صفحه 102 از 126 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من مهر دانشجویی داشتم و سه بار خروج و تقریبا 4 ماهم در ایران بودم وهمش را استفاده کردم. حالا فارغالتحصیل شدم و مقطع بالاتر پذیزش گرفتم و میخوام یک ماه بیام وسایلم جمع کنم ، آیا به من دوباره خروجی میدن؟ یا دیگه نه
    دوست عزیز شما در هر سال شمسی 2 بار اجازه خروج از کشور و 3 ماه اجازه اقامت در کشور رو دارید. نمیتونید تا میانه ی اردیبهشت همش رو استفاده کرده باشید که!
    ولی حالا که مقطع رو عوض کردید، باید مهر خروج جدید دریافت کنید و در کل هم بله! تا زمانی که بدون وقفه دارید به تحصیل ادامه میدین بدون هیچ مشکلی میتونید درخواست مهر خروج کنید. بهتر هست که این کار رو از طریق سفارت انجام بدین.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دوست عزیز شما در هر سال شمسی 2 بار اجازه خروج از کشور و 3 ماه اجازه اقامت در کشور رو دارید. نمیتونید تا میانه ی اردیبهشت همش رو استفاده کرده باشید که!
    ولی حالا که مقطع رو عوض کردید، باید مهر خروج جدید دریافت کنید و در کل هم بله! تا زمانی که بدون وقفه دارید به تحصیل ادامه میدین بدون هیچ مشکلی میتونید درخواست مهر خروج کنید. بهتر هست که این کار رو از طریق سفارت انجام بدین.

موفق باشید
    ممنون از پاسخ.
    نمیدونم شاید این اطلاعات شما مربوط به قدیم هست ولی قانون جدید که من مهرش از سفارت زدم نوشته سه بار خروج و مجموعا 4 ماه در ایران در سال تحصیلی(نه سال شمسی) . من این را استفاده کرده ام و درسم در مقطع x در کشور y تمام شده. حالا از کشور دیگه در مقطع دیگه پذیرش دارم بم مهر خروج میدن؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ.
    نمیدونم شاید این اطلاعات شما مربوط به قدیم هست ولی قانون جدید که من مهرش از سفارت زدم نوشته سه بار خروج و مجموعا 4 ماه در ایران در سال تحصیلی(نه سال شمسی) . من این را استفاده کرده ام و درسم در مقطع x در کشور y تمام شده. حالا از کشور دیگه در مقطع دیگه پذیرش دارم بم مهر خروج میدن؟

خواهش میکنم.
    بله احتمال تغییر قانون هست و اگه اینطور که می فرمایید به وضوح در مهر قید شده، پاسخ من اشتباه بوده. ممنون از تذکرتون.

در مورد دادن مهر خروج جدید، بله! تا زمانی که شما در حال پیشرفت تحصیلی باشید[1] و قانونی[2] در حال تحصیل باشید این مهر به شما تعلق خواهد گرفت ولی باید به وزارت علوم مراتب رو اطلاع بدین.

موفق باشید

[1] از کارشناسی به ارشد، و از ارشد به دکترا. (دوباره در مقطع قبلی مشغول به تحصیل نشید)
    [2] وزارت علوم یا به عبارت بهتر اداره اعزام با هزینه ی شخصی شما رو مجاز به تحصیل در خارج از کشور تشخیص بده.

سلام

دوستان اگه کسی با پزیرش خارج از کشور معافیت تحصیلی بگیره فقط 60 روز مهلت داره از کشور خارج شه؟ اگه بعذ از اون خارج بشه مشکلی پیش میاد؟

مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental Engineering-SUT

سلام دوستان.

من پذیرش برای مقطع دکترا گرفتم از آمریکا و ماه دیگه باید برم سفارت. من وثیقه گذاشتم و معافیت تحصیلی گرفتم. مشکل اینجاست که من دو ماه پیش گذر نامه گرفتم و بهم گفتن دو ماه وقت داری برای خروج از کشور. خب الان اون دو ماه گذشته! من برای خروج از کشور الان باید چیکار کنیم؟

خیلی ممنون می شم زودتر جواب بدین. بعد پروسه ای که باید طی کنم چه قدر طول می کشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق دانشگاه ویکتوریا

سلام بر دوستان مخروج و اخراجی
    بعد از خوندن 5-6 صفحه آخر جوابمو پیدا نکردم به همین خاطر مینویسم شاید کسی جوابمو داشته باشه.

بنده مشمول سربازی. 5 سال پیش خارج شدم از ایران برای تحصیل در کانادا. 2 سال پیش فارغ التحصیل شدم. قصد سفر به ایران دارم. از قانون مهر خروج مشمولین برای مقیمان (3 سال و بیشتر) خارج از کشور میخوام استفاده کنم.

سوال اول:
    کسی تا حالا با شرایط من (فارغ التحصیل و 3 سال بیشتر اقامت خارج) تونسته این مهر رو بگیره؟

سوال دوم:
    همه ی مدارک لازم رو فرستادم دفتر حفاظت ایران در آمریکا.. حالا میگن نامه ی تسویه حساب با نظام وظیفه نیاز داریم. آین نامرو چطور میشه گرفت؟ کسی گرفته اینو؟
    (طبق تحقیقات من و پدرم فکر میکنم باید اول وزارت علوم مدرکمو تایید کنه بعد نظام وظیفه وثیغه رو برمیداره از بانک و نامه ی تسویه میده؟!)

ممنون از کمکتون پیشاپیش

دوستان سلام ، لطفا راهنماییم کنید ، من اگر ویزای مهاجرتی امریکا در پاسپورتم داشته باشم ایا می تونم با وثیقه از کشور خارج شم به عبارت دیگه نمیگن نمیذاریم بری چون ممکنه بری بمونی ؟

سلام
    تجربه مهر خروج قبل از شروع تحصیلات
    دوستانی که پذیرش امریکا دارند تا 3 بار میتونند از وزارت علوم برای گذرنامه نامه بگیرند. (یک بار برای مصاحبه. یک بار برای پیکاپ ویزا. یک بار برای سفر به امریکا. با این فلسفه میشه گفت برای تمام کشورهایی که در ایران سفارت ندارند احتمالا به همین صورت هست و 3 بار میتونند از کشور خارج بشند.) از زمان تاریخ صدور نامه تا 2 ماه مهلت خروج خواهید داشت و در این دو ماه 1 بار میتونید از کشور خارج بشید. میتونید به هر کشوری و از هر مرزی خارج بشید و کشور یا مرز خاصی از شما پرسیده نمیشه و توی مهر خروج شما ذکر نمیشه.
    موفق باشید

سلام
    دوستانی که برای خروج از کشور نامه از وزارت علوم به اداره گذرنامه گرفتند، لازمه توی فرودگاه هم مدرکی رو نشون بدند؟ (مثلا کپی اون نامه)
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chita نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که برای خروج از کشور نامه از وزارت علوم به اداره گذرنامه گرفتند، لازمه توی فرودگاه هم مدرکی رو نشون بدند؟ (مثلا کپی اون نامه)
    ممنون
    یکی از دوستای من یه سوالی مثل این داشت. اما من نتونستم جوابشو بدم. چون اطلاعی نداشتم.

گفته موقع خروج، ماموری که مهر میزنه روی کاغذ یه شماره نوشته. داده بهش و گفت برو اون اتاق شیشه ای روبرو. بعد رفته اونجا، مامور اولش بهش گفته تو اجازه ی خروج نداری!!!. دوستم کپی نامه ی وازرت علوم به اداره گذرنامه رو نشون داده. گفته اینو قبول نداریم. توی سیستم باید باشه. بعدش گفته از چه روز تا چه روزی اجازه گرفتی و چند ثانیه بعد یه چیز تایپ کرده و گفته حالا برو به سلامت. دوباره رفته gate خروجی و مهر خروج زدن و رفته.
    اصلا هم نفهمیده داستان چیه و چرا اون مامور اذیتش کرده و دست به سرش کرده.

از من خواست از شمایی که تجربه دارین بپرسم. فعلا جواب خوبی نگرفتم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)