صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سئوال در مورد بحث مالیات داشتم
    ما اینجا صاحبخونمون برداشته خونه رو به اتاق های مختلفی تقسیم کرده و هر بخشش رو به یه کسی اجاره داده و از این راه خلاصه درآمد خوبی کسب میکنه که البته تا جایی که من مطلع شدم داره پول MORTGAGE خونه رو برمیگردونه به بانک. حالا سئوال من اینه: ببینید این صاحبخونه الان درآمدش از راه همین اجاره هایی که از ماها میگیره حدود 3500 دلار در ماهه. از اونجایی که ما قراردادمون بر طبق residential tenant act یا همون RTA نیست و قراردامون بیشتر شبیه یه تکه کاغذ پارست و از طریق هیچ REAL ESTATE ای هم نبوده، بنابراین عملا کسی از حضور ما در این خونه و از درآمد این صاحبخانه محترم که خودشم تو همون خونه با ما زندگی میکنه اطلاعی نداره. من سئوالم اینه که آیا این صاحبخونه نباید مالیات بده بابت این درآمدش؟ اصلا آیا منطقی و قانونی هست که خونه ای رو به بخش های مختلفی تقسیم کنند( از طریق پارتیشن های چوبی) و هر قسمتش رو اجاره بدن بدون اینکه هیچ مالیاتی بابت درآمدشون بدن و بدون اینکه اصلا DEPARTMENT OF COMMERCE از این قضیه ها مطلع بشه؟ ببینید منی که یه دانشجوی ساده هستم وقتی که میریم حساب پس انداز بانکی باز میکنم باید روی سود پول مالیات بدم اونوقت چطوری هست که اینها از ماهی 4000 دلار درآمد مالیات نباید بدن؟ من اینجا حتی با مواردی هم برخورد کردم که اومدن و LIVING ROOM رو با پرده جدا کردن اسمشو گذاشتن اتاق و به مردم اجاره دادن( البته خوب قیمتش کمتره مثلا هفته ای 130 دلاره). اینجا هم حقیقتا همه به فکر سود بیشتر و پول هستند و اگر از قوانین مطلع نباشید سرتون بد جوری بی کلاه میمونه. مبادا با این تفکر بیاید که اینجا همه فرزندان پیغمبر هستند که خودتون بعدا خواهید فهمید که اینطوری نیست. البته اینم بگم که قوانین اینجا سفت و محکم هست و جلوی هر تخلفی رو میشه گرفت به شرطی که از حقوق خودتون مطلع باشید. این سئوال منم در همون راستای مطلع شدن از حقوقم هست.

به عنوان نمونه از رفتارهای ناپسند این صاحبخونه میتونم چند مورد رو اشاره کنم: حداقل تا الان 2 بار بدون اجازه من رفته داخل اتاقم(به بهانه های واهی مثل صدای زنگ گوشی رو خاموش کردن و بخاری رو خاموش کردن که البته با برخورد شدید من مواجه شد)- کم کردن شعله گاز مواقعی که من در حال پخت و پز هستم( فکرشو بکنید غذا رو گذاشتید روی گاز به این امید که داره میپزه بعدا میرید میبینید زیر گاز رو یه از خدا بی خبری رفته کم کرده) - خاموش کردن برق اتاقم بعد از ساعت 12 شب( این یکی دیگه فاجعست). آدم خسیسی هست ناجور- من نمی دونستم ویتنامی ها انقدر خسیسن- پولش از پارو بالا میره اما براش 1 دلار هم 1 دلاره!!!
    فکرشو بکنید: 210 دلار در هفته بدی بعدشم این برخوردها......... خلاصه منم تصمیم گرفتم آمار خونه رو به DEPARTMENT OF COMMERCE بدم تا یه گوشمالی خوبی بهش داده باشم.
    با تشکر
    سلام
    ببينين اين یکی از راههای درآمدی که معمولا چینی ها خیلی بهش علاقه دارن - خونه رو از صاحب خونه اجااره میکنن و یا خونه خودشون رو اجاره میدن و این رو به کانسیل اعلام نمیکنن که مالیات خونه رو پرداخت نکنن فعالیت ایشون مانند خیلی ها ی دیگه غیر قانونیه و شما میتونین براش مشکل درست کنین . اگر کسی اومد دم در و ازتون پرسید که این خونه اجاره داده شده شما تایید کنین.
    در مورد مواردی که اشاره کردید ایشون کار درستی نکرده و حق نداره وارد حریم خصوصی شما بشه ولی این موارد زیاد پیش میاد و استرالیایی ها هم این کارها رومیکنن - صاحب خونه من هم میومد و گیر میداد که چرا بحاری روشن کردی هوای بیرون 26 درجه است و این حرفا ایشون یک خانم استرالیایی بود - اینه که موارد در مورد استرالیایی ها هم صدق میکنه چون جونشون به پول بنده - بنظر من خودتون رو اذیت نکنین برید و دنبال جای دیگه بگردید و سعی کنید درگیر نشید چون ارزشش رو نداره - هر جا هم رفتید اول کار قرار داد نبندید تا مطمئن شید برای زندگی مناسبه.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    سلام
    ببينين اين یکی از راههای درآمدی که معمولا چینی ها خیلی بهش علاقه دارن - خونه رو از صاحب خونه اجااره میکنن و یا خونه خودشون رو اجاره میدن و این رو به کانسیل اعلام نمیکنن که مالیات خونه رو پرداخت نکنن فعالیت ایشون مانند خیلی ها ی دیگه غیر قانونیه و شما میتونین براش مشکل درست کنین . اگر کسی اومد دم در و ازتون پرسید که این خونه اجاره داده شده شما تایید کنین.
    در مورد مواردی که اشاره کردید ایشون کار درستی نکرده و حق نداره وارد حریم خصوصی شما بشه ولی این موارد زیاد پیش میاد و استرالیایی ها هم این کارها رومیکنن - صاحب خونه من هم میومد و گیر میداد که چرا بحاری روشن کردی هوای بیرون 26 درجه است و این حرفا ایشون یک خانم استرالیایی بود - اینه که موارد در مورد استرالیایی ها هم صدق میکنه چون جونشون به پول بنده - بنظر من خودتون رو اذیت نکنین برید و دنبال جای دیگه بگردید و سعی کنید درگیر نشید چون ارزشش رو نداره - هر جا هم رفتید اول کار قرار داد نبندید تا مطمئن شید برای زندگی مناسبه.
    موفق باشید
    سلام
    من از خونه ای توش هستم در کل راضیم منتها یه مقدار برخوردها ناصحیح بوده و این مساله باعث شد کارمون بیخ پیدا بکنه . الان با تجربه ای که دارم اگر خونه ای اجاره کنم اولا سعی میکنم دنبال خونه ای بگردم که صاحب خونه خودش اونجا زندگی نکنه یا اگرم زندگی میکنه حداقل زن نباشه به خصوص زن های شرق آسیایی. من البته تعصب قومی یا نژادی ندارم و میدونم هم که جمع بستن کار صحیحی نیست اما به طور کلی بهتره یا خونه شخصی باشه یا اگرم share هست تعداد افراد داخل خونه از 3 نفر فراتر نره و صاحب خونه هم خودش یه جای دیگه زندگی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezabk نمایش پست ها
    از دوستان
    عزیز
    ساکن استرالیا بویژه Perth
    چند سوال دارم اگه جواب بدین قسمتی از دقدقه ذهنیم حذف میشه و ممنون خواهم بود بنده قصد آمدن به استرالیا با ویزا 476 دارم
    برای تحصیل در استرالیا برای مقطع ارشد آیا می توان روی کار پاره وقت و یا سایر کارهای ممکن در حین تحصیل، حساب باز کرد یا نه اصلا اجازه کار و امکانش وجود نداره؟
    من هزینه ارشد رو حدود 4*12000 تا توی کرتین تخمین زدم بنابرین حدود 26-27000 $ باید در سال درآمد داشته باشم (برای دو سال) به نظرتون بدون بورسیه (بورسیه مطمینم نمیدن ولی شاید ترم های 3 و 4 بتونم بگیرم) اصلا میشه از پس این هزینه ها بر اومد یا نه تخیلی فکر می کنم؟
    پشتیبان مالی در استرالیا ندارم
    سلام
    کار نشد نداره بستگی به شانس و همت خودتون داره همیشه باید extreme ها رو هم در نظر داشت که شامل افراد استثنایی و خاص میشه اما در مورد سئوال شما من سعی میکنم average جواب بدم.
    من خودم ساکن پرث هستم البته 3 ماه. در مورد اجازه کار که در ویزا شما این موضوع به صراحت قید میشه. من البته ویزای 476 ندارم ویزای ما 574 هست و توی اون میزان کار مجاز نوشته شده.
    شما برای کار کردن در weekend ها حتی اگر دانشجوی full-time بورسیه هم باشید می تونید بدون اجازه supervisor کار کنید اما در weekday ها باید از supervisor اجازه بگیرید که البته شامل حال شما نمیشه چون شما بورس ندارید .
    این جا ها هزینه تحصیل گرونه خودشونم مینالن از این موضوع حقیقتا. قیمت ها هم گرونه مثلا یه خونه نقلی 1 خوابه هفته ای 300 دلار اجارشه. مواد غذایی رو میشه با ماهی 200 دلار هم بست.
    کار پیدا کردن هم تابع عوامل متعددیه مثل سطح زبان ، قابلیت های فردی و اجتماعی( بخش اجتماعیش همون چیزیه که تو ایران به اسم پارتی بازی میشناسیم) و شانس و هنر و مهارت و غیره.
    یه روزی یه کسی به من میگفت که دخترش به عنوان bartender داره آخر هفته ها کار میکنه ساعتی 15 دلار درآمدشه. سطح درآمد ها اینجاها بالاست. من نمیدونم شغل مورد نظر شما دقیقا چیه اما اگه دنبال کار پیدا کردن در زمینه تخصصی خودتون و تو شرکت های مهندسی هستید خوب از همون ایران میتونید باهاشون مکاتبه کنید تا حداقل یه مقدار متوجه شید که اصلا دنبال نیروی کار میگردن یا نه.
    پرث شهری هست که اقتصادش بیشتر بر مبنای service sector یعنی بخش خدمات میگذره . اینطوری نیست که مثل ایران شما کرور کرور شرکت های مهندسی زیان ده ببینید که همشون به واسطه پول نفت سرپا هستند. اینجاها با توجه به اینکه مالیات هم میدن اگر زیان ده باشن نیروی کار رو اخراج میکنن بعدشم در شرکت رو میبندن. من کلا خیلی اینجا شرکت مهندسی ندیدم نه اینکه بگم نیست، هست اما به صورت مفید و با بازدهی بالا هست. اینجا تا جایی که من مطلع شدم شرکت های معدنی و نفتی و کارگران صنعت نفت خیلی الان تو بورس هستند چون در بخش شمال غربی western australia صنایع نفت و گاز زیادی وجود داره که خیلی هاشونم با حضور شرکت های چند ملیتی بزرگ هست. خلاصه باید با توجه به زمینه کاریتون اگر واقعا قصد اومدن دارید از ایران مکاتبه انجام بدید و نظر قطعیشون رو بگیرید و الا یه مقدار ریسک بالایی داره که بدون تضمین از بابت شغل بیاید اینجا اونم با این همه مخارج کمر شکن.
    یه مطلب دیگه هم عرض کنم خدمتتون . تو شهری که ما هستیم یک جامعه طبقاتی وجود داره منتها تعداد طبقاتش خیلی زیاد نیست مثل ایران. یک دسته استرالیایی هایی هستند که متولد اینجا هستند و به اصطلاح citizien محسوب میشن. این گروه که تعدادشونم خیلی زیاده اکثر از رفاه بالایی برخوردار هستند و ماشین هایی که سوار میشن یا خونه هایی که دارن یا درآمدشون این موضوع مشخص میشه. گروه بعدی اما اکثرا شامل مهاجرین میشه به خصوص مهاجرین تازه وارد. این دسته در طبقه دوم قرار دارند و سطح زندگی متوسط دارند( البته همین متوسط اینها با معیارهای ایران پولدار محسوب میشن). به طور کلی مهاجرین در همه جای دنیا از اون گروه ساکنین اصلی یک مملکت متمایز هستند چون که اینها تازه از راه رسیدن و هنوز روش پول درآوردن رو بلد نیستن. اینو در نظر داشته باشید که شما وقتی بیاید اینجا نمی تونید در ماهی در آمد 5 هزار دلاری که اینجا چیز طبیعی ای هم هست رو داشته باشید چون مهاجر تازه وارد محسوب میشید عین خود من. پاسخ به سئوال شما مثل حل کردن یه معادله چند مجهولی هست که تعداد مجهولات از معلومات بیشتر است ولی خلاصه من سعی خودمو کردم.
    بازم اگر سئوالی داشتید بفرمایید.

موفق باشید
    ویرایش توسط hadibh24 : June 5th, 2014 در ساعت 03:09 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Optometry, Tehran University of Medical Sciences

یه سوال داشتم که شک برام ایجاد کرده
    وقتی برای اجاره خونه قید شده باشه که All bills included یعنی اینکه دیگه هزینه آب و برق و گاز لازم نیست پرداخت بشه؟
    Rent includes ALL bills PLUS internet.
    این دومی یعنی اینترنت هم مفتیه؟!!!
    سابکلاس 574، دلیوری 1 آوریل، دریافت فایل نامبر 2 آوریل، درخواست CV 3 آوریل، درخواست مدیکال 6 آوریل، ارسال مدیکال 13 آوریل، شروع دوره 23 جون، گرنت ویزا 27 می 2014

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط mardomak نمایش پست ها
    وقتی برای اجاره خونه قید شده باشه که All bills included یعنی اینکه دیگه هزینه آب و برق و گاز لازم نیست پرداخت بشه؟
    سلام

بله احتياج به پرداخت نيست و اينترنت هم شامل ميشه.
    سعى كنيد قراردادتون رسمى باشه.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mardomak نمایش پست ها
    سلام
    بله منظورش اینه که همه چیزو شامل میشه ولی اگه مثلا زیاد غذا بپزید میاد زیر گازو کم میکنه!!! (
    حالا قیمتش چند هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    textile engineer

Question پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام دوستان آیا کسی خبر داره که قیمت اپارتمان برای زندگی 3 نفر چقدر است و آیا با خرید ملک اقامت می دهند؟
    متشکرم

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط payam_khn نمایش پست ها
    سلام دوستان آیا کسی خبر داره که قیمت اپارتمان برای زندگی 3 نفر چقدر است و آیا با خرید ملک اقامت می دهند؟
    متشکرم
    سلام
    نه با خريد ملک بهتون اقامت نمیدن ولی اگر بعدها بخواین به استرالیا سفر کنید بهتون راحت تر ویزا میدن قیمت ملک در هر شهر فرق میکنه و تقاوتش هم خیلی زیاده شما شهر خاصی مد نظرتون هست ؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط payam_khn نمایش پست ها
    متشکرم
    مینیمم از 100000 دلار تقریبا شروع میشه (کف قیمت یک خونه معمولی و کوچیک)
    خیر اقامت نمیدن به صرف خرید خونه
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

تو پرث قیمت خونه از 500 هزار دلار شروع میشه و تا چند میلیون دلار هم میرسه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)