صفحه 18 از 638 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118518 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Indeterminable نمایش پست ها
    آقای بهزاد واقعا متشکر از زحماتتون از صفحه اول خواندم مطالب رو و کلی به اطلاعاتم اضافه شد

*دوست من نامزد داره و میخواد بعد از اینکه جواب پذیرفتنش اومد ازدواج کنه و اونرو ببره چقدر طول میکشه تا کار نامزدش درست بشه؟
    آیا نامزدش باید شرایط خاصی داشته باشه یا مثل مواردی که متاهل هستند و بعد برای همسراشون اقدام میکنن طول میکشه؟

*فرمودید قراره به تازگی شرایط عوض شه و بشه از 5 سال 3 سال کار میخواستم بدونم ساعت کار همان حداقل 10 ساعت است یا آنهم افزایش داشته؟

*و یک سوال دیگه اینکه بعد از اخذ اقامت به پدر و مادر به سهولت اقامت میدن ؟
    معلوم نیست چقدر طول میکشه. الان برای همسر من سه ماه گذشته خبری نیست. ولی از شدن میشه.
    باید پول بذاره تو حسابش
    10 ساعت همونه
    به هیچ وجه به پدر و مادر اقامت نمیدن.

ممنونم , اگه توسط گرین کارت بریم اونجا میشه همزمان دکتری خواند ؟
    آیا اونجا آموزشهایی حرفه ای به صورت رایگان یا با هزینه کم برای مهاجرین وجود داره؟

تصحیح پست بعد از تحقیقات انجام شده: در صورتی که دکترا به صورت employed PhD در دانشگاه باشد، با گرین کارت امکان این کار وجود دارد. در غیر این صورت باید نوع ویزا را عوض کرد. برای اطمینان از این موضوع، بعد از گرفتن پذیرش باید از دپارتمان مربوطه سوال کنید که برای نوع دکترایی که در آن پذیرفته شده اید، باید ویزای تحصیلی بگیرید، فرم ST1 و یا باید ویزای کاری، فرم AR1، را پر کنید. اگر مورد دوم صدق می کرد، نیازی به پر کردن فرم AR1 نیست و با همان گرین کارت می توان دکترا خواند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Indeterminable نمایش پست ها
    ممنونم , اگه توسط گرین کارت بریم اونجا میشه همزمان دکتری خواند ؟
    آیا اونجا آموزشهایی حرفه ای به صورت رایگان یا با هزینه کم برای مهاجرین وجود داره؟
    خیر. بارها هم در همین فروم گفته شد. با گرین کارت نمیشه درس خوند. اگر بخواین درس بخونین، چه اینجا بودین و چه اونجا، باید درخواست ویزای تحصیلی بدین و در اینصورت گرین کارتتون از بین میره.
    فقط آموزش زبان مجانیه. البته بعضی جاها هم هست که به صورت داوطلبانه آموزشهای رایگان دیگه هم میدن. ولی تنها چیزی که قطعا مجانیه، آموزش زبان دانمارکیه.
    ویرایش توسط behzadsharif : July 10th, 2013 در ساعت 02:58 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC of Electrical Engineering

سلام
    از اعتبار پاسپورت من حدود سه سال باقی مانده که اگر حدوداً 3-4 ماه دیگه نسبت به ارسال درخواست و سپس تحویل مدارک اقدام کنم احتمالاً هنگام صدور ویزا از سفارت دانمارک، ویزای من حدود دو ساله خواهد بود.
    با این حساب باید بعد از دو سال اقامت در دانمارک نسبت به تمدید پاسپورت و ویزا اقدام کنم.
    شاید این سوال رو کمی زود مطرح کردم اما کسی اطلاع داره که آیا تمدید پاسپورت و ویزای اقامت در دانمارک دردسر و مراحل خاصی داره یا به راحتی فابل انجام هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    سلام
    از اعتبار پاسپورت من حدود سه سال باقی مانده که اگر حدوداً 3-4 ماه دیگه نسبت به ارسال درخواست و سپس تحویل مدارک اقدام کنم احتمالاً هنگام صدور ویزا از سفارت دانمارک، ویزای من حدود دو ساله خواهد بود.
    با این حساب باید بعد از دو سال اقامت در دانمارک نسبت به تمدید پاسپورت و ویزا اقدام کنم.
    شاید این سوال رو کمی زود مطرح کردم اما کسی اطلاع داره که آیا تمدید پاسپورت و ویزای اقامت در دانمارک دردسر و مراحل خاصی داره یا به راحتی فابل انجام هست؟
    بهتر اینه که یک ماه قبل از اینکه وقت مصاحبه تون بشه، پاسپورت رو تعویض کنین. دلیل بهتر بودنش اینه که برای تمدید به سه سال، باید دوباره پول بدین که هر سال هم دارن زیادش میکنن.
    چون تو ایران پاسپورت رو زودتر از 18 ماه عوض نمی کنن، راهش اینه که یک پوشه مربوط به پاسپورت رو از پست یا پلیس + 10 بگیرین، باید برین یکی از اداره های اصلی گذرنامه (فعلا سه تا هست، یکیش یافت آباده) اونجا باید برین توضیح بدین که چرا میخواین زودتر عوض کنین. البته نمی دونم واسه مهاجرت رو قبول میکنن یا نه. ولی من دوستم که پذیرش دانشگاه داشت رفت اونجا و توضیح داد که دانشگاه گفته پاسپورت باید بیشتر از سه ماه از انتهای تحصیلات اعتبار داشته باشه. اون افسر هم براش امضا زد. هیچ مدرکی هم اصلا نخواست. شفاهی قبول کرد.
    بعد که افسر امضا میزنه، می برین یکی از پلیس+10 و روال معمول تعویض رو انجام میدین.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

برای درخواست بهتره از اول با همسد و فرزندان اقدام کنیم یا ایننکه اول متقاضی اصلی و بعد همسر و فرزندان؟
    وضعیت تحصیل فرزندان چی می شه می تونن از تحصیل رایگان استفاده کنن یا نه؟
    فایل نامبر کبک : 3 نوامبر 2009 - تاریخ مصاحبه : 28 آوریل 2010 - فایل نامبر فدرال : 28 آوریل 2010
    نامه آپدیت مدارک : 17 آگوست 2012 - تحویل مدارک آپدیت شده : 3 سپتامبر 2012

تصحیح پست.
    اطلاعات این پست با توجه به صحبتهای سفارت در آن زمان مطرح شد. اما بر اساس تجربه مشخص شد که می توان همزمان و به صورت آنلاین برای همسر و فرزندان اقدام کرد و نیازی به رفتن شخص اصلی به دانمارک و گرفتن CPR Number نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط armitam1386 نمایش پست ها
    برای درخواست بهتره از اول با همسد و فرزندان اقدام کنیم یا ایننکه اول متقاضی اصلی و بعد همسر و فرزندان؟
    وضعیت تحصیل فرزندان چی می شه می تونن از تحصیل رایگان استفاده کنن یا نه؟
    طبیعتا بهتره همزمان اقدام کرد. اما نمیشه. سفارت دانمارک در ایران وقت همراه نمیده. برای همسر و فرزند باید آنلاین اقدام کرد. حالا اینکه کی اقدام کنین رو من نمیتونم بگم کی بهتره. اگر مطمئن هستین که امتیازات رو میارین، به نظر من حدود سه تا چهار ماه بعد از مصاحبه خودتون، مدارک همسر و فرزندتون رو هم بفرستین به صورت آنلاین. چون یه مدتی طول میکشه پرونده شما برسه دانمارک. ولی آنلاین که فوری میرسه.
    هم سفارت، هم اداره مهاجرت به من تاکید میکردند که اول باید جواب شما بیاد، بعد باید واسه همسرتون اقدام کنین. ولی من پشیمون شدم. چون اینکار رو کردم و الان دانمارکم و هنوز بعد از سه ماه جواب خانم من نیومده. ولی خانم مژگان که البته از مالزی اقدام کرده بود گفت دوستاشون همزمان اقدام کرده بودند. البته سفارت دانمارک تو مالزی مدارک رو همزمان می گرفت. من اگر بر گردم به گذشته، 4 ماه بعد از تاریخ مصاحبه، مدارک خانمم رو می فرستادم. تنها بدیش اینه که اگر جواب شما منفی بشه، پولی که واسه همراهاتون دادین هم رفته. واسه همین اگر مطمئنین امتیاز میارین، این کار رو بکنین.
    برای تحصیل هم من نمیدونم فرزندان شما در چه مقطعی هستن. ایرانیهای اینجا معمولا اگر کپنهاگ یا آرهوس باشن که میبرن مدرسه ایرانی، وگرنه خودشون تو خونه کار می کنن باهاشون. در نهایت موقع امتحانها میرن سفارت توی کپنهاگ. تحصیلات برای افرادی که تحت گرین کارت میان مجانی نیست. فقط آموزش دانمارکی مجانیه.
    ویرایش توسط behzadsharif : July 10th, 2013 در ساعت 03:02 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    طبیعتا بهتره همزمان اقدام کرد. اما نمیشه. سفارت دانمارک در ایران وقت همراه نمیده. برای همسر و فرزند باید آنلاین اقدام کرد. حالا اینکه کی اقدام کنین رو من نمیتونم بگم کی بهتره. اگر مطمئن هستین که امتیازات رو میارین، به نظر من حدود سه تا چهار ماه بعد از مصاحبه خودتون، مدارک همسر و فرزندتون رو هم بفرستین به صورت آنلاین. چون یه مدتی طول میکشه پرونده شما برسه دانمارک. ولی آنلاین که فوری میرسه.
    هم سفارت، هم اداره مهاجرت به من تاکید میکردند که اول باید جواب شما بیاد، بعد باید واسه همسرتون اقدام کنین. ولی من پشیمون شدم. چون اینکار رو کردم و الان دانمارکم و هنوز بعد از سه ماه جواب خانم من نیومده. ولی خانم مژگان که البته از مالزی اقدام کرده بود گفت دوستاشون همزمان اقدام کرده بودند. البته سفارت دانمارک تو مالزی مدارک رو همزمان می گرفت. من اگر بر گردم به گذشته، 4 ماه بعد از تاریخ مصاحبه، مدارک خانمم رو می فرستادم. تنها بدیش اینه که اگر جواب شما منفی بشه، پولی که واسه همراهاتون دادین هم رفته. واسه همین اگر مطمئنین امتیاز میارین، این کار رو بکنین.
    برای تحصیل هم من نمیدونم فرزندان شما در چه مقطعی هستن. ایرانیهای اینجا معمولا اگر کپنهاگ یا آرهوس باشن که میبرن مدرسه ایرانی، وگرنه خودشون تو خونه کار می کنن باهاشون. در نهایت موقع امتحانها میرن سفارت توی کپنهاگ. تحصیلات برای افرادی که تحت گرین کارت میان مجانی نیست. فقط آموزش دانمارکی مجانیه.

ممنون بابت وقتی که میذارین برای جواب دادن به سوالات پس چه هایی که با طرح گرین کارت میان و باید برن مدرسه باید هزینه تحصیل را پرداخت کنن و مجانی نیست؟
    فایل نامبر کبک : 3 نوامبر 2009 - تاریخ مصاحبه : 28 آوریل 2010 - فایل نامبر فدرال : 28 آوریل 2010
    نامه آپدیت مدارک : 17 آگوست 2012 - تحویل مدارک آپدیت شده : 3 سپتامبر 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط armitam1386 نمایش پست ها
    ممنون بابت وقتی که میذارین برای جواب دادن به سوالات پس چه هایی که با طرح گرین کارت میان و باید برن مدرسه باید هزینه تحصیل را پرداخت کنن و مجانی نیست؟
    من اطلاعی ندارم که بچه های شما میخوان تو چه مقطعی تحصیل کنن. در دوره لیسانس و فوق لیسانس، برای خارجیها (که گرین کارتیها هم شاملش میشن) پولیه و برای اتحادیه اروپاییها، مجانیه. واسه دکترا که حقوق هم میدن، چه خارجی و چه اتحادیه اروپا. برای دبستان و دبیرستان اطلاعی ندارم. اگر توی سایتهاشون رفتین، هر قانونی که برای خارجیها باشه، شامل گرین کارتیها هم میشه. یعنی گرین کارتیها مثل افرادی که اقامت دائم دارن، محسوب نمیشن. تنها چیزی که براتون مجانیه کلاس دانمارکی و هزینه های پزشکی عمومیه.

با سلام دوستان ميخاستم بدونم ايا به جاي مانده حساب بانكي ميشه سند ملكي كه به نام خودم باشه رو ارايه داد؟ باتشكر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)