صفحه 18 از 26 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 253

موضوع: چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
    دیگه به اون ششدت هم ممکنه نباشه بسته به خیلی چیزها داره. رشته/شهر/کشور/ درآمد / موقعیت کاری گیر آوردن یا نیاوردن و...........
    میشه لطفا بیشتر توضیح بدین؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

چه سوال خوبی پرسیدین..سوالی که گاهی ادمو از اون عزم محکمش سست میکنه و به خودش میگه اصلا درسته این کار!!!
    ولی من فکر میکنم سختی هاش ---- ارزش پنج سال کسب تجربه رو داره...ضرری حداقل نداره..
    نهایتش اینه بعد 5 سال برگردی مدرک دکترا داری و همونجایی هستی که الان هستی ..منتها مدرکت معتبرتر از مدارک داخلیه ..چون از دانشگاه های خوب مدرک گرفتی
    با این فکر پیش نرو...به بهره برداریش فکر کن...اصلا بگو همون 5 سال اونجام...تو همون پنج سال به فکر اینده ات باش
    با چند تا کارفرما خارجی برای راه اندازی یک بیزینس اشنا بشو و پول پس انداز کن و ایده جدید بیار که داخل طالبش باشن

میدونی مدیر گروه مون (دانشگاه تهران) چی گفت : جلو بچه ها دکترای دانشگامون..گفت ما موقع جذب هییت علمی برامون بهتره افرادی رو بگیریم که اونطرف درس خوندن..نه همینایی که درسای خودمونو طوطی وار بخوان به ما پس بدن ...بدبخت دانشجوها دکترا خورد تو ذوقشون

راستم میگفت دانشجویی که اونطرف درس میخونه کلی علم جدید از جهان اول به کشور جهان سوم میاره
    یک استاد جوون تازه اوردن طرف هلند دکتراشو گرفته..کل استادا قدیمی مون که کلی اعتبار داشتن پیشش کم آوردند ..عملا مثل دانشجو ازش سوال میپرسن
    کلی نرم افزار بلده

باور میکنی اکثر کلاس ها رو دادن بهش ... دانشجوها میخوان تز پایان نامه اشونو با اون بردارن
    چون چیز جدید اورده

شما مهندسی ..یک تکنیک جدید بیار بخدا ملت حمله میبرن..

شما میری اونجا کلی ایده کار پیدا میکنی که حتی اگر روزی برگردی اینجا با ایده جدید بتونی رشد گنده ای کنی
    نمونه اش یکی از اقوام ما که اومده با پرس پوست پرتقال و اسانس گیری مولتی میلیاردر شده...دکتراشم خوند....
    خیلی ها هم که برگشتند هم موفقند

ادمی از فرداش باخبر نیست
    مادر و پدر به ادم نیاز پیدا میکنند شاید مجبور بشه ادم برگرده

بسپار به خدا
    از فرصت هاتم به خوبی بهره ببر

براتون ارزو موفقیت میکنم
    ویرایش توسط nadia65 : May 18th, 2016 در ساعت 12:46 AM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

یه رفیق دارم که یه حرفی دو سه سال پیش بهم زد، اولش یکم ناراحت شدم، بعد خندم گرفت، بعد از اون هر بار که بهش فکر میکنم، میبینم که حرف کاملا درستی بود، میگفت، دیوانست کسی که میره دانشگاه، مگه رشته ای که میخواد بخونه [یا در نهایت ادامه بده] واقعا رشته خوبی باشه، البته هدف من یا ایشون خدایی نکرده توهین به هیچ کدام از رشته های علمی نبود و نیست (چیزی که در ابتدا به ذهن من رسید از این حرف ایشون و منو یکم ناراحت کرد)، ولی وقتی که خیلی از استاد ها رو تو دانشگاه های مختلف آدم میبینه که با کمال بیرقبتی میان سر کلاس یا دانشجوهایی که اصلا امیدی به هیچ چیزی ندارن، بعد به قول اینها magnify میکنه رو زندگیشون، دقیقا میرسه به همین جمله. بیش از نیمی از جواب شما هم در همین جمله هست.

پی نوشت: البته اینو هم بگم که رشته خوب هم تعریفش و هم بررسی شرایطش و هم نتیجه گیری نهاییش هست که مهمه و واقعا کار هر کسی نیست.
    ویرایش توسط ehsan4medicine : May 18th, 2016 در ساعت 07:06 AM دلیل: PS
    یاد خدا در همه حال، همه مسائل را حل میکند.
    Every single choice you have ever made in your life, has brought you to this exact moment, reading this exact sentence. Have a good day
    اللهم أدر الحق معه حيث دار. (; I went my own way

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    چه سوال خوبی پرسیدین..سوالی که گاهی ادمو از اون عزم محکمش سست میکنه و به خودش میگه اصلا درسته این کار!!!
    ولی من فکر میکنم سختی هاش ---- ارزش پنج سال کسب تجربه رو داره...ضرری حداقل نداره..
    نهایتش اینه بعد 5 سال برگردی مدرک دکترا داری و همونجایی هستی که الان هستی ..منتها مدرکت معتبرتر از مدارک داخلیه ..چون از دانشگاه های خوب مدرک گرفتی
    با این فکر پیش نرو...به بهره برداریش فکر کن...اصلا بگو همون 5 سال اونجام...تو همون پنج سال به فکر اینده ات باش
    با چند تا کارفرما خارجی برای راه اندازی یک بیزینس اشنا بشو و پول پس انداز کن و ایده جدید بیار که داخل طالبش باشن

میدونی مدیر گروه مون (دانشگاه تهران) چی گفت : جلو بچه ها دکترای دانشگامون..گفت ما موقع جذب هییت علمی برامون بهتره افرادی رو بگیریم که اونطرف درس خوندن..نه همینایی که درسای خودمونو طوطی وار بخوان به ما پس بدن ...بدبخت دانشجوها دکترا خورد تو ذوقشون

راستم میگفت دانشجویی که اونطرف درس میخونه کلی علم جدید از جهان اول به کشور جهان سوم میاره
    یک استاد جوون تازه اوردن طرف هلند دکتراشو گرفته..کل استادا قدیمی مون که کلی اعتبار داشتن پیشش کم آوردند ..عملا مثل دانشجو ازش سوال میپرسن
    کلی نرم افزار بلده

باور میکنی اکثر کلاس ها رو دادن بهش ... دانشجوها میخوان تز پایان نامه اشونو با اون بردارن
    چون چیز جدید اورده

شما مهندسی ..یک تکنیک جدید بیار بخدا ملت حمله میبرن..

شما میری اونجا کلی ایده کار پیدا میکنی که حتی اگر روزی برگردی اینجا با ایده جدید بتونی رشد گنده ای کنی
    نمونه اش یکی از اقوام ما که اومده با پرس پوست پرتقال و اسانس گیری مولتی میلیاردر شده...دکتراشم خوند....
    خیلی ها هم که برگشتند هم موفقند

ادمی از فرداش باخبر نیست
    مادر و پدر به ادم نیاز پیدا میکنند شاید مجبور بشه ادم برگرده

بسپار به خدا
    از فرصت هاتم به خوبی بهره ببر

براتون ارزو موفقیت میکنم

سلام توضیحاتتون خیلی خوب بود ممنون اما من چیزی برای جذب هیئت علمی دیدم توی ایران از هر سوادی روابط بیشتر مهمه مثلا برای همین دانشجو دکترا گرفتن!همش لابیه!همش پارتیه!اگه هم بری و بیای میشی سن 32-33 که 5 سال اون طرف بودی و با تفکرات اون طرف بزرگ شدی و حالا اینجا واست سخت و آزار دهنده است!اینجل جهان سوم هم نیست آخه، نتیجه اش میشه باز میری همون طرف، نمیتونی بمونی
    واقعا تصمیم خیلی سختیه چون مطمئنم این همه انرژی رو برای داخل بذارم بهترین دانشگاه میتونم برم...ولی حرف های شما هم خیلی قبول خیلی خوب و جامع و با مثال توضیح دادین خیلی ممنون، شما باز بقول خودتون، اون عزم رو توی وجودم تقویت کردید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan4medicine نمایش پست ها
    یه رفیق دارم که یه حرفی دو سه سال پیش بهم زد، اولش یکم ناراحت شدم، بعد خندم گرفت، بعد از اون هر بار که بهش فکر میکنم، میبینم که حرف کاملا درستی بود، میگفت، دیوانست کسی که میره دانشگاه، مگه رشته ای که میخواد بخونه [یا در نهایت ادامه بده] واقعا رشته خوبی باشه، البته هدف من یا ایشون خدایی نکرده توهین به هیچ کدام از رشته های علمی نبود و نیست (چیزی که در ابتدا به ذهن من رسید از این حرف ایشون و منو یکم ناراحت کرد)، ولی وقتی که خیلی از استاد ها رو تو دانشگاه های مختلف آدم میبینه که با کمال بیرقبتی میان سر کلاس یا دانشجوهایی که اصلا امیدی به هیچ چیزی ندارن، بعد به قول اینها magnify میکنه رو زندگیشون، دقیقا میرسه به همین جمله. بیش از نیمی از جواب شما هم در همین جمله هست.

پی نوشت: البته اینو هم بگم که رشته خوب هم تعریفش و هم بررسی شرایطش و هم نتیجه گیری نهاییش هست که مهمه و واقعا کار هر کسی نیست.
    آره حرفشون خیلی درست بوده و منطقی ولی اگر کسی رشته حتی "آبیاری گیاهان دریایی" هم بخونه ولی با عشق و علاقه بره دنبالش یه روز اینقد موفق و مهم میشه که اون پزشک و دندون پزشک هم بهش حسادت میکنن!و به جایگاهش غبطه میخورن، کم نبودن افرادی که از دانشگاه های خیلی سطح پایین کشور و رشته های خیلی پیش پا افتاده و به ظاهر مسخره الان خیلی افراد تاثیر گذاری شدن...بنظر من علاقه و پشتکار از همه چی مهم تره.
    این افراد راحت تر هم پذیرش میگیرن چون رقابت کمتری روی رشته اشون توی دانشگاه خوبه. ولی بنظر من اگر کسی میخواد بره اون طرف باید دکتراش حداقل از رنک زیر 300 بگیره...نمیدونم درسته یا نه فقط نظر منه

نمیدونم کسی این دیده یا نه (http://www.mjazb.ir/detail/News/197) سایت جذب هیات علمی اعلام نیاز کرده و همش پیام نوره و غیر انتفاعی!!واقعا امسال فقط اینا جذب هیات علمی دارن فقط؟؟چجوریه؟من متوجه نمیشم!
    خب اگه قراره برم غیر انتفاعی استاد بشم که اصلا دکترا لازم نیست که!!

ببینید دوستمون خیلی خیلی حرف خوبی زدن.
    من هم خودم در دانشگاه خودمون این نمونه را دیده بودم که زمانی که استادی از اون طرف می یاد به احتمال 99% جذبش می کنن. درصد پارتی بازی و داشتن لابی مهمه اما این مسئله را هم در نظر بگیرید که ما ایرانی ها
    (حالا نمی گم هممون ولی اکثرا) خارجی پرست هستیم و وقتی می بینیم یکی از خارج اومده انگار از فضا اومده و چشم بسته قبولش می کنیم. پس اگر هم نگران از دست دادن آشنایانتون در این 5 سال هستید از طرف دیگه باید بدونید که چون از خارج برگشتید برای دیگران یک نوع ابهت دیگه ای دارید!!!
    این مطالبی که گفتم نظر منه. امیدوارم به کسی بر نخوره.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    سلام توضیحاتتون خیلی خوب بود ممنون اما من چیزی برای جذب هیئت علمی دیدم توی ایران از هر سوادی روابط بیشتر مهمه مثلا برای همین دانشجو دکترا گرفتن!همش لابیه!همش پارتیه!اگه هم بری و بیای میشی سن 32-33 که 5 سال اون طرف بودی و با تفکرات اون طرف بزرگ شدی و حالا اینجا واست سخت و آزار دهنده است!اینجل جهان سوم هم نیست آخه، نتیجه اش میشه باز میری همون طرف، نمیتونی بمونی
    واقعا تصمیم خیلی سختیه چون مطمئنم این همه انرژی رو برای داخل بذارم بهترین دانشگاه میتونم برم...ولی حرف های شما هم خیلی قبول خیلی خوب و جامع و با مثال توضیح دادین خیلی ممنون، شما باز بقول خودتون، اون عزم رو توی وجودم تقویت کردید
    ممنون

سلام مجدد،
    ببینید با خودتون باید یک چیزو کامل مشخص کنید،
    1-من یک فرد اکادمیکم (محقق و پژوهشگر) و در توانم کاری جز سیستم اموزشی و تدریس و دانشگاه نمیبینم و اهل کار ازاد نیستم
    2-من یک بیزینس من هستم که میخوام از علمم برای کسب درامد بیشتر در اینده استفاده کنم.

ببینید مسلما گزینه اول توی زندگی به حقوق ماورایی نمیرسید ولی تنش و استرس حالت دومم نداره...
    اگر واقعا قصد عضویت در جامعه علمی رو دارید از طریق بورسیه داخل اقدام کنید که بعد از رفتن همینجا مطمئن باشید برای هییت علمی جذبتون میکنند
    یک چیز جالبی من تو سایت های دانشگاه های خارج از کشور دیدم برای استخدام
    دست روی رشته هایی گذاشتند که شاید همش 5 نفر توی دنیا رفتند دکتراشو گرفتند

تو رشته خودتون تک روی کنید...شانس جذب هییت علمی میره بالا
    بزار خودمو مثال بزنم

رشته های کشاورزی شاخه های خیلی زیادی داره از ژنتیک تا بخش تولیدات
    یک پسر جوونی تو دانشگاه ما با سن کم عضو هییت علمی شد
    به من گفت اون موقع که همه میرفتن یک سری رشته های مشخص دکترا میخوندن من برای اولین بار گرایش علف هرز خوندم که هیچکس نمیخوند
    گفت سه نفر بودیم الان هر سه جذب دانشگاه تهران شدیم (دو تاشون مدرک ارشدشون از ازاد بوده)

بچه زرنگی بود برد کرد با این کارش
    الان دانشگاه های امریکا رو ببیند رشته های خاصی رو برای جذب هییت علمی میخوان

یک پسره تو کلاس ما ضعیفترین فرد بود ..موقع انتخاب موضوع پایان نامه رفت روی انرژی اتمی و تابش و ارتباطش با محصولات کشاورزی..ما گفتیم برو بابا اینم کار شد...ایشون
    الان تو امریکاست و از الانم دانشگاه ما بهش گفته برگردی اتاقت محفوظه (چون کارش و مدرکش تکه)
    اونوقت ما دربه در یک دانشگاهیم ایشون به ما داره میخنده

اگر میخوای زندگی موفقی داشته باشی از همین الان روی نو آوری کار کن (چه توی انتخاب رشته ات (برای کار اکادمیک) چه روی کار (برای بیزینس)
    منتظر نباش کجا میخوان تو رو جذب کنند..کاری کن که خواهانت بشن
    از الان برنامه ریزی برای دکترا توی رشته ای بکن که دانشگاه های داخل استاداشم نداشته باشن یا معدود باشه

ما تو دانشگامون یک نفر نماتد (یک افت گیاهی) خونده بود هر ساال براش از دانشگاه های استرالیا و المان دعوت نامه میاد که ببرنش
    دانشگاه تهران هی مزایاشو میبره بالا که از دستش نده
    بِکش بِکش شده همین یک استادو تو این شاخه دارند.
    رشته شما تک که باشه دیگه نیاز به پارتی نیست اونا باید شما رو دعوت کنند... الان 5 ساله بخش جذب هییت علمی دانشگاه ما بعضی رشته ها رو درخواست زدند هنوز کسی گیرشون نیومده

طرف اومده تو ایران بستنی ایس پک زده (همون بستنی رو قالب بندی کرده) میلیارد شده
    داستانشو بزن ...چک برگشتی داشته تو زندان بوده...اومده بیرون با یک مغازه کوچیک همون بستنی رو ژیگولش کرده ..ملت هم عشق چیزا فانتزی..

نوآوری تو هر چیزی برات موفقیت میاره
    از الان برای اینده ات برنامه ریزی کن و هدفاتو حفظ کن به کسی نگو تا بهشون برسی
    ما ایرانی ها از منگولا خارجی خیلی هوش بهتری داریم..اینو به جرات میگم..امکانات رشد نداریم

برای دیدگاهتون هم نسبت به تشکیل خانواده هم نگران نباشید..شما پایه ریزیتون توی محیط خانواده بوده (هرجای دنیا هم برین باز پایبند همون اصول هستید) حالا چه نیمه گمشده شما توی اون طرف کره خاکی و چه اینطرف باشه .... گاهی وقتا گذر زمان مسائل رو بهتر حل میکنه
    چه بهتر که شما شناخت وسیعتری داشته باشید و از یک گستره وسیع انتخاب کنید تا اینکه بدون شناخت در یک محیط محدود مجبور به انتخاب باشید و بعد از ورود به گستره ای بزرگ دچار تضاد فرهنگی با همسرتون بشین

موفق باشید.
    ویرایش توسط nadia65 : May 18th, 2016 در ساعت 12:17 PM

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    نمیدونم کسی این دیده یا نه (http://www.mjazb.ir/detail/News/197) سایت جذب هیات علمی اعلام نیاز کرده و همش پیام نوره و غیر انتفاعی!!واقعا امسال فقط اینا جذب هیات علمی دارن فقط؟؟چجوریه؟من متوجه نمیشم!
    خب اگه قراره برم غیر انتفاعی استاد بشم که اصلا دکترا لازم نیست که!!
    الان همه دانشگاه ها حتی غیر انتفاعی و پیام نور هم دکترا برای هییت علمی میگیرنن...عنوان مربی (افراد با مدرک ارشد) بیشتر برای ازمایشگاه ها و اداره اموزش دانشگاهاست که افراد با سابقه کار بالا میخوان
    و صد البته در این موارد باید گفت پارتی گردن کلفت که دکترا بورسیه خودشون باشی و در طول تحصیل مثل استاد خانم ما هم دکتراتو بخونی و هم استاد باشی

اما این سایت رو ببین
    http://jazb.ut.ac.ir/fa
    این سامانه جذب هییت علمی برای دانشگاه تهرانه
    همه دانشگاه ها اینو دارن
    توی اخبار اعلام نمیشه اصولا

پارسال دانشگاه ما جذب نیرو نداشت ولی گویا کسی رزومه اشو درباره سیستمهای میکرو الکترومکانیکی فرستاده بود..اینا براش بازه جذب رو باز کردند
    دیدن حیفه از دستش بدن
    این فایلو که شرایط جذبه بخونید
    دانشگاه های ایران خیلی ضعف زبان انگلیسی در اساتیدشون خصوصا قدیمی ها وجود داره و دوست دارن وقتی مهمان خارجی دارند استادا خوب با مهمان حرف بزنند
    شما دست بزار روی نقطه ضعفا
    همینکه با مدرکت برگشتی ببینن چقدر خوب حرف میزنی و کارت هم جدیده
    چه دلیلی داره شما رو جذب نکنند.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط fatikhanoom نمایش پست ها
    ببینید دوستمون خیلی خیلی حرف خوبی زدن.
    من هم خودم در دانشگاه خودمون این نمونه را دیده بودم که زمانی که استادی از اون طرف می یاد به احتمال 99% جذبش می کنن. درصد پارتی بازی و داشتن لابی مهمه اما این مسئله را هم در نظر بگیرید که ما ایرانی ها
    (حالا نمی گم هممون ولی اکثرا) خارجی پرست هستیم و وقتی می بینیم یکی از خارج اومده انگار از فضا اومده و چشم بسته قبولش می کنیم. پس اگر هم نگران از دست دادن آشنایانتون در این 5 سال هستید از طرف دیگه باید بدونید که چون از خارج برگشتید برای دیگران یک نوع ابهت دیگه ای دارید!!!
    این مطالبی که گفتم نظر منه. امیدوارم به کسی بر نخوره.
    بعله خیلی ممنون از نظرتون، البته نه هر دانشگاهی دانشگاه رنک عالی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)