صفحه 24 از 26 نخستنخست ... 14151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 253

موضوع: چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

طول عمر ما کوتاه است و خیلی چیزها از اختیار ما خارج است.خیلی چیزها مثل فرهنگ عمومی بیش از 100 سال زمان نیاز دارد. پس چرا باید برای جامعه ای که هیچ تلاشی برای من نکرده, من تلاش کنم. به جایی می روم که به من خدمات می دهد و از من توقع دارد.
    امنیت و آزادی و رفاه بیس یک زندگی است.اگر این را در ایران ندارید دلیلی برای بازگشت ندارید. با پول نمی توان امنیت و آزادی را خرید.
    امنیت روانی مهمترین فاکتوری است که فراد برای تداوم زندگی و تلاش نیاز دارد.دقیقا چیزی که در ایران نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    والا به نظر من که برید، عمر همینه که داره میگذره و دیگه هیچ وقت برنمیگرده! هم درس میخونی هم چیزای مفید یاد میگیری خارج درس و هم هزینه ات میدن!چی میخوای دیگه!!؟مگه چند بار از این فرصتا تو زندگی یه جوون پیش میاد؟؟
    میخوای بمونی اینجا که چی بشه!!!؟ دو روز دیگه به زور زنت بدن، به زور کاری کنن بچه دار بشید بعد هم که خوب گرفتار شدین و پیر شدین ولت کنن!!! میشی مثل بقیه!!معمولی وساده...خاص زندگی کن برادر
    می تونم بپرسم رشتتون چیه؟ عمران؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    من برای مدیریت اقدام کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    نه. دوستان زیادی مستر دوم پذیرش گرفتم و ویزا هم گرفتن.

مسئله اینجاست برای مستر دانشگاه رایگان ولی هزینه زندگیت با خودته و باید تلاش کنی کار پیدا کنی.وگرنه کل پول و پس اندازی که از ایران می بری تموم میشه و بر می گردی...
    فکر میکردم برای مستر مجدد مشکل میخوریم! خوبه که ویزا هم به راحتی گرفتید،
    خب چطور برای دکترا فاند تونستید بگیرید اما برای مستر نتونستید؟تلاش کنید مستر با فاند بگیرید حتما ایشالله

بله من عمرانم گرایش ژئوتکنیک

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

بله من عمرانم گرایش ژئوتکنیک
    برادر من لیسانس/ارشد و دکتراش رو از دانشگاه سراسری ایران رشته عمران گرفته و کاملا پشیمونه
    میگه برای دکترا کار نیست
    هر کاری که هست نهایتا برای لیسانس عمران هست بعد از 6 سال جون کندن واسه گرفتن دکترا حاضر نیستم کار یه فوق دیپلم رو انجام بدم

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه

برادر من لیسانس/ارشد و دکتراش رو از دانشگاه سراسری ایران رشته عمران گرفته و کاملا پشیمونه
    میگه برای دکترا کار نیست
    هر کاری که هست نهایتا برای لیسانس عمران هست بعد از 6 سال جون کندن واسه گرفتن دکترا حاضر نیستم کار یه فوق دیپلم رو انجام بدم
    این حرف درستیه. رشته های فنی و مهندسی ادامه دادنش بیش از لیسانس برای کسی که می خواد تو صنعت کار کنه اشتباه. البته تو ایران اکثرا برای پرستیژ اجتماعیش درس می خونیم. با خودمون صادق باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    این حرف درستیه. رشته های فنی و مهندسی ادامه دادنش بیش از لیسانس برای کسی که می خواد تو صنعت کار کنه اشتباه. البته تو ایران اکثرا برای پرستیژ اجتماعیش درس می خونیم. با خودمون صادق باشیم.
    نه قبول ندارم الان خیلی مهندسین مشاور تاپ هستن توی تهران که دانشجو دکترا میخوان فقط...در آینده اوضاع بهتر میشه چون سواد بیشتر لازمه برای کارها...الان کارها ساده است اما چند سال دیگه به این شکل نمیمونه مطمئن باشید

نه قبول ندارم الان خیلی مهندسین مشاور تاپ هستن توی تهران که دانشجو دکترا میخوان فقط...در آینده اوضاع بهتر میشه چون سواد بیشتر لازمه برای کارها...الان کارها ساده است اما چند سال دیگه به این شکل نمیمونه مطمئن باشید
    البته مهندسین مشاور احتمالا سابق حداقل 3 الی 5 سال رو هم می خوان (تازه اونایی که تاپ نیستن)! ولی خوب این فقط تو تهرانه و کلان شهرای دیگه است، تا جایی که بنده اطلاع دارم خبری از این حرفا نیست (حالا احتمالا غیر کلان شهرها)!! و قرار نیست که تمام ملت بریزن تو این شهر ها تا از مدارکشون استفاده کنن... ضمنا همیشه به این تاکید دارم بدون پارتی کاری از پیش نمیره، پارتی هم یعنی حق خوری!!
    و بله در آینده سواد بیشتری واس انجام کارا لازمه ولی این شاید در مورد اینجا صادق نباشه، بنده هم مث شما رشتم عمرانه از پشت پرده های عمران هم خبر دارم که چطور فساد در سطوح بالا رخنه کرده! مخصوصا در نظام مهندسی!!
    با این حجم تولید مدرکی که سالانه دارن میدن بیرون کارگرمون هم احتمالا دکترا داره تا چند سال دیگه!!! ضمنا گفتین چند سال دیگه؟!! یعنی دقیقا چندسال؟!!! منظورت نوه های نوه هامون که نیست؟!! هر وقت آبادسازی کشورای ویران تموم شد کلا کشوری نموند که اینا نخوان بسازنش اون وقت شاید بودجه و سرمایه چیزیش به ساختن مملکت برسه! البته بازم اگه برادران مختلس بذارن!!!
    دوست عزیز این چند سال دیگه ها وعده های سرخرمن هستش... شما روند 30 ساله گذشته رو یه آنالیز کن یه حساب سرانگشتی دودوتا 4تا کنی دستت میاد که اساساً سیر تحول نزولی بوده! با رشد علم ما چقدر پیشرفت داشتیم؟! بزرگان هنوز دارن رفتن به اتاق فکر رو با اول پای چپ یا پای راست تدریس میکنن در حالی که کشورای دیگه که 30 سال پیش از ما عقب تر بودن این قضیه رو دارن واس پیاده شدن در کرات دیگه آموزش میدن!!
    وقتی خط سیر تغییری نداره، امید به آینده بهتر مث تجسم سراب میمونه...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
    خاطر شریفتون باشه همین نتیجه که الان گرفتید رو همون موقع بنده خدمتتون عرض کردم پشیمون میشید گفتید نه من برم کشورای دیگه ببینیم شاخت شهرا و کشورها و آدمها رو ببینیم فقط جهان دیده تر میشم و با تجربه تر و عشقم به موندن بیشتر میشه و رفتم و دیدم و برام جذابیتی نداره و این مسایل. من برادر خودم هنوز درسش کارشناس تموم نشده تکلیف براش گذاشتم راهنمایی بچه ها رو بخونه تیو همین سایت روزی نیم ساعت حداقل! یاد بگیره مسیر رو! سربازی هم یه وثیقه براش میگذاریم به درک از 15 میلیون به زندگیش برسه بچه البته بهش میگم اشتباه من رو نکنه و آمریکا بره از همون اول نه جای دیگه. لقمه رو باید صد بار جرخوند اگه بری یکجا دیگه! . سخته برامون . ما خانواده بسیار وابسته به همدیگری هستیم. شاید باورش سخت باشه من تا چند ماه اول صدای بابا مامانم توی گوشم بود. ولی دیگه این سختیا رو هم داره به هر حال. تازه الان پدرم و مادرم خودشون بیشتر تشویقم میکنن.
    هیئت علمی مخصوصا در دانشگاه های غیر معتبر تر یا درجه پایین تر کاملا پارتی بازی هست!هرچی دانشگاه به رده برتری برسه یک مقدار اوضاع بهتر خواهد شد البته فقط یک مقدار! استخدام رسمی هم فکرشم فعلا نکنید! من آدم میشناسم 10 ساله هنوز پیمانیه!
    فساد اداری اقتصادی و همه انواعش!
    تو زندگی یه اتفاق هایی هست که باید بیفته تا آدم تفکر اشتباهش رو عمیقا بفهمه، من اون موقع هر چی هر کسی بهم می گفت قبول نمی کردم تا اینکه به اینجا رسیدم...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)