صفحه 29 از 178 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    در امریکا هم ایرانی ها به موقعیت های سیاسی رسیدن در کانادا که فکر کنم یه نماینده ایرانی هست و در امریکا شهردار بورلی هیلز جیمی دلشاد بود و شهردار در امریکا یه موقعیت سیاسی هست و نه صرفا یه کار اجرایی
    اما ایرانیان موفق در امریکا خیلی زیاد هستن و اون هایی که موفقن واقعا تک هستن
    مثلا من فکر نمیکنم در کل مهاجرین ایرانی در اروپا به اندازه بیژن پاکزاد کسی رو بشه تو اقتصاد موفق پیدا کرد
    یا از لحاظ علمی هم ایرانیان امریکا واقعا سطح بالایی دارن حتی دکتر سمیعی که در المان هست دوره جراحی مغز و اعصاب رو فکر میکنم در امریکا گذرونده
    اما یه سوال اصلا اینکه بدونیم ایرانیان موفق کجا بیشترن به چه درد میخوره؟ خوب با احتمال 99% امریکا
    ایا حالا همه باید برن امریکا؟ نه
    هر کسی براش یه جایی بهتره و باید با توجه به نقاط قوت و ضعف خودش انتخاب کنه
    درسته هر کس باید شرایط خودش رو در نظر بگیره! بحث از اونجا شروع شد که کجا برای مهاجرت مناسب تره و جای پیشرفت بیشتری داره. نه صرفا به عنوان ایرانی. به عنوان یک خارجی..
    سعی کنیم هم نکات مثبت و هم منفی کشوری که به عنوان یک خارجی داریم توش زندگی میکنیم رو بیان کنیم تا دیگران بتونن این اطلاعات رو مبنای تصمیم گیری خودشون قرار بدن.. تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که تو آلمان هم جا برای پیشرفت تا مقاطع بالاتر وجود داره طبق گفته دوستمون. میخوام از دوستمون dexoey که تو اروپا هستن و احتمالا جاهای دیگه اروپا رو هم دیدن در مورد کشورهای دیگه اروپایی سؤال کنم. آیا تو کشورهای دیگه مثل هلند، فرانسه، ایتالیا، انگلیس،سوئد و نروژ هم شرایط مشابهی وجود داره برای خارجی ها؟
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member adelarch آواتار ها

دوستان پاسخ به عنوان تایپک فراموش نشه.
    بعد از این همه مقایسه ، ما میخوایم بفهمیم دلیل این همه اقبال و توجه دانش آموختگان ایرانی به آمریکا چیه؟
    و چه چیزی باعث شده اولویت اول اکثر اونها آمریکا باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط adelarch نمایش پست ها
    دوستان پاسخ به عنوان تایپک فراموش نشه.
    بعد از این همه مقایسه ، ما میخوایم بفهمیم دلیل این همه اقبال و توجه دانش آموختگان ایرانی به آمریکا چیه؟
    و چه چیزی باعث شده اولویت اول اکثر اونها آمریکا باشه؟
    من چند تا پاسخ در خدی که خودم فهمیدم رو میدم
    معتبرترین و بهترین دانشگاه ها طبق رنکینگ امریکایی هستن و در اکثر علوم کشور پیشرو امریکاست
    فاند و کمک هزینه در این کشور بیشتر از بقیه کشور هاست
    بعد از فارغ التحصیلی موقعیت های شغلی بهتر و سطح بالاتر و کلا نیاز به افراد تحصیل کرده در سطح بالا در این کشور بیشتر از جاهای دیگس
    از لحاظ سطح زندگی که برای افراد نخبه و تحصیل کرده فراهم میشه کمتر جایی مثل امریکاست
    اما یه نکته ای رو هم به نکاتی که دوستان گفتن اضافه کنم و اونم اینه که در امریکا ادم تا اونجا که میتونه باید قوی بره یعنی اگه با فاند بره و یه دانشگاه خوب بره اون موقع هست که امریکا فرق داره یا جاهای دیگه اما اگه بنا باشه ادم دانشگاه درجه سه بره و یا خیلی اهل کار و تلاش نباشه بیشتر روی سخت و بد امریکا رو میبینه.پس امریکا به نظر بنده بالاترین سطح رو داره اما برای کسی که خودشو اماده کرده باشه و گرنه صرف بودن در امریکا همچین جالب نیست اگه ادم نتونه به سطوح بالا برسه

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

همراهان هميشگي

لطفا از اين تاپيك جهت سوال و جواب در خصوص دلايل شما براي انتخاب كشور امريكا براي ادامه تحصيل استفاده نماييد. در صورتي كه سوالات ديگري داريد ابتدا جستجو نماييد، شايد به سوال شما پاسخ داده شده باشد كه در بيشتر موارد هم اين گونه هست، در صورتي كه پاسخ خود را نيافتيد آنگاه در مرتبط ترين تاپيك سوال خود را مطرح نماييد و تنها صورت نيافتن تاپيك مرتبط، اقدام به ايجاد موضوع جديد نماييد.

پرسيدن سوالات نامرتبط و مختلف در يك پست خلاف قوانين فروم مي باشد و سبب سردرگمي خوانندگان خواهد شد. همچنين از ارسال سوال در تاپيك نامرتبط جدا خودداري نماييد. كليه پستهاي اخير مرتبط با رفت و آمد از امريكا به ايران به اينجا و سوالات مرتبط با مقايسه مدرك MS و PHD براي پيدا كردن كار در امريكا به اينجا انتقال داده شد. ساير پستهاي نامرتبط در اين تاپيك حذف گرديد.

با تشكر از شما
    مديريت انجمن امريكا

ویرایش توسط hossein2266 : April 9th, 2012 در ساعت 03:36 AM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Junior Member Rezalight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد از امريكا به ایران در حین تحصیل و پس از آن

اکثر دوستان دلایل کاملی برای برتری آمریکا نسبت به جاهای دیگر اعلام کردند . آمریکا در هر زمینه ی که شما فکرش رو کنید فرصت پیشرفت گذاشته ! هر زمینه !!! نه فقط تحصیل . کافیه در اون زمینه خودت رو نشون بدی .
    ببینید شاید باور نکنید اما پسر عمه من ویزای تحصیلی آمریکا را گرفت و شهریور ( 6 ماه پیش ) به آمریکا رفت اما هدفش فقط تحصیل نبود . ( تحصیل در کنار موسیقی )
    الان با چند تا ایرانی مقیم آشنا شده که تو کار موسیقی متال هستند !!! درسته هنوز آدم های معروفی در این سبک موسیقی نشدند اما درآمدشان خیلی بیشتر خرجان است .
    ((( با توجه به قوانین سایت مبنی بر صحبت درباره ی تحصیلات و .. نمیتوانم درباره ی اهداف پسر عمه ام و سایر جرئیات بیشتر توضیح دهم ))) این را گفتم فقط به این دلیل که :
    اگر واقعا در هر زمینه چه درسی چه هنری و ... استعداد و پشتکار دارید ، آمریکا واقعا جای مناسبی برای پیشرف شماست !!!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

سلام کسی میتونه اطلاعاتی در مورد کالج ها و کلاس های اموزش زبان با قیمت های مناسب در امریکا در اختیار بذاره؟ ممنون میشم

سلام خدمت دوستان
    آمریکا خیلی خوبه. حتی یک اروپایی هم ته دلش بدش نمی یاد اونجا رو امتحان کنه. اما مهم اینه که شما به صورت خیلی دقیق چی از آمریکا می خواید. توی آمریکا همه چیز روی دور تند. کار داری همه چی داری، بدون کار، جات گوشه خیابونه. آمریکا یک زمانی سرزمین فرصت ها بود. الان یک مقدار (به اذعان خودشون) از اون دوران دور شده. بحران های مالی ادامه دار حتی قوی ترین مدیران اجرایی و موفق رو نگران امنیت شغلی کرده. این که راحت کار پیدا می کنیم خیلی جمله خامی هست. برای این که شما بتونید ویزاتون رو اچ وان کنید باید کارفرما اسپانسر بشه و سقف پذیرش درخواست این نوع ویزا 65000 نفر هست و این یعنی خیلللللللللللللللی. این ها رو گفتم نه این که بخوام کسی رو از رفتن به آمریکا منطرف کنم. فقط خواستم نگاه آکواریومی به این مقوله مهم رو بشکنم و دوستان رو تشویق کنم با نگاهی واقع بینانه تر و آگاهی از توانایی هاشون، پا در این راه بذارن.
    موفق باشید.

Junior Member

دوستان. من 8 ماهه اومدم امریکا. وقتی این پست ها رو میخونم و انگیزه ها رو میشنوم برای اومدن به امریکا برام خیلی آشناست. چون خیلی هاشون انگیزه های خودم بوده. اومدم به اینجا در روزها و ماه های اول خیلی لذت بخشه. مشکلاتی در ایران هست که همه میدونیم و میخایم ازشون در بریم. ولی باید بدونین که وقتی میاین امریکا به عنوان دانشجو میاین و این یعنی کار سخت و تقریبا شبانه روزی. اگر از اونایی هستین که به قول خودمون حوصله درس و مشق ندارین پنج سال دکترا خوندن با این شرایط خیلی تجربه جالبی نیست. خیلی ها هدفشون از اومدن گشت و گذاره. امریکا خیلی جاها برای گشتن و تفریح داره ولی شما اولا وقتش رو نخواهید داشت و مهمتر از اون پولش رو. فاند شما برای یه زندکی کاملا معمولیه که برای هر دلارش (دقت کنید هر دلار) باید هزارتا حساب کتاب کنید.
    با وجودی که موقع اومدن انگیزه های بسیار قوی داشتم ولی الان بعد از چند مدت تا اندازه ای به گذشته فکر میکنم که ایا این بهترین راه بود؟ به من نگین که شرایط رو اونجا نمی دونم چون همین مرداد 90 من توی تهران زندگی و کار میکردم و میدونم دغدغه های ادم اونجا چیه. وقتی میاین میتونین اینترنت پرسرعت بگیرین فقط 30 دلار بدون فی لت ر یا میتویند به راحتی هر چی میخاین از امازون خرید کنین اما بعضی وقتا ادم به فکر میره ایا اینفدر تلاش و کار و استرسی که به ادم وارد میشه ارزشش رو داره؟ در مقابلش چی بدست اورده؟
    تصور من اینه که کسایی که میخان اپلای کنن دقیقا شرایطشون رو بسنجن، وضعیتشون توی ایران، اینده ش و بعد اگر اجساس میکنن شرابط اونجا براشون خوب نیست اقدام به پذیرش کنن. کسایی که با رویا پردازی میان امریکا فکر میکنم خیلی توی ذوفشون بخوره.
    البته قبول دارم هر کسی انگیزه ای داره ولی در مجموع میخام بگم حداقل در دوره تحصیل زندگی خیلی جالبی در انتظارتون نیست مخصوصا اگر حال ندارین 7 روز هفته شبانه روز درس بخونین. (دفت کنین که من دانشگاه خیلی خفنی هم نیستم . حالا اون دانشگاه ها که جای خود)
    ویرایش توسط faraz_fahimi : April 26th, 2012 در ساعت 06:44 AM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mgc3361 نمایش پست ها
    دوستان. من 8 ماهه اومدم امریکا. وقتی این پست ها رو میخونم و انگیزه ها رو میشنوم برای اومدن به امریکا برام خیلی آشناست. چون خیلی هاشون انگیزه های خودم بوده. اومدم به اینجا در روزها و ماه های اول خیلی لذت بخشه. مشکلاتی در ایران هست که همه میدونیم و میخایم ازشون در بریم. ولی باید بدونین که وقتی میاین امریکا به عنوان دانشجو میاین و این یعنی کار سخت و تقریبا شبانه روزی. اگر از اونایی هستین که به قول خودمون حوصله درس و مشق ندارین پنج سال دکترا خوندن با این شرایط خیلی تجربه جالبی نیست. خیلی ها هدفشون از اومدن گشت و گذاره. امریکا خیلی جاها برای گشتن و تفریح داره ولی شما اولا وقتش رو نخواهید داشت و مهمتر از اون پولش رو. فاند شما برای یه زندکی کاملا معمولیه که برای هر دلارش (دقت کنید هر دلار) باید هزارتا حساب کتاب کنید.
    با وجودی که موقع اومدن انگیزه های بسیار قوی داشتم ولی الان بعد از چند مدت تا اندازه ای به گذشته فکر میکنم که ایا این بهترین راه بود؟ به من نگین که شرایط رو اونجا نمی دونم چون همین مرداد 90 من توی تهران زندگی و کار میکردم و میدونم دغدغه های ادم اونجا چیه. وقتی میاین میتونین اینترنت پرسرعت بگیرین فقط 30 دلار بدون فی ل تر یا میتویند به راحتی هر چی میخاین از امازون خرید کنین اما بعضی وقتا ادم به فکر میره ایا اینفدر تلاش و کار و استرسی که به ادم وارد میشه ارزشش رو داره؟ در مقابلش چی بدست اورده؟
    تصور من اینه که کسایی که میخان اپلای کنن دقیقا شرایطشون رو بسنجن، وضعیتشون توی ایران، اینده ش و بعد اگر اجساس میکنن شرابط اونجا براشون خوب نیست اقدام به پذیرش کنن. کسایی که با رویا پردازی میان امریکا فکر میکنم خیلی توی ذوفشون بخوره.
    البته قبول دارم هر کسی انگیزه ای داره ولی در مجموع میخام بگم حداقل در دوره تحصیل زندگی خیلی جالبی در انتظارتون نیست مخصوصا اگر حال ندارین 7 روز هفته شبانه روز درس بخونین. (دفت کنین که من دانشگاه خیلی خفنی هم نیستم . حالا اون دانشگاه ها که جای خود)
    24/7 study plan!
    Could you please tell us what do you do during these hours?
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mgc3361 نمایش پست ها
    با وجودی که موقع اومدن انگیزه های بسیار قوی داشتم ولی الان بعد از چند مدت تا اندازه ای به گذشته فکر میکنم که ایا این بهترین راه بود؟ به من نگین که شرایط رو اونجا نمی دونم چون همین مرداد 90 من توی تهران زندگی و کار میکردم و میدونم دغدغه های ادم اونجا چیه. وقتی میاین میتونین اینترنت پرسرعت بگیرین فقط 30 دلار بدون فی ل تر یا میتویند به راحتی هر چی میخاین از امازون خرید کنین اما بعضی وقتا ادم به فکر میره ایا اینفدر تلاش و کار و استرسی که به ادم وارد میشه ارزشش رو داره؟ در مقابلش چی بدست اورده؟
    می تونم بپرسم شما کدوم دانشگاه درس می خونید؟ اگه تمایلی ندارید اسمش را بگید حدودا می تونم بپرسم دانشگاهتون در چه سطحی هست طبق رنکینگ های مختلف؟
    شما فول فاند هستید؟ یا partial؟ فکر کنم افرادی که فول فاند باشند دیگه این دغدغه مالی را در سطحی که شما تاکید کردید (حساب و کتاب برای هر دلار) را نداشته باشند. البته باز هم بستگی داره شما منظورتون از زندگی معمولی دانشجویی چی هست، چون برای افراد مختلف بالا و پایین داره انتظارشون از یک سطح زندگی معمولی.
    موفق باشید
    inactive account