صفحه 143 از 188 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط westbound نمایش پست ها
    یه سوال من که میخوام پذیرش بگیرم باید اصل مدرکمو ترجمه کنم؟ خوب اگه اصل مدرکمو داشته باشم که وثیقه نمیخوام و اگه برای وثیقه حتما پذیرش میخواد و اگه بازم برای پذیرش مدرک میخواد که این خودش یه سیکل معیوب تکراری میشه که!!! چطور میشه با نداشتن اصل مدرک پذیرش گرفت که بعدش بشه وثیقه بذارم که مدرکمو بدن؟ فقط با یه گواهی فارغ التحصیلی موقت و ریز نمرات میشه پذیرش گرفت؟
    سلام. این بیشتر به دانشگاه مقصدتون بستگی داره. مثلا من خودم از یه دانشگاه کانادا فقط با یه ریز نمره کارشناسی که حتی یک مهر هم نداشت و کاملا غیر رسمی ترجمه شده بود پذیرش کامل گرفتم این یعنی که کاملا بستگی به دانشگاه مقصد داره. برای بعضی دانشگاه ها هم که گفته بودن رسمی می خوایم توضیح دادم که من تا پذیرش نگیرم نمیتونم رسمی رو داشته باشم و قبول کردن ازم. خیلی از دانشگاه ها هم که تو سایتشون اصلا موقع اپلای می گن که غیر رسمی کافیه ولی وقتی که ادمیت شدین رسمی رو باید ارایه بدین. اینا که گفتم در مورد دانشگاه های کانادا و آمریکا بود و اروپا رو خبر ندارم من! همه جا کلا میشه با صحبت و مکاتبه کار رو راه انداخت.. نگران این موضوع نباشین و اپلای کنین.

Banned
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

دوستان لطفا یک راهنمایی هم به من بکنید

من 15 میلیون وثیقه گذاشتم و از پاییز سال 2011 برای مقطع کارشناسی ارشد به قبرس امدم. من الان از نظر وزارت علوم 5 ترم هست که در قبرس مشغول تحصیل هستم، ولی در واقع من ترم اول فقط درس زبان پاس کردم و از نظر دانشگاه من الان در ترم چهار هستم.

من نیاز به 2 ترم دارم که بتونم تزم رو دفاع کنم. اینجور که معلومه ترم دیگه بخاطر اینکه ترمه 6 میشم بدون مشکل میتونم کماکان با وثیقه تردد کنم .

ولی من چکار میتونم بکنم برای اینکه بخوام ترم بعدش هم که میشه پاییز 2014 بیام قبرس و تزم رو دفاع کنم ؟؟

اگر بیشتر از 3 سال از زمان آعاز وثیقهم بگذره چی میشه ؟؟ اون پول ضبط میشه یا راهی وجود داره ؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zumbez نمایش پست ها
    دوستان لطفا یک راهنمایی هم به من بکنید

من 15 میلیون وثیقه گذاشتم و از پاییز سال 2011 برای مقطع کارشناسی ارشد به قبرس امدم. من الان از نظر وزارت علوم 5 ترم هست که در قبرس مشغول تحصیل هستم، ولی در واقع من ترم اول فقط درس زبان پاس کردم و از نظر دانشگاه من الان در ترم چهار هستم.

من نیاز به 2 ترم دارم که بتونم تزم رو دفاع کنم. اینجور که معلومه ترم دیگه بخاطر اینکه ترمه 6 میشم بدون مشکل میتونم کماکان با وثیقه تردد کنم .

ولی من چکار میتونم بکنم برای اینکه بخوام ترم بعدش هم که میشه پاییز 2014 بیام قبرس و تزم رو دفاع کنم ؟؟

اگر بیشتر از 3 سال از زمان آعاز وثیقهم بگذره چی میشه ؟؟ اون پول ضبط میشه یا راهی وجود داره ؟؟
    برای کارشناسی ارشد گفته شده که 3 سال مدت تحصیلتونه ولی به گفته خودشون وزارت علوم می تونه تا 4 سال هم اوکی کنه براتون(یعنی به نظام وظیفه بگه که تا آخر سال چهارم وثیقه رو برندارند). به شرطی که شما بتونید وزارت علوم رو قانع کنید. من خودم چند روز پیش اونجا بودم مادر یه نفر که اونور در حال تحصیل بود می خواست برای بیشتر از 4 سال تمدیدش کنه که هیچ جور باهاش راه نیومدند (تو اداره اعزام با هزینه شخصی وزارت علوم) ولی شنیدم که مسئول رسیدگی بهش گفت که طول تحصیل مجاز برای ارشد در اصل 3 سال هست که اونم فقط اگه ما تایید کنیم نظام وظیفه برای سال 4 ام هم قبول می کنه. پس شما الان باید با مدرک و دلیل قانع کننده به وزارت علوم مراجعه کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان سلام!
    من اولین نامه معرفی وزارت علوم به نظام وظیفه رو گرفتم و بردم نظام وظیفه و برای ضمانت نامه بانکی برای یک شعبه ی بانک ملت (رییس شعبه آشنا بود قبلا باهاش صحبت کرده بودم گفت سند خونه قبول می کنن) نامه گرفتم و برگشتم ار تهران و امروز نامه رو بردم همون شعبه، ولی با سرپرستی که صحبت کردند بهم گفتن مثل اینکه قانون جدید همه ی بانک ها (اینو ممکنه پرونده باشه و برای همه بانک ها نباشه) هست که برای ضمانت نامه هایی که به نظام وظیفه مربوط هست فقط و فقط 100 درصد پول رو باید نقدی گزاشت تا ضمانت بدن!!! یعنی اینهمه تا تهران رفتم و نامه رو برای این شعبه آوردم هیچی به هیچی!
    منم فقظ سند خونه رو الان می تونم بزارم و نقدی نمی خوام بزارم. بعد از اون رفتم بانک ملی و صادرات و مسکن هم پرسیدم، همه گفتن الان چند وقتی هست که گفتن برای نظام وظیفه فقط نقدی قبول می شه..

کسی جدیدا شده که سند گذاشته باشه تو این چند ماه اخیر؟ الان من چیکار می تونم بکنم؟
    ممنون میشم هر کی می دونه راهنمایی کنه زودتر.. همین شنبه دوباره باید برم تهران ظاهرا....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط madridista_ نمایش پست ها
    دوستان سلام!
    من اولین نامه معرفی وزارت علوم به نظام وظیفه رو گرفتم و بردم نظام وظیفه و برای ضمانت نامه بانکی برای یک شعبه ی بانک ملت (رییس شعبه آشنا بود قبلا باهاش صحبت کرده بودم گفت سند خونه قبول می کنن) نامه گرفتم و برگشتم ار تهران و امروز نامه رو بردم همون شعبه، ولی با سرپرستی که صحبت کردند بهم گفتن مثل اینکه قانون جدید همه ی بانک ها (اینو ممکنه پرونده باشه و برای همه بانک ها نباشه) هست که برای ضمانت نامه هایی که به نظام وظیفه مربوط هست فقط و فقط 100 درصد پول رو باید نقدی گزاشت تا ضمانت بدن!!! یعنی اینهمه تا تهران رفتم و نامه رو برای این شعبه آوردم هیچی به هیچی!
    منم فقظ سند خونه رو الان می تونم بزارم و نقدی نمی خوام بزارم. بعد از اون رفتم بانک ملی و صادرات و مسکن هم پرسیدم، همه گفتن الان چند وقتی هست که گفتن برای نظام وظیفه فقط نقدی قبول می شه..

کسی جدیدا شده که سند گذاشته باشه تو این چند ماه اخیر؟ الان من چیکار می تونم بکنم؟
    ممنون میشم هر کی می دونه راهنمایی کنه زودتر.. همین شنبه دوباره باید برم تهران ظاهرا....

سلام، دوست عزیز شما میدونید مقدار پول چقدره و این که بهش سودم میدن یا نه ؟ راجبع این موضوع ازشون پرسیسدی؟ و این که بانکش مهم هست یا نه ؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_789 نمایش پست ها
    سلام، دوست عزیز شما میدونید مقدار پول چقدره و این که بهش سودم میدن یا نه ؟ راجبع این موضوع ازشون پرسیسدی؟ و این که بانکش مهم هست یا نه ؟
    مرسی
    مبلغ وثیقه15 میلیون تومان هست، تو بانک ها بزاری سود هم بهش تعلق میگیره، فقط بعضی بانک ها هستن که ضمانت رو از اولش بهتون چندساله میدن و بعضی ها هم هر سال نیاز به تمدید داره. ملت رو میدونم باید هر سال تمدید کرد بقیه رو خبر ندارم. اگه نقد می خواین بزارین هم تو همون نظام وظیفه چند تا باجه بانک های مختلف از جمله قوامین هست که فوری ضمانت نامه رو صادر می کنن براتون همونجا و کارتون سریعتر پیش میره

Local Moderator

دوستان سلام!

تا حالا این مورد رو نشنیده بودم.
    به نظرم حتما پیش از اومدن به تهران یه سر به شعب مرکزی یکی از همین بانکها مثلا بانک ملی بزنید و مجددا ازشون پرس و جو کنید. باید بپذیرند.

* مسئله ای که باید مدنظر داشته باشید اینه که سند رو همینطوری کسی قبول نمیکنه، باید چند مرحله ی اضافه (نسبت به حالتی که پول نقد میپردازید) طی بشه. اصالت سند تایید بشه، ارزش ملک تخمین زده بشه و اگه ملک به نام خودتون نیست تعهدات لازم اخذ بشه و در نهایت ملک به رهن بانک در میاد و بانک یک قطعه ضمانت نامه به ارزش 15 میلیون تومان به شما میده. از نظر نظام وظیفه اون تیکه کاغذ حکم پول نقد رو داره و به شرط تخطی از شرایط ضمانت قابل نقد کردنه، از اینجا به بعدش واسه نظام وظیفه دیگه فرقی نداره که شما ملک گذاشتی یا پول نقد (این تیکه اش مشکل بانکه).

* شنبه که رفتین تهران، حتما حتما سری به بانک ملی مقابل نظام وظیفه بزنید، بهتره که سند رو هم به همراه داشته باشید (از هر کی بپرسید نشونتون میده).
    این هم نقشه، نقطه A درب ورودی نظام وظیفه، نقطه ی B ورودی بانک ملی و اون دایره ی سبز هم میدان سپاه یا عشرت آباد سابق هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

مرسی از جوابتون. امروز شعبه مرکزی چند تا بانک رفتم همه جواب سر بالا دادن فردا هم میرم سرپرستی هاشون می پرسم ببینم چی میگن.

یک سوال دیگه اینکه این مراحل اینکه اگه سند رو قبول کنن چقدر طول می کشه کارای شهرداری و ثبت و دارایی مربوط به سند؟ با توجه به تجربه بچه های فروم فکر می کنین حداقل و حداکثرش چقدر باشه؟ چون یه نفر تو یه بانک بهم گفت کارای سند حداقل 2 ماه طول میکشه.
    من برای September 2014 پذیرش برای کانادا دارم و می خوام دیگه حداکثر تا آخر مارچ برای ویزا درخواستو بدم که کارم به دیفر نکشه چون شهریور فرجه 1 سالمم تموم میشه و حوصله ی گرفتاری اون رو دیگه خداییش ندارم

Local Moderator

مرسی از جوابتون. امروز شعبه مرکزی چند تا بانک رفتم همه جواب سر بالا دادن فردا هم میرم سرپرستی هاشون می پرسم ببینم چی میگن.

یک سوال دیگه اینکه این مراحل اینکه اگه سند رو قبول کنن چقدر طول می کشه کارای شهرداری و ثبت و دارایی مربوط به سند؟ با توجه به تجربه بچه های فروم فکر می کنین حداقل و حداکثرش چقدر باشه؟ چون یه نفر تو یه بانک بهم گفت کارای سند حداقل 2 ماه طول میکشه.
    من برای September 2014 پذیرش برای کانادا دارم و می خوام دیگه حداکثر تا آخر مارچ برای ویزا درخواستو بدم که کارم به دیفر نکشه چون شهریور فرجه 1 سالمم تموم میشه و حوصله ی گرفتاری اون رو دیگه خداییش ندارم
    اگه همه چیز به مشکل بخوره در بدترین حالت 6 هفته ولی اگه روند رو صحیح و به موقع دنبال کنید، دو هفته. اینجا رو بخون.

* لطفا پیش از پرسش جدید جستجو کنید! سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اگه همه چیز به مشکل بخوره در بدترین حالت 6 هفته ولی اگه روند رو صحیح و به موقع دنبال کنید، دو هفته. اینجا رو بخون.

* لطفا پیش از پرسش جدید جستجو کنید! سپاسگزارم.
    ممنون darklord عزیز. من الان از سرپرستی بانک ملی تو استان گیلان میام. با رییس دایره معاملات بانک که مسئول ضمانت نامه های بانکی هست صحبت کردم.. خیلی واضح و با اطمینان برام توضیح داد که قضیه از این قراره:
    حدود 5 ماه پیش از بانک مرکزی برای همه ی بانک ها دستور اومده که ضمانت نامه های مربوط به نظام وظیفه رو فقط و فقط در قبال وجه نقد یا سپرده (مثلا سپرده های بلند مدت چندساله ای که از قبل داشته باشین) صادر می کنند و به هیچ وجه دیگه بعد از اومدن این قانون سند یا سفته قبول نمی کنند!

این چیزی بود که بنده به ایشون گفت و جوری که ایشون با اطمینان می گفت من دیگه امیدمو واسه سند گزاشتن از دست دادم. اگه حرفش درست باشه (که ظاهرا هست) دیگه هر مشمولی می خواد واسه تحصیل بره حتما از الان باید اون 15 تومن رو بده از الان بزاره.
    ظاهرا به خاطر درصد بالایی از این ضمانت نامه ها که آخرش ضبط شدن و رفتن تو حساب نظام وظیفه و اینکه دردسرش برای بانک ها بوده، دیگه بانک مرکزی خیال خودشون و همه بانک ها رو راحت کرده با این قانون.

توی اون پست کلی ای که گزاشتین و مراحل رو تک تک گفتین، اشاره شد که خود نظام وظیفه هم سند قبول میکنه. من احتمالا شنبه میرم تهران نظام وظیفه برای این کار اقدام کنم.. در مورد بانک میدونم که قبلا که سند قبول می کردن میشد بعدش با پول جایگزین کرد که سند آزاد بشه، تو این روش که سند رو به نظام وظیفه بدیم هم میشه آیا این کار رو کرد یا خیر؟
    اگه نشه که اصلا نمی ارزه آدم این کار رو بکنه و همین الان خونه رو آدم بفروشه 15 نومن بده به اونا منطقی تره!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)