صفحه 10 از 638 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    امروز که سفارت بودم بهم گفتن که اول یک ویزای ملی دانمارک که 6 ماهه هست بهم میدن که تاریخش از 29فوریه 2012 شروع شده. واسه خانومم هم وقتی رفتم اونجا درخواست ID Card دادمو و اسکان پیدا کردم میرم اداره مهاجرتی که تو خود کپنهاگن هست درخواست میدم خانومم بره!!! در حالیکه من برای خودم و خانومم همزمان درخواست داده بودم. عجیبه!!
    اما مشکل من اینجاس که پذیرش دکترا از اسپانیا گرفتم و دارم کارهای سفارت اسپانیارو تو سوئد انجام میدم (ویزای شینگن از سوئد دارم). اگه این ویزای 6 ماهه بخوره تو پاسم ممکنه سفارت اسپانیا گیر بده که برم اونو باطل کنم بعد درخواست ویزای اسپانیارو بدم.
    اما از طرفی این ویزای 6ماهه اول دانمارک شینگن نیست ولی میترسم مهرش بخوره تو پاسم تو سفارت اسپانیا دردسر بشه!! هر چی هم از سفارت امروز پرسیدم بهم جواب ندادن و خیلی خیلی خیلی بی ادب هستند.

کسی میتونه همفکری بده؟
    سپاس
    ببخشید. چون شما یک کمی نگران شدین، خوب توضیح نمی دین. اگه دقیقا بگین که اصولا چرا می خواین گرین کارت دانمارک بگیرین، بچه ها بهتر میتونن کمکتون کنن. اگه پذیرش از اسپانیا دارین که دیگه نمی تونین تو دانمارک کار کنین و گرین کارت رو تمدید کنین.
    ویرایش توسط behzadsharif : March 8th, 2012 در ساعت 12:14 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    ببخشید. چون شما یک کمی نگران شدین، خوب توضیح نمی دین. اگه دقیقا بگین که اصولا چرا می خواین گرین کارت دانمارک بگیرین، بچه ها بهتر میتونن کمکتون کنن. اگه پذیرش از اسپانیا دارین که دیگه نمی تونین تو دانمارک کار کنین و گرین کارت رو تمدید کنین.
    دوست عزیز ممنون از پاسختون. من از کمی بیشتر نگرانم.
    راستش پذیرش دکترای من مال 1 ماه پیشه. اما درخواست گرین کارت من برای 1سال پیشه. در واقع اول تصمیم گرفته بودم که بریم دانمارک برای کار. اما 1 ماه پیش که جواب پذیرش من اومد دیگه بیخیال دانمارک شدم.
    اما این خانم خادم پور تو سفارت میگه میزای 6ماهت آمادس. میترسم این دردسر بشه واسه ویزای دانشجوییم. البته من پاسمو ندادم که مهرشو بزنه و قصدم ندارم که بدم. بهم گفت اگه تا 3ماه دیگه این ویزا خورده نشه به حالت معلق (Append) میشه ویزام و دوباره باید راجع بهش تصمیم گرفته بشه.
    الان کاملتر توضیح دادم؟

Junior Member

ایا ساپورت مالی برای خانواده میتونه هم به نام من وهم همسرم باشه(یعنی هم sponsorو همaplicant جمعآ)

نقل قول نوشته اصلی توسط ahdi نمایش پست ها
    ممنون میشم در مورد ساپورت مالی برا ی خانواده(سئوال قبلی بنده)مرا راهنمایی کنید.
    بر اساس چیزی که تو وبسایت و فرم نوشته باید در حساب main applicant باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC of Electrical Engineering

با سلام
    توی پست 157 صفحه قبل گفته شده که تا 2 سال بعد از ورود به دانمارک امکان کار برامون وجود نداره، آیا این مساله یک قانون هست و یا فقط یک حدس هست که بر مبنای برآرود زمان لازم برای یادگیری زبان و انطباق با شرایط اجتماعی دانمارک تخمین زده شده؟
    و یک سوال دیگه: بعد از مهاجرت، آیا بایستی حتما در همون زمینه تخصصی رشته تحصیلیمون که بر اساس اون ویزا گرفتیم مشغول به کار بشیم؟ چون این کار مخصوصاً در یکی دو سال اول اقامت خیلی سخته.

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    با سلام
    توی پست 157 صفحه قبل گفته شده که تا 2 سال بعد از ورود به دانمارک امکان کار برامون وجود نداره، آیا این مساله یک قانون هست و یا فقط یک حدس هست که بر مبنای برآرود زمان لازم برای یادگیری زبان و انطباق با شرایط اجتماعی دانمارک تخمین زده شده؟
    و یک سوال دیگه: بعد از مهاجرت، آیا بایستی حتما در همون زمینه تخصصی رشته تحصیلیمون که بر اساس اون ویزا گرفتیم مشغول به کار بشیم؟ چون این کار مخصوصاً در یکی دو سال اول اقامت خیلی سخته.
    دو سال برای پزشکهاست نه برای بقیه. لزومی نداره ولی هر کاری هم نمی تونین بکنین. برای بعضی از کارها باید دوره ببینین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Civil

سلام
    من برای گرین کارت دانمارک وقت مصاحبه گرفتم حدود 2 هفته دیگه.
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که تو مدارکی که گفتن بیارین یکیش نامه ای که اصل بودن مدرک تحصیلی رو ثابت کنه هست که وقتی به دانشگاه رفتم، گفتن همچین چیزی نمی دن
    به سفارت هم زنگ زدم موضوع رو توضیح دادم گفتن چون بعضیا تونستن بیارن پس دلیل شما قانع کننده نیست !
    حالا نمی دونم باید چه کار کرد ؟ لطفا دوستایی که با این موضوع مواجه شدن منو راهنمایی کنن

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nimz نمایش پست ها
    سلام
    من برای گرین کارت دانمارک وقت مصاحبه گرفتم حدود 2 هفته دیگه.
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که تو مدارکی که گفتن بیارین یکیش نامه ای که اصل بودن مدرک تحصیلی رو ثابت کنه هست که وقتی به دانشگاه رفتم، گفتن همچین چیزی نمی دن
    به سفارت هم زنگ زدم موضوع رو توضیح دادم گفتن چون بعضیا تونستن بیارن پس دلیل شما قانع کننده نیست !
    حالا نمی دونم باید چه کار کرد ؟ لطفا دوستایی که با این موضوع مواجه شدن منو راهنمایی کنن

ممنون
    اگه بگین کدوم دانشگاه هستین ممنون میشم. من و اکثر افرادی که می شناسم که اقدام کردن، این نامه رو به یک نحوی گرفتند. اگر کسی هست که این نامه رو نداده و گرین کارتش رو هم گرفته، لطفا بگه. شاید اونقدر هم جدی نباشه.

من اینطوری گرفتم که رفتم امور فارغ التحصیلان، یک نامه فارسی گرفتم که از کی تا کی تو چه مقطعی درس خوندم (این نامه رو که قاعدتا باید همه دانشگاهها بدن). این نامه رو به همراه ترجمه رسمی مدرک و ریزنمرات دادم روابط بین الملل، برام ترجمه کرد و نوشت که اصل بودن مدارک تایید میشه. با وجود اینکه به من هم گفتند همچین نامه ای نمیدیم ولی عملا بدون اینکه من اصرار کنم، خودشون تو نامه نوشته بودن!!!!
    به نظر من اینکار رو بکنین: برید امور فارغ التحصیلان دانشگاهتون، خیلی هم توضیح ندین، بگین یک نامه میخواین که از کی تا کی تو دانشگاه درس خوندین و چه مدرکی گرفتین. فرمت این نامه رو حتما دارن. چون تو ایران خیلی جاها میخوان. ازشون بپرسین که انگلیسی هم میدن یا نه. اگه انگلیسی ندادن، همون فارسی رو ببرین روابط بین الملل یا هر جایی تو دانشگاهتون که مسئول ارسال نامه های به زبان انگلیسیه.
    کلا هم یادتون باشه، تو خیلی از قسمتهای اداری بعضی دانشگاههای ایران هیچوقت حق با ارباب رجوع نیست. برای همین چرب زبانی و خواهش و تمنا بهتر از توقعات صد البته درست شماست. البته این رو هم بگم که انصافا دانشگاه من خیلی خوب برخورد کرد و راحت کارمو راه انداخت.

Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس کامپیوتر و فوق مدیریت دانشگاه قزوین

سلام
    من از یکی از دوستان شنیدم که سفارت دانمارک در تهران بعد از دریافت مدارک گذرنامه را مهر میزنه و اگر بقیه دوستان هم تایید می کنند گویا این مهر باعث میشه در طول زمان انتظار ویزا نشه ویزای شنگن دریافت کرد. من چون در بروسه مهاجرت به کانادا هم هستم کمی نگران شدم و نمی دونم وجود این مهر تاثیر بدی برای سایر بروسه ها داره یا نه. دوستان اگر شرایط مشابهی دارند و یا تجربیاتی در اینمورد لطفا راهنمایی کنند.

مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Civil

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    اگه بگین کدوم دانشگاه هستین ممنون میشم. من و اکثر افرادی که می شناسم که اقدام کردن، این نامه رو به یک نحوی گرفتند. اگر کسی هست که این نامه رو نداده و گرین کارتش رو هم گرفته، لطفا بگه. شاید اونقدر هم جدی نباشه.

من اینطوری گرفتم که رفتم امور فارغ التحصیلان، یک نامه فارسی گرفتم که از کی تا کی تو چه مقطعی درس خوندم (این نامه رو که قاعدتا باید همه دانشگاهها بدن). این نامه رو به همراه ترجمه رسمی مدرک و ریزنمرات دادم روابط بین الملل، برام ترجمه کرد و نوشت که اصل بودن مدارک تایید میشه. با وجود اینکه به من هم گفتند همچین نامه ای نمیدیم ولی عملا بدون اینکه من اصرار کنم، خودشون تو نامه نوشته بودن!!!!
    به نظر من اینکار رو بکنین: برید امور فارغ التحصیلان دانشگاهتون، خیلی هم توضیح ندین، بگین یک نامه میخواین که از کی تا کی تو دانشگاه درس خوندین و چه مدرکی گرفتین. فرمت این نامه رو حتما دارن. چون تو ایران خیلی جاها میخوان. ازشون بپرسین که انگلیسی هم میدن یا نه. اگه انگلیسی ندادن، همون فارسی رو ببرین روابط بین الملل یا هر جایی تو دانشگاهتون که مسئول ارسال نامه های به زبان انگلیسیه.
    کلا هم یادتون باشه، تو خیلی از قسمتهای اداری بعضی دانشگاههای ایران هیچوقت حق با ارباب رجوع نیست. برای همین چرب زبانی و خواهش و تمنا بهتر از توقعات صد البته درست شماست. البته این رو هم بگم که انصافا دانشگاه من خیلی خوب برخورد کرد و راحت کارمو راه انداخت.
    ممنون از پاسخ سریع شما بهزاد جان
    من دانشگاه فوق لیسانسم علوم و تحقیقات هست
    البته به قول شما شاید بهتر بود همه جزئیات رو بهشون نگم ( که اشتباه کردم و گفتم) دلیل اینکه خیلی صریح گفتن نمی دیم این بود که من گفتم اونا می خوان مطمئن شن که مدرکم اصل هست اونا هم گفتن که اگه شک دارن یه نامه استعلام به ما بدن ما هم جواب نامه رو خطاب به خودشون می دیم. بعد که به سفارت زنگ زدم اون مسئولش (خانوم خادمپور) گفت ما نامه نمی دیم دوستاتون بدون نامه از طرف ما تونستن تائیدیه بیارن پس شما هم می تونی دلیلشم که پرسیدم گفت از بس تقلب زیاد شده که نمی شه به هیچ مدرک تحصیلی ای اعتماد کرد و این بولت تو فرم های GR1 یک ساله که بخاطر تقلبهای زیاد جعل مدرک تو بعضی کشورها از جمله ایران اضافه شده. خلاصه حسابی گره خورد موضوع. حتی من به فکر این افتادم که از شرکتی که توش کار می کنم بخوام که یه نامه ی استعلام به دانشگاه بزنن که جوابیه اون رو ببرم سفارت که البته می خوام بعد از تعطیلات نوروز اینکار رو کنم. خیلی عجیبه که موضوع اینطوری گره خورده.
    من یه سوال دیگه هم داشتم. آیا لازمه که برا هر دوی لیسانس و فوق لیسانس این نامه رو برد؟ یا اگر فقط از دانشگاه آخرین مدرک تحصیلی کفایت می کنه؟

بازم ممنون از اینکه برای خوندن و پاسخ دادن به سوالا وقت می ذارید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)