صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 106

موضوع: پیشنهادها | راهکارها | انتقادهای کاربران

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیشنهادها | راهکارها | انتقادهای کاربران

بنظرم، مخفی کردن منابع کتابخونه از موتورهای جست و جو، بهترین کار میتونه باشه، چون درسته از طرفی باعث کم شدن عضوگیری سایت میشه ولی از طرف دیگه میتونه تا حدی جلوی این موارد رو بگیره...
    ضمن اینکه بنظرم این موضوع اول باید در خود من نوعی متجلی بشه، یعنی من خودم به این درک برسم که فایلی که اینجا گذاشته شده به رایگان، برای استفاده رایگان من و سایرین است، نه اینکه به هر چیزی به عنوان منبع درآمد نگاه کنم! متاسفانه این موضوع اولین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهم بود! جالبه که یکی از دلایل محدود شدن درخواست دریافت مقالات هم، همین موضوع سواستفاده بعضی از هموطنان عزیز بود!
    به هر حال، امیدوارم من نوعی هم مثل برادران چینی به این درک برسم که ماهیگیری رو به بقیه یاد بدم نه اینکه بخوام بابت هر ماهی که به کسی میدم، پولی دریافت کنم!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

بی نهایت سپاسگزارم از دوستان محیت کنین اگر راهکارهایی به نظرتون می رسه همینجا اعلان بفرمایید که جهت بررسی نهایی به مدیران ارشد ابلاغ بشود

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

سلام آقا محمد رضا عزیز،
    دو تا پیشنهاد در مورد تعداد پست و زمان عضویت رو سهیل جان فرمودند که میشه بررسی کرد، یه پیشنهادی که به ذهن من میرسه اینه که فایلهای خیلی مهمی که در کتابخونه هست و یا حتی همه فایلها براش پسوورد گذاشته بشه، و کاربران با دادن پیام خصوصی به مدیر محترم بخش مربوطه پسوورد رو دریافت کنند. به این شکل مدیر محترم میتونند به راحتی ملاحظه کنند که عزیزی که اصلا پست نذاشته و یا امروز یا یه هفته پیش یه آی دی جدید ساخته فقط به منظور دانلود از کتابخونه فروم رو تشخیص داده و پسوورد رو بهشون ندن. البته قطعا اینطوری کار مدیران محترم خیلی زیاد میشه و ما بیش از پیش شرمنده زحمات بی دریغشان خواهیم شد، بنابراین نمیدونم که اصلا این کار عملی هست یا که خیر.
    با سپاس فراوان از همه مدیران محترم فروم.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Senior Member hooran آواتار ها

درود
    آنچه تا کنون بر من عیان شده است این سایت یک رفرنس وزین و معتبر است . اینکه گردانندگان چه کسانی هستند و هزینه های نگهداری و مدیریت ان چگونه تامین می شود ارتباطی با من ندارد، ولی آنچه دوست عزیزیمون جناب سهیل آورده اند اسباب شد تا این مطالب را بنویسم: ظاهرا رسم رایج این سایت مفت خوانی ، مفت نویسی است و الی آخر همه چیز رایگان . گرچه رایگان بودن آن باعث عضوگیری بیشتر آن می گردد و به نظر من افتخار خاصی نیست که ادعا بشود که این سایت بیش از صد هزار عضو دارد . خوب داشته باشد چه مشکلی را حل می کند ؟ البته در این خصوص بسیار می توان سخن سرایی کرد که فعلا از حوصله بیرون است .
    نکته دیگر اینکه رایگان بودن باعث عدم مسئولیت پذیری وعدم مشارکت فعال شده و لطمات خاص خود را دارد .شاید استدلال شود که حق عضویت گرفتن باعث مسائلی می شود که اولین آن کم شدن تعداد عضو هاست ، ولی با پر بار تر کردن و گشودن امکانات بیشتر باعث بیشتر شدن عضو گیری در دراز مدت خواهد شد.
    برای پر بار تر شدن سایت برای دوستان که زحمت کشیده اند و سایت را پر بار کرده اند حق زحمه میتوان در نظر گرفت تا خستگی به تنشان نمانده و دیگران هم به رایگان از نتیجه عمر و وقت و نیروروی انسانی ایشان استفاده و یا سو ء استفاده نکرده باشند .
    در خصوص اینکه دانلود می کنند : به عقیده بنده حق تالیف یا در جهان های در حال پیشرفت محلی از اعراب ندارد.... .حق تالیف را باید استفاده کننده آگاهانه و با مسئولیت بپردازد. بسیار علاقمندم کتابی داشته باشم و یک علاقمندی کتاب مرا بدزدد و آن را بخواند و دانشش بالا برود، حتی از بر آن پولی در آورد و علاوه بر فقر علمیش، فقر مادیش نیز برطرف گردد.....
    پیشنهاد:
    1.عضویت در سایت مشروط به پرداخت حق عضویت ماهانه یا سالانه باشد .
    2. اگر بشود از دانلود کننده هزینه ای اخذ کرد.
    3. برای آپلود کننده امتیازات بخصوصی در نظر گرفت .
    4. برای مدیران شرح وظایف تدوین کرده و برای ارتقای سایت کوشش کرد .
    5. ......

البته از اینکه پا توی کفش مدیران کردم پوزش می خوام ،یقینن انها بر کارشان مسلط هستند .
    به علت ذیق وقت فرصت بررسی برای تکراری نبودن موضوع مطرح شده فراهم نشد اگر تکراری است پوزش خواهی می کنم .
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

بی نهایت سپاسگزارم از دوستان محیت کنین اگر راهکارهایی به نظرتون می رسه همینجا اعلان بفرمایید که جهت بررسی نهایی به مدیران ارشد ابلاغ بشود

محمدرضا

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

به نظر من این کار عملی نیس
    چون تو قسمت مقاله هم این کار رو کردن و دیدیم که شدیدا کاربر ریزش داشت
    مادامی که نتونیم درست و از غلط تشخیص بدیم همینی که هست
    مگه کسی که تازه اومده با کسی که 10 ساله اینجاست فرق داره؟
    ممکنه اینجا ادمایی باشن که بازم سو استفاده کنن حالا بماند چند سال
    در هر حال امید وارم بهترین تصمیم گرفته بشه و بهینه سازی در حد اعلی!
    قرمز باشی

Junior Member ya3r آواتار ها

دوستان این مطلب جای بحث زیاد داره. امیدوارم به نتیجه قابل قبولی برسه.

این مساله که عضویت هزینه داشته باشه منطقی نیست. نظر خودم رو میگم. امید که مفید باشه.

1. تعداد کاربرا حتما کم میشه. میشه گفت زمانی که ما مثلا 10.000 کاربر باشیم اگر مطالب ما 10% هم مفید باشه ما 1000 تا مطلب مفید داریم. حالا اگر 100.000 کاربر باشیم اگر حتی در مجموع 5% هم مطلب مفید داشته باشیم بازهم به نسبت جلوتریم.

2. اگر عضویت هزینه داشت بنده به شخصه (و شاید دیگرانی مثل من) زیاد اینجا سر نمیزدیم و همین که این فضا وجود داره هرکسی از تجربه خودش بگه و حتی اجازه داشته باشه مطلبی رو که فکر میکنه مفیده آپلود کنه باعث شده ما به نتایج خوبی تو کتابخوبه و دیگر تاپیک ها برسیم.

یک راه حل برای برطرف کردن مساله سواستفاده میتونه ایجاد انتشارات آپلای ابرود باشه. نه برای کسب درآمد بلکه برای جلوگیری از سواستفاده. شاید کتاب چاپ شده ای ارزون تر و راحت تر باشه برای بچه ها تا pdf. خوب اگه قراره درآمدی باشه بهتر صرف بهبود وضعیت همین جا بشه تا بره تو جیب یه عده مفت خور. البته به شرطی که سورس همه فایل ها همین جا باشه اگه کسی خواست دانلود کنه. هرکی هم که امکان دانلود نداشت ،سی دی و یا کتابشو بگیره. مثالشم بهتون میگم. سایت هایی مثل Downloadha, Mihandownload, Vatandownload و غیره. هرکسی خواست دانلود میکنه هرکیم خواست سفارش پستی میده.
    اینطوری نه به کسی بر میخوره نه کسی هم میتونه سودجویی کنه.
    البته این فقط یک پیشنهاده و مطمئنا بی عیب و نقص نیست.

موفق باشید.
    از هر کاری که میترسی، انجامش بده.

ApplyAbroad Champion

سلام دوستان؛ ممنون از اینکه که موضوع مطرح شد و ممنون از نظراتتون؛

من با گرفتن حق عضویت موافق نیستم، با گذاشتن محدودیت هم موافق نیستم.

- با مخفی شدن کتابخانه بطوری که فقط اعضایی که لاگین می کنند ، مشاهده کنند موافق هستم

- و یک پیشنهاد دارم: برای اینکه همه متوجه بشن که این منابع از اینجا دانلود شدن و کسی نتواند آن ها را بفروشد، میشود مثل برخی سایت ها در همه صفحات منبع عبارتی مثل عبارت زیر ذکرشود، نرم افزاری میشود اینکار را کرد

This document is downloaded from ApplyAbroad.org
    ApplyAbroad is a free forum to supply your admission needs. Join us

و برای همه فایل های PDF پسورد گذاشته شود که نشود محتوای آن را کپی کرد و یا آن را ادیت کرد که با Security Settings می شود اینکار را کرد
    You canot edit or copy this document
    Permission Details
    Content Copying: Not Allowed
    اینطوری میشه همه را متوجه وجود این منابع به صورت رایگان در اینجا کرد و هم اینکه سوءاستفاده را کم کرد.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام دوستان؛ ممنون از اینکه که موضوع مطرح شد و ممنون از نظراتتون؛

من با گرفتن حق عضویت موافق نیستم، با گذاشتن محدودیت هم موافق نیستم.

- با مخفی شدن کتابخانه بطوری که فقط اعضایی که لاگین می کنند ، مشاهده کنند موافق هستم

- و یک پیشنهاد دارم: برای اینکه همه متوجه بشن که این منابع از اینجا دانلود شدن و کسی نتواند آن ها را بفروشد، میشود مثل برخی سایت ها در همه صفحات منبع عبارتی مثل عبارت زیر ذکرشود، نرم افزاری میشود اینکار را کرد

This document is downloaded from ApplyAbroad.org
    ApplyAbroad is a free forum to supply your admission needs. Join us

و برای همه فایل های PDF پسورد گذاشته شود که نشود محتوای آن را کپی کرد و یا آن را ادیت کرد که با Security Settings می شود اینکار را کرد
    You canot edit or copy this document
    Permission Details
    Content Copying: Not Allowed
    اینطوری میشه همه را متوجه وجود این منابع به صورت رایگان در اینجا کرد و هم اینکه سوءاستفاده را کم کرد.
    من هم با نظرstudentz عزیز موافق هستم نباید عضویت سایت پولی باشه یا کتابخانه مخفی بشه!

اما من یک پیشنهاد دارم و آن اینکه ما یک قسمت مخفی بسازیم (بعنوان مثال عضویت طلایی که مخصوص کاربران با تجربه و قدیمی باشه) که در آن یک سری مطالب قرار بدهیم که محصول بچه ها هست مثلا فایل های Jmemorize ساخته شده توسط بچه ها یا فایل های دست نویس بچه و یا هر چیز با ارزش دیگر که هیچ جا نیست و در آن قسمت مخفی در دسترس باشه. (به عنوان مثال من حدود 3000 اصطلاح و ایده برای writing توی 4 سال از کتاب های مختلف و از نت و از هر جا که فکر کنید جمع کردم. مثلا برای undoubtedly من این اصطلاح را می گم Without a shadow of a doubt که این اصطلاحات نمره را وحشتناک بالا می برد. حالا اگه من بخوام این را آپلود کنم باید برم انقلاب فردا کتابش رو بخرم! و این کار باعث شده نزارم تو سایت!) اما اگر جایی باشه که کاربران محدود باشه میشه این اطلاعات را قرار داد.
    به نظرم همه این سایت مثل قبل باشه اما یک قسمت VIP بسازیم که حتی پست های اونجا را هم کاربران عادی نخوانند چه حتی برسه بخواهند مطالب را دانلود کنند.
    من یادم هست چند وقت پیش فایل GRE دکتر بزر آبادی را که دوستان رفته بودند کلاس تو سایت قرار داده شد. و کمک بزرگی بود اما این فایل را انتشارات یکی از دانشگاه ها الان داره میفروشه و جالب اینکه دوستم پرسید از کجا آوردید گفت از ApplyAbroad دانلود کرده!!

فکر می کنم این روش دو مزیت داره!
    1- سایت مثل قبل است و هر روز کاربران آن بیشتر می شود! و بهترین سایت برای تحصیلات تکمیلی به زبان فارسی است.
    2- سایت امنیت کاربران قدیمی را تامین می کند و کسانی که دارند حرفه ای اپلای را پیگیری می کنند با 20 یا 50 نفر حرفه ای مشورت می کنند و مطالب را با هم share می کنند! (قرار نیست همه تافل 110 بگیرند یا جی آر ای 325 ! همه کاربران این سایت که به تاپ 50 فکر نمی کنند پس لازم نیست وارد بحث های حرفه ای شوند.).
    در ضمن تاپیک ها محدود می شود و کیفیت بالا می رود!

اما باید قانون های هم بگزاریم! (مثلا اینکه کاربران این فروم طلایی باید به سایت کمک کنند و تجربه های خود را در اختیار کاربران جدید بگذارند که باز خود مزیت می شود و کیفیت بالا میرود. )

در آخر اینکه این فقط پیشنهاد است! دوستان فکر کنند و نقاط ضعف و قوت این روش را تحلیل کنند.

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

سلام دوستان، بنده متاسفانه اونطور نتونستم کمکی به کتابخانه سایت بکنم، اما نظر شخصی من اینه که بهتره مساله رو تشریح کنیم که ببینیم چرا داریم این کار و می کنیم.
    اینجا یه منبع اطلاعاتی هستش که همه دارن دست به دست هم میدن که کامل تر و بهتر شه، اما خوب اتفاقی که افتاده اینه که خیلی های دیگه دارن از این منابع استفاده مالی می کنن. این موضوع بازخورد منفی به کار کسایی که توی تهیه این منابع دست داشتن میده و حداقل تاثیرش اینه که با دلسرد کردن افراد فعال، منابع کتابخانه ای تضعیف میشه و در نهایت دودش توی چشم کسانی میره که می خوان از این منابع استفاده کنن.

راه حلی که اول به ذهن همه می رسه اینه که خوب محدود کنیم منابع رو که دیگه دست سود جویان محترم بهشون نرسه
    اما با محدود کردن این منابع باید ببینیم داریم منابع رو از چه کسی می گیریم؟ آیا اون افرادی که دنبال منابع مالی هستن دسترسی کمتری دارن، یا افراد عادی که می خوان این منابع رو برای امتحان خودشون استفاده کنن.
    به نظر من با محدود کردن دسترسی به منابع، شاید نهایتا چند ماهدیرتریه سودجو به این منابع دسترسی پیدا کنه، اما مساله اینجاس که وقتی دسترسی پیدا کرد، اون موقع دیگه کار از کار گذشته و در حقیقت هر چقدر دسترسی به این منابع از طرف سایت اپلای ابرود سخت تر باشه، بازار انحصاری بهتری برای کسانی درست می کنه که می خوان از این بازار سو استفاده کنن.

برای همین به نظر من سخت تر کردن دسترسی به منابع دقیقا نتیجه بر عکسی به ما میده، نهایتا بعد از گذشت یه زمان نسبتا کم ( هرچقدر طول بکشه که به این منابع دسترسی پیدا کنن اون سری از افراد) منابع به فروش میرسه و سودش رو کسی می بره که بیشترین تلاشش دانلود اون منابع بوده.

از طرف دیگه اگه این منابع از طرف سایت به صورت پولی در اختیار بچه ها قرار بگیره، باز هم این حس تشدید تر میشه به علاوه اینکه این بار خود اپلای ابرود جای اون افراد سودجو رو میگیره. همینطوراگه فرضا دسترسی به بعضی از منابع به صورت وی ای پی باشه یا چیزی شبیه کاری که فورم های دیگه انجام میدن، خیلی احتمال این بالاتر میره که اعضای عادی یا کسانی که به هر دلیل نمی تونن وی ای پی باشن ( بدلیل تعداد پست کم) به دنبال راهی باشن که بتونن همه منابع رو در اختیار بگیرن.
    واقعا دور از ذهن نیست که بعد از اجرای این طرح وب لاگ های مبتدیانه ای رو ببینیم که در کنار فروش کمر بند های جادویی محصولی رو بفروشن با این عنوان که (فروش آرشیو کامل اپلای ابرود در 12 دی وی دی تنها 15 تومن!).به همین دلیل من فکر می کنم وارد شدن به مقوله ای مثل حق عضویت یا موارد مشابه تنها وتنهاتقاضا رو برای این چنین بازاری بالا میبره.

خوب تا اینجا معلوم شد که با مساله نسبتا سختی رو برو هستیم همینطور اینکه مقوله کپی رایت مدت هاس که جلوی خیلی از پیشرفت های نرم افزاری مارو گرفته. برای همین راه حل این مساله می تونه یه مقدار خیلی کم پیچیده باشه

اما راه حل به نظر من چیزی شبیه صحبت های استیودنتز هستش، اما به نظرم می تونیم یه مقدار بهتر عمل کنیم که سخت تر بشه جدا کردن منبع و برند Applyabroad
    برای این کار میشه نرم افزار مخصوصی طراحی کرد که وظیفه اش ارائه منابع باشه! به طور مثال یه پسوند فایل تهیه می کنیم به نام AA. و بعد از اینکه نرم افزار مخصوص سایت رو دانلود کردن بچه ها می تونن منابع رو توسط اون باز کنن. فرض کنین یه سری پی دی اف داریم که می خوایم برای بچه ها قرار بدیم، به راحتی میشه یه نرم افزار دوم تهیه کرد که پی اد اف رو بگیره و بهمون با پسوند AA بده که با هیچ نرم افزاری باز نشه به غیر از نرم افزار مخصوص سایت اپلای ابرود،
    پر واضحه که میشه اول برنامه چیزی شبیه شعار نوشت که تمامی این منابع به صورت رایگان در اختیار همگان قرار میگیره و خواهش می کنیم این محصولات رو خریداری نکنید.
    با اندکی زمان گذشتن هم میشه انقدر پیچیده کرد نرم افزار رو که نشه قفلش رو شکوند، حداقل اندک تجربه ای که بنده دارم اینه که میشه کاری کرد که یه فرد معمولی توی خواب هم نبینه شکستن این قفل رو.
    برای نرم افزار هایی مثل تی پی او، هم میشه به راحتی این کار رو کرد، یعنی فایل اگزه (اجرایی) رو طوری تغییر داد که حتما احتیاج باشه از نرم افزار AA استفاده شه برای باز شدنش.

خوبی های این طرح:

دقیقا بر عکس روند قبلی دسترسی به منابع رو بسیار بالا می بریم طوری که فرضا تا سال بعد تقریبا اپلای ابرود به عنوان سورس اولیه منابع برای ازمون ها اونم به صورت رایگان شناخته شه
    باعث میشه که اپلای ابرود تبدیل به یه برند شه و بازهم بیشتر بتونه به بچه ها کمک کنه، و بیشتر جلوی کسایی رو بگیره که از عدم آشنایی با سایت ضربه می خورن
    بچه ها راحت و با خیال باز می تونن منابع خوب رو در احتیار همه قرار بدن، بدون اینکه ترس این رو داشته باشن که کسی بخواد سو استفاده کنه
    میشه برای هر منبع، با اجازه از کسی که اون منبع رو در اختیار بقیه گذشته یه شناسنامه تهیه کرد، مثلا گفتش که آقای ایکس در فورم اپلای ابرود این منبع رو پیدا کرده
    و به کتاب خانه داده، که همین مطلب باعث میشه که با تکثیر این منابع نه تنها افراد مایوس نشن بلکه یه باز خور مثبت هم (هر چند غیر مادی) داشته باشن و یه جورایی رقابت درست بشه بین بچه ها برای پیدا کردن منابع بهتر و به روز تر
    مورد دیگه اینه که درسته که پروسه پیچیده ایه اما خروجی بسیار خوبی می تونه داشته باشه، البته این رو هم باید توجه کرد که این نرم افزار خیلی سخت نیست تهیه کردنش
    واقعا زمان بین 1 تا 7 روز زمان میبره به نظر من
    بدی های این طرح:
    این نرم افزار نمی تونه به صورت کد باز باشه که فکر می کنم کاملا دلیلش مشخصه
    کلا تهیه نرم افزار باید به صورت اصولی باشه، یعنی سورس کد اصلی حتما دست صاحبان سایت باشه که از وجود بد افزار عاری باشه همینطور بچه های نرم افزار می تونن خیلی کمک کنن به این قضیه
    تبدیل کردن منابع به فرمت اپلای ابراد و اپلود اون ها (که میشه از سایت های لیچ، یا وی پی اس ها استفاده کرد برای اینکار)
    ویرایش توسط programming_ma : May 8th, 2013 در ساعت 10:07 PM

ApplyAbroad Champion

ممنون،

با توجه به مشکلاتی کپی رایت که ممکنه ایجاد بشه، دوستان گفتن که اضافه شدن This document is downloaded from ApplyAbroad.org ممکن هست برای سایت مشکل ساز بشه.

مخفی شدن کتابخانه را کسی مخالفتی نداشت و موافق بودن.

در مورد پیشنهاد دوست عزیز programming_ma یعنی ایجاد نرم افزاری که فایل ها فقط با این نرم افزار باز بشن، نمی دونم مزیت آن چی هست، چون وقتی فایل باز بشه، میشه پرینت کرد و در نهایت فروخت.

کلا سایت هایی که منبع دارن، چه رایگان و چه پولی این مشکلات را دارن و ما خودمون با تبلیغ سایت میتونیم باعث بشیم که سوءاستفاده های مالی کمتر بشه، ولی نمی تونیم کلا جلوی آن را بگیریم.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)