صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 148

موضوع: مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای اپلای PhD اگر یکی از ریکام ها رو که از زمان کارشناسی داریم بفرستیم چطوره؟

و آیا اوکی هست که نام و مشخصات اون استاد دوران کارشناسی رو بعنوان رفرنس معرفی کنیم؟

مرسی
    اوکی هست ولی پون مثبت برای شما تلقی نمیشه
    البته از دکترا هم پون مثبت حساب نمیاید چون اکثر استاد ها در ایران ناشناخته شده اند برای خارجیا

Junior Member SpecialALIREZA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - دانشگاه شریف

پیش فرض پاسخ : فرستادن Recommendation های بیشتر از تعداد مورد نیاز

درسته که دانشگاه های آمریکا حداقل 3 تا ریکام میخوان و بقیه جاها 2 تا کافیه؟ (رشته مهندسی عمران-دکترا)

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : فرستادن Recommendation های بیشتر از تعداد مورد نیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط SpecialALIREZA نمایش پست ها
    درسته که دانشگاه های آمریکا حداقل 3 تا ریکام میخوان و بقیه جاها 2 تا کافیه؟ (رشته مهندسی عمران-دکترا)
    قانونی وجود نداره به دانشگاه بستگی داره و دپارتمان بین 2 و 3

Junior Member

سلام، خوب باشید
    من با 5 تا از اساتیدم صحبت کردم و همگی قبول کردن بهم ریکام بدن. فقط اینکه من به همشون گفتم یک ریکام کلی بدن تا من بفرستم برای اساتیدی که باهاشون میخوام مکاتبه کنم. اینکار اشتباه هست؟ غیر حرفه ای هست؟
    چون برای مقطع دکترا من باید با اساتید مکاتبه کنم و نه دانشگاه. گفتم توی همون ایمیلی ک میزنم به اساتید این توصیه نامه هارو هم ضمیمه کنم. اشتباهه اینکار؟

ApplyAbroad Superstar

سلام یک رفرنس خوب چند شرط دارد و یکی از مهمترین شرایط این است که استاد توضیح دهند - حتی در چند خط - که در یک امتحان خاص / پروژه خاص/ فعالیت کلاسی عملکرد شما چگونه بوده و حتی مثلا نمره ذکر کنند. نامه یکنواخت توسط ۵ استاد این شرط را احتمالا ندارد. فکر کنم نامه ها را متفاوت تهیه کنید خیلی بهتر باشد. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    سلام، خوب باشید
    من با 5 تا از اساتیدم صحبت کردم و همگی قبول کردن بهم ریکام بدن. فقط اینکه من به همشون گفتم یک ریکام کلی بدن تا من بفرستم برای اساتیدی که باهاشون میخوام مکاتبه کنم. اینکار اشتباه هست؟ غیر حرفه ای هست؟
    چون برای مقطع دکترا من باید با اساتید مکاتبه کنم و نه دانشگاه. گفتم توی همون ایمیلی ک میزنم به اساتید این توصیه نامه هارو هم ضمیمه کنم. اشتباهه اینکار؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Finance

به هیچ وجه ریکام رو به میل استاد نفرستید. اساس توصیه نامه بر این هست که خود دانشجو مطلع نباشه از محتوای اون. ریکام هارو تو جلسه کمیته بررسی میکنن در کنار سایر مدارکتون.
    در ضمن الان اکثر دانشگاه ها سیستم ریکامشون آنلاینه. یعنی شما وقتی ایمیل استاد رو وارد اپلیکیشن فرم میکنید دانشگاه براش فرمی ارسال میکنه تا پر کنن. بازم سایت دانشگاه رو کامل بخونید ریکام هارو بصورت پستی میخوان یا آنلاین.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    سلام، خوب باشید

با سلام،
    من حدود 10-15 تا ریکام برای دانشگاه های مختلف می خواستم بگیرم از Supervisor ام، می خواستم بدونم چجوری بهش بگم که قبول کنه و به خاطر زیاد بودنش ناراحت نشه؟ مرسی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    با سلام،
    من حدود 10-15 تا ریکام برای دانشگاه های مختلف می خواستم بگیرم از Supervisor ام، می خواستم بدونم چجوری بهش بگم که قبول کنه و به خاطر زیاد بودنش ناراحت نشه؟ مرسی
    سلام دوست عزیز

خیلی استاد باید خاطر شما بخواهند که ۵ بار فرم پر کنند. حتی اگر با یک جعبه شکلات هم بروید نهایت دیگر ۷ یا ۸.

این را شوخی جدی گفتم ولی واقعیت بعید است استادی تا این حد وقت بگذارند یک دلیل اینکه با این تعداد تقاضا به نظر میرسد شما از تصمیم دقیق وا مانده اید و به همین دلیل باری به هر جهت عمل میکنید. واقعیت اگر استاد به این نتیجه برسند احتمال همکاریشان با شما خیلی پائین می آید.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ممنونم، راهی برای توجیح کردن این تعداد اپلای وجود نداره که استاد قانع بشه؟ مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

این موضوع تا حد خیلی زیادی هم به شخصیت و منش استاد بستگی دارد. بخشی هم به نوع رابطه شان با خود شما برمیگردد. برخی استادها شخصیتا همراهند و خود را متعهد به کمک میدانند برخی برعکس.

قدیم که کارها بیشتر کاغذی بود من به خاطر دارم متنی را خودمان اماده میکردیم و انرا روی سربرگ دانشگاه ولی به عنوان تمام دانشگاه هایی که قصد اپلای داشتیم پرینت میکردیم و همه را حضور استاد با هم میبردیم و ایشان امضا میکردند و در 10 دقیقه کار تمام میشد. این روزها اینترنتی شده و گاهی هر دانشگاهی میخواهد که فرم خودشان تکمیل شود. برای همین وقت گیر است برای استاد.

در مجموع اگر استادی شما را دوست داشته باشند همراهی میکنند.

نمیدانم کمکی کرده ام ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    ممنونم، راهی برای توجیح کردن این تعداد اپلای وجود نداره که استاد قانع بشه؟ مرسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید