نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
سلام دوست عزیز
دوستمون کامل برات به بهترین نحو توضیح داد
سال 85 که من معاف شدم تو کمیسون معافی چند تا نماینده از شورای شهر و سپاه و خود نیروی انتظامی بودن ... بعد از این که با معافیت موافقت شد آخر کار اون نماینده نیروی انتظامی برگشت با یک لحن خاصی که انگار وظیفه اش بود اینو به من بگه و انگار می خواست یک قانون را گوشزد کنه گفت تا پنج سال دیگه اگر شکایتی یا گزhرشی مبkی بر دروغ بودن یا حتی ناراحتی کسی که کفیلش شدی به ما برسه یا هر دلیل دیگه نظام وظیفه می تونه معافیتت را باطل کنه پس بچه خوبی باش منم سرمو انداختم پایین گفتم چشم... خوشبختانه اون پنج سال 18 بهمن همین ماه تموم می شه
الانم فکر می کنم همون قانون هست ... بعد از پنج سال به این راحتی نمی تونن معافیت را کنسل کنن

من نشستم حساب کردم پنج سال پیش پروسه معافیت من خودش با استشهاد محلی و رفت و آمد و دوندگی هاش و کمیسیون و غیره سه چهار ماه طول کشید... برای یکی از دوستام بالای یک سال و نیم طول کشید حالا حساب کن الان نزدیک به یک و نیم تا دو میلیون نفر کارت می فرستن برای نظام وظیفه تا کارت هوشمند بگیرن و اونها هم توی یک زمان محدود باید وضعیت این همه آدم را بررسی کنن ... خیلی بعیده که بتونن .. اون وق حساب کن اگر این همه آدم را رد کنن ... یک جنجال بزرگ درست می شه... از اون جنجالی که برای معافیت لاغری چند سال پیش درزست شد بزرگتر... آخرش که دیدی نظام وظیفه می خواست همه معافیت لاغری ها را کنسل کنه... اینقدر شلوغش کردن که بیخیال شد ... نمونه اش داماد خود ما که هنوز معافیش را داره

من این سوال را جای دیگه هم توی همین سایت پرسیدم ... مقوله بررسی پرونده معافیت یک مساله جدا از تعویض کارته و خیلی زمانبر تره ... تصمیگیری و بازنگری مجدد توی پرونده معافیت کفالت هر کسی ..کار به این سادگی ها هم نیست ....... بازم باید منتظر موند دید چی می شه ... خود من که اگر معافیت کفالتم را کنسل کنن از طریق پزشکی شانس زیادی دارم.... اگر اونم بهم ندادن... از طرق کوههای کردستان فرار می کنم.. LOL
نقل قول نوشته اصلی توسط avayeeshgh نمایش پست ها
بله دوست عزیز درسته اما هیچی معلوم نمی کنه اینجا میدونی که؟!
توکل به خدا
کردستانو پایه هستم!
کردستانو هستم!منم با یکی از دوستام قایق داره برنامه کردیم به آبهای آزاد پناه ببریم پناهنده شیم ناوهای آمریکا)

آقا رفته بودم سر مدارکم چشم به چیز جالبی خورد!پرونده که دستمونه!ینی اینا یهو انقد حاجی شدن که سر از اونور مکه درارن؟!از کجا خبر دارن من برادر دارم بد 18 سالش رد شده و.... آقا بنده که نگرانیم رفع شد!شمام خیالتون تخت اینا خیلییییی تنبل تر و بیحساب کتابتر از این چیزان که بخوان کارتهارو باطل کنن یا حتی بررسیشون کنن! البته بازم امیدمون به خداس!