صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 119

موضوع: مسائل مرتبط با نوشتن پروپوزال برای دانشگاه های استرالیا

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض مسائل مرتبط با نوشتن پروپوزال برای دانشگاه های استرالیا

درود
    برای اکثر دانشگاههای استرالیا نوشتن پروپوزال ضروریه. فرمهای مربوط به نوشتن پروپوزال رو از کجا می شه گرفت! این پروپوزال باید چند کلمه باشه؟ ( به طور مثال برای دانشگاه سیدنی) من این لینک رو برای دانشگاه سیدنی پیدا کردم:
    http://sydney.edu.au/education_socia...oposal_1.shtml
    اما خب این مواردی که بیان کرده مثنوی هفتاد من می شه! نه اونطور که استاد گفته 500 کلمه! فرم خاصی ( به خصوص برای دانشگاه سیدنی) نیست؟ چی رو باید جستجو کنیم؟

ممنونم
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    برای اکثر دانشگاههای استرالیا نوشتن پروپوزال ضروریه. فرمهای مربوط به نوشتن پروپوزال رو از کجا می شه گرفت! این پروپوزال باید چند کلمه باشه؟ ( به طور مثال برای دانشگاه سیدنی) من این لینک رو برای دانشگاه سیدنی پیدا کردم:
    اما خب این مواردی که بیان کرده مثنوی هفتاد من می شه! نه اونطور که استاد گفته 500 کلمه! فرم خاصی ( به خصوص برای دانشگاه سیدنی) نیست؟ چی رو باید جستجو کنیم؟

ممنونم
    سلام.
    من فکر می کنم نیاز به فرم خاصی نباشه (مگه این که خودشون بگن)، بیشتر باید قالب کلی رو رعایت کرد، یعنی همون مقدمه (Introduction)، مرور ادبیات فنی (Literature review)، روش تحقیق (Methodology)، ارائه زمانبندی (Schedule) و معرفی مراجع اصلی (References). ضمن این که مواردی مثل ضرورت تحقیق و نوآوری های احتمالی هم باید درون متن جانمایی بشه. البته در مورد حجم به نظر میرسه 500 کلمه برای یک پروپوزال کم باشه و منظور استاد از متن 500 کلمه ای همون Outline of intended research باشه که در واقع میشه چکیده یک پروپوزال کامل. بد نیست از خود استاد هم در این زمینه راهنمایی بگیرین. بعضی از دانشگاههای استرالیا هم راهنماهایی در این زمینه تو سایتشون میذارن. مثلاً لینک های زیر مربوط به دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS) هست:
    http://www.uts.edu.au/fac/edu/resear...ees/guide.html
    http://www.lib.uts.edu.au/students/f...iting-proposal
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    یعنی پروپوزال کامل رو باید براشون بفرستیم؟ قبل از پذیرش؟!! اینکه حداقل 3-4 ماه طول می کشه تا پروپوزالی در حد دکترا نوشته بشه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    یعنی پروپوزال کامل رو باید براشون بفرستیم؟ قبل از پذیرش؟!! اینکه حداقل 3-4 ماه طول می کشه تا پروپوزالی در حد دکترا نوشته بشه.
    سلام

مسلما انتظار نمیره research proposal ای که قراره قبل از شروع دوره بنویسید در حد Thesis Proposal باشی که بعد از سال اول submit میکنید. از طرف دیگه الزامی به انجام تک تک چیزایی که توی این research proposal اولیه مینویسید نیست. چه بسا خیلی از مطالبی که مینویسیم قبلا روش کار شده یا اصلا به دلایلی دیگه جای کار نداره. برای من که تنها چیزی که از پروپوزال اولیه ای که نوشتم ثابت مونده فیلد اصلی کارمه!! همه چی تغییر کرده و به قول استادم تا حالا نشده کسی دقیقا روی همون پروپوزال اولیه کار کنه. به نظرم بیشتر هدف اینه که اولا سوپروایزر، گروه یا دانشکده رو مجاب کنه که کار شما در راستای تکمیل اهداف، پروژه ها و به اصطلاح research interest های دانشکده هست و همینطور یه برآورد کلی از تسلط شما به اون دامنه کاری و تواناییتون تو نوشتن یه متن کوتاه علمی به دست بیاد. ( این قسمت از حرفم رو فقط بر اساس استنباط خودم و حرفای استادم میگم البته.. )

پروپوزال من هم دقیقا 500 کلمه بود! و ساختاری شبیه این داشت:
    http://www.cse.unsw.edu.au/informati...-proposal.html

پروپوزالی که برای سیدنی آماده کردم یه مقدار مفصلتر بود و سعی کردم این مواردی که اینجا گفته رو توش بیارم:

من برای نوشتن پروپوزال طی سه چهار ایمیل از استادم هم اطلاعات گرفتم. به من دو سه تا مقاله داد، کار فعلی خودش رو معرفی کرد و خلاصه یه مقدار خوراک ذهنی برای نوشتن پروپوزال رو بهم داد. بنابراین به نظرم با استادتون هماهنگ باشید و ازش هم در مورد ساختار و هم در مورد مطالبی که میتونه کمکتون کنه کمک بخواید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط into : December 16th, 2011 در ساعت 01:35 PM دلیل: اشکال نگارشی

Junior Member

سلام دوستان. نمیدونم که اینجا باید این درخواستو مطرح کنم یا نه اما فروم مناسب تر پیدا نکردم.
    من به یه پروپوزال کوتاه ( یک صفحه) در ارتباط با گرایش های مهندسی شیمی ( ترجیحا انرژی مثلا بایو دیزل ها ) نیاز دارم. ( از اون پروپوزال هایی هست که 100 درصد فرمالیته هست)
    البته میدونم نوشتنش کار سختی نیست و با کمک مقاله ها راحت میشه نوشتشون اما متاسفانه گفتن که تا چندروز دیگه باید سابمیت کنم و منم هفته دیگه امتحان دارم خودم و واقعا نمیرسم.
    اگه لطف کنید و یا حداقل یه ایده به من بدید که من بتونم سریع بنویسمش خیلی ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط into نمایش پست ها
    سلام

مسلما انتظار نمیره research proposal ای که قراره قبل از شروع دوره بنویسید در حد Thesis Proposal باشی که بعد از سال اول submit میکنید. از طرف دیگه الزامی به انجام تک تک چیزایی که توی این research proposal اولیه مینویسید نیست. چه بسا خیلی از مطالبی که مینویسیم قبلا روش کار شده یا اصلا به دلایلی دیگه جای کار نداره. برای من که تنها چیزی که از پروپوزال اولیه ای که نوشتم ثابت مونده فیلد اصلی کارمه!! همه چی تغییر کرده و به قول استادم تا حالا نشده کسی دقیقا روی همون پروپوزال اولیه کار کنه. به نظرم بیشتر هدف اینه که اولا سوپروایزر، گروه یا دانشکده رو مجاب کنه که کار شما در راستای تکمیل اهداف، پروژه ها و به اصطلاح research interest های دانشکده هست و همینطور یه برآورد کلی از تسلط شما به اون دامنه کاری و تواناییتون تو نوشتن یه متن کوتاه علمی به دست بیاد. ( این قسمت از حرفم رو فقط بر اساس استنباط خودم و حرفای استادم میگم البته.. )

پروپوزال من هم دقیقا 500 کلمه بود! و ساختاری شبیه این داشت:
    http://www.cse.unsw.edu.au/informati...-proposal.html

پروپوزالی که برای سیدنی آماده کردم یه مقدار مفصلتر بود و سعی کردم این مواردی که اینجا گفته رو توش بیارم:

من برای نوشتن پروپوزال طی سه چهار ایمیل از استادم هم اطلاعات گرفتم. به من دو سه تا مقاله داد، کار فعلی خودش رو معرفی کرد و خلاصه یه مقدار خوراک ذهنی برای نوشتن پروپوزال رو بهم داد. بنابراین به نظرم با استادتون هماهنگ باشید و ازش هم در مورد ساختار و هم در مورد مطالبی که میتونه کمکتون کنه کمک بخواید.
    موفق باشید.

با سلام
    اگر کسی هیچ ایده ی خاصی برای پروپوزال نداشته باشه فقط بدونه چه فیلدی دوست داره کار کنه شما چه پیشنهادی دارید؟ ممنونم

Banned

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با نوشتن پروپوزال برای دانشگاه های استرالیا

واسه دانشگاه های استرالیا، آیا نوشتن پروپوزال اجباریه یعنی به همراه سایر مدارک باید واسه دانشگاه ها فرستاده بشه؟ بعدش بعد از هماهنگی با یک استاد این پروپوزال نوشته میشه یا قبل از اینکه با یه استادی میخوایم ارتباط برقرار کنیم باید روزمه و پروپزوال را واسشون بفرستیم.
    مرسی
    33.gif

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با نوشتن پروپوزال برای دانشگاه های استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    واسه دانشگاه های استرالیا، آیا نوشتن پروپوزال اجباریه یعنی به همراه سایر مدارک باید واسه دانشگاه ها فرستاده بشه؟ بعدش بعد از هماهنگی با یک استاد این پروپوزال نوشته میشه یا قبل از اینکه با یه استادی میخوایم ارتباط برقرار کنیم باید روزمه و پروپزوال را واسشون بفرستیم.
    مرسی
    33.gif
    دوست عزيز براي اپلاي كردن دكتري در استراليا، ابتدا بايستي با استاد ارتباط ايميلي برقرار كني كه فقط رزومه مي خواد، سپس استاد يا خودش موضوع پيشنهاد ميده يا ازت مي خواد دو يا سه مورد پيشنهاد بدي. در هر صورت خودت موضوع رو بايستي قبول كني. بعد از تفاهم موضوع research title با استاد، ازت مي خواد يه پروپوزال آماده كني تا با هم بررسي كنيد و در نهايت با مدارك تحصيلي و غيره رسما اپلاي كني.
    من اين مراحل رو طي كردم الان منتظر جواب assessment دانشگاه هستم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام. من فکر می کنم نیاز به فرم خاصی نباشه (مگه این که خودشون بگن)، بیشتر باید قالب کلی رو رعایت کرد، یعنی همون مقدمه (Introduction)، مرور ادبیات فنی (Literature review)، روش تحقیق (Methodology)، ارائه زمانبندی (Schedule) و معرفی مراجع اصلی (References). ضمن این که مواردی مثل ضرورت تحقیق و نوآوری های احتمالی هم باید درون متن جانمایی بشه. البته در مورد حجم به نظر میرسه 500 کلمه برای یک پروپوزال کم باشه و منظور استاد از متن 500 کلمه ای همون Outline of intended research باشه که در واقع میشه چکیده یک پروپوزال کامل. بد نیست از خود استاد هم در این زمینه راهنمایی بگیرین. بعضی از دانشگاههای استرالیا هم راهنماهایی در این زمینه تو سایتشون میذارن. مثلاً لینک های زیر مربوط به دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS) هست...
    آیا میشه همون outline رو بعنوان پروپوزال برای موناش سابمیت کرد؟!!! چون من خیلی از این یک صفحه مطلب که استاد برام فرستاده سردرنمیارم! به نظرتون پروپوزالی که برای موناش سابمیت کنیم چند صفحه باید باشه؟؟؟ با اون یک صفح که استاد برام فرستاده چیکار کنم اونوقت؟ 6 تا هم تهش منبع زده

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    آیا میشه همون outline رو بعنوان پروپوزال برای موناش سابمیت کرد؟!!! چون من خیلی از این یک صفحه مطلب که استاد برام فرستاده سردرنمیارم! به نظرتون پروپوزالی که برای موناش سابمیت کنیم چند صفحه باید باشه؟؟؟ با اون یک صفح که استاد برام فرستاده چیکار کنم اونوقت؟ 6 تا هم تهش منبع زده
    معمولا دانشگاه ها پروپوزالی 5 صفحه ای شامل مقدمه بیان مسئله روش تحقیق فرضیات یافته های محتمل منابع و ماخذ می خواهند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)