صفحه 8 از 286 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 2854

موضوع: پرسش های خاص در مورد ویزای توریستی (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim777 نمایش پست ها
    "سلام دوستان.میشه منو راهنمایی کنید؟ من برای توریستی میخوام اقدام کنم. توی سایت رو زیاد گشتم ولی مطالب یا زیاد قدیمی بود یا شلوغ و پراکنده. میخوام بدونم برای انکارا چطوری باید وقت ویزای توریستی بگیرم؟ ایمل یا تماس؟ اگه میشه شماره یا ادرس ایمیل رو هم بدین. و کل هزینش چقدره یعنی کارت اعتباری چند دلاری باید بخرم؟ پیشاپیش از کمک ارزشمند دوستای خوبم ممنونم
    فکر کنم شما حوصله گشتن نداشتید چون تمام مسایل به صورت شفاف بیان شده است. با این حال من براتون سرفصل کار هایی که باید بکنید رو میگم:

1- در وهله اول شما باید دعوت نامه از خویشان درجه 1 داشته باشید مانند خواهر فرزند همسر پدر مادر و یا برادر
    2- اولین دوشنبه هر ماه ساعت 10 صبح با شماره تماسی که تو سایت آنکارا هست تماس میگیرید. وقت گرفتن از آنکارا بسیار سخت میباشد.
    3- باید دارای کردیت کارتی باشید که حداقل 21 دلار پول داشته باشد.
    4- بعد از گرفتن وقت تمام مدارکی که دال بر وابستگی شما به ایران میشود را ترجمه کنید مانند سند، صورت حساب بانکی، شرکت و ...

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰

سلام
    دوستان ببخشید که اینجا مطرح می کنم. چون این تاپیک رو دارم پیگیری می کنم و به نظر اینجا سریع تر به جواب سئوالهامون می رسیم.
    من تا چند روز دیگه وقت مصاحبه دارم، البته برای ویزای توریستی. ممنون می شم اگه دوستان با تجربه سریع جواب بدن.
    برخی از مدارک رو ترجمه کردم اما دارالترجمه می گه که برای سفارت آمریکا باید مدارک رو به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه هم برسونی. به نظرتون آیا لازم هست که مدارکی نظیر: کارت ملی، گواهی اشتغال به کار، گواهی حقوق، قولنامه ملک، سند مسکونی، شرکت نامه و روزنامه رسمی شرکت و .... مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم بخوره؟

ممنون از همه

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

دوست عزيز
    سفارت آمريكا اساسا" نيازي به مداركي مثل كارت ملي و شناسنامه و ترجمشون نداره! همچنين اونها اصلا" سند خونه و ملك و ماشين بدردشون نموخوره از اين جهت كه براشون قابل ارزيابي نيست و نميتونن تخمين بزنن كه بر فرض خونه اي كه شما سندش رو ارائه كردين چقر ميرزه ( اين رو آفيسر كانتر شماره 4 همون سفارت آمريكا در دبي، 2 سال پيش كه من رفته بودم، بهم گفت) و براي تمكن مالي اونها فقط و فقط پرينت بانكي(ترجيحا" 6 ماهه آخر) و مانده حساب رو ملاك قرار ميدن كه توصيه ميكنم حتما" ماندتون بالاي 30 تومان باشه (فقط نظر شخصيم) و پرينت و مانده حساب رو هم ترجمه لازم نيست بكنين، به اين علت كه همه بانكها يك بخشي به نام امور بين الملل دارن كه خودشون به لاتين ترجمه كرده و مهر ميزنن ( بانك ملي اين كارو براي من كرد)
    و اما در مورد مدارك ديگرتون، بايد بگم حتما" و حتما" بايد ترجمه رسمي ( با هر 2 مهر امور خارجه و دادگستري باشن ) تا معتبر باشن .و البته گواهي اشتغال بكارتون اگر به زبان انگليسي نوشته بشه روي سربرگ شركت، مورد قبول است، و اينو يادتون باشه كه اگر فارسي باشه و بخواي بدي ترجمه، دادگستري حتما" مدرك تحصيليتم ازت ميخواد و اگر كارت مرتبط با رشته تحصيليت نباشه، اصلا" ترجمه نميكنه!! ضمننا" سابقه بيمه هم حتما" بگير از تامين اجتماعي و ترجمه رسمي بكن.
    اين رو هم از تجربه خودم بگم كه سفارت آمريكا در دبي براي ويزاي توريستي روي 2 مطلب خيلي خيلي حساس :
    1- اينكه شما حتما" بايد قبلا" ويزاي شنگن داشته باشي.
    2- متاهل باشيد و همسرتون در ايران بمونه ، كه مطمئن باشن واسه اون برميگردين. به مجردها خيلي سخت ويزا ميدن اصولا".

موفق باشيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymannf نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ببخشید که اینجا مطرح می کنم. چون این تاپیک رو دارم پیگیری می کنم و به نظر اینجا سریع تر به جواب سئوالهامون می رسیم.
    من تا چند روز دیگه وقت مصاحبه دارم، البته برای ویزای توریستی. ممنون می شم اگه دوستان با تجربه سریع جواب بدن.
    برخی از مدارک رو ترجمه کردم اما دارالترجمه می گه که برای سفارت آمریکا باید مدارک رو به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه هم برسونی. به نظرتون آیا لازم هست که مدارکی نظیر: کارت ملی، گواهی اشتغال به کار، گواهی حقوق، قولنامه ملک، سند مسکونی، شرکت نامه و روزنامه رسمی شرکت و .... مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم بخوره؟

ممنون از همه

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    فکر کنم شما حوصله گشتن نداشتید چون تمام مسایل به صورت شفاف بیان شده است. با این حال من براتون سرفصل کار هایی که باید بکنید رو میگم:

1- در وهله اول شما باید دعوت نامه از خویشان درجه 1 داشته باشید مانند خواهر فرزند همسر پدر مادر و یا برادر
    2- اولین دوشنبه هر ماه ساعت 10 صبح با شماره تماسی که تو سایت آنکارا هست تماس میگیرید. وقت گرفتن از آنکارا بسیار سخت میباشد.
    3- باید دارای کردیت کارتی باشید که حداقل 21 دلار پول داشته باشد.
    4- بعد از گرفتن وقت تمام مدارکی که دال بر وابستگی شما به ایران میشود را ترجمه کنید مانند سند، صورت حساب بانکی، شرکت و ...

موفق باشید.

مرسی دوست عزیز که جواب دادی.من با اینکه با موبایل میام ولی خیلی گشتم یه کم گیج شدم.
    خب من دعوت نامه ندارم و سنم 20 هست و مشخصه کسی توی این سن سند یا حساب بانکی انچنانی نداره یعنی اگه کسی با این سن این مدارک رو داشته باشه واسشون احتمالا مشکوک باشه.من فکر میکنم روی مدارکی مبنی بر وابستگی خانوادگی باید تکیه کنم ضمن اینکه پدرم فوت کرده.
    راستش تصمیم داشتم که به یه شینگن هم سفر کنم که بتونه کمک بیشتری کنه و یونان رو انتخاب کردم و یکی از دوستان گفت که شینگن معتبر تری انتخاب کنم.نظر شما در مورد شرایطی که توضیح دادم چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUMS,MD

با سلام به همه دوستان

کسی میدونه که سند خونه،از چه مدت قبل از اقدام برای ویزا باید به نام فرد باشه؟من خونه ندارم ولی می خوام موقتا به نامم بخوره و بعد دوباره پسش بدم.نمی دونم الان اقدام کنم یا بزارم نزدیکیهای اقدام برای ویزا؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط medicine نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

کسی میدونه که سند خونه،از چه مدت قبل از اقدام برای ویزا باید به نام فرد باشه؟من خونه ندارم ولی می خوام موقتا به نامم بخوره و بعد دوباره پسش بدم.نمی دونم الان اقدام کنم یا بزارم نزدیکیهای اقدام برای ویزا؟

با تشکر
    سلام

دوست عزيز اين كار رو كسي تا الان نكرده. اونهايي هم كه سند مي برند خيلي ها به نام خودشون نيست. در ضمن اگر براي توريستي مي خواهيد مهم نيست نگاه به تاريخ نمي كنند. چون حساب بانكي نيستش كه تاريخش چندان مهم باشه.
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

Junior Member

دوست عزیز ممنون
    تا جایی که متوجه شدم منظورت این بود که گواهی اشتغال، گواهی حقوقی و بیمه و شرکت نامه و روزنامه رسمی لازم هست تا ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بشه...
    BS من فارسی هست آیا این هم باید به این 2 مهر مزین بشه؟
    من قبلا برای سفارت کانادا ( البته مدارک مادرم رو) انجام داده بودم هیچ کدوم از مدارک ایشون این 2 مهر رو نداشت.

ممنون می شم اگه دوستانی که تا حالا اقدام کردن تا فردا جواب بدن
    چون همین فردا فرصت دارم و مدارک برای وزارت خارجه 4شنبه ارسال می شه

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Visible نمایش پست ها
    دوست عزيز
    سفارت آمريكا اساسا" نيازي به مداركي مثل كارت ملي و شناسنامه و ترجمشون نداره! همچنين اونها اصلا" سند خونه و ملك و ماشين بدردشون نموخوره از اين جهت كه براشون قابل ارزيابي نيست و نميتونن تخمين بزنن كه بر فرض خونه اي كه شما سندش رو ارائه كردين چقر ميرزه ( اين رو آفيسر كانتر شماره 4 همون سفارت آمريكا در دبي، 2 سال پيش كه من رفته بودم، بهم گفت) و براي تمكن مالي اونها فقط و فقط پرينت بانكي(ترجيحا" 6 ماهه آخر) و مانده حساب رو ملاك قرار ميدن كه توصيه ميكنم حتما" ماندتون بالاي 30 تومان باشه (فقط نظر شخصيم) و پرينت و مانده حساب رو هم ترجمه لازم نيست بكنين، به اين علت كه همه بانكها يك بخشي به نام امور بين الملل دارن كه خودشون به لاتين ترجمه كرده و مهر ميزنن ( بانك ملي اين كارو براي من كرد)
    و اما در مورد مدارك ديگرتون، بايد بگم حتما" و حتما" بايد ترجمه رسمي ( با هر 2 مهر امور خارجه و دادگستري باشن ) تا معتبر باشن .و البته گواهي اشتغال بكارتون اگر به زبان انگليسي نوشته بشه روي سربرگ شركت، مورد قبول است، و اينو يادتون باشه كه اگر فارسي باشه و بخواي بدي ترجمه، دادگستري حتما" مدرك تحصيليتم ازت ميخواد و اگر كارت مرتبط با رشته تحصيليت نباشه، اصلا" ترجمه نميكنه!! ضمننا" سابقه بيمه هم حتما" بگير از تامين اجتماعي و ترجمه رسمي بكن.
    اين رو هم از تجربه خودم بگم كه سفارت آمريكا در دبي براي ويزاي توريستي روي 2 مطلب خيلي خيلي حساس :
    1- اينكه شما حتما" بايد قبلا" ويزاي شنگن داشته باشي.
    2- متاهل باشيد و همسرتون در ايران بمونه ، كه مطمئن باشن واسه اون برميگردين. به مجردها خيلي سخت ويزا ميدن اصولا".

موفق باشيد

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط peymannf نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون
    تا جایی که متوجه شدم منظورت این بود که گواهی اشتغال، گواهی حقوقی و بیمه و شرکت نامه و روزنامه رسمی لازم هست تا ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بشه...
    BS من فارسی هست آیا این هم باید به این 2 مهر مزین بشه؟
    من قبلا برای سفارت کانادا ( البته مدارک مادرم رو) انجام داده بودم هیچ کدوم از مدارک ایشون این 2 مهر رو نداشت.

ممنون می شم اگه دوستانی که تا حالا اقدام کردن تا فردا جواب بدن
    چون همین فردا فرصت دارم و مدارک برای وزارت خارجه 4شنبه ارسال می شه

ممنون
    سلام

دوست خوبم BS يا بايد انگليسي باشه و ممهور به مهر بانك صادر كننده و يا بايد ترجمه بشه با مهر دادگستري و وزارت خارجه
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

Junior Member

سلام ...
    آدم ميترسه پست بزنه ! :دی

دوستان يه سوال داشتم، من الان در مالزی هستم (با ويزای توريستی) ، ميخوام برای شرکت در چند دوره تخصصی يک شرکت آمريکايی اقدام کنم ، گويا اينکار احتياج به ويزای توريستی داره. (دوره ها نزديک 10 ماه طول ميکشه) .
    ميخوام برم سفارت آمريکا در کوالالامپور ، غير از دعوت نامه از اون شرکت ، قطعا BS از من ميخواد + يه گواهی که مثلا من در ايران مشغول به کارم ،درسته؟
    الان چند تا سوال دارم:

1- آيا BS حتما بايد به نام خودم باشه يا اينکه اگه يه کسی در ايران يه تعهد محضری بده که مثلا 50 ميليون تومن توی حسابش هست و ميتونه خرج منو بده کافيه؟
    2- من به دليل مشکل سربازی نميتونم فعلا برگردم ايران ، اگه جواب سوال بالا مثبته ، آيا ميشه اين BS رو برای من فکس کنن يا اينکه حتما بايد اصلش باشه؟
    3- سوال دوم رو در مورد گواهی اشتغال به کار هم دارم،
    4- همين که يک شرکت خصوصی ، گواهی بده که من اونجا کار ميکنم کافيه يا اينکه بايد رسمی باشه کاملا؟
    ویرایش توسط amir_rafie : December 6th, 2010 در ساعت 09:54 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rafie نمایش پست ها
    سلام ...
    آدم ميترسه پست بزنه ! :دی

دوستان يه سوال داشتم، من الان در مالزی هستم (با ويزای توريستی) ، ميخوام برای شرکت در چند دوره تخصصی يک شرکت آمريکايی اقدام کنم ، گويا اينکار احتياج به ويزای توريستی داره. (دوره ها نزديک 10 ماه طول ميکشه) .
    ميخوام برم سفارت آمريکا در کوالالامپور ، غير از دعوت نامه از اون شرکت ، قطعا BS از من ميخواد + يه گواهی که مثلا من در ايران مشغول به کارم ،درسته؟
    الان چند تا سوال دارم:

1- آيا BS حتما بايد به نام خودم باشه يا اينکه اگه يه کسی در ايران يه تعهد محضری بده که مثلا 50 ميليون تومن توی حسابش هست و ميتونه خرج منو بده کافيه؟
    2- من به دليل مشکل سربازی نميتونم فعلا برگردم ايران ، اگه جواب سوال بالا مثبته ، آيا ميشه اين BS رو برای من فکس کنن يا اينکه حتما بايد اصلش باشه؟
    3- سوال دوم رو در مورد گواهی اشتغال به کار هم دارم،
    4- همين که يک شرکت خصوصی ، گواهی بده که من اونجا کار ميکنم کافيه يا اينکه بايد رسمی باشه کاملا؟

دوستان لطفا اين مورد رو پاسخ بديد حداقل ، مرسی،
    ببينيد من به اون شرکتی که ميخواستم در دوره هاشون شرکت کنم ايميل زدم و کل قضيه رو هم براشون گفتم که ايرانی هستم و شرايطم برای گرفتن ويزا سخته ، بايد وقتی از ويزا مطمئن شدم شهريه اين دوره هارو به حسابتون واريز کنم ، اونا هم جواب دادن که:

Hello
    I would first apply and get your Visa first and then we can continue from there
    Kind Regards

من متوجه قسمت " I would first apply and get your Visa first " نميشم ، يعنی اونا ميخوان ويزا بگيرن برای من ؟!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)