمان مناسب بهشون ایمیل بدید. 2 ال 3 ما قبل از ددلاین
    اگر میخایید برای امریکا اقدام کنید جی ار ای 291 بسیار پاییین است. روی 310 برای رشته صنایع غذایی عالی و بین 305 تا 310 قابل اتکا و بین 300 تا 305 فقط مینیمم رو ارضا میکند و رقابتی نیست.
    نمره 7 خوب و قابل اتکا است. همچنین معدلاتون خوب و رقابتی هستند.
    در کل به رزومه شما من بسیار امیدوارم اما باید بسیار سرچ کنید و به اساتید زیادی ایمیل بدهید و بتونید فول فاند بگیرید.

با آرزوی موفقیت.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی و مسائل مرتبط

دوستان میشه نظرتون رو درمورد این رزومه من بگید و بفرمایید چقد شانس پذیرش و فاند دارم؟
    به ویژه از کشورهای اروپایی و کانادا

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر:
    Food science
    معدل ارشد: تا اینجا ۱۹/۳۸ . فقط پایان نامه م مونده

رشته ارشد: مهندسی صنایع غذایی

دانشگاه ارشد: ازاد تهران شمال

معدل لیسانس: ۱۸/۰۱

رشته لیسانس: مهندسی صنایع غذایی

دانشگاه لیسانس: آزاد واحد قزوین

مدرک زبان انگلیسی: فعلا ندادم ولی در حد ایلتس ۶.۵

مقالات: دو تا سابمیت شده دارم فعلا
    یک مقاله برای کنگره بین المللی نانو در ترکیه یک مقاله برای کنگره بین المللی دانشگاه شهید بهشتی که برای چاپ و ارائه شفاهی انتخاب شدن
    مقاله م برای کنگره شهید بهشتی جایزه ارائه برتر گرفت

سابقه کار: ۱ماه فقط !!

سایر افتخارات و مدارک:
    عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان
    قبولی در دانشگاه ازاد قزوین در مقطع کارشناسی با رتبه یک
    انتخاب به عنوان دانشجوی برتر به دلیل معدل بالا در سه ترم
    اتمام کارشناسی در ۷ ترم
    فارغ التحصیلی با رتبه یک

دانشگاه مورد نظر: گنت
    فاند: کامل ( به شدت فاند برام مهمه)

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    دوستان میشه نظرتون رو درمورد این رزومه من بگید و بفرمایید چقد شانس پذیرش و فاند دارم؟
    به ویژه از کشورهای اروپایی و کانادا

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
    رشته مورد نظر:
    Food science
    معدل ارشد: تا اینجا ۱۹/۳۸ . فقط پایان نامه م مونده

رشته ارشد: مهندسی صنایع غذایی

دانشگاه ارشد: ازاد تهران شمال

معدل لیسانس: ۱۸/۰۱

رشته لیسانس: مهندسی صنایع غذایی

دانشگاه لیسانس: آزاد واحد قزوین

مدرک زبان انگلیسی: فعلا ندادم ولی در حد ایلتس ۶.۵

مقالات: دو تا سابمیت شده دارم فعلا
    یک مقاله برای کنگره بین المللی نانو در ترکیه یک مقاله برای کنگره بین المللی دانشگاه شهید بهشتی که برای چاپ و ارائه شفاهی انتخاب شدن
    مقاله م برای کنگره شهید بهشتی جایزه ارائه برتر گرفت

سابقه کار: ۱ماه فقط !!

سایر افتخارات و مدارک:
    عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان
    قبولی در دانشگاه ازاد قزوین در مقطع کارشناسی با رتبه یک
    انتخاب به عنوان دانشجوی برتر به دلیل معدل بالا در سه ترم
    اتمام کارشناسی در ۷ ترم
    فارغ التحصیلی با رتبه یک

دانشگاه مورد نظر: گنت
    فاند: کامل ( به شدت فاند برام مهمه)
    معدلاتون فوق العاده است. ما که تو صنعتی بالاتر از 17 ندیده بودیم و حتی نشنیده بودیم. دیگه 17.5 پر پوست دوستان بود.
    با فرض اکسپت شدن مقالاتتون رزومه پابلیش خوبی دارید.
    این باشگاه نخبگان چیه دقیقا اسمشو نشنیده بودم سایر موارد زیاد تاثیری توی رزومه ندارد.
    خنت دانشگاه بسیار خوبیه در زمینه صنایع غذایی. من با دو تا از اساتید اونجا مکاتبه کردم و به یکسری نکات مثبت رسیدیم اما از اونجا که فاند توی اروپا به صورت وکنسی است و اساتید خیلی سخت میتونند فاند پیدا بکنند خارج از پروژه هاشون. منظورم اینه که اگر استادی یه پروژه با فاند نداشته باشد نمیتونه فاندی به دانشجواش بده.
    رزومتون برای این دانشگاه مناسب و کافیف با شرط گرفتن ایلتس 6.5. اگرچه کشورهای اروپایی (اکثرا نه همه) مینیمومی ندارند.
    با اساتید اونجا مکاتبه کنید و اگر اسکولارشیپ یا منبع فاند دیگری بجز استاد وجود دارد اپلای کن. اگر استاد فاندداشت که بهت میده درغیراینصورت شم باید برای سایر فاندها تلاش کنید. پذیرش امکانش بسیار بالاست (حتی توی دانشگاههای رنک بالاتر سایر کشورهای اروپایی) اما گرفتن فاند کمی سخت و چالش برانگیزه.
    سعی کنید نمره زبان خوبی بگیرید که برای امریکا، کانادا و یا استرالیا اپلای کنید چون معمولا این کشورها فاند بسیار خوبی دارند.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    معدلاتون فوق العاده است. ما که تو صنعتی بالاتر از 17 ندیده بودیم و حتی نشنیده بودیم. دیگه 17.5 پر پوست دوستان بود.
    با فرض اکسپت شدن مقالاتتون رزومه پابلیش خوبی دارید.
    این باشگاه نخبگان چیه دقیقا اسمشو نشنیده بودم سایر موارد زیاد تاثیری توی رزومه ندارد.
    خنت دانشگاه بسیار خوبیه در زمینه صنایع غذایی. من با دو تا از اساتید اونجا مکاتبه کردم و به یکسری نکات مثبت رسیدیم اما از اونجا که فاند توی اروپا به صورت وکنسی است و اساتید خیلی سخت میتونند فاند پیدا بکنند خارج از پروژه هاشون. منظورم اینه که اگر استادی یه پروژه با فاند نداشته باشد نمیتونه فاندی به دانشجواش بده.
    رزومتون برای این دانشگاه مناسب و کافیف با شرط گرفتن ایلتس 6.5. اگرچه کشورهای اروپایی (اکثرا نه همه) مینیمومی ندارند.
    با اساتید اونجا مکاتبه کنید و اگر اسکولارشیپ یا منبع فاند دیگری بجز استاد وجود دارد اپلای کن. اگر استاد فاندداشت که بهت میده درغیراینصورت شم باید برای سایر فاندها تلاش کنید. پذیرش امکانش بسیار بالاست (حتی توی دانشگاههای رنک بالاتر سایر کشورهای اروپایی) اما گرفتن فاند کمی سخت و چالش برانگیزه.
    سعی کنید نمره زبان خوبی بگیرید که برای امریکا، کانادا و یا استرالیا اپلای کنید چون معمولا این کشورها فاند بسیار خوبی دارند.

موفق باشید.

سلام خیلی ممنون واسه جوابتون
    راستش از نظر خودم ک تنها بخش قابل توجه رزومه م شاید همون معدل باشه فقط
    امیدوارم کمکم کنه
    اون باشگاه نخبگان هم یه باشگاهیه برای دانشجویان که اگر معدلشون خوب باشه و مقاله داشته باشند یا کنگره شرکت کرده باشند و امتیاز لازم از کل امتیازات تعیین شده رو کسب کرده باشن میتونن عضو اون باشگاه بشن و یه سری امتیازات مثل کمک هزینه مالی بگیرن از باشگاه
    ضمنا اگر کسی بخواد اپلای کنه هم برای ریکامندیشن میتونن بنویسن براش
    حالا نمیدونم با این اوصاف چقدر میتونه نکته مثبتی باشه این عضویتم

راستش من مشکل اصلیم فاند گرفتنه
    حتما احتیاج دارم که فول فاند باشم در غیر این صورت اصلا نمیتونم برم
    به نظرتون با فرض چاپ شدن مقاله هام کدوم کشور شانس بیشتری برای فاند دارم؟

نمیدونم چرا دوس ندارم اصلا امریکا اپلای کنم
    ولی شما اگر به طور کلی نظرتون رو بگید که من کدوم کشورا شانس بیشتری واسه فول فاند دارم ممنون میشم

در مورد آلمان هم لطفا نظرتون رو بگید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون واسه جوابتون
    راستش از نظر خودم ک تنها بخش قابل توجه رزومه م شاید همون معدل باشه فقط
    امیدوارم کمکم کنه
    اون باشگاه نخبگان هم یه باشگاهیه برای دانشجویان که اگر معدلشون خوب باشه و مقاله داشته باشند یا کنگره شرکت کرده باشند و امتیاز لازم از کل امتیازات تعیین شده رو کسب کرده باشن میتونن عضو اون باشگاه بشن و یه سری امتیازات مثل کمک هزینه مالی بگیرن از باشگاه
    ضمنا اگر کسی بخواد اپلای کنه هم برای ریکامندیشن میتونن بنویسن براش
    حالا نمیدونم با این اوصاف چقدر میتونه نکته مثبتی باشه این عضویتم

راستش من مشکل اصلیم فاند گرفتنه
    حتما احتیاج دارم که فول فاند باشم در غیر این صورت اصلا نمیتونم برم
    به نظرتون با فرض چاپ شدن مقاله هام کدوم کشور شانس بیشتری برای فاند دارم؟

نمیدونم چرا دوس ندارم اصلا امریکا اپلای کنم
    ولی شما اگر به طور کلی نظرتون رو بگید که من کدوم کشورا شانس بیشتری واسه فول فاند دارم ممنون میشم

در مورد آلمان هم لطفا نظرتون رو بگید
    ممنون
    ممنون میشم اگر لینکی یا ادرسی از اون باشگاه واسم بفرستید. نمیدونم، شاید دلیل خاصی برای نرفتن به امریکا دارید اما امریکا هم فاند زیاد داره هم دانشگاه تاپش بیشتر از همه جاست. پس قاعدتا شانستون بالا میره.
    والا اصلیترین ایتم برای امریکا و کاناد و استرالیا نمره زبانه و شما نمره زبان رو دارید اگر بتونید ایلتس 7 و حداقل 6.5 بگیرید با فرض اکسپت شدن شانس بالایی خواهید داشت.
    برای اروپا زمانی رزومه معنی میده که پوزیشنی وجود داشته باشد. اگر بتونید وکنسی پیدا کنید با فرض داشتن نکات بالا شانس بالایی خواهید داشت.
    یک نکته یادتون نره... سعی کنید اساتیدی رو که در زمینه کاری شما (مقالات) کار میکنند رو مدنظر داشته باشید. هرچه فیلد کاری شما نزدیک باشد به مراتب شانستون میره بالا.
    والا المان هم از قانون اروپا تبعیت میکنند. یعنی با پوزیشن میشه پذیرش گرفت. اما المان یه حالت جدا هم دارد که شما از دانشگاه پذیرش بگیرید و از DAAD فاند بگیرید. از جزییاتش زیاد با خبر نیستم اما توی فروم المان دوستانی هستند که میتونند خیلی کمک کنند. در کل همه جا و همه کیسها به شدت رقابتی هستند.

موفق باشید.

Albert Einstein

ممنون میشم اگر لینکی یا ادرسی از اون باشگاه واسم بفرستید. نمیدونم، شاید دلیل خاصی برای نرفتن به امریکا دارید اما امریکا هم فاند زیاد داره هم دانشگاه تاپش بیشتر از همه جاست. پس قاعدتا شانستون بالا میره.
    والا اصلیترین ایتم برای امریکا و کاناد و استرالیا نمره زبانه و شما نمره زبان رو دارید اگر بتونید ایلتس 7 و حداقل 6.5 بگیرید با فرض اکسپت شدن شانس بالایی خواهید داشت.
    برای اروپا زمانی رزومه معنی میده که پوزیشنی وجود داشته باشد. اگر بتونید وکنسی پیدا کنید با فرض داشتن نکات بالا شانس بالایی خواهید داشت.
    یک نکته یادتون نره... سعی کنید اساتیدی رو که در زمینه کاری شما (مقالات) کار میکنند رو مدنظر داشته باشید. هرچه فیلد کاری شما نزدیک باشد به مراتب شانستون میره بالا.
    والا المان هم از قانون اروپا تبعیت میکنند. یعنی با پوزیشن میشه پذیرش گرفت. اما المان یه حالت جدا هم دارد که شما از دانشگاه پذیرش بگیرید و از DAAD فاند بگیرید. از جزییاتش زیاد با خبر نیستم اما توی فروم المان دوستانی هستند که میتونند خیلی کمک کنند. در کل همه جا و همه کیسها به شدت رقابتی هستند.

موفق باشید.
    سلام
    خیلی ممنون بابت انگیزه دادنتون . پس من بازم روی زبانم کار کنم و امریکا رو هم بیارم توی گزینه هام

ادرس سایت اون باشگاه
    Www.bpj.ir

موفق باشید

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام دوستان
    مرسی از بچه های فعال صنایع غذایی
    رزومه م اینجا مینویسم ممنون میشم دوستان نظرشون بگن و چند سوال در زمینه اپلای دارم.
    لیسانس علوم و صنایع غذایی- دانشگاه منابع طبیعی گرگان- معدل 15.71 ( 3.25/4)
    ایلتس 6.5, L:6 R:6 W:7 S: 6.5
    جی ار ای 302 Verbal: 150 Quantitative: 152 , Awa: Not reported yet
    مقاله متاسفانه ندارم هر چند بعید میدونم از لیسانس انتظار داشته باشن.
    سابقه کار هم فقط دو ماه.
    سه یا چهار ریکام خوب دارم .
    سوالام: 1. من خودم قصد دارم برای 10 دانشگاه امریکا , یکی کانادا و یکی المان اقدام کنم , در کل 12 تا ,این تعداد کافیه ؟؟؟
    2. بعضی از دانشگاه های امریکا دپارتمان علوم دامی و صنایع غذایی یکی هستن , مثل تگزاس تک , برای اینها خوبه اپلای کرد یا فقط برای دپارتمان های صنایع غذایی اپلای کنم؟
    3. میدونم نمرات زبان و معدلم مینیمم دانشگاه ها رو داره , برای این رشته نمره وربال و رایتینگ اهمیت بیشتری نسبت به کوانت داره ؟ ( کوانت خیلی وقت گیر شده سوالاش)
    4. برای گرفتن فلوشیپ استاد میتونه کمک کنه ؟ یکی از اساتید گفته هم برای پذیرش اقدام کن و هم برای فلوشیپ دانشگاه .
    5. امکان این هست که خود دانشگاه بدون تماس با اساتید فاند بده ؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مرسی از بچه های فعال صنایع غذایی
    رزومه م اینجا مینویسم ممنون میشم دوستان نظرشون بگن و چند سوال در زمینه اپلای دارم.
    لیسانس علوم و صنایع غذایی- دانشگاه منابع طبیعی گرگان- معدل 15.71 ( 3.25/4)
    ایلتس 6.5, L:6 R:6 W:7 S: 6.5
    جی ار ای 302 Verbal: 150 Quantitative: 152 , Awa: Not reported yet
    مقاله متاسفانه ندارم هر چند بعید میدونم از لیسانس انتظار داشته باشن.
    سابقه کار هم فقط دو ماه.
    سه یا چهار ریکام خوب دارم .
    سوالام: 1. من خودم قصد دارم برای 10 دانشگاه امریکا , یکی کانادا و یکی المان اقدام کنم , در کل 12 تا ,این تعداد کافیه ؟؟؟
    2. بعضی از دانشگاه های امریکا دپارتمان علوم دامی و صنایع غذایی یکی هستن , مثل تگزاس تک , برای اینها خوبه اپلای کرد یا فقط برای دپارتمان های صنایع غذایی اپلای کنم؟
    3. میدونم نمرات زبان و معدلم مینیمم دانشگاه ها رو داره , برای این رشته نمره وربال و رایتینگ اهمیت بیشتری نسبت به کوانت داره ؟ ( کوانت خیلی وقت گیر شده سوالاش)
    4. برای گرفتن فلوشیپ استاد میتونه کمک کنه ؟ یکی از اساتید گفته هم برای پذیرش اقدام کن و هم برای فلوشیپ دانشگاه .
    5. امکان این هست که خود دانشگاه بدون تماس با اساتید فاند بده ؟
    ممنونم
    1- این بستگی به شما و وسع مالیتون دارد که چه تعداد اپلای کنید. اما سعی کنید از تمام رنجها اپلای کنید. با توجه به رزومه شما من احساس میکنم بیخیال دانشگاهای تاپ بشید و به متوسط به بالا بچسبید. اگر دوست دارید از 12 تا دو تا هم تاپ بزارید. اما توجه داشته باشید که بیشتر روی دانشگاههای تمرکز کنید که فاند دارند و پذبرش میدند.
    2- فرقی نمیکنه شما چه دانشگاهیی یه چه رشته ای اپلای میکنید معمولا رشته صنایع غذایی چون ترمینال همه رشته های کشاورزی است میشه با همشون کار کرد فقط سعی کنید اگر وارد هر گرایشی میشید فقط در ارتباط با صنایع غذایی گام بردارید چون شانستون بیشتر است.
    3- بسته به دانشگاه متفاوت هستند. بعضی ها روی وربال و بعضی ها رو کوانت (منظورم رشته صنایع غذایی است). البته بسیاری از دانشگاههای امریکا (نه همشون) برای ارشد GRE نمیخاند این رو خودم به کرات توی امریکا دیدم.
    4- اگر خودش فاند داشته باشد که میده. اگر نه میتونه لابی بکنه. همه چی احتمال دارد ولی باید توجه کرد نباید یه تشویق به اپلای ساده رو خیلی 100% در نظر بگیرید.
    5- بله.
    موفق باشید.

Albert Einstein

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

1- این بستگی به شما و وسع مالیتون دارد که چه تعداد اپلای کنید. اما سعی کنید از تمام رنجها اپلای کنید. با توجه به رزومه شما من احساس میکنم بیخیال دانشگاهای تاپ بشید و به متوسط به بالا بچسبید. اگر دوست دارید از 12 تا دو تا هم تاپ بزارید. اما توجه داشته باشید که بیشتر روی دانشگاههای تمرکز کنید که فاند دارند و پذبرش میدند.
    2- فرقی نمیکنه شما چه دانشگاهیی یه چه رشته ای اپلای میکنید معمولا رشته صنایع غذایی چون ترمینال همه رشته های کشاورزی است میشه با همشون کار کرد فقط سعی کنید اگر وارد هر گرایشی میشید فقط در ارتباط با صنایع غذایی گام بردارید چون شانستون بیشتر است.
    3- بسته به دانشگاه متفاوت هستند. بعضی ها روی وربال و بعضی ها رو کوانت (منظورم رشته صنایع غذایی است). البته بسیاری از دانشگاههای امریکا (نه همشون) برای ارشد GRE نمیخاند این رو خودم به کرات توی امریکا دیدم.
    4- اگر خودش فاند داشته باشد که میده. اگر نه میتونه لابی بکنه. همه چی احتمال دارد ولی باید توجه کرد نباید یه تشویق به اپلای ساده رو خیلی 100% در نظر بگیرید.
    5- بله.
    موفق باشید.
    ممنونم دوست عزیز ,
    حقیقتش توانایی و ظرفیتش دارم که تا 10 یا 12 دانشگاه اپلای کنم برای بالا بردن شانس فاند و پذیرش. ولی مهم ترین موضوع این که برای جاهای مناسب ( بر اساس رزومه ) که به ریسرچ اینترست هام هم بخوره اقدام کنم , مثلا دانشگاه لوییزیانا و کلرادو بیشتر در زمینه علوم تغذیه فعالیت میکنند , نه بهش علاقه دارم و نه روش کار کردم و همینطور دانشگاه تگزاس تک که با علوم دام تقریبا ادغام شدن. ددلاین ها هم معمولا از اول ژانویه تا اول می هستن(اکثرا فوریه) برای بیشتر دانشگاه ها خوشبختانه. برای ارشد هم تقریبا همه دانشگاه ها چک کردم جی ار ای میخوان ناجور, ولی خب نمره کمتری نسبت به دکتری لازم دارن و امیدوارم نمره وربال کمکم کنه هر چند بازهم زیاد نیست. یک دانشگاه با رنک بالا نبراسکا لینکلن انتخاب کردم که دقیق 302 میخواد با وربال 143.
    بازم ممنون لطف کردید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

سلام دوستان
    میشه شهرها و دانشگاههایی که دانشکده های کشاورزی - صنایع غذایی برای مقطع ارشد در آلمان دارند رو اینجا معرفی کنید؟
    من چیزی نتونستم پیدا کنم.
    با تشکر