صفحه 15 از 80 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Member m.a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : تأثير نرم افزار هاي عمراني در گرفتن پذيرش و بازار كار

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia.mio نمایش پست ها
    ممنون m.a جان بابت جوابت .

1. در مورد عمومي بودن حق با شماست و هركسي مي تونه استفاده كنه ولي اين موضوع در كشور ما كه حق كپي رايت نداريم فراگيره و همه مي تونن حتي نسخه هاي گرون قيمتش روي سيستمشون نصب كنن و استفاده كنن ... (‌اما با اين حال باز هم خيلي ها هستن كه به صورت اصولي آموزش نديدن و نمي تونن اونطوري كه انتظار ميره با اين نرم افزار كار كنن...) اما در مورد كشورهاي خارجي كه بعضي از شركت هاي مهندسي نيز حتي نسخه هاي پايين اين نرم افزار را در اختيار ندارن هم باز به همين صورت است ؟!!

2. ....
    3. آخه من شنيدم كه اونها رو كپي رايت خيلي حساسن ، البته من چيزي كه شنيدم بيشتر روي تحقيقات علمي بوده و نمي دونم كه در اين زمينه هم مصداق داره يا نه ! اما گفتم بپرسم كه بعداً مشكلي پيش نياد !

4. دوست عزيز منظورم از آشنايي كار با اين نرم افزار است نه صرفاً آشنايي كلي !

5. در اين مورد باز هم تا جايي كه من مي دونم افراد كمي هستن كه از تحليل غير خطي سر در ميارن و مي تونن با اون كار كنن ! حتي خانه عمران كه دوره هاي آموزشيش رو برگذار مي كرد، فقط يه نفر به اين بحث مسلط بود و آموزش ميداد ! از اين لحاظ پرسيدم چون سوال كه كردم گفتن روش شبه استاتيكي نسبت به خطاي بيشتر و اعتماد كمتر به ساير موارد تحليل تقريباً از دور خارج شده !

بازم ممنون از جواب (m.a) جان
    خواهش میکنم.
    فقط در مورد لایسنس بگم زیاد حساس نیستن. من خودم مقاله ISI با نرم افزار SAP دارم که لایسنس هم ازم نخواستن. فقط باید بگم امادگیشو داشته باشین اگه خواستن.

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

یقینا دونستن یه نرم افزار خیلی بهتر از ندونستنشه......
    و اکثر فارق التحصیلان هم با این نرم افزار ها اشنایی دارند.....
    ولی هر کسی تخصص نداره....پس اگه تخصص دارین حتی توی autocad...3dmax و هر نرم افزار عمومی تر از بقیه یک امتیاز بیشتر دارین...چه برسه به safe &Etabs
    پس گفتن اینکه من یه نرم افزارو بلدم برای استاد موثره....

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام

من خيلي دنبال اين موضوع در تاپيك عمران گشتم ولي چيزي پيدا نكردم !

چند سوال داشتم، كه ممنون مي شم دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه دارن راهنمايي كنن .

1.مي خواستم بدونم آشنايي با نرم افزار هاي عمراني ( E-Tabs و AutoCAD و SAP و ..) چقدر در امكان گرفتن پذيرش تأثبر داره ؟!

2. آيا در رزومه اشاره اي به بلد بودن اين نرم افزارها و كار كردن با اونا بشه يا خير ؟!

3. در صورت اينكه اشاره شد حتماً بايد از يك License رسمي و خريداري شده از خود شركت CSI ذكر شود در رزومه و يا نيازي نيست ؟! ( چون مي دونين كه همون بحث كپي رايت و ... )

4. بعد از بحث تأثير در گرفتن پذيرش اين نرم افزارها، آيا آشنايي با اين نرم افزارها امكان وارد شدن به كار در كشور مزبور را داره يا نه ؟! و اين پروسه چقدر طول مي كشه ؟!

5. درباره نرم افزار E-Tabs (ضميمه : همونطور كه دوستاني كه با اين نرم افزار آشناييت دارن براي كار با اين نرم افزار 2 بحث وجود داره : 1) تحليل خطي 2) تحليل غير خطي (‌ وارد زير شاخه هاي هر دسته نمي شم و بطور كل بحث مي كنم ) همونطور كه مي دونين در ايران آموزش و كار بر اساس تحليل شبه استاتيكي خطي ست و تا اونجايي كه من اطلاع دارم فقط خانه عمران هست كه فقط در يك زير شاخه غير خطي شبه استاتيكي (Push Over) آموزش مي ده ( تا اونجايي كه من اطلاع دارم ....)‌ )

من تحليل خطي شبه استاتيكي و تا حدودي تحليل خطي ديناميكي طيفي رو بلدم ...

6. حالا با اين شرايط كدوم بحث بايد مهمه در خارج از ايران چه در زمينه كار و چه در زمينه گرفتن پذيرش ! خطي يا غير خطي ( استاتيكي يا ديناميكي ) و ... !؟

ممنون مي شم كسي تجربياتشو در اختيارمون بذاره ...
    سلام.
    دوست عزیز شما می توانستید به جای ایجاد این تاپیک، سوالتان را در این تاپیک هم مطرح کنید.
    اما در هر صورت چند نکته تکمیلی علاوه بر مطالب دوستمان m.a به نظرم رسید که بد ندیدم مطرح کنم.
    1 - همان طور که دوستمان m.a فرمودند این نرم افزارها حالت عمومی دارند. حداقل برای فارغ التحصیلان گرایش سازه و زلزله چیزی در حد Word و Excel محسوب می شود. ضمن این که مهارت فرد در این نرم افزارها به لایسنس دار بودن یا نبودن نرم افزار مورد استفاده وابستگی ندارد. برای مقطع دکترا شما نیاز به مهارتهای پیشرفته تری دارید. مثل کار با نرم افزارهای تخصصی تر مثل Perform 3d و Matlab یا توانایی کدنویسی (برنامه نویسی) در یکی از محیط های فرترن، ویژوال بیسیک، C و...
    2 - دوستمان m.a پاسخ کامل دادند.
    3 - جهت اطلاع شما استفاده از نرم افزارهای اریجینال CSI در ایران به دلیل تحریم ممکن نیست. شما از نزدیک ترین شعبه رسمی CSI به ایران که در دوبی هست هم اگر بخواهید این نرم افزارها را بخرید فقط در خارج از ایران می توانید از آن استفاده کنید. (نسخه هایی که در ایران عرضه می شود کرک شده و از نوع Standalone بدون نیاز به اتصال به سرور مرکزی CSI جهت فعالسازی و آپدیت است.) پس دیگر با توجه به قضیه تحریم عملاً صحبت کردن از رعایت قانون کپی رایت و نگرانی در مورد آن موضوعیت ندارد. (حکایت کندن مو از کف دست) ضمن این که مطمئن باشید آنها اطلاع دارند در اینجا و کشورهایی مثل هند، چین، تایوان، پاکستان و... از نسخه های کرک شده این نرم افزارها استفاده می شود اما برایشان اهمیتی ندارد چون می دانند، بخشی از افراد نخبه ای که در این کشورها با این نرم افزارها کار می کنند و در آن مهارت پیدا می کنند روزی برای تحصیل یا اشتغال به کشورهایی مثل کانادا یا آمریکا می آیند و این قضیه برای مسئولان آن کشورها در فرآیند جذب افراد نخبه خارجی یک سیاست محسوب می شود. در واقع آنها به نوعی در هزینه آموزش شما برای کار با این نرم افزارها صرفه جویی می کنند.(این قضیه را یکی از اساتید سازه ای دوره لیسانس که در کانادا تحصیل کرده و در آنجا در شرکت های مهندسی مشاور، سابقه کار با نسخه اریجینال این نرم افزارها و تبادل نظر با کارفرمایان کانادایی را داشت برایم تعریف کرد.)
    4 - در شماره 3 جواب دادم.
    5 - نهایت کاربرد قابل اعتماد نسخه های ETABS موجود در ایران در حد همان تحلیل استاتیکی خطی و غیرخطی و شبه دینامیکی است. معمولاً برای مدلسازی های حرفه ای مثل تحلیل تاریخچه زمانی از نرم افزارهای تخصصی تر مثل Perform3d استفاده می شود. ضمن این که الان الی ماشالله جزوه و کتاب و کلاس آموزش ETABS (در حد حرفه ای) موجود و در دسترس است.
    6 - دوستمان m.a کاملترین جواب ممکن را دادند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام

من خيلي دنبال اين موضوع در تاپيك عمران گشتم ولي چيزي پيدا نكردم !

چند سوال داشتم، كه ممنون مي شم دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه دارن راهنمايي كنن .

1.مي خواستم بدونم آشنايي با نرم افزار هاي عمراني ( E-Tabs و AutoCAD و SAP و ..) چقدر در امكان گرفتن پذيرش تأثبر داره ؟!

2. آيا در رزومه اشاره اي به بلد بودن اين نرم افزارها و كار كردن با اونا بشه يا خير ؟!

3. در صورت اينكه اشاره شد حتماً بايد از يك License رسمي و خريداري شده از خود شركت CSI ذكر شود در رزومه و يا نيازي نيست ؟! ( چون مي دونين كه همون بحث كپي رايت و ... )

4. بعد از بحث تأثير در گرفتن پذيرش اين نرم افزارها، آيا آشنايي با اين نرم افزارها امكان وارد شدن به كار در كشور مزبور را داره يا نه ؟! و اين پروسه چقدر طول مي كشه ؟!

5. درباره نرم افزار E-Tabs (ضميمه : همونطور كه دوستاني كه با اين نرم افزار آشناييت دارن براي كار با اين نرم افزار 2 بحث وجود داره : 1) تحليل خطي 2) تحليل غير خطي (‌ وارد زير شاخه هاي هر دسته نمي شم و بطور كل بحث مي كنم ) همونطور كه مي دونين در ايران آموزش و كار بر اساس تحليل شبه استاتيكي خطي ست و تا اونجايي كه من اطلاع دارم فقط خانه عمران هست كه فقط در يك زير شاخه غير خطي شبه استاتيكي (Push Over) آموزش مي ده ( تا اونجايي كه من اطلاع دارم ....)‌ )

من تحليل خطي شبه استاتيكي و تا حدودي تحليل خطي ديناميكي طيفي رو بلدم ...

6. حالا با اين شرايط كدوم بحث بايد مهمه در خارج از ايران چه در زمينه كار و چه در زمينه گرفتن پذيرش ! خطي يا غير خطي ( استاتيكي يا ديناميكي ) و ... !؟

ممنون مي شم كسي تجربياتشو در اختيارمون بذاره ...
    سلام.
    دوست عزیز شما می توانستید به جای ایجاد این تاپیک، سوالتان را در این تاپیک هم مطرح کنید.
    اما در هر صورت چند نکته تکمیلی علاوه بر مطالب دوستمان m.a به نظرم رسید که بد ندیدم مطرح کنم.
    1 - همان طور که دوستمان m.a فرمودند این نرم افزارها حالت عمومی دارند. حداقل برای فارغ التحصیلان گرایش سازه و زلزله چیزی در حد Word و Excel محسوب می شود. ضمن این که مهارت فرد در این نرم افزارها به لایسنس دار بودن یا نبودن نرم افزار مورد استفاده وابستگی ندارد. برای مقطع دکترا شما نیاز به مهارتهای پیشرفته تری دارید. مثل کار با نرم افزارهای تخصصی تر مثل Perform 3d و Matlab یا توانایی کدنویسی (برنامه نویسی) در یکی از محیط های فرترن، ویژوال بیسیک، C و...
    3 - جهت اطلاع شما استفاده از نرم افزارهای اریجینال CSI در ایران به دلیل تحریم ممکن نیست. شما از نزدیک ترین شعبه رسمی CSI به ایران که در دوبی هست هم اگر بخواهید این نرم افزارها را بخرید فقط در خارج از ایران می توانید از آن استفاده کنید. (نسخه هایی که در ایران عرضه می شود کرک شده و از نوع Standalone بدون نیاز به اتصال به سرور مرکزی CSI جهت فعالسازی و آپدیت است.) پس دیگر با توجه به قضیه تحریم عملاً صحبت کردن از رعایت قانون کپی رایت و نگرانی در مورد آن موضوعیت ندارد. (حکایت کندن مو از کف دست) ضمن این که مطمئن باشید آنها اطلاع دارند در اینجا و کشورهایی مثل هند، چین، تایوان، پاکستان و... از نسخه های کرک شده این نرم افزارها استفاده می شود اما برایشان اهمیتی ندارد چون می دانند، بخشی از افراد نخبه ای که در این کشورها با این نرم افزارها کار می کنند و در آن مهارت پیدا می کنند روزی برای تحصیل یا اشتغال به کشورهایی مثل کانادا یا آمریکا می آیند و این قضیه برای مسئولان آن کشورها در فرآیند جذب افراد نخبه خارجی یک سیاست محسوب می شود. در واقع آنها به نوعی در هزینه آموزش شما برای کار با این نرم افزارها صرفه جویی می کنند.(این قضیه را یکی از اساتید سازه ای دوره لیسانس که در کانادا تحصیل کرده و در آنجا در شرکت های مهندسی مشاور، سابقه کار با نسخه اریجینال این نرم افزارها و تبادل نظر با کارفرمایان کانادایی را داشت برایم تعریف کرد.)
    5 - نهایت کاربرد قابل اعتماد نسخه های ETABS موجود در ایران در حد همان تحلیل استاتیکی خطی و غیرخطی و شبه دینامیکی است. معمولاً برای مدلسازی های حرفه ای مثل تحلیل تاریخچه زمانی از نرم افزارهای تخصصی تر مثل Perform3d استفاده می شود. ضمن این که الان الی ماشالله جزوه و کتاب و کلاس آموزش ETABS (در حد حرفه ای) موجود و در دسترس است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    موفق باشید.
    جناب hamman و krig1960 ممنون از جواب كاملتون و همين طور از m.a عزيز كه قبلاً از ايشون هم تشكر كردم ...

فكر مي كنم جواب كامل رو گرفتم ...

راستش من دنبال اين موضوع گشتم و تاپيكي در اين مورد به چشمم نخورد ! اگه اين لينكي رو كه شما گذاشتيد رو ديده بودم حتماً اونجا مطرح مي كردم ، ممنون از تذكر ...

جناب مدير انجمن اگه صلاح مي دونن تاپيك رو انتقال بدن و يا قفلش كنن ...

باز هم از اطلاعاتتون متشكرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه و نکات مهم در گرفتن پذیرش - مهندسی عمران - ارشد

با سلام خدمت مهندسین عزیز
    من کارشناسی ام را از دانشگاه یزد با معدل 14.25 گرفتم و روی یه مقاله هم دارم کار میکنموtoefl ,gre هنوز ندادم وعلاقه مندم برای فوق به آمریکا برم سطح دانشگاه برام مهم نیست در ضمن برادرم در شهر نیویورک داره تخصص میگیره و یکبار کنکور ارشد دادم رتبم شد 3500 وحالا با توجه به این شرایط به نظر شما من برم به سمت تافل وخارج یا اینکه دوباره کنکور بدم
    ممنون میشم راهنماییم کنید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه و نکات مهم در گرفتن پذیرش - مهندسی عمران - ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط eamin نمایش پست ها
    با سلام خدمت مهندسین عزیز
    من کارشناسی ام را از دانشگاه یزد با معدل 14.25 گرفتم و روی یه مقاله هم دارم کار میکنموtoefl ,gre هنوز ندادم وعلاقه مندم برای فوق به آمریکا برم سطح دانشگاه برام مهم نیست در ضمن برادرم در شهر نیویورک داره تخصص میگیره و یکبار کنکور ارشد دادم رتبم شد 3500 وحالا با توجه به این شرایط به نظر شما من برم به سمت تافل وخارج یا اینکه دوباره کنکور بدم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز. پیشنهاد می کنم یک بار دیگر برای ارشد تلاش کنی. ضمناً رتبه شما برای دفعه اول خیلی هم بد نیست. کسانی می شناسم که دفعه اول 6000 آوردند ولی دفعه دوم تونستند 700 هم بیاورند. یا دفعه اول 1200 و دفعه دوم 180. بهتره شانستو هم برای سراسری (شبانه و روزانه) و هم برای آزاد امتحان کنی و خیلی دایره انتخاب هاتو محدود نکنی. شما اگر فرضاً ارشد عمران - آب دانشگاه خودت (یزد) هم قبول بشی می تونی یه زرومه خوب برای دکترای آمریکا فراهم کنی. (عمران - آب یزد رو جهت مثال عرض کردم انشاالله که خیلی بهتر از این ها قبول بشی.)
    در کل برای آمریکا اگر برای دکترا اقدام کنی کارت به مراتب ساده تر از ارشد هست. متاسفانه معدل شما برای پذیرش فوق لیسانس با فاند از آمریکا زیاد مناسب نیست و شاید نمره تافل و GRE هم خیلی نتونه این ضعف رو جبران کنه. ضمناً داشتن مقاله نکته مثبتی هست ولی برای پذیرش فوق لیسانس تاثیرش در حد معدل نیست. از طرفی، با هزینه شخصی هم اگر بخوای بری هزینه ها برات خیلی سنگین می افته.
    البته منظورم این نیست اخذ پذیرش فوق لیسانس با فاند از آمریکا برای شما غیرممکنه ولی خب خیلی باید تلاش کنی تا ضعف معدل لیسانست جبران بشه.
    به هر حال امیدوارم موفق باشی.

Junior Member

با تشکر از شما krig1960که پاسخ جامعی دادین ,حال یه سوال دیگه اینکه بعضی ها میگن اگر از یه دانشگاهی بدون فاند پذیرش بگیری ممکنه از ترم 2 یه جورایی یه کمک هزینه ای بهت بدن ,آیا این حرف درست هست؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط eamin نمایش پست ها
    با تشکر از شما krig1960که پاسخ جامعی دادین ,حال یه سوال دیگه اینکه بعضی ها میگن اگر از یه دانشگاهی بدون فاند پذیرش بگیری ممکنه از ترم 2 یه جورایی یه کمک هزینه ای بهت بدن ,آیا این حرف درست هست؟
    ممنون
    سلام. احتمالش هست (بیشتر برای مقطع دکترا که طول مدت تحصیل بیشتر است) ممکن است از ترم های بعد امکان TA یا یک Position خالی در یکی از گروههای تحقیقاتی استاد برای RA فراهم شود، منتهی بهتر است از قبل درباره این موارد با استاد مورد نظر صحبت شود.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام. احتمالش هست (بیشتر برای مقطع دکترا که طول مدت تحصیل بیشتر است) ممکن است از ترم های بعد امکان TA یا یک Position خالی در یکی از گروههای تحقیقاتی استاد برای RA فراهم شود، منتهی بهتر است از قبل درباره این موارد با استاد مورد نظر صحبت شود.
    موفق باشید.
    پس با این وجود از شنبه بشینم سر درس برای کنکور امسال , ببخشید شما (krig1960) در چه مقطعی و کجا مشغول تحصیل هستین؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)