صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 374

موضوع: مهاجرت به نیوزلند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به نیوزلند

سلام به همه عزیزان
    ممنون بابت تاپیک بسیار عالیتون.
    و تشکر ویژه از آقای mistak که با صبر و حوصله جواب دوستان رو میدن و مام میخونیم و یاد میگیریم.
    واقعیتش شرایط من یکم پیچیده س.اگ بتونید منو یکم راهنمایی کنید ممنون میشم.
    من 24 سالمه.
    لیسانس حسابداری
    ارشد حسابداری با گرایش حسابداری
    اما پیچیدگی توی سابقه کارمه.
    من حین لیسانسم 2 سال و 2 ماه حسابرس مستقل (External auditor) که تو تقسیم بندی سایت سفارت جزو لیست skill level classification هست.
    بعد لیسانسم 7 ماه chief accountant بودم که اونم جزو لیست skill level classification هست.
    بعد از اون تا الان 1 سال و 3 ماه حسابرس مستقل هستم که اونم جزو لیست skill level classification هست.
    ولی خب چون سیستم ایران با اونجا فرق میکنه میخوام اونجا حسابدار Accountant باشم که جزو لیستهای skill level classification و immediate skill shortage list هستش.
    و در آخر اینکه مدرک زبان هم ندارم.ولی خب با لغات ساده روون صحبت میکنم.
    میخواستم زحمت بکشین ببینید دقیق امتیاز من چقد میشه؟چون خودم قاطی پاتی کردم.
    و اینکه برای اپلای کردن چه مدارک دیگه ای لازم دارم کسب کنم؟و سپس اپلای کنم.
    ممنون از مشارکتتون

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

سلام

سوالتون رو متوجه نشدم، ولی سیستم امتیاز بندی بیان میکنه که داشتن جاب آفربه شما 50 امتیاز میده. بدون جاب آفر ، امتیاز اون رو نمیتونید کسب کنید.
    داشتن فوق لیسانس تو رشته مورد نیاز و ده سال سابقه کار و سن زیر 39 سال و دارا بودن آیلتس 6.5 (تافل 79 یا پی تی ای 58) واجد شرایط برای کسب 160 امتیاز هستید، حالت های دیگه هم وجود داره ولی به شرایط متقاضی بستگی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط bhabdi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر.... من یک سوال راجع به ویزای کاری استرالیا دارم
    توی این صفخه
    https://www.immigration.govt.nz/new-...-resident-visa
    نوشته که به eoi های بالای 160 ویزا تعلق می گیره. من بدون احتساب پیشنهاد کاری امتیازم میشه 120
    سوالم اینه که eoi هایی که ارسال میشه با فرض این که شخص درخواست کننده بتونه 50 امتیاز جاب آفر رو بگیره بررسی میشه یا باید بدون جاب افر 160 رو بیاریم؟
    اصولا اگه جاب آفر نداشته باشیم چه طور باید به 160 رسید؟
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام دوست گرامی

1. الف) مهر دادگستری و وزارت خارجه برای NZQA و Immigration NZ لازم نیست و مهر مترجم رسمی کافی هست. ب) اگه راهنمای NZQA رو بحونید یه فرمی هست که باید تکمیل کنید تا بعدا بتونید از امتیاز بونز استفاده کنید.
    2. علاوه بر NZQA باید مدارکتون رو از طریق IPENZ ارزیابی کنید. فایل راهنمای زیر به طور کامل به سوالات شما در خصوص زمان بندی، مدارک مورد نیاز و ... برای ارزیابی توضیح داده است.
    https://www.ipenz.nz/docs/default-so...7.pdf?sfvrsn=2

نقل قول نوشته اصلی توسط Smojtab نمایش پست ها
    سلام. وقتتون به خیر. دو تاسوال داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    1-من میخوام دانشنامه های لیسانس و ارشدم ( هر دو از شریف) رو برای سایت NZQA بفرستم که ارزیابیش کنن.
    الف) برای ترجمه لازمه حتما مهر دادگستری بخوره؟ یا فقط یه دارالترجمه معتبر ببرم کافیه؟
    ب) برای اینکه سایت nzqa یه تاییدیه هم به من بده که در skill shortage list هستم ؛ مدارک خاصی به غیر از دانشنامه و ریز نمرات رو میخواد؟
    2- این سوال رو قبلا هم پرسیده بودم. اما جوابی نگرفتم. من مهندس صنایع هستم و رشتم توی لیست long term skill shortage list هستش و 10 سال هم سابقه کار مرتبط دارم. برای ارزیابی skilled work experience ، حتما باید عضو مهندسین نیوزلند (engineering newzealand) بشم؟ میدونین پروسش چه قدر زمان میبره؟ و چه مدارکی میخوان؟ (به غیر از قرارداد و فیش حقوقی و گواهی کار)
    پیشاپیش ممنون

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با سلام دوست گرامی

سابقه کار بعد از لیسانس مورد محاسبه قرار میگیره.
    اگه سابقه کار لیسانستون 2 سال باشه ، 10 امتیاز
    امتیاز سن 30 امتیاز
    امتیاز مدرک تحصیلی 70 امتیاز
    امتیازتون به 160 نمیرسه و نمیشه برای SMC اپلای کنید.
    داشتن مدرک زبان الرامی هست تا پروسه رو شروع کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hooloofi نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    ممنون بابت تاپیک بسیار عالیتون.
    و تشکر ویژه از آقای mistak که با صبر و حوصله جواب دوستان رو میدن و مام میخونیم و یاد میگیریم.
    واقعیتش شرایط من یکم پیچیده س.اگ بتونید منو یکم راهنمایی کنید ممنون میشم.
    من 24 سالمه.
    لیسانس حسابداری
    ارشد حسابداری با گرایش حسابداری
    اما پیچیدگی توی سابقه کارمه.
    من حین لیسانسم 2 سال و 2 ماه حسابرس مستقل (External auditor) که تو تقسیم بندی سایت سفارت جزو لیست skill level classification هست.
    بعد لیسانسم 7 ماه chief accountant بودم که اونم جزو لیست skill level classification هست.
    بعد از اون تا الان 1 سال و 3 ماه حسابرس مستقل هستم که اونم جزو لیست skill level classification هست.
    ولی خب چون سیستم ایران با اونجا فرق میکنه میخوام اونجا حسابدار Accountant باشم که جزو لیستهای skill level classification و immediate skill shortage list هستش.
    و در آخر اینکه مدرک زبان هم ندارم.ولی خب با لغات ساده روون صحبت میکنم.
    میخواستم زحمت بکشین ببینید دقیق امتیاز من چقد میشه؟چون خودم قاطی پاتی کردم.
    و اینکه برای اپلای کردن چه مدارک دیگه ای لازم دارم کسب کنم؟و سپس اپلای کنم.
    ممنون از مشارکتتون

Junior Member

ممنون از پاسختون
    من الان 33 سالم هست. متاهلم
    رشته ام فوق لیسانس مکانیک هست
    پی تی ای رو هنوز ندادم ولی قطعا 58 رو میارم
    و از سال 86 هم از لیسانس فارغ التخصیل شدم و از سال 90 هم از فوق لیسانس فارغ التحصیل شدم.
    سوالم اینه که سابقه کار رو بر اساس مدارک و مستنداتی که می فرستیم حساب می کنند یا بر اساس لیست بیمه؟ چون استرالیا بیمه برای خیلی مهمه ولی اروپا بر اساس مدارک و نامه هایی که از شرکت می گیریم. مشکلم اینه که سابقه کاری دارم ولی بیمه ایش 4-5 سال بیشتر نیست.
    اساسا شانسی دارم برای پذیرش نیوزلند یاخیر؟

سوال دوم:
    اساسا برای محاسبه امتیاز باید از این صفحه اقدام کنیم یا صفحه دیگری؟
    https://www.immigration.govt.nz/new-...ator-smc-28aug
    چون من از این لینک بالا امتیازم 120 شد

ممنون میشم پاسخ بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط mistak نمایش پست ها
    سلام

سوالتون رو متوجه نشدم، ولی سیستم امتیاز بندی بیان میکنه که داشتن جاب آفربه شما 50 امتیاز میده. بدون جاب آفر ، امتیاز اون رو نمیتونید کسب کنید.
    داشتن فوق لیسانس تو رشته مورد نیاز و ده سال سابقه کار و سن زیر 39 سال و دارا بودن آیلتس 6.5 (تافل 79 یا پی تی ای 58) واجد شرایط برای کسب 160 امتیاز هستید، حالت های دیگه هم وجود داره ولی به شرایط متقاضی بستگی داره.
    ویرایش توسط bhabdi : September 3rd, 2018 در ساعت 02:35 PM دلیل: تکمیل سوال

Junior Member

سلام روزتون بخير
    من امتيازم رو حساب كردم حدود 170 شد
    البته ما هنوز ايلتس نداديم اما برفرض كه ايلتس 6.5 هم بگيريم
    ميخواستم بپرسم الان من بخوام شروع كنم براي اپلاي ويزا باتوجه به امتيازم كه از پول ميام بيرون اول كار كه از ما ايلتس نميخواد؟ و ارزشيابي مدارك؟
    اگر نه چقدر زمان دارم كه مداركمو ارزشيابي واسس كنم و ايلتس رو هم بگيرم؟؟
    دو اينكه هزينه اپلاي براي مرحله اول ر و چطور بايد پرداخت كنم؟
    سه اينكه ميدونم تكراريه اما ميشه لينك اپلاي براي مرحله اول ر واگر كسي داره برام بفرسته؟ۀ/

درود بر شما دوست عزیز

نکته ای برای رزومه نوشتن وجود داره که نیازمند راهنمایی تون هستم

من یه دوره 6 ماهه گذروندم از امریکا که ربطی به رشته و کارم نداره و دلیلم این بوده که شغل اصلیم اون بشه

و البته علت اصلی مهاجرتم ادامه همون دوره هست

اما اینو توی فایل رزومه خودم نیاوردم ولی توی لیکندین چون با شرکت های خارجی در ارتباط هستم بایستی نام دوره باشه

می خواستم اینو حتی از ریکرویترهای نیوزلند بپرسم

اما گفتم قبلش نظر شما رو بدونم

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

******** امیدوارم دوستان دیگه هم این کامنت رو بخونند.******

مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای (Skilled Migrant Category (SMC یا همون ویزای مهاجرت از طریق تخصص بر اساس سیستم امتیاز بندی هست.
    داشتن مدرک زبان الزامی هست برای اپلیکنت اصلی قبل از ثبت EOI الزامی هست، نکته اینکه مدرک زبان امتیازی نداره، بدون مدرک زبان نمیشه EOI رو ثبت کرد.
    چه مدرک زبانی ؟ جواب: IELTS آکادمیک یا جنرال6.5، PTE 58 ، تافل iBT 79
    خب من مدرک زبان رو گرفتم، حالا مرحله بعد چیه؟
    1. ارزشیابی مدارک توسط nzqa (اونهایی که مطمئن هستند که مدرک زبان رو میگیریند قبل از دریافت مدرک زبان میتونند ارزشیابی مدارک رو شروع کنند )
    اینم سایتش https://www.nzqa.govt.nz
    2. ثبت EOI تو سایت اداره مهاحرت نیوزلند (داشتن مدرک زبان و ارزشیابی (پری اسس یا فول اسس) الزامی هست)
    اینم لینک مربوطه https://onlineservices.immigration.g...712.1535437312
    3. اگه 160 امتیاز داشته باشید ، دو تا سه هفته طول میکشه از پول بیاین بیرون، بعد از دراومدن از تویه پول سه تا چهار هفته طول میکشه تا دعوتنامه یا Invitation To Apply بگیرید.
    4. چهار ماه مهلت دارید تا مدارکی که در مرحله دو ادعا کرده بودید رو برای آفیسرتون ارسال کنید. (تو این مرحله میتونید مدرک زبان همسرتون رو اگه از امیتاز مربطوه استفاده می کنید، ادد کنید)
    5. منتظر نامه آفیسر میمونید و در صورت درخواست اون مدارک بیشتری ارایه میدهید و منتظر تصمیم و نتیجه میمونید.
    ویزایی که صادر میشه اگه داوطلب اصلی خارج از نیوزلند باشه و یا اینجا درس نخونده باشه (حداقل 2 ساله) ویزای جستجوی کار یه ساله میگره، بعد از پیدا کردن کار، میتونه همسر و فرزندان رو به نیوزلند بیاره.

____
    هزینه رو هم به صورت ارز میتونید پرداخت کنید، سایت های زیادی تو ایران اینکار رو انجام میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh1363 نمایش پست ها
    سلام روزتون بخير
    من امتيازم رو حساب كردم حدود 170 شد
    البته ما هنوز ايلتس نداديم اما برفرض كه ايلتس 6.5 هم بگيريم
    ميخواستم بپرسم الان من بخوام شروع كنم براي اپلاي ويزا باتوجه به امتيازم كه از پول ميام بيرون اول كار كه از ما ايلتس نميخواد؟ و ارزشيابي مدارك؟
    اگر نه چقدر زمان دارم كه مداركمو ارزشيابي واسس كنم و ايلتس رو هم بگيرم؟؟
    دو اينكه هزينه اپلاي براي مرحله اول ر و چطور بايد پرداخت كنم؟
    سه اينكه ميدونم تكراريه اما ميشه لينك اپلاي براي مرحله اول ر واگر كسي داره برام بفرسته؟ۀ/
    ویرایش توسط mistak : May 13th, 2019 در ساعت 12:01 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mistak نمایش پست ها
    ******** امیدوارم دوستان دیگه هم این کامنت رو بخونند.******

مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای (Skilled Migrant Category (SMC یا همون ویزای مهاجرت از طریق تخصص بر اساس سیستم امتیاز بندی هست.
    داشتن مدرک زبان الزامی هست برای اپلیکنت اصلی قبل از ثبت EOI الزامی هست، نکته اینکه مدرک زبان امتیازی نداره، بدون مدرک زبان نمیشه EOI رو ثبت کرد.
    چه مدرک زبانی ؟ جواب: IELTS آکادمیک یا جنرال، PTE 58 ، تافل iBT 79
    خب من مدرک زبان رو گرفتم، حالا مرحله بعد چیه؟
    1. ارزشیابی مدارک توسط nzqa (اونهایی که مطمئن هستند که مدرک زبان رو میگیریند قبل از دریافت مدرک زبان میتونند ارزشیابی مدارک رو شروع کنند )
    اینم سایتش https://www.nzqa.govt.nz
    2. ثبت EOI تو سایت اداره مهاحرت نیوزلند (داشتن مدرک زبان و ارزشیابی (پری اسس یا فول اسس) الزامی هست)
    اینم لینک مربوطه https://onlineservices.immigration.g...712.1535437312
    3. اگه 160 امتیاز داشته باشید ، دو تا سه هفته طول میکشه از پول بیاین بیرون، بعد از دراومدن از تویه پول سه تا چهار هفته طول میکشه تا دعوتنامه یا Invitation To Apply بگیرید.
    4. چهار ماه مهلت دارید تا مدارکی که در مرحله دو ادعا کرده بودید رو برای آفیسرتون ارسال کنید. (تو این مرحله میتونید مدرک زبان همسرتون رو اگه از امیتاز مربطوه استفاده می کنید، ادد کنید)
    5. منتظر نامه آفیسر میمونید و در صورت درخواست اون مدارک بیشتری ارایه میدهید و منتظر تصمیم و نتیجه میمونید.
    ویزایی که صادر میشه اگه داوطلب اصلی خارج از نیوزلند باشه و یا اینجا درس نخونده باشه (حداقل 2 ساله) ویزای جستجوی کار یه ساله میگره، بعد از پیدا کردن کار، میتونه همسر و فرزندان رو به نیوزلند بیاره.

____
    هزینه رو هم به صورت ارز میتونید پرداخت کنید، سایت های زیادی تو ایران اینکار رو انجام میدن.
    سلام وقتتون به خیر. پیشاپیش از راهنمایی های ارزنده ای که در اختیار ما قرار میدین تشکر میکنم. در پاسخی که شما به سوال دوستمون دادین یه سوال برای من به وجود آمد که جوابش خیلی روی روند کار و زندگی من میتونه اثر داشته باشه.
    ببینید من و همسرم طبق این امیتیازات در مجموع 185 امتیاز میگیریم :
    1- هر دو فوق لیسانس و آیلتس 6.5 به بالا داریم(داریم مدارک رو میفرستیم برای NZQA) 2-سن من 38 سال و نیمه . 6 ماه وقت دارم تا از امتیاز سنی بتونم استفاده کنم 3-مهندس صنایع هستم که در long term skill shortage list هستش و بالای 10 سال هم سابقه کار دارم تو ایران(استفاده از امتیاز skilled work experience)
    الان ما امید داریم که بعد از انجام شدن همه ارزیابیهای مدرک و سابقه کار بتونیم ویزای اقامت بگیریم و با خانواده (من و همسرم و فرزندم) بریم نیوزلند. اما چیزی که من از پاسخ شما فهمیدم اینه که تازه بعد از طی کردن همه مراحل (EOI- INVT-Assess) به من وبزای کاری میدن و من خودم تنها باید برم اونجا یه مدت تا کار پیدا کنم و بعد خانوادم میتونن بیان.
    الف) درست متوجه شدم و نمیشه از اینجا مستقیم ویزایی گرفت که بشه با خانوادم همگی بریم؟
    ب) اگر سوال الف جوابش درسته ؛ بهتر نیست من کلا به جای وقتی که برای ارزیابی skilled work experience قراره بذارم ، برم از همینحا تو سایتها دنبال job offer بگردم ( هر دوشون 50 امتیاز دارن ) که قاعدتا بعدش هم سریعتر میشه وبزا گرفت. فقط مشکل این راه حل اینه که خانوادم باید یه مدت تو ایران باشن.
    ج) اگر کلا درست متوجه شده باشم که از ایران فقط میشه مستقیم ویزای کاری گرفت و بعد از پیدا کردن کار ، خانواده میتونن بیان ، یه سوال دیگه پیش میاد که وقتی بریم نیوزلند و کار هم پیدا کنیم، چند وقت بعدش ویزای اقامت دایم به کل خانواده میدن؟
    باز هم متشکرم بابت وقت و حوصله ای که شما دارین

Junior Member

سلام وقتتون به خیر. پیشاپیش از راهنمایی های ارزنده ای که در اختیار ما قرار میدین تشکر میکنم. در پاسخی که شما به سوال دوستمون دادین یه سوال برای من به وجود آمد که جوابش خیلی روی روند کار و زندگی من میتونه اثر داشته باشه.
    ببینید من و همسرم طبق این امیتیازات در مجموع 185 امتیاز میگیریم :
    1-
    هر دو فوق لیسانس و آیلتس 6.5 به بالا داریم(داریم مدارک رو میفرستیم برای NZQA) 2-سن من 38 سال و نیمه . 6 ماه وقت دارم تا از امتیاز سنی بتونم استفاده کنم 3-مهندس صنایع هستم که در long term skill shortage list هستش و بالای 10 سال هم سابقه کار دارم تو ایران(استفاده از امتیاز skilled work experience)
    الان ما امید داریم که بعد از انجام شدن همه ارزیابیهای مدرک و سابقه کار بتونیم ویزای اقامت بگیریم و با خانواده (من و همسرم و فرزندم) بریم نیوزلند. اما چیزی که من از پاسخ شما فهمیدم اینه که تازه بعد از طی کردن همه مراحل (EOI- INVT-Assess) به من وبزای کاری میدن و من خودم تنها باید برم اونجا یه مدت تا کار پیدا کنم و بعد خانوادم میتونن بیان.
    الف) درست متوجه شدم و نمیشه از اینجا مستقیم ویزایی گرفت که بشه با خانوادم همگی بریم؟
    ب) اگر سوال الف جوابش درسته ؛ بهتر نیست من کلا به جای وقتی که برای ارزیابی skilled work experience قراره بذارم ، برم از همینحا تو سایتها دنبال job offer بگردم ( هر دوشون 50 امتیاز دارن ) که قاعدتا بعدش هم سریعتر میشه وبزا گرفت. فقط مشکل این راه حل اینه که خانوادم باید یه مدت تو ایران باشن.
    ج) اگر کلا درست متوجه شده باشم که از ایران فقط میشه مستقیم ویزای کاری گرفت و بعد از پیدا کردن کار ، خانواده میتونن بیان ، یه سوال دیگه پیش میاد که وقتی بریم نیوزلند و کار هم پیدا کنیم، چند وقت بعدش ویزای اقامت دایم به کل خانواده میدن؟
    باز هم متشکرم بابت وقت و حوصله ای که شما دارین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)