صفحه 3 از 202 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2018

موضوع: آرشیو شده : سوالات كلي و متداول تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ترکیه

با سلام
    تا حالا چيزي به نام فاند نديدم (البته منظورم دانشگاه METU هست). البته اگر ترك زبان باشيد تا 70% مي تونيد تخفيف بگيريد. بعد معمولا دانشگاه METU بهترين دانشگاه تركيه محسوب مي شه و يك دانشگاه امريكايي هستش. در مورد هزينه ماهانه (زندگي + دانشگاه با احتساب تخفيف) حدود 250 هزار ميگن كافي هست.
    در مورد شرايط پذيرش رشته هاي فني به http://www.fbe.metu.edu.tr/ENGLISH/b...n_criteria.htm مراجعه كنيد.

Junior Member

سلام دوستان

من سال دیگه می خوام بیام ترکیه برای تحصیل وکار این چیزایی که شما نوشتید خیلی باهاله اگر واقعیت داشته باشه وای بر من که 2 سال ایران دارم درس میخونم.

من چنتا سوال دارم اگر ممکنه کسایی که تجربه دارن یا اطلاع کافی دارن کمکم کنن.ممنون میشم.

1-من خرداد سال 89 مدرک کاردانی گرافیک از علمی کاربردی میگیرم آیا با این مدرک میتونم کارشناسی بخونم؟یعنی مورد تایید هستش تو ترکیه؟

2-اگر مورد بالا نمیشه من چطوری از دانشگاههای ترکیه پذیرش بگیرم؟پاشم بیام ترکیه برم دانشگاه باهاشون صحبت کنم؟

3-من پدرم تو شهر سراب به دنیا اومده و مادرم تهران من هم میتونم از اونا تخفیف بگیرم البته خودم زبان آذری رو بلدم چون تو خونه آذری حرف میزنیم؟

ممنون میشم پاسخ بدید- با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

نقل قول نوشته اصلی توسط hypnos نمایش پست ها
    با سلام،

همین الان بعد پست کردن topic قبلی به ذهنم رسید، یکی دیگه از دوستان راهی ترکیه اس برای مقطع فوق it ( به علت هزینه ی کمش نسبت به جاهای دیگه : اون طور که من متوجه شدم ، در مجموع کم هزینه ترین کشوره اگه بخوای هزینه ها رو خودت پرداخت کنی ) اگه (باز هم) کسی اطلاعاتی تجربی-عملی در مورد اقامت و پذیرش در دانشگاه های ترکیه ( مثل بوغازیچی ، القاضی ، استانبول و ... )رو داره ، بفرماد.

باز هم ممنون

سلام
    من تازه با اين سايت و فروم آشنا شدم. منم قصد دارم تا براي ادامه تحصيل در رشته it در مقطع كارشناسي ارشد به تركيه برم. با توجه به اينكه خودم هم ترك هستم فكر كنم موقعيت خوبي برام باشه.
    لطفا اگه امكان داره من رو به دوستتون معرفي كنيد تا من چند تا سوال از قبيل هزينه دانشگاه، دروسي كه اونجا ارائه ميشه، هزينه خوابگاه، هزينه زندگي و .... رو ازشون بپرسم.
    اگر هم امكانش نيست و اگه براتون زحمتي نيست شما از ايشون بپرسين و در اينجا ذكر كنيد.
    با تشكر.

Lightbulb تحصیل در مقطع کارشناسی و مسائل مرتبط

سلام و عرض ادب
    دوستان در مورد تخصص دندانپزشكي در تركيه اطلاعات داريد؟
    ITALIANA VERA

Junior Member

کسی از دانشگاه yildiz technic استانبول چیزی می دونه؟ برا رشته مکانیک می خوام برم اونجا.چه جوری admission میکنه؟ تو سایت ن چیزی ندیدم؟این erasmus چیه یا ects چی هستش ؟

Junior Member

سلام دوستان .
    من هم قصد رفتن به تركيه رو دارم و فردا مي خوام برم GRE ثبت نام كنم . از دوستي كه از METU پذيرش گرفتن مي خواستم بپرسم كه اين دانشگاه Quantitive چند مي خواد ؟ و اين كه آيا نمره Verbal رو هم مي خواد يا به جاش مي شه Toefl داد ؟ و يه سوال ديگه اين كه ales و Gre غير از زبان آزمون ، با هم ديگه چه فرقي دارن؟ يعني اين كه يكي ales بده و يكي ديگه Gre اين دو نفر چه فرقي به هم ديگه مي كنن واسه دانشگاه ؟ اگه جواب سوالم و بدين اونقده ممنون مي شم كه نگو !! مرسي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SMiner نمایش پست ها
    با سلام
    تا حالا چيزي به نام فاند نديدم (البته منظورم دانشگاه METU هست). البته اگر ترك زبان باشيد تا 70% مي تونيد تخفيف بگيريد. بعد معمولا دانشگاه METU بهترين دانشگاه تركيه محسوب مي شه و يك دانشگاه امريكايي هستش. در مورد هزينه ماهانه (زندگي + دانشگاه با احتساب تخفيف) حدود 250 هزار ميگن كافي هست.
    در مورد شرايط پذيرش رشته هاي فني به http://www.fbe.metu.edu.tr/ENGLISH/b...n_criteria.htm مراجعه كنيد.

با سلام
    با عرض معذرت از دوستان، طبق اخبار جديد براي METU هزينه ها رو 300-400 دلار در نظر بگيريد.

سلام من برای ترم پاییزه می خوام به metu برم. می خواستم بپرسم که شرایط پذیرش تو این دانشگاه چه جوریه؟ آیا accept میشم یا نه؟ چون من فقط اون دانشگاه میخوام بفرستم نمیدونم قبولم میکنن یا نه؟ اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    istanbul technical university

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefgharibi نمایش پست ها
    سلام من برای ترم پاییزه می خوام به metu برم. می خواستم بپرسم که شرایط پذیرش تو این دانشگاه چه جوریه؟ آیا accept میشم یا نه؟ چون من فقط اون دانشگاه میخوام بفرستم نمیدونم قبولم میکنن یا نه؟ اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم.

سلام
    عزیز جان من metu نمیخونم من تو استانبول هستم ولی‌ یه مقداری اطلاعات بده بهم از رشتت و از اینکه چی‌ می‌خوای بخونی و ترمه چندمی تا بهت تا اونجایی که می‌دونم اطلاعات بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    istanbul technical university

نقل قول نوشته اصلی توسط PARISA_MERCEDE نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    دوستان در مورد تخصص دندانپزشكي در تركيه اطلاعات داريد؟

سلام دوست عزیز
    شما اگه نظر منو می‌خواین اصلا تحصیل تو رشتهٔ دندون پزشکیرو فراموش کن چون خیلی‌ سخت میگیرن و خیلی‌ نمرهٔ بالا می‌خواد و تا اونجایی که میدنم ۲ یا ۳ دانشگاه بیشتر دندون پزشکی‌ نداره