صفحه 399 از 552 نخستنخست ... 299349389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409449499 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,981 تا 3,990 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    بله، کاش فریت مستقیم برقرار بشه دوباره و کاش شما الان دید و آشنایی یک سال بعد از ورود به کلگری رو داشتید تا مثل ما افسوس نمی خوردین که چرا میلیون میلیون پول بی زبون رو دادین وسائل در ایران و برای فریت کردنش کلی به این و اوون پول و زحمت دادین :-(
    همه اون چیزهایی رو که می خواید به راحتی می تونین در کلگری بهترش رو بخرین. فقط باید بدونین از کجا باید هر چیزی رو بخرین. وقتی هزینه ها رو هم کلا حساب کنید می بینید که همه چیز به نفع شما شده وقتی چیزی فریت نکردین.
    اما همه شما حق دارین که اشتباه ما رو تکرار کنید چون با اینجا آشنا نیستید، دقیقا همانطوری که ما آشنا نبودیم و پول های نازنین مان را دود کردیم الکی
    بله دقیقا همینطور هست. البته ۱ سال طول خواهد کشید تا پیدا کنید چی رو از کجا و در چه زمانی باید خرید. این نکته بسیار مهمی است. تقریبا خرید در اینجا در غیر از حراجی گناهی نابخشودنی است البته نه حراجی که ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف باشه بلکه حداقل ۵۰ درصد تخقیف باشه پوشاک که تخفیف کمتر از ۷۵ درصد نمیارزه. شما بهترین برندها رو هم می تونید با این تخفیف ها گیر بیارید. باید صبر پیشه کنید تا رستگار شوید!! تقریبا من هیچ موردی رو ندیدم که تخفیف نخورده باشه از مبل گرفته-لوازم آشپزخانه تا باربیکیو!!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام دوستان
    آیا در ابتدای ورود به کلگری میشه برای health card اقدام کرد. چون من خانمم الان 2 ماهه باردار هست و احتمالا تا چند ماه دیگه ویزامون میاد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar74 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن تشکر از پاسختون. البته طبق شنیده های من مبنا برای تعیین گرید ماه مارچ هست در اینصورت پسر من باید سوم باشه. اینطور نیست.
    شما اطلاع دارید که در آلبرتا بچه ها ی تازه وارد با توجه به سن، گریدشون تعیین میشه یا کارنامه سال قبل ملاک هست.
    ممنون
    ببخشید شما کجا دیدید که مبنا برای تعیین گرید مارچ است؟ ممکنه لینک بدید؟ من کلگری را نمیدانم ولی همه جاهای دیگری که من دیده ام ملاک تعیین گرید ژانویه است.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar74 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن تشکر از پاسختون. البته طبق شنیده های من مبنا برای تعیین گرید ماه مارچ هست در اینصورت پسر من باید سوم باشه. اینطور نیست.
    شما اطلاع دارید که در آلبرتا بچه ها ی تازه وارد با توجه به سن، گریدشون تعیین میشه یا کارنامه سال قبل ملاک هست.
    ممنون
    ما سال گذشته در استان دیگری بودیم و دختر من رو کیندرگارتن یا همون پیش دبستانی گذاشتن با کلاس های اضافه برای زبان. اما امسال که اومدیم آلبرتا یک وقت برامون تو آموزش و پرورش اینجا گذاشتن و بچه رو تعیین سطح کردن وگفتن دیگه کلاس زبان نیاز نداره ولی فقط زبان رو بررسی نکردن سواد خوندن و نوشتنش رو هم بررسی کردن. دختر بزرگترم رو هم همینطور. فکر می کنم تعیین سطح می کنن و بعد گرید رو تعیین می کنن. البته توی تاپیک مربوط به مدرسه ممکنه جوابتون رو دقیق تر پیدا کنید. در ضمن یه نکته ای رو هم اضافه کنم که به فرض هم پسر شما رو ببرن کلاس سوم خیلی نگران نباشید سطح درس ها در اینجا به خصوص ریاضی خیلی از ایران ساده تر هست و فکر نمی کنم پسرتون به مشکلی بربخوره برای زبانش هم حتما براش کلاس اضافه در نظر می گیرن و کمکش می کنن که خیلی زود خودشو بالا می کشه.
    ویرایش توسط happyforever : May 5th, 2014 در ساعت 10:29 PM

Junior Member

سلام دوستان، من با همسر و دختر 7 ساله ام 18 مي عازم كلگري هستيم. يكي از دوستان (البته نه در اين فروم) يك خونه يك خوابه در داون تاون به گفته خودشون خيلي تميز كاملا مبله با هزينه الكتريسيته و اينترنت و تي وي و نزديك سي ترن به مبلغ ماهانه 1300 و البته از 18 مي تا آخر ماه 650 پيشنهاد داده اند. از دوستان مطلع خواهش مي كنم راهنمايي كننن آيا مناسبه و قبول كنم. ممنونتون ميشم اگه فوري جواب بديد

Junior Member

ما بعنوان مقیم دایم حدود یک ماه دیگه می آیم کلگری و دخترم بعنوان دانشجوی انتقالی (دو سال را در ایران خونده) در مقطع لیسانس برای دانشگاه کلگری، دانشکده علوم اقدام کرده.
    می خواستم بدونم تفاوت فاند،گرنت،لوان،ا واردز،بورساری،اسکولارشیپ و .... در چیه و آیا ما بایستی برای ترم اول اون که پاییز شروع میشه از جیب مبارکمون پرداخت کنیم و یا دانشگاه کمک می کنه و حدودن چقدر هزینه برای این ترمش بایستی در نظر گرفت و برای کمک هزینه کی بایستی اقدام کنیم؟
    این سوال را چون تاپیک آلبرتا بود اینجا مطرح کردم
    پیشاپیش از پاسختون تشکر می کنم

Junior Member

سلام دوستان ..میخواستم بدونم واسه APEGA که گفته مدرک زبان میخوان تافل ظاهرا اکثرا یه رایتینگ مینویسن بجای امتحان.. حالا میخواستم بدونم محتوای اون رایتینگ چی بایستی باشه و اگر کسی نمونه داره میشه لطفا پ.خ بفرسته ..ممنون
    ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.

Senior Member fanta آواتار ها

سلام

میخواستم یک سوال از دوستانی که توی کلگری هستن و سرویس از شاو دارن بپرسم. این درسته که اگر کسی سرویس تلفن و اینترنت رو از شاو گرفته باشه ولی تلویزیون رو مشتریش نباشه، باز هم میتونه تعدادی از کانالها رو روی همون کیبل و با اتصال به تلویزیون بگیره؟ اینو من تو اینترنت خوندم ولی نمیدونم درست یا نه. ما بالاخره قراردادمون با تلاس داره تموم میشه و میخوایم سوئیچ کنیم به شاو. اگر پاسخ سوال مثبت هست، حدودا چند تا کانال هست ؟

ممنون

Banned

یک خبر نسبتا بد در مورد دریافت کردیت کارت Unsecured :
    دیروز که برای افزایش سقف کردیت کارتم رفته بودم بانک TD ، کارمندی که باهاش قرار داشتم گفت شما خیلی خوش شانس بودی که بهت کردیت کارت Unsecured دادن چون قانون جدید برامون اومده که به دانشجوهای بین المللی و همچنین افراد بدون شغل، کردیت کارت Unsecured ندیم.
    ولی secured همچنان هست. البته لذت اش به اینه که Unsecured باشه
    بعد ازش خواستم که سقف رو 2000 تا بالا ببره. گفت شما بگید 500 تا نه 2000 تا و واقعا یک دلار هم نمی شه بالا برد. منم بلافاصله گفتم مشکلی نیست لطفا همه حساب های منو ببند. طرف یهو خیلی جا خورد گفت واقعا خیلی دلم می خواد بتون کاری بکنم اما نمی تونم قانون رو بشکنم. منم گفتم بستن حساب های من قانون شکنی نیست.
    خلاصه دید من خیلی جدی هستم رفت پیش رئیس بانک و چند دقیقه بعد برگشت و یهو صمیمی شد که من فلان سال اومدم کانادا و اونجا درس خوندم و شما چه رشته ای هستین و ....
    اما بازهم دید راه نداره و من میلیاردر می خوام حساب بانکی ام رو بنندم سریعا کردیت ام رو 2000 تا دیگه بالا برد!!
    خلاصه به قول دوستان، صبر و اصرار پیشه کنید که رستگار شوید.
    راستی من میلیاردر فقط 2000 دلار تو حسابم داشتم

یک اتفاق دیگه هم در مورد موبایل ام بود که گفتم به شرکت موبایل، که می خوام قراردادمو کنسل کنم. کلی خواستن قانعم کنن گفتم ابداااااا بعد گفتن اگه کل قسط های گوشی ات رو ببخشیم می مونی؟ منم گفتم باید هزینه ماهانه رو برای خودم و همسرم کمک کنید وگرنه راه نداره
    خلاصه بعد از کلی کلاس گذاشتن براشون همه شرایط ما رو قبول کردن و همه چیز به نفع ما شد.
    البته من و همسرم واقعا هم در بانک و هم در موبایل، کردیت مان عالی بود و حتی یک روز هم تاخیر در پرداخت ها نداشتیم، مطمئنا این بی تاثیر نبوده.

القصه که تا می تونیم پول یا مفت به این دوستان و شرکت های کانادایی ندین. در عوض تا می تونین کلاس بذارین و حقتون رو بگیرین. فقط کافیه انگلیسی و اصطلاحات شان رو خوب بلد باشید و هی چونه بزنین

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    یک خبر نسبتا بد در مورد دریافت کردیت کارت Unsecured :
    دیروز که برای افزایش سقف کردیت کارتم رفته بودم بانک TD ، کارمندی که باهاش قرار داشتم گفت شما خیلی خوش شانس بودی که بهت کردیت کارت Unsecured دادن چون قانون جدید برامون اومده که به دانشجوهای بین المللی و همچنین افراد بدون شغل، کردیت کارت Unsecured ندیم.
    ولی secured همچنان هست. البته لذت اش به اینه که Unsecured باشه
    بعد ازش خواستم که سقف رو 2000 تا بالا ببره. گفت شما بگید 500 تا نه 2000 تا و واقعا یک دلار هم نمی شه بالا برد. منم بلافاصله گفتم مشکلی نیست لطفا همه حساب های منو ببند. طرف یهو خیلی جا خورد گفت واقعا خیلی دلم می خواد بتون کاری بکنم اما نمی تونم قانون رو بشکنم. منم گفتم بستن حساب های من قانون شکنی نیست.
    خلاصه دید من خیلی جدی هستم رفت پیش رئیس بانک و چند دقیقه بعد برگشت و یهو صمیمی شد که من فلان سال اومدم کانادا و اونجا درس خوندم و شما چه رشته ای هستین و ....
    اما بازهم دید راه نداره و من میلیاردر می خوام حساب بانکی ام رو بنندم سریعا کردیت ام رو 2000 تا دیگه بالا برد!!
    خلاصه به قول دوستان، صبر و اصرار پیشه کنید که رستگار شوید.
    راستی من میلیاردر فقط 2000 دلار تو حسابم داشتم

یک اتفاق دیگه هم در مورد موبایل ام بود که گفتم به شرکت موبایل، که می خوام قراردادمو کنسل کنم. کلی خواستن قانعم کنن گفتم ابداااااا بعد گفتن اگه کل قسط های گوشی ات رو ببخشیم می مونی؟ منم گفتم باید هزینه ماهانه رو برای خودم و همسرم کمک کنید وگرنه راه نداره
    خلاصه بعد از کلی کلاس گذاشتن براشون همه شرایط ما رو قبول کردن و همه چیز به نفع ما شد.
    البته من و همسرم واقعا هم در بانک و هم در موبایل، کردیت مان عالی بود و حتی یک روز هم تاخیر در پرداخت ها نداشتیم، مطمئنا این بی تاثیر نبوده.

القصه که تا می تونیم پول یا مفت به این دوستان و شرکت های کانادایی ندین. در عوض تا می تونین کلاس بذارین و حقتون رو بگیرین. فقط کافیه انگلیسی و اصطلاحات شان رو خوب بلد باشید و هی چونه بزنین
    آقا فکر نکنم به ماها PR بدند و به زودی ما رو از کانادا بیرون می کنند اگر همینطوری پیش بره کانادا رو ورشکست میشه!!
    در کل درسته bargaining چیزی هست که اینجا خوب جواب میده. به عنوان مثال ما زمانی که brick آف زده بود یه سوفا و loveseat رو که قیمتش 1400 بود رو حدود 900 دلار خریدیم و اون هم با ضمانت 5 ساله روکش. در ضمن دلیوریش هم به جای 80 دلار برای ما شد 40 دلار.(البته اولش صفر کردیم اما منیجرش اومد دیگه قاطی کرده بود و گفت که اصلا نمیشه و حداقل 40 دلار باید بدید) اما داستانش خیلی مفصله و اگر بخوام بنویسم شاید 1 صفحه بشه فقط برای ما دو بار رفت آمد و 2 بار زنگ زدن مایه داشت. البته به قول شما چونه زدن هم تکنیک میخواد و کلا من یکی که در این زمینه کم نمیارم.

اما یک مورد که چند نفر از دوستان در پیام خصوصی از من پرسیدن که کجا میشه آف بالای 50% درصد گیر آورد قانونهای مربوطه ار قرار زیرند
    1- آف خوب زمان، مکان یا برند خاصی رو شامل نمی شه پس باید تصادفی برخورد کنید
    2- ممکنه شما چیزی رو حال حاضر احتیاج نداشته باشید اما احتمال میدید که در آینده نزدیک لازم داشته باشید. اون موقع زمان خرید هست البته به شرطی که کف قیمت رو بدونید. به عنوان مثال ما که می خواستیم تلویزیون بگیریم 3 ماه بازار رو زیر نظر گرفتم به طوری که کف بازار رو برای یه تلویزیون خاص حدود 875 دلار بدست آوردم (در بهترین آف). زمان boxing week این مقدار به 825 رسید اما همون موقع من خریدم 800 دلار که قبلا داستانش رو تو یکی از تاپیکها گفتم بعد از اون هم دیگه به کمتر از 900 دلار نرسید!!!
    3- خوراکیها رو حتما از فروشگاههای nofrills یا superstore یا walmart خرید کنید یکی از بهترین والمارتها رو westbrook mall داره
    4- همیشه رسیدتون رو چک کنید احتمال اشتباه توش زیاده
    5- در کانادا خریدن هنر میخواد شما باید از قیمتها خبر داشته باشید و تقریبا این هنر خداقل به 6 ماه تجربه گردش نیاز داره
    6- یه سری موارد مانند سیخ و .... رو میتونید از فروشگاه های dollar tree ، dollar world و یا dollarama گیر بیارید بسیاری از دوستان با دلاراما آشنایی دارند اما dollar tree پدیده ای هست که همه چیز کمتر از 1.25 دلار هست!!! ازش غافل نشید

در آخر هم اگر از این نکات استفاده کردید و پس انداز کردید ما رو هم دعا کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)