صفحه 75 از 589 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125175575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط laser نمایش پست ها
    سلام دوستان، این ایمیله خوبو کاملیه برای اولین ایمیل به استاد؟ اگر اشکالی داره میشه راهنمایی کنید؟ متن طولانی نیست ؟ممنون
    دوست خوبم میتونین بهتر از اینها بنویسین ! بهتر بود تو همین سایت نمونه نامه بچه ها رو هم یک مروری میکردین

ببینین 1:شما پاراگراف اول و بنوعی در 3 تکرار کردین خود شما بهتر میدونین که نامه باید طوری نوشته شه که نشانگر علاقه شما به ادامه در مقاطع تحثیلات تکمیلی ولو دکتری که بعضی ها مستقیما قید میکنن و بعضی ها بصورت حرفه ای در متن نامه اعمال میکنن
    2: پاراگراف دوم بهتره بعد اشاره به گرایش و اینا معدلتونم بیارین اگر خوبه !
    3: اصولا مبگن چرا این نامه رو مینویسین: دلیل نوشت نامه به گیرنده نامه یعنی مثلا بگین مقالاتتونو خوندم و جلب شدم یا مقالاتتون مربوط به کار های که انجام دادم و ..... که این قسمتم نباید زیاد شه
    4:اشاره کردین اولین نامه، اصولاً در اولین نامه حرفی از فاند ... نمیزننن و بیشتر این مرحله بعد جلب نظر استاد صورت میگیره:
    دوست من احساس میکنم متن نامه کمی ضعیفه و همچنین خودتونو اگه خواستین در جای استاد نیز بزارین و برداشتتونو در نظر داشته باشین

در پایان اینا نظرات شخصی هستش شاید وراد نباشه و دوستان دیگر نظرات بهتری داشته باشن در ضمن نظرات دوستان دیگر میتونه خیلی موثر باشه

با احترام

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط laser نمایش پست ها
    سلام دوستان، این ایمیله خوبو کاملیه برای اولین ایمیل به استاد؟ اگر اشکالی داره میشه راهنمایی کنید؟ متن طولانی نیست ؟ممنون
    با سلام

نامه خوبي نوشتيد اما بهتره كمي (در حد 1 پاراگراف) بيشتر در مورد خودتون (مدرك تحصيلي، معدل و در صورت امكان نمره زبان) و موضوعاتي كه علاقه مند هستيد (research interest) در متن ايميل توضيح بدين تا باعث جلب نظر استاد مورد نظر بشه.

يه نكته ديگه كه ميخوام بگم اينه كه بهتره به جاي استفاده از چنين جملاتي "I wanted to know if you would kindly agree to accept me in your research group" از جملات قدرتمندتري استفاده كنيد مثل اين جمله " .... Please let me know if you feel I would be eligible for an admission with financial support to pursue my PhD at " درواقع سعي كنيد از موضع قدرت و درعين حال احترام صحبت كنيد نه از موضع ضعف يا نياز به استاد، اينطوري تاثير ايميل شما بر استاد بيشتر خواهد شد، موفق باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط abc20 نمایش پست ها
    4: اشاره کردین اولین نامه، اصولاً در اولین نامه حرفی از فاند ... نمیزننن و بیشتر این مرحله بعد جلب نظر استاد صورت میگیره:

ضمن احترام به نظر شما، من با مورد 4 موافق نيستم. اولين نامه بايد به طور واضح به هدف شما در مورد پذيرش با فاند اشاره كنه و درنهايت اصلا مناسب نيست كه مبهم صحبت كرد، چون در مورد پذيرش و فاند، دانشجويان و اساتيد كاملا رك و بدون تعارف صحبت مي كنند و نيازي به رد و بدل كردن چند ايميل نيست، درواقع اگر شما به اين قضيه در ايميل اشاره نكنيد ممكنه جند ايميل بي هدف رد و بدل بشه و درنهايت بعد از اون بفهميد كه استاد مورد نظر دانشجو نميخواد بگيره يا فاند نداره و ....

با سپاس
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Member Apolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics faculty, СПбГУ

I know that, he is searching for students with sufficient skills in programming and writing.
    I explained him that I'm familliar with C++ programming language, MATLAB and AUTOCAD softwares also I have good scientific background like his other applicant.
    he told me he will be happy working with me, but I want his research assistant position.
    he told me that he can not help me to get UG scholarship!!!!!!!!!!!!!!!! I talked about research assistant position but he replied me with some information about UG scholarship
    before I got this scholarship, NOW HOW CAN I WRITE HIM??????????
    Really I don't know how can i give this position??????????
    نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    If you need to prove something to someone, he or she will never believe you. Human relationships are not like logical or mathematical relations. If it was a math problem you could solve it on the paper. I can't say anything about the discussions between you and the professor, simply because I do not know anything about it. But there are some hints that you may want to consider before taking any decisions about your life:

1. People do not act optimally. Professors do not want to hire "the best student in the world". They simply want to have someone who is active and happy and has the acceptable level of knowledge and skills. Believe me, a happy but khengool student is much more interesting than an extraordinary but akhmoo student. Show the professor that you are a happy person and you can work 8 hours with a smile on your face.

2. Nobody wants to change the world. If you want to, nobody is interested in working with you. The number of people who have a sensible influence in changing the world are very limited and they are mature enough to not write their goals in their resumes. They do what they want, and never talk about that beforehand. Never say that you are going to change the world, instead say that you know their work and are eager to work with them.

3. Learners are better students than scientists. If you want to get a position you must believe that you will learn a lot of things there and you must show that you are interested in learning. Who is interested in working with someone who knows everything and shout that all the time?

4. Avoid all the anchors. If you start your discussions with something, that would be an anchor and you will never skip that. For example, if you say I want to be another Einstein, you cannot say something else and say I want to be like other students. But if you start by saying that you are an active student with a good resume, this would be the anchor. Be very careful in your first words, they can build your future or destroy it completely. All the time start by the simplest wishes and use your abilities as spices. Like a meal, use your skills to decorate the dish of your resume, and of course you must use them very carefully. Never say that I am better than others, instead show that you are as good as others but you have some more things.

5. Try to understand their needs. If for example they need a person who can program in Matlab, you cannot say that I know how to build a rocket. Improve your skills in software and programming, and the Internet. And show them that you can work with software they use.

6. Have a good English. If you read my text, you will find lots of mistakes, I know. Try to have a better English than me. If I had a good level of English I would be in a much better place in the world and would have millions of dollars. I have missed many opportunities just because my English was not good enough. Use all your free minutes to learn more and practice more. If you can talk and write fluently hundred of doors will open and you will have better chances to build your future.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Apolo نمایش پست ها
    I know that, he is searching for students with sufficient skills in programming and writing.
    I explained him that I'm familliar with C++ programming language, MATLAB and AUTOCAD softwares also I have good scientific background like his other applicant.
    he told me he will be happy working with me, but I want his research assistant position.
    he told me that he can not help me to get UG scholarship!!!!!!!!!!!!!!!! I talked about research assistant position but he replied me with some information about UG scholarship
    before I got this scholarship, NOW HOW CAN I WRITE HIM??????????
    Really I don't know how can i give this position??????????
    استادها به این راحتی دانشجوی لیسانس اونهم از سال اول برای دستیاری پژوهش انتخاب نمیکنند حتی اگر دانشجوی مربوطه توانایی های لازمه رو داشته باشه. علت اینه که درسهای د.ره لیسانس انقدر سنگینه که فرصت زیادی برای کار پژوهش در آزمایشگاه باقی نمیگذاره. معمولا دانشجوهای لیسانس فقط برای پروژه های کوتاه مدت تحقیقاتی در تابستان استخدام میشوند اونهم معمولا دانشجوهای سالهای سوم و چهارم که استاد شخصا بشناسدشون و کارنامه و معدل خوبی داشته باشند.

درضمن لغت FAMILIAR برای آشنایی ابتدایی و دانش اولیه از یک ابزار بکار میره. اگر واقعا یک نرم افزار رو خوب بلدید بنویسید EXPERIENCED یا proficient.

من ابتدا قصد داشتم به یکی از اساتیدی که تز ارشدم در واقع توسعه ی کار ایشون بوده و خیلی دوست دارم که دانشجوی ایشون بشم، ایمیل بزنم و این قضیه رو مطرح بکنم که من مینیمم ریکوآیرمنت! واسه زبان رو نیاوردم؛ ولی با خودم گفتم که اصلا چه کاریه، خب شاید دست ایشون نباشه اصلا و ابتدا ادمیشن آفیس، اپلیکیشن ها رو بررسی میکنه و اونایی که مینیمم ها رو نداشته باشن رو ریجکت میکنه.
    خلاصه تصمیم گرفتم به خود گِرَجوئِیشن کامیتی! ایمیل بزنم که باباجان ها اپلیکیشن منو کامل بررسی کنین و فقط به خاطر اینکه دو-سه نمره زبانم از مینیمم کمتره منو ریجکت نکنید. یه کم آدم باشید! جواب دادن که:

Your application will be processed. However, until we receive passing scores we cannot send your application for a decision, as your program department will need to see passing TOEFL scores in order to make their decision.

یعنی آب پاکی رو یه جوری ریختن رو دستم!
    به نظر شما راهی وجود داره که پرونده م برسه به دست دانشکده؟ به نظر شما بازم به استادی که تا حالا باهاش تماس نداشتم ایمیل بزنم که وساطت بکنه پرونده م بررسی بشه تا که بعدا نمره زبان بالاتر واسشون بفرستم؟

ممنون

Junior Member

دوستان من تو دپارتمان مربوط به رشتم از فیلد کاری استادی خوشم اومده ولی طرف ایرانیه ! به نظرتون این که به یه استاد ایرانی ایمیل بزنم احتمال اینکه قبول کنه رو کمترمیکنه ؟یا بیشتر؟یا اصا تاثیرنداره؟؟بهتر نیس سراغ اساتید غیر ایرانی برم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh22 نمایش پست ها
    دوستان من تو دپارتمان مربوط به رشتم از فیلد کاری استادی خوشم اومده ولی طرف ایرانیه ! به نظرتون این که به یه استاد ایرانی ایمیل بزنم احتمال اینکه قبول کنه رو کمترمیکنه ؟یا بیشتر؟یا اصا تاثیرنداره؟؟بهتر نیس سراغ اساتید غیر ایرانی برم؟
    ممکنه دوستان نظر دیگه داشته باشن ولی برای من اکثر استادا ایرانی جوابمو دادن. من توصیه میکنم به ایرانیه ایمیل بزن

سلام
    من تازه می خوام به استادها میل بزنم
    اگر استادم با ای میل خودش با اساتید اونجا تماس بگیره و من رو بهشون معرفی و به عنوان دانشجوی PHD پیشنهاد بده، توی خونده شدن میل تاثیر داره؟ یا اینکه اصلا خودم میل بزنم بهتره؟
    مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط m_mortazavi نمایش پست ها
    سلام
    من تازه می خوام به استادها میل بزنم
    اگر استادم با ای میل خودش با اساتید اونجا تماس بگیره و من رو بهشون معرفی و به عنوان دانشجوی PHD پیشنهاد بده، توی خونده شدن میل تاثیر داره؟ یا اینکه اصلا خودم میل بزنم بهتره؟
    مرسی
    استادت اگه معروف باشه تاثیر خیلی زیادی داره. اگه نه بعید میدونم.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

سلام به همه دوستانم.
    مطلبی خوندم که می گه توی ایمیل اول به استاد CV تون رو ضمیمه نکنین؛ نظرتون چیه؟
    اینم لینکش:
    http://www.happyschoolsblog.com/cont...admission-aid/