صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 116

موضوع: قبرس یا مالزی؟

پیش فرض پاسخ : قبرس یا مالزی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aaida نمایش پست ها
    مالزی ارزون هستش این کاملا درسته اما محیطش وحشتناک کثیفه و هرکس از فامیلامون که اونجا رفتن از محیط نا امن و دزدی ها و فروش مواد تو این کشور گلایه میکردن.حتی یکی از استادهام که بهم مشاوره میداد گفت اصلا محیط خوبی نیست مخصوصا واسه دخترا.
    فرهنگشون داغونه.
    این فامیلتون اغراق کردن.مالزی یه کشور توریستیه چجوری میشه امنیتش پایین باشه؟!!یه جوری صحبت میکنید شما انگار آفریقاست. بعد شما رو چه حسابی میفرمایید فرهنگشون داغونه???????؟؟؟؟؟؟(هرکی ندونه میگه شما 30 40 سالی اونجا بودین)
    من مالزیو ترجیج میدم به هر حال نمیخوای تاآخر عمرت اونجا باشی که.رنک دانشگاهای مالزی هم خیلی بهتره و سطح علمیش فاصله فاحشی با قبرس داره.هرچند قبرس قشنگتره و آب و هوای بهتری هم داره امنیتشم میشه گفت بهتره ولی بازم مالزی.شک نکن

Member Aaida آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English literature,Islamic Azad University,Rasht

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    این فامیلتون اغراق کردن.مالزی یه کشور توریستیه چجوری میشه امنیتش پایین باشه؟!!یه جوری صحبت میکنید شما انگار آفریقاست. بعد شما رو چه حسابی میفرمایید فرهنگشون داغونه???????؟؟؟؟؟؟(هرکی ندونه میگه شما 30 40 سالی اونجا بودین)
    من مالزیو ترجیج میدم به هر حال نمیخوای تاآخر عمرت اونجا باشی که.رنک دانشگاهای مالزی هم خیلی بهتره و سطح علمیش فاصله فاحشی با قبرس داره.هرچند قبرس قشنگتره و آب و هوای بهتری هم داره امنیتشم میشه گفت بهتره ولی بازم مالزی.شک نکن
    من اونجا زندگی نکردم اما همین چند وقت پیش تو خبرها خوندم که یه باند مواد مخدر که به دانشجو ها مواد میفروختن رو گرفتن و کیف زنی اونجا غوغا میکنه. من اگه میگم فرهنگشون داغونه از رو گفته ی استادم و دوستام که اونجا بودن پرسیدم و اونا خیلی بدتر از اینا گفتن که من نخواستم تو سرش بزنم.اخیرا یه دانشگاهش هم از لیست وزارت علوم خارج شده!!

Member Aaida آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من اونجا زندگی نکردم اما همین چند وقت پیش تو خبرها خوندم که یه باند مواد مخدر که به دانشجو ها مواد میفروختن رو گرفتن و کیف زنی اونجا غوغا میکنه. من اگه میگم فرهنگشون داغونه از رو گفته ی استادم و دوستام که اونجا بودن پرسیدم و اونا خیلی بدتر از اینا گفتن که من نخواستم تو سرش بزنم.اخیرا یه دانشگاهش هم از لیست وزارت علوم خارج شده!!
    http://www.tabnak.ir/fa/news/79874/%...84%D8%B2%DB%8C
    اینم لینک خبرش واسه اینکه بدونین دروغ نگفتم
    http://news.police.ir/NCMS/fullstory/?id=199852

Member Aaida آواتار ها
    رشته و دانشگاه

روزنامه های مالزی خبر از یک شیوه جدید دزدی در این کشور دادند و از مردم خواستند که مراقب این شیوه ها باشند.
    در این شیوه جدید ، موتور سواری با دستان خونی به شیشه ماشین میزند و از راننده ماشین درخواست کمک کرده و ماشین را متوقف می کند.
    پلیس به شهروندان هشدار داد که حتی اگر به خودروی آنان صدمه وارد شد به هیچ وجه خودروی خود را متوقف نکنند.
    هدف اصلی این ترفندها دزدی و یا تجاوز به خانمهای راننده تنها است. این افراد معمولا جزو گروههای خلافکار هندی هستند که حتی در محل های شلوغی که هیچکس جرأت نگه داشتن خودرو را ندارد نیز مرتکب اینگونه جرایم می شوند.
    پلیس اعلام کرد بیش از40 مورد از این نوع جرایم در کوالالامپورپایتخت مالزی و شهرهای اطراف رخ داده است.

برای دکتری مهنذسی صنایع(کسی که می خواذ برگرذه ایران و مثلا استاد دانشگاه بشه) کدوم بهتره؟
    emu یا دانشگاه های خوب مالزی مثل upm utm , ....

روزنامه های مالزی خبر از یک شیوه جدید دزدی در این کشور دادند و از مردم خواستند که مراقب این شیوه ها باشند.
    در این شیوه جدید ، موتور سواری با دستان خونی به شیشه ماشین میزند و از راننده ماشین درخواست کمک کرده و ماشین را متوقف می کند.
    پلیس به شهروندان هشدار داد که حتی اگر به خودروی آنان صدمه وارد شد به هیچ وجه خودروی خود را متوقف نکنند.
    هدف اصلی این ترفندها دزدی و یا تجاوز به خانمهای راننده تنها است. این افراد معمولا جزو گروههای خلافکار هندی هستند که حتی در محل های شلوغی که هیچکس جرأت نگه داشتن خودرو را ندارد نیز مرتکب اینگونه جرایم می شوند.
    پلیس اعلام کرد بیش از40 مورد از این نوع جرایم در کوالالامپورپایتخت مالزی و شهرهای اطراف رخ داده است.
    من مالزی زندگی کردم . تا جایی که میدونه کلان امنیتش خیلی بالا بوده و هستش . بادیدهی هستش که تو مالزی جاهای که امنیت ندارند پیدا میشه اگه ها جاش امن بود میشود سویس نه مالزی

Member

چند تا نکته در مقایسه مالزی و قبرس به نظرم میرسه...

1-مالزی بطور کلی کشور امنی هست. خیلی خیلی امن تر از ایران. برای مقایسه امنیت نباید به حرف توریست هایی که ده روز میان و میشند مارکوپولو و جامعه شناس توجه کنید. برای مقایسه امنیت معمولا بهترین شاخص مقایسه آمار قتله به این دلیل که انواع دیگر جرائم گاهی در کشورهای توسعه یافته بیشتر و بهتر گزارش میشه و در کشورهای کمتر پیشرفته گزارش نمیشه (مثلا آمار تجاوز به عنف) و کشورهای پیشرفته رو نا امن تر نشون میده.بخاطر همین مطمئن ترین راه آمار قتل هست چون در همه کشورها گزارش میشه و آمار واضحی براش موجوده و این شاخص رو به عنوان شاخص حدودی سایر جرائم خشن می شناسند. در این فهرست میتونید ببینید که مالزی از کشورهایی مثل فنلاند یا آمریکا یا پرتغال آمار قتل پایین تری داره. البته قبرس از اونجاییکه که کلا در کشور بودنش بحث هست در این مقایسه حاضر نیست. شاید هم آماری ازش در دست نیست.

2- راجع به اعتبار علمی کاملا واضحکه که مالزی بالاتره، اینکه یکی از دوستان گفتن یکی از دانشگاههاش از رنک خارج شده باید عرض کنم که در تغییرات اخیر تعداد دانشگاههایی که برای مستر و دکترا معتبر هستند نه تنها کم نشده بلکه از 6 تا به 17 تا رسیده. ولی همین دانشگاهها که تا دکترا مدرکشون اعتبار داره رو برای لیسانس غیر معتبر ارزیابی کردند(!) تنها به این دلیل که از سیل متقاضی های لیسانس که راهی مالزی هستن جلوگیری کنن و تنها سه دانشگاه رو برای لیسانس باقی گذاشتن. همینکه همچین تقاضای زیادی برای مالزی وجود داره خودش به تنهایی نشون میده که خرد جمعی(!) مالزی رو ترجیح میده یا قبرس رو. بالاخره 50 نفر صد نفر ممکنه گول بخورن و در اثر اطلاعات غلط برن یه کشوری ولی وقتی الان 20000 دانشجوی ایرانی در مالزی هست و همینطور هم داره بیشتر میشه نشون میده که مالزی واقعا یه چیزی داره که ملت بیخیالش نمی شن...

3-در مقایسه این دو کشور یه مسئله خیلی زیاد داره تکرار میشه که کلا هیچ معنایی در جهان واقعی نداره و اون اینه که مدرک قبرس اروپایی هست و بنا بر این در اروپا ما رو راحت برای دکترا و فوق خواهند گرفت ولی مدرک مالزی اروپایی نیست پس نمیشه رفت اروپا. من در رشته ی خودم مقایسه می کنم. شما اگه در گروه مکانیک UTM درس بخونید که 48 تا استاد دکترا داره که توشون فارغ التحصیل های برکلی هستند (دکتر mohsin seis) یا دکتر azwadi که درترم گذشته بطور متوسط هفه ای یک paper سابمیت کرده یا دکتر schnider استاد آلمانی که ترم پیش 56 تا مقاله سابمیت کرده، یا وقتی با دکتر Nasirدر تونل باد دانشگاه که بزرگترین تونل باد جنوب شرق آسیا هست کار کنید دیگه مهم نیست که این دانشگاه در قبرس هست یا مالزی یا اروپا یا آسیا..هونطور که شمادر ایران هم باشید و در شریف باشید بهترین دانشگاههای دنیا بهتون بورس و پذیرش میدن...بنا بر این سعی کنید بهترین دانشگاهی که می تونید برید، چون فقط دانشگاه شما و مقاله هاتون هست که مهمه... خلاصه اینکه در دانشگاههای خوب مالزی مقاله دادن و آشنایی با استادای خوب براتون خیلی راحت تر خواهد بود تا اینکه تو یه شهر توریستی کوچیک در شرقی ترین بخش اروپا (که پایینش اروپا هست و بالاش اروپا نیست!) تو یه دانشگاهی درس بخونید که هیچ کدوم از اینها رو نداره و تو شبکه های فارسی زبان ماهواره برای خودش هی تبلیغ پخش می کنه و ساحل نشون میده و ... فراموش نکنید اتباع اروپایی مثل اتباع استونی یا خیلی کشورهای شرق اروپا در اروپای غربی به عنوان یه تهدید که دارند سرازیر میشن به غرب اروپا بهشون نگاه میهشه و اینکه احزاب حاکم در آلمان و فرانسه مخالف برداشته شدن قید و بندها و قوانین بین کشورهای اتحادیه اروپا هستند به همین دلیله...یعنی فکر نکنید برای اتباع قبرس در اروپا فرش قرمز پهن می کنن که حالا اگه ما یه مدرک از اونجا بگیریم دیگه همه جا جامون باشه و ما رو حلوا حلوا کنن که مدرک اروپایی داریم!...نخیر، همه چیز دانشگاه و سطح علمی شماست. من اینجا دوستی دام که هلند فوق گرفته ولی نتونسته همونجا دکترا بگیر و داره مالزی دکترا میگیره بنا بر این صرف داشتن مدرک از دانشگاهی که به لحظ سیاسی در خاک اتحادیه اروپا هست خیلی چیزی رو عوض نمی کنه.تازه ایشون هلند بوده...قبرس که بماند.

4-در کل من نمی دونم این قضیه امنیت بیشتر و زیبایی بیشتر قبرس از کجا اثبات شده (من اینجا یه توریست امریکایی دیدم که میگفت آدم نباید تا سواحل مالزی رو ندیده بمیره!) ولی به هر حال اگر هم فرض کنیم که قبرس زیبا تر و امن تره، مقایسه درس خوندن در قبرس و مالزی مثل مقایسه درس خوندن در کیش و تهران هست! کیش زیباتره و گرونتره و کلا آدم توش کمتره و امن تره، و تهران شلوغ تره و کثیف تره و نا امن تره و پر مهاجره...ولی باید دید تهران چرا تهرانه و چرا هر چقدر سعی می کنن ملت رو ازش بیرون کنن باز هم همه میرن تهران؟ امیدوارم این مقایسه منظور منو برسونه...مالزی یه کشور به سرعت رو به پیشرفت و صنعنی شدن هست و این پیشرفت مشکلات خودش رو هم داره مثلا افزایش استفاده از مواد مخدر در بین جوون ها یا مهاجران غیر قانونی که از کشورهای فقیر اطراف مثل اندونزی و تایلند میان مالزی برای کار غیر قانونی و...ولی باز هم برای پیشرف کسایی که دنبال پیشرفت هستن خیلی موقعیت های بیشتری داره تا قبرس...درست مثل مثال تهران و کیش

5- نکته آخر هم اینکه خروج از کشور برای تحصیل مثل تمام تصمیمات ما انسانها فقط یک بعد نداره. برای بعضی ها چیز هایی مهمه که برای ما اصلا اهمیتی نداره و بقول معروف صلاح مملکت خویش خسروان دانند. بنا بر این در این بحث ها نباید دنبال جواب قاطع که همه بپذیرند بود. برای شخص من شکی وجود نداره که مالزی کاملا بهتره و این پست رو گذاشتم برای کسانی که واقعا هنوز اطلاعات کافی ندارن و دارن این دو تا کشور رو مقایسه میکنن نه برای بچه هایی که اصلا مالزی رو ندیدن و حالا هم پذیرش و حتی بلیط قبرس رو گرفتن و دارن یکی دو هفته دیگه میرن (با کلی ذوق و شوق و امید و آرزو) و حالا در بحث مقایسه قبرس و مالزی شرکت می کنن که مسلما برای این دوستان احساسات داغ قبل از سفر بر منطق غالبه...که البته معمولا این احساسات بعد از 5-6 ماه که اونجا باشن و خودشون از نزدیک کشور رو بشناسن متعادل میشه...بهرحال تصمیم اونها و نتیجه گیری اونها هم این بوده...که امیدوارم تا آخرش همچنان راضی باشن.
    ویرایش توسط basy : January 9th, 2011 در ساعت 12:00 PM

سلام
    اگه اطلاعات برای معرفی گذاشته بشن باید برای هر دو کشور گذاشته بشن
    اینجوری مغرضانه هستش و انگار زننده پست میخواد نظر خودشو تحمیل کنه
    اولا حداقلا اینه که درس خوندن در مالزی دیگه راهی برای بازگشت به ایران نمیزاره چون وزارت عزیز علوم مدارکشو از رده خارج کرده
    البته این مهم نیست
    چون همه میدونن کسی که خرج میکنه و از این کشور به هر نحوی برای تحصیل خارج میشه باید خیلی باهوش یا خیلی احمق باشه که دیگه به فکر برگشت و کار در ایران باشه , این از این
    +
    کسی که میره مالزی یا قبرس یا مجارستان یا هر جای دیگه ! حدفش موندن تو اون کشور نیست پس برای یه دوره 4 ساله انقدر مهم نیست که پول مارتینی تو کلاب های مالزی 5 رینگینت ولی تو قبرس 5 یورو !!
    حدف میدونیم چیه که امید وارم همه بهش برس !
    +
    من با رنک بندی و مقایسه استاد کاملا مخالفم چون ما میدونیم یا Master از قبرس زیر 40 سالگی میتونه مدیر عامل یه شرکت بشه و یه master از مالزی هم میتونه این کارو کنه این چیزا 10% به دانشگاه ربط داره 90% به خود فرد

یه مقایسه کشور به کشور
    1.

آب و هوا
    همه میدونین که هوای مالزی شرجیه و اینو دیگه لازم نیست بریم اونجا تا ببینیم
    اما اب هوای قبرس مدیترانه ای

2.

اب گرم در خیلی از دانشگاه های مالزی در دست رس نیست میتونید تو این وبلاگ ببینید مدرک رو :http://www.irantomalezi.com/
    ولی در قبرس در تمام خوابگاه ها اب گرم در دسترس

3.
    Exchange Student
    در قبرس به دلیل همون EU بودن که شما قبول نداری تعداد زیادی دانشجو به بهترین دانشگاه های انگلیس و امریکا Exchange میشن
    ولی در مالزی همچین امکانی وجود نداره چون اسیای شرقیه

4.
    مالزی به خاطر جمعیت بالاش و مگا مال هایی که داره فوقالعادس ! شنیدم در بعضی از امکانات با امریکا برابری میکنه !
    یعنی احساس امریکایی بودن رو در پایتختش میکنید
    ولی قبرس مثل یه روستای با کلاس خلوت که خبری از مگا مال و ساختمان های 100 طبقه نیست ! ( البته اگه روستا های ایران رو رفته باشید 100% کوچه ها سنگ فرش نیست )
    به نظر من این سلیقه ایه برای من که این همه سال تو تهران الودگی و سر و صدا و شلوغی پدرم رو در اورده 4 سال میخوام در ارامش باشم .

5.

هزینه ها با کمی از این کم کردن به اون اضافه کردن با هم برابری میکنن اما قوانین مالزی انعتاف پذیر تره اما قبرس کمی سخت گیر تره اون هم با هم بخاطر اینه که EU هست ( یه مورد اینکه در مالزی میتونید خوابگاه رو ماهی داد اما قبرس باید 1 سال رو باهم بدید ! )

6.
    سطح علمی
    به نظر من اصلا نمیشه گفت مثلا سطح علمیه mmu از همه دانشگاه های قبرس بیشتره
    چون همه میدونیم اگه تو شریف شیمی بخونیم شریفی نمیشیم و شریف برای مثال برقش معروف
    پس این موضوع رو به کسی میسپارم که 4 سال mmu در تمام رشه ها درس خونده باشه , 4 سال هم emu در تمام رشه ها درس بخونه بعد بیاد بگه کدوم بهتره

کلا مقایسه ی این 2 تا مثلا مقایسه ی پراید و پراید 142 ... مهم خودت دانشجو نه دانشگاه !
    یکم از انیشتین یاد بگیریم

ببین دوست من وقتی شما خودت مالزی درس میخونی خوب مطمینآ نمیای بد بگی ازش . اما اون چیز هایی که من میدونم:
    ۱)اول اینکه تنها دلیل حجوم ایرانی ها به مالزی قیمت ارزونش هست خیال شما راحت اگر کشور ارزونتری پیدا میکردن میرفتن اونجا

دوم اینکه قبرس توی اروپا هم امنیتش در مقایسه با بقیه ی کشور ها بالاتره دیگه مقایسش با آسیا درست نیست . اینو هم بگم به کسی بر نخوره اما هرجا شما مسلمون ها رو دیدید بدونید دزدی زیاد هست توش کلآ خاصیت کشور های مسلمان نشین هست .فقط این وسط یه عربستان و امارات توشون خوب شدن اونم چون قوانین اسلامی رو کامل رعایت میکنن. مالزی هم مطمین هستم خود شما هم میدونید دزدی خیلی خیلی زیاد هست توش . برای اثبات ادعام هم شما میتونی بری توی مالزی و خونه ها و در های آهنی و گارد دار رو ببینی و با خونه های قبرس که حسار امنیتی اصلآ ندارن و اکثرآ در ها و پنجره های شیشه ای دارن مقایسه کنی دوست من . در مورد وضعیت رانندگی هم که بحث نکنیم بهتره هرچند باز مالزی خیلی بهتر از ایران هست اما اصلآ قابل مقایسه با قبرس نیست توی قبرس شما بوق ماشین نمیشنوی مگر اینکه بخان بهت تعارف کنن رد بشی.

خلاصه اینکه توی خیلی رنکینگ ها قبرس امن ترین کشور دنیاست نمونه:
    http://www.tourism-review.com/top-10...world-news2185

این از امنیت حالا بریم سر این european union که شما میگید اصلآ ارزشی نداره!!

شما همین امروز تقاضای انتقالی بدید برای یه دانشگاه معروف اروپایی مثلآ پلی تکنیک میلان یا لافبرا انگلیس. فردا نامه میاد میبینید ا انتقال دانشجو رو فقط از کشور های جزر EU ,US میگیرن و با درخاست شما موافقت نمیکنن( پسر خاله ی دوست من که از مالزی (UTM) ترم دوم انصراف داد بخاطر ان قضیه و به ای ام یو رفت و الان هم پلی تکنیک هست این رو به من گفته.) اما برای اینکه مطمین بشید شما یه درخاست بدید خواهش میکنم و جوابش رو اینجا بزارید . خیلی سریع هم جواب میدن.
    کلآ یکی از مزیت های ای ام یو اینه که با اگه اشتباه نکنم ۱۴۸ دانشگاه اروپا و آمریکا تبادل دانشجو داره. همین ۲ ماه پیش MIT یه کنفرانس توی دانشگاه گذاشته بود .

لینک ویکیپدیا ی زیر رو هم ببینید در مورد سطح علمی دانشگاه که توسط ABET گرفته شده (ضمنآ ابت اصلآ برای مالزی و کلآ کشور های آسیایی نظری نداره)

Departments of Mechanical and Electronics/Electrical Engineering have been evaluated by ABET. It is one of the few departments given substantial recognition in its education level that is similar to an American University.[2] Also Civil, Industrial and Computer Engineering departments have achieved high level of standards and their graduates can advanced in both academia and industry.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Eastern...ean_University

نکته ی بعدی هم بی برنامگی دانشگاه های مالزی هست نمونشم پذیرش این ترمشون هست که دیدید چه افتضاحی به بار آوردن . مسوول پاسخگوییشون هم ماشاالله اصلآ انگلیسی بلد نیست مشکل هم از طرف من نبوده بلاخره آیلتس ۷ شدم یه چیزایی متوجه میشم از زبان .

کلآ بگم که اگر برای شما مالزی ۱۰۰ بهتر هست و مطمین هستید من هم مطمین هستم قبرس بهتره حد اقل برای منی که قصد گرفتن انتقالی دارم و مطمین هستم از مالزی و ایران نمیتونم این کار رو بکنم و باید یه مدرک معتبر از نظر اون دانشگاه داشته باشم.
    بعد هم ماشاالله اسم چند تا دکتر و ... هم به کار بردید که من اصلآ لازم نمیدونم سر این قضیه بحث کنم من استادای آینده ی خودم رو میشناسم و میدونم از کجاها مدرک گرفتن

خلاصه اینکه حرف شما درسته که صلاح مملکت خویش خسروان دانند اما درست نیست که یک طرفه قضاوت کرد و اونطرف رو بدون تحقیق کاملآ بد کرد و طرف خودمون رو تعریف های بیهوده کنیم .
    هردوی این کشور ها یه مزایایی دارن و یه معایبی یه جا هزینه ارزون تره یه جاامنیت بیشتره و ... هرکس اول باید ببینه هدفش چی هست از درس خوندن . اگر میخاد درس بخونه مدرک بگیره بیاد ایران خوب چرا الکی هزینه اضافی بده اما یکی هم بخاد در آیندهتوی اروپا درس بخونه و زندگی کنه خوب باید یه سری سختی ها و هزینه ها هم متحمل بشه .

http://me.emu.edu.tr/ABET.htm

ببخشید ۱ طرفه صحبت کردم دلیلش پست قبلی بود که خیلی دیگه یک طرفه بود و بدون هیچ مدرک و دلیلی . من کلآ همیشه بحث که میکنم با مدرک و دلیل حرف هام رو خودم ثابت میکنم که جای بحثی نباشه وگرنه میتونم خیلی راحت بگم قبرس بهترین دانشگاه دنیاست و ۴ نفر رو هم منحرف کنم الکی . وگرنه نه قبرس نه مالزی اصلآ قابل مقایسه با دانشگاه های مطرح دنیا نیستن ولی چه کنیم که این تحریم ها اجازه ی تحصیل توی دانشگاه های برتر رو بهمون نمیدن . وگرنه هزینه ی قبرس و انگلیش خیلی تفاوتی نداره و تازه انگلیس ۱ سال باید بخونی نه ۲ سال اما حیف که ویزا نمیدن .

به هر حال که هدف اگر میخاید موفق بشید باید ان دانشگاه های مطرح دنیا باشه که خوب قبرس پل بهتری هست برای رفتن به اون دانشگاه ها

(اگر اشتباه تایپی دیدید ببخشید کیبوردم فارسی نداره)
    امیدوارم کسی رو نرنجونده باشم

با تشکر

Member moderntalking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Fluids

به نظر من این مقایسه ها درست نیست اصلاً.
    قبرس هزینه خیلی زیادی داره و معلومه هر جای دنیا پول زیاد بدی امکانات بیشتری دریافت میکنی.

در کل بگم اگه هدفتون فقط درس باشه (در هر شرایطی) مالزی جای پیشرفت زیادی برای درس داره.
    اما اگه تفریح و آرامش رو به درس ترجیح میدید (البته تفریح، بودجه هم میخواد) قبرس خوبه، آرامش بیش از حدی داره طوری که اگه اهل شهر پرجمعیتی باشید اونجا ممکنه براتون سخت باشه زندگی و یا حتی بعد از 1 سال دوام نیارید و حوصلتون سر بره. (خیلییییی کوچیکه)

در آخر بگم اگه در هر صورتی میخوایین از جایی پذیرش بگیرین و برین، قبرس خوبه. پذیرش سریع و راحت میده ولی مالزی خیلی مشکله و ممکنه اصلا جواب نده یا با 2 ماه تاخیر جواب بده و تکلیف خودتون رو ندونید. همونطور که خود من 3 ماه الاف UTM شدم آخر سر هم فله ای همه رو ریجکت کرد. اصلاً نمیشه برنامه ریزی کرد و همه چیز به شانس هست.

قبرس و مالزی اصلاً نقطه تشابهی ندارن که اینا رو با هم مقایسه می کنید.