صفحه 144 از 188 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط madridista_ نمایش پست ها
    ممنون darklord عزیز. من الان از سرپرستی بانک ملی تو استان گیلان میام. با رییس دایره معاملات بانک که مسئول ضمانت نامه های بانکی هست صحبت کردم.. خیلی واضح و با اطمینان برام توضیح داد که قضیه از این قراره:
    حدود 5 ماه پیش از بانک مرکزی برای همه ی بانک ها دستور اومده که ضمانت نامه های مربوط به نظام وظیفه رو فقط و فقط در قبال وجه نقد یا سپرده (مثلا سپرده های بلند مدت چندساله ای که از قبل داشته باشین) صادر می کنند و به هیچ وجه دیگه بعد از اومدن این قانون سند یا سفته قبول نمی کنند!

این چیزی بود که بنده به ایشون گفت و جوری که ایشون با اطمینان می گفت من دیگه امیدمو واسه سند گزاشتن از دست دادم. اگه حرفش درست باشه (که ظاهرا هست) دیگه هر مشمولی می خواد واسه تحصیل بره حتما از الان باید اون 15 تومن رو بده از الان بزاره.
    ظاهرا به خاطر درصد بالایی از این ضمانت نامه ها که آخرش ضبط شدن و رفتن تو حساب نظام وظیفه و اینکه دردسرش برای بانک ها بوده، دیگه بانک مرکزی خیال خودشون و همه بانک ها رو راحت کرده با این قانون.

توی اون پست کلی ای که گزاشتین و مراحل رو تک تک گفتین، اشاره شد که خود نظام وظیفه هم سند قبول میکنه. من احتمالا شنبه میرم تهران نظام وظیفه برای این کار اقدام کنم.. در مورد بانک میدونم که قبلا که سند قبول می کردن میشد بعدش با پول جایگزین کرد که سند آزاد بشه، تو این روش که سند رو به نظام وظیفه بدیم هم میشه آیا این کار رو کرد یا خیر؟
    اگه نشه که اصلا نمی ارزه آدم این کار رو بکنه و همین الان خونه رو آدم بفروشه 15 نومن بده به اونا منطقی تره!!!
    که اینطور... سپاسگزارم که این مورد رو مطرح کردی. واقعا عجیبه که 5 ماه پیش اطلاع داده شده و تازه داره اعمال میشه.

متاسفانه این مورد رو نمیدونم (آزاد کردن سند از نظام وظیفه) ولی جدا توصیه میکنم پبش از هر اقدامی از اون بانک ملی که نقشه اش رو 3 تا پست بالاتر گذاشتم هم بپرسید (هیچ اشاره ای به اطلاعاتی که دارید نکنید و صرفا با در دست داشتن سند برید بگید میخواید سند رو گرو بذارید)، ببینید چی میگن.

ممنون میشم اگه باز هم ما رو در جریان روند کارتون قرار بدین.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    که اینطور... سپاسگزارم که این مورد رو مطرح کردی. واقعا عجیبه که 5 ماه پیش اطلاع داده شده و تازه داره اعمال میشه.

متاسفانه این مورد رو نمیدونم (آزاد کردن سند از نظام وظیفه) ولی جدا توصیه میکنم پبش از هر اقدامی از اون بانک ملی که نقشه اش رو 3 تا پست بالاتر گذاشتم هم بپرسید (هیچ اشاره ای به اطلاعاتی که دارید نکنید و صرفا با در دست داشتن سند برید بگید میخواید سند رو گرو بذارید)، ببینید چی میگن.

ممنون میشم اگه باز هم ما رو در جریان روند کارتون قرار بدین.
    موفق باشید.
    ممنونم.

شنبه حتما میرم و بازم ممنون واسه راهنماییتون. اون آزاد کردن سند رو هم از نظام وظیفه میپرسم که میشه یا نه (البته اگـــــه که سند بگیرن خودشون)
    حتما بازم چند روز دیگه خبر میدم که چی شد. به زودی پذیرش بقیه بچه های اینجا هم برای Sep 2014 کم کم میاد و احتمالا بعضیا به فکر سند باشن مثله من! توکل به خدا ببینیم چی میشه...

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering,barajin

سلام دوستان . برای گرفتن معافیت تحصیلی برای مستر میشه چک یا سفته گذاشت ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام.
    خب امروز دیگه همه چی معلوم شد. Darklord عزیز اون بانک ملی شعبه خواجه نصیر رو رفتم امروز با رییس شعبه اقای معصومی هم صحبت کردم. ظاهرا مدتی هست که این قانون همه جا اجرا شده و دیگه نه بانک ها اجازه دارن جز وجه نقد یا سپرده بانکی ضمامت نامه برای نظام وظیفه بدن و نه نظام وظیفه سند قبول می کنه. یعنی کلا گزینه ی سند یا سفته توی بانک و همچنین سند توی خود نظام وظیفه حذف شده و هر کی می خواد بره رسما باید 15 میلیون تومان رو از همین الان بده و خلاص! توی هر شعبه ای هم هر کی بهتون گفت سند قبول می کنن تو بانک، باور نکنین چون احتمالا خبر ندارن از قانونی که بانک مرکزی به همه بانک ها داده و ازشون بخواین با سرپرستی تماس بگیره و بپرسه قبل اینکه به این امید اقدامی انجام بدین و مثل من دو بار پاشین بیاین تهران و بعدش هیچی به هیچی...

لطفا اون تاپیک جامع مراحل گرفتن معافیت و نظام وظیفه رو هم بروز رسانی کنید که دوستان دیگه ای که وضعیت مشابه دارن مثل من به امید سند یا سفته گذاشتن نباشن و برن دنبال جور کردن پول نقد.

سلام، واسه مدرک سراسری روزانه، وثیقه میشه گذاشت؟ حدودن چقدره؟

Junior Member Smaeel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering - SUT

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

سلام دوستان
    یه سوال کاملا ضروری دارم؛
    اگه من پذیرش بگیرم ، بعد بخوام معافیت تحصیلی بگیرم، باید 15 میلیون بزارم یا سند؟
    برای 15 میلیون امضای 2 نفر هم میخواد؟
    بعد اگه من بعد از تموم کردن درسم برنگشتم و همونجا موندم تا کار کنم و حتی ویزای دائم گرفتم فقط با 15 میلیون کار دارن یا اون 2 نفر رو هم کار دارن؟
    اگه سند بزارم و برنگردم خونه رو برای خودشون برمی دارن؟
    بعد از گرفتن ویزا می تونم به ایران تردد کنم؟

با مدرک لیسانس نمیشه واسه پروژه بنیاد نخبگان اقدام کرد ؟ شرایطش چیه ؟

ممنون میشم اگه جواب بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

نقل قول نوشته اصلی توسط Smaeel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال کاملا ضروری دارم؛
    اگه من پذیرش بگیرم ، بعد بخوام معافیت تحصیلی بگیرم، باید 15 میلیون بزارم یا سند؟
    برای 15 میلیون امضای 2 نفر هم میخواد؟
    بعد اگه من بعد از تموم کردن درسم برنگشتم و همونجا موندم تا کار کنم و حتی ویزای دائم گرفتم فقط با 15 میلیون کار دارن یا اون 2 نفر رو هم کار دارن؟
    اگه سند بزارم و برنگردم خونه رو برای خودشون برمی دارن؟
    بعد از گرفتن ویزا می تونم به ایران تردد کنم؟

با مدرک لیسانس نمیشه واسه پروژه بنیاد نخبگان اقدام کرد ؟ شرایطش چیه ؟

ممنون میشم اگه جواب بدید.
    سلام دوست عزیز.
    ظاهرا دیگه جدیدا نه بانک ها نه خود نظام وظیفه سند یا چیز دیگه ای جز پول نقد یا سپرده بانکی قبول نمی کنن و باید 15 میلیون تو بانک بزارید و اون میشه ضمانت نامه تون برای گرفتن معافیت تحصیلی. تا پایان تحصیل شما هم در خارج از کشور، سود این پول همینجا به یه حساب دیگه واریز میشه و میتونین برداشت کنین ولی اصل اون پول رو نمیتونین دست بزنین.
    امضای 2 نفر رو هم که گفتین نمی دونم منظورتون چیه. ولی اگه منظور ضامنه، که خب 15 تومن دیگه باید نقد باشه و ضامن نمیخواد.
    فقط 15 تومن رو بعد تحصیل شما برمیدارن و با کسی کاری ندارن.

پرسش آخرتون هم به این تاپیک مربوط نیست و لطفا در بخش مربوطه مطرح کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط madridista_ نمایش پست ها
    ممنون darklord عزیز. من الان از سرپرستی بانک ملی تو استان گیلان میام. با رییس دایره معاملات بانک که مسئول ضمانت نامه های بانکی هست صحبت کردم.. خیلی واضح و با اطمینان برام توضیح داد که قضیه از این قراره:
    حدود 5 ماه پیش از بانک مرکزی برای همه ی بانک ها دستور اومده که ضمانت نامه های مربوط به نظام وظیفه رو فقط و فقط در قبال وجه نقد یا سپرده (مثلا سپرده های بلند مدت چندساله ای که از قبل داشته باشین) صادر می کنند و به هیچ وجه دیگه بعد از اومدن این قانون سند یا سفته قبول نمی کنند!

این چیزی بود که بنده به ایشون گفت و جوری که ایشون با اطمینان می گفت من دیگه امیدمو واسه سند گزاشتن از دست دادم. اگه حرفش درست باشه (که ظاهرا هست) دیگه هر مشمولی می خواد واسه تحصیل بره حتما از الان باید اون 15 تومن رو بده از الان بزاره.
    ظاهرا به خاطر درصد بالایی از این ضمانت نامه ها که آخرش ضبط شدن و رفتن تو حساب نظام وظیفه و اینکه دردسرش برای بانک ها بوده، دیگه بانک مرکزی خیال خودشون و همه بانک ها رو راحت کرده با این قانون.

توی اون پست کلی ای که گزاشتین و مراحل رو تک تک گفتین، اشاره شد که خود نظام وظیفه هم سند قبول میکنه. من احتمالا شنبه میرم تهران نظام وظیفه برای این کار اقدام کنم.. در مورد بانک میدونم که قبلا که سند قبول می کردن میشد بعدش با پول جایگزین کرد که سند آزاد بشه، تو این روش که سند رو به نظام وظیفه بدیم هم میشه آیا این کار رو کرد یا خیر؟
    اگه نشه که اصلا نمی ارزه آدم این کار رو بکنه و همین الان خونه رو آدم بفروشه 15 نومن بده به اونا منطقی تره!!!
    به شما اطلاعات غلط داده ایشون ! بنده خودم کمترز دو هفتست با سفته ضمانت نامه گرفتم و رفتم نظام وظیفه و هیچ مشکلی هم نبود. اون آقاهه تو بایگانی امور مالیشون فقط ازم پرسید "خودش تمدید میشه دیگه؟" منم تو متن بهش نشون دادم که قابل تمدید و معاف شدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - امیرکبیر

البته برای گذاشتن سفته داشتن یک آشنا که ترجیحا معاون یا رییس شعبه باشه میتونه خیلی کمک کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1313 نمایش پست ها
    البته برای گذاشتن سفته داشتن یک آشنا که ترجیحا معاون یا رییس شعبه باشه میتونه خیلی کمک کنه.
    چه عجیب... من هم رییس شعبه آشنا داشتم که به من گفته بود سند قبوله و من حتی نامه نظام وظیفه رو هم برای اون شعبه گرفتم و بردم ولی وقتی خواست که برام انجام بده از سرپرستی مخالفت کردن و گفتن قانون از بانک مرکزی اومده و نمی شه.(این توی بانک ملت بود) بعدشم به سرپرستی بانک ملی رفتم اونا هم از همون قانون گفتن بهم.. الان یه پست دیگه تون رو خوندم دیدم گفتین بانک صادرات بوده. من با اون حرفایی که از ملی و ملت و مسکن شنیدم و حتی یه شعبه از صادرات، دیگه صادرات رو بیشتر پیگیری نکردم. ولی این احتمال هم هست که آشناتون خیلی دیگه مرام گزاشته باشه و قانون رو دور زده باشه، دیگه به هر حال هر چیزی اینجا ممکنه.. من همه ی شنیده ها و دیده هام رو گفتم به دوستان. ممنون میشم اگه راهنمایی دیگه ای هم دارید بگید. اینکه مثلا تو خود تهران بود بانکی که رفتید یا نه؟
    منم الان گیره همین مرحله هستم.
    مرسی که خبر دادین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)