صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 106

موضوع: آرشیو شده : تحصیل و زندگی‌ دانشجویی در ملبورن ( تا سال 2012 )

Member
    رشته و دانشگاه
    DOCTOR OF VETERINARY MEDICINE

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی‌ دانشجویی در ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan- نمایش پست ها
    اینم backpacker خوب و ارزون:
    http://greenhouse.melbourne-hostels.com.au
    سلام
    ممنون از راهنماییاتون. ممنون میشم در مورد این backpacker توضیح بدین. چه جوریه؟ هزینه اش چقدره؟ چقدر میشه اونجا موند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

سلام دوست عزیز،

منهم در شرایط مشابهی مثل شما بوده ام و شرایطتون رو درک میکنم، اینکه آدم مجبور باشه تصمیم بگیره بدون اینکه بدونه بعدش چی پیش میاد، متاسفانه فکر نکنم بتونید یه جواب محکم در مورد سوالتون پیدا کنید. به نظر من به خیلی چیزا بستگی داره. مثلا اینکه تا چه اندازه مصر هستید که به هر قیمتی از ایران برید. یا اینکه در مورد سربازی چه تصمیمی میگیرید. اینجور که متوجه شدم در حال حاضر منتظر جواب از دانشگاههای دیگه هم هستید. تنها توصیه ای که میتونم بکنم اینه که در مورد راههایی که براتون وجود داره تا میتونید اطلاعات بگیرید و در آخر یه تصمیم بگیرید. آدم هیچوقت نمیدونه که چی پیش میاد.

من در مورد موناش اطلاعاتی ندارم، ولی همونطور که گفتید شانستون برای ملبورن ضعیفه. اگر سابقه کار مناسبی داشته باشید، احتمال اینکه اینجا بتونید کار پیدا کنید هم هست. من کسی رو میشناسم که مثل شما خانمش برای دکتری اومد ملبورن و خودش دنبال کار می گشت. حدود 6 ماه طول کشید ولی بالاخره در یکی از شهرهای اطراف کار پیدا کرد. کارش هم مرتبط با سابقه قبلشی اش بود، مهندسی مکانیک. بعد از مدتی هم کار دومش رو پیدا کرد که توی ملبورن بود. در مدت اون 6 ماه انتظار هم از نظر مالی مشکل حادی پیدا نکردند، چون میزان بورس برای زندگی دو نفر با صرفه جویی مناسبه.

اگر با اساتید دانشگاههای دیگه تماس گرفته باشید احتمالا یه ایده هایی دارید که اونا با چه شرایطی بوری میدن. امیدوارم که بچه های موناش هم بیایند اینجا نظرشون رو بنویسند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadtehrani نمایش پست ها
    سلام دوستان

من به راهنمایی فوری بچه های ملبورن احتیاج دارم.

من و همسرم ارشد برق هستیم و برای PhD اقدام کردیم. به تازگی همسرم از دانشگاه ملبورن پذیرش گرفته با بورس برای هزینه زندگی و تحصیل و من هم پذیرشم از دانشگاه RMIT اومده، که خوب اگر بورس میداد با توجه به نزدیکی دانشگاه ها ایده ال بود. ولی این طور که فهمیدم برای بورسش، باید با داشتن پذیرش و توی بازه مشخصی، که میشه اخر 2012 اقدام کرد و تازه ظاهرا امیدی هم به اینکه بورس بدهند نیست.
    خلاصه اینکه ما هنوز هیچ کدوم از offer ها رو قبول یا رد نکردیم و این در حالیه که از جای دیگه ای توی دنیا هم فعلا جواب مثبت نداریم.

لطفا کمک کنید. ما فعلا برناممون اینه که RMIT رو بیخیال شیم، ملبورن همسرم رو accept کنیم و بعد من به عنوان همراهش بیام و اونجا اقدام کنم. کسی پیشنهادی داره؟ برای بورس گرفتن از دانشگاه ملبورن اوضاعم تعریفی نداره. ( مخابرات سیستم/ امیرکبیر/ معدل ارشد 16/ و 2 تا مقاله خارجی که تازه اسم اول هم نیستم).

شنیدم دانشگاه موناش چون جز گروه 8 هست به نسبت خوب بورس میده؟ شرایطش چه طوری؟ می تونید راهنماییم کنید که چقدر شانس دارم که اومدم اونجا پزیرش و بورس بگیرم. اقا تازه بدتری قسمت قضیه اینکه من تا سال دیگه این موقع سربازم (امریه). پیشا پیش از هر نوع پیشنهادی تشکر می کنم.

Junior Member

سلام من میخواستم راجع به نحوه ی پذیرش و شرایط پدیزش بپرسم.من رشته ام IT است و ترم 2 در یکی از دانشگاهای ایرانم...اما میخوام در رشته ی دندان پزشکی پذیرش بگیرم...ممنون میشم اگه بهم اطلاعات بدین

كسي براي phd accounting دانشگاهي رو ميشناسه كه فقط reaserch باشه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    RMIT University

من قبل از این که بیام فرم درخواست تو سایت unilodge.com.au پر کردم پولی هم ندادم وقتی اومدم اتاق حاضر بود و چند وقت رفتم اونجا.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط apm2011 نمایش پست ها
    من قبل از این که بیام فرم درخواست تو سایت unilodge.com.au پر کردم پولی هم ندادم وقتی اومدم اتاق حاضر بود و چند وقت رفتم اونجا.
    سلام دوست عزیز
    آیا شما از آنجا راضی بودید؟ امکان دارد که نکات منفی ومثبت آنجا را ذکر کنید؟
    همچنین آیا این مکان به دانشگاه ملبورن نزدیک است؟
    همچنین این سایت واسه ملبورن حدود 13 تا خوابگاه در 13 نقطه شهر ارائه می کند، حال به نظر شما کدومش از لحاظ امکانات، نزدیکی به دانشگاه ملبورن و... بهتره؟ شماخودتون کجاتشریف داشتید؟
    با تشکر
    ویرایش توسط alihagh : July 21st, 2012 در ساعت 06:46 AM

Junior Member sara1kl آواتار ها

ملبورن شهری است زنده و پویا با جمعیت تقریبی چهار میلیون نفر، هوای تمیز و پاک، پارک ها و باغهای زیبا از مشخصه های بارز ملبورن است. ملبورن با معماری نفس گیر خود به ادغام مولفه های کهن و جدید می بالد. پارک ها و باغهای فوق العاده زیبا، مناظر خیابانی شگرف و گروه های اقلیت مهمان دوست، ملبورن را به پرطرفدارترین شهر استرالیا برای مهاجران، گردشگران و دانشجویان بدل ساخته است.
    ملبورن شهری است تمیز، سبز، گرم و صمیمی. برای ساکنان ملبورن جای تعجب نیست که شهرشان در یک نظرسنجی جدید به عنوان دومین شهر مطلوب جهان برای زندگی معرفی شده است.
    در فاصله کمی از شهر ملبورن می توانید به ساحل های زیبا برسید که برای شنا و ورزش های آبی ایده آل هستند و همچنین مناطق کوهستانی ویکتوریا که اسکی زمستانی آن شهره خاص و عام است براحتی از شهر قابل دسترسی است. این شهر در گوشه جنوب شرقی استرالیا در بندر معروف فیلیپ واقع می باشد. رودخانه یارا از میان شهر می گذرد. ملبورن کمتر از 200 سال قدمت دارد و در این مدت کم توانسته در میان برترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی قرار گیرد. این شهر به پایتخت هنری استرالیا نیز معروف است. بسیاری وقایع هنری در این شهر اتفاق می افتد. علاوه بر هنر، فوتبال قانونی استرالیا نیز در این شهر برگزار می شود. ملبورن از لحاظ اقتصادی در وضعیت خوبی به سر می برد. این شهر بهتر از هر شهر دیگر استرالیا توانست از بحران اقتصادی سال 2007 رهایی یابد. در سال 2009 تعداد زیادی شغل جدید در این شهر ایجاد شد که در مقایسه با شهرهای دیگر استرالیا موفقیت چشمگیری بود. ملبورن دارای آب وهوای اقیانوسی معتدل می باشد. به ندرت دمای هوا پایین تر از صفر می رود. در گرم ترین حالت دمای هوا 28 درجه می شود اما دماهای نادر منفی 2.2 درجه و مثبت 46 نیزگزارش داده شده است. ملبورن تا حدی با کمبود مسکن مواجه است. بنابراین قیمت مسکن نیز بالاست و این به دلیل جمعیت ملبورن است که با سرعت زیادی رشد می کند. ازین رو به دانشجویان توصیه می شود تا جایی که ممکن است از خوابگاه های دانشجویی استفاده نمایند. برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید به
    ایالت ویکتوریا

دانشگاه ها

دانشگاه های موجود در ملبورن عبارتند از:

در واقع 2 دانشگاه (دانشگاه ملبورن ودانشگاه موناش) از دانشگاه های گروه 8 درملبورن قرار دارند. دانشگاه موناش بزرگترین دانشگاه استرالیا نیز هست. دانشگاه ملبورن دومین دانشگاه قدیمی استرالیا است و در سال 2010 به عنوان بهترین دانشگاه استرالیا شناخته شد. بر اساس رده بندی تایمز این دانشگاه در رتبه 36ام جهانی قرار دارد. روی هریک از دانشگاه های بالا کلیک کنید و اطلاعات مربوط به هر دانشگاه را دقیق تر مطالعه کنید. در قسمت پردیس های دانشگاهی نیز می توانید رشته های موجود در هر دانشگاه را ببینید. روی هم رفته دانشگاه های ملبورن کلیه رشته های تحصیلی را ارائه می دهند. علاوه بر دو دانشگاه گروه 8 نامبرده که شرایط ورودی سختی دارند، دانشگاه های نامبرده دیگر در بالا شرایط ورودی سهل تری دارند. بنابراین برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در ملبورن هستند و شرایط ورود به دانشگاه های گروه 8 را ندارند می توانند دانشگاه های
    دیگررا انتخاب کنند. به علاوه دو دانشگاه زیر نیزدر ملبورن کمپس دارند:

نمونه هایی از هزینه زندگی دانشجویی در ملبورن:

مواد خوراکی ضروری:

یک قرص نان 2.10$
    1 کیلو برنج 1.24$
    1 کیلو سیب 3.98$
    یک بسته ماکارونی 1.27$
    1 کیلو سیب زمینی 2.24$
    نیم کیلو گوشت 4.49
    6 عدد تخم مرغ 2.19$
    250 گرم پنیر 3.45$
    1 لیتر شیر 1.44$
    1 لیتر آب پرتغال 3.69$
    چای آماده (50 عدد در هر بسته) 3.12$
    تفریحات:
    بلیط سینما 11$
    ورودی کلاب شبانه 10$ به بالا
    لوازم ضروری دیگر:
    شامپو 3.32$
    صابون 0.05$
    آرایشگاه مردانه 17$
    آرایشگاه زنانه 40$
    تلفن 0.04$
    موبایل
    پیامک 0.25$
    حمل و نقل:
    تاکسی 7$ به باالا
    اتوبوس 3.20$ برای 2 ساعت (روزانه 6$)
    مسکن دانشجویی در ملبورن: بسته به نوع و محل زندگی هزینه مسکن متفاوت خواهد بود. اگر به خوابگاه های دانشجویی مراجعه کنید می توانید اطلاعات مفیدی بدست آورید.

Junior Member

من دانشجویی سال آخر مستر در دانشگاه تکنیکال چالمرز سوئد هستم
    معدلم ۸۸٪ هست امکان داره بتونم یه امتحان رو دوباره بدم و ۹۰٪ بشه
    تو زمینه انر‌ژی ها ی نو کار می کنم یه مقاله ELSEVIER دارم( FIRST AUTHER) و رو یکی دیگه هم کار می کنم . گروهی که باهاشون کار می کنم تقریبا تو زمینه تحقیقیشون اول هستند تو دنیا . یعنی رفرنس های عالی دارم
    حدود ۴ ماه EMPLOYED RESEARCH ASSISTANT بودم تو چالمرز
    IELTS 7.5 دارم
    لیسانسم رو از صنعتی امیرکبیر گرفتم بامعدل ۱۴.۵
    GRE هم ندادم یعنی جایی ندیدم که بخوان

می خوام بدونم با توجه به تجربه ای که دارین چقدر شانس گرفتن SCHOLARSHIP از MONASH یا MELBOURNE دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

Hi
    Is there a or a couple in Geelong?
    Me and my wife want to contact about condition of Geelong city and Deakin Uni. I created a page for that but I didn\nt find.

best

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

http://mjreflection.blogspot.com.au/....html?spref=fb

House hunting in Melbourne.
    Hossein Mokhtarzadeh conducted an email interview with Mina. He asked her some questions regarding house hunting. She and her husband just found a house near the University.

1. Could you briefly introduce yourself?
    Mina , From Tehran, Iran. I’m a student at Mechanical Engineering department.

2. When did you come to Australia and what would you like to do in Australia ?
    We came to Australia late September to obtain PhD.

3. What did you think of Australia and house hunting before you arrive in Melbourne?
    I thought house hunting in Australia is as difficult as it is in Tehran. As you know the variety of apartments in Iran is more than here but after several inspections in Melbourne, we found similarity between most apartments and studios.

4. Was house hunting easy? Why/why not?
    Surely it totally depends on the budget you want to assign for renting. But in general, I think it was easy because most of landlords advertise their property on internet and you can limit your search according to your criteria.

5. What is the best house hunting process in Melbourne?
    Firstly, you should determine your budget for renting a house, next the way to reach the university (for ex. By walk, bike, tram…) and based on that, the distance from university will be determined. After that you can set your exact criteria on “Domain”, “Realstate” and other related websites. Of course, inspection is a must! So you should set an appointment for inspection, online. Finally, with a relative comparison between the inspected apartments you can select the suitable one. To apply for rent, the best method is applying online through the website.

6. What did you do to make sure you have a place to live the first night you arrived? And Where did you stay then?
    Several temporary accommodations are introduced on the university website. We also found “Bellcity” on the net. We chose Bellcity because this place has an option for students called “Lestudent8” which is less expensive. Also there is an option to book a room online and this place has regular free shuttle to city, so we booked a studio, one month before arriving Melbourne. This place was relatively proper for a short accommodation.
    This is the link of that place: http://www.bellcity.com.au/student-living/le-student-8/
    Also there is another option for newcomers. CityEdge has several apartments in Melbourne. These are apartment hotel; and can be rent for short and long time. In terms of price, short term accommodation is more expensive than Bellcity, but in terms of all other conditions (close to Melb Uni, size of unit …) City Edge apartments are better.
    Here is the link of CityEdge: http://www.cityedge.com.au/

7. How did you find your new house and how long did it take to find it? Please also tell us why you choose this one!
    We passed the same process in question 5. Finding this place took us 3 weeks. During that 3-week we inspected more than 10 properties. Regarding our criteria (to be close to university, furnished…), this property was the best one. Certainly, we cannot say this apartment -in respect of our conditions-is the best choice in Melbourne, but it was the best one among inspected properties. That’s why I believe inspection is a must.

8. Can you please compare your new house with your temporary one?
    In summary, I can say the new house is 300% bigger, 20% cheaper and very closer to university than temporary studio.

9. Do you recommend a new comer to stay in a hotel, motel or at the backpackers? Or what should a newcomer do before heading to Melbourne in terms of accommodation?
    In general, as hotel and motel in Melbourne are expensive and students are not affordable enough to stay there for three weeks or more, we don’t recommend them. In our opinion, booking a temporary place for 3 to 5 weeks, before arriving in Melbourne, is necessary. And best process is “searching in internet and found several properties, comparing price, and distance from Uni. and other conditions, spotting possibility of booking online”.

10. What should one consider for house hunting in general? Please list and discuss any useful websites, helpful institute or university service centers.

http://services.unimelb.edu.au/inter...ourne/housing: information about temporary and long-term accommodation.
    Website to search and found advertise:
    http://accomnet.acs.unimelb.edu.au/StudentLogon.aspx
    http://www.domain.com.au/?mode=rent&...FcohpQoduXYAbw
    http://www.realestate.com.au/rent

11. Any other comments or recommendations?
    When a student looks for a house the first thing that he/she faces is student accommodations such as UniLodg, S.H.A and College Square. These places are relatively suitable but in terms of price they are more expensive than other places. So we think it is better to consider them as a last option.

Thank you for participating in this interview.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)