نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 102 از 103 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    بنظرتون تو بوخوم یا کیل متوسط هزینه های یه دانشجو در ماه چقدر هستش؟ سطح پایینش
    شما کم کم در نظر بگیریم خوابگاه بگیری که 200 باشه (متوسط برای خونه باید 300 در نظر بگیری)، 35تا بیمه، 100تا خورد و خوراک، 11 یورو سیمکارت، بالاخره دستمال میخوای شامپو میخوای تیغ میخوای یه آب جویی بخوری....خلاصه از این چیزا هم کم کم ماهی 50 یورو در نظر بگیر. میشه نزدیک 400 که واقعا دیگه کف قضیه اس. به نظرم با صرفه جویی میشه ماهی 500تا هزینه کرد، البته خیلی به بستگی به اجاره خونه داره، من قبل اینکه خوابگاه بگیرم خونه داشتم ماهی 350 میدادم، خرجم بود 600 نزدیک 700. خوابگاه گرفتم ماهی 200، خرجم شد نزدیک 500 ماهی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

دستت درد نکنه salazar 716
    بنظرت تو این شهرا کاره دانشجویی میشه پیدا کرد (ترم اول شاید سخت باشه)....از ترم دوم بنظرت امکان کاره پاره وقت دانشجویی هست؟ چون من با خودم بتونم هزینه تقریباً یکسال رو بیارم...

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    دستت درد نکنه salazar 716
    بنظرت تو این شهرا کاره دانشجویی میشه پیدا کرد (ترم اول شاید سخت باشه)....از ترم دوم بنظرت امکان کاره پاره وقت دانشجویی هست؟ چون من با خودم بتونم هزینه تقریباً یکسال رو بیارم...
    بستگی داره کجا بخوای کار کنی، گارسونی اینا میگم آره همه جا هست. ولی گارسونی ممکنه یه ماه مثلا کار بهت نرسه، چون برای یه شرکتی کار میکنی که برای مراسم ها گارسون میفرسته. یهو زد و کار کم شد...خیلی باس بگردی به جز گارسونی یا پست، ولی این دو تا میشه. البته بوخوم چون خیلی دانشجو داره فکر کنم به جز گارسونی برای بقیه دیگه رقابت و این چیزا باشه. اگه دانشجو باشی، نه دانشجو زبان، دانشجو از همون ترم اول بزن تو کار گارسونی یا پست حالا تا بعد. ولی کلاس زبانیا به هیچ وجه اجازه کار ندارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام
    مدرک زبان المانی که از گوته بگیرید سفارت قبولش داره اونم بعد از ثبت نام شروع کلاسها زمان بره چون شلوغه چیزی که متوجه شدم
    بستگی به تمرین کردن خودتون داره که چقدر بخوایید زود تر نتیجه بگیرید

مشاوره از موسسه را نمیدونم کار خاصی براتون نمیکنن چون قوانین سفارت در سایت نوشته شده ودوستان هم راهنمایی میکنن

کاردرالمان مدرک تحصیلی میخواد که شما دارید اما سابقه کار شاید کم باشه حالا با این تفاسیر شما میتونید مدارک خودتون را بفرستید ببینید اصلا نیاز به این رشته دارن یا نه ؟چقدر برای کار شما نیاز مندن یا از دوستانی که در المان هستن بپرسید
    سلام خیلی ممنون از پاسخگوییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

سلام دوستان یه سوالی داشتم میخوام بدونم از نظر کلی بهترین شهر برای دانشجو از لحاظ هزینه و پیدا کردم شغل و...کدوم شهره ؟؟؟

سلام من میخوام با ویزای جستجوی کار وارد آلمان بشم و با توجه به رشته تحصیلیم (مهندسی مکانیک) اشتوتگارت رو انتخاب کردم.میخواستم بدونم یک نفر توی اشتوتگارت (یا اطراف) چقدر هزینه زندگیش میشه؟ طبیعتا کسی که دنبال جستجوی کار میاد خیلی دنبال تفریح و ولخرجی نیست . با سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_demon نمایش پست ها
    سلام من میخوام با ویزای جستجوی کار وارد آلمان بشم و با توجه به رشته تحصیلیم (مهندسی مکانیک) اشتوتگارت رو انتخاب کردم.میخواستم بدونم یک نفر توی اشتوتگارت (یا اطراف) چقدر هزینه زندگیش میشه؟ طبیعتا کسی که دنبال جستجوی کار میاد خیلی دنبال تفریح و ولخرجی نیست . با سپاس
    سلام
    اشتوتگارت شهر گرونیه. نمیشه ولی عدد گفت. مهم ترین چیز خونه است. یه وقتی می بینین شانس میارین یه خونه ای پیدا می کنین (wg) با ۲۰۰ ۳۰۰ یورو. یه وقتی هم شانس نمیارین و ماهی ۷۰۰ تا پیاده میشین. به نظر من با فرض زندگی تو wgی ارزون روی "حداقل" ماهی ۷۰۰ تا حساب کنین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

سلام دوستان یه سوالی داشتم و عذزخواهی میکنم اگر در رابطه با موضوع نیست : 1-میخواستم بدونم آیا به راحتی میشه در مدت 18 ماه فرصت پس از اتمام تحصیل کار مناسب و خوبی پیدا کرد یا نه (مثلا بعد از ارشد رشته برق/الکترونیک ) ؟ یا اینکه بهتره به جای ادامه تحصیل در المان . فقط برای ویزا کار اقدام کنن ؟ یعنی درس خوندن در خود کشورش در پیدا کردن شغل تاثیر مستقیم داره؟
    2- بعضی ایالت ها نباز به بلوک کردن پول برای سال دوم نداره(بدون داشتن قرارداد ) ... کسی میشناسه ؟
    3- آیا فرد زمان کافی برای کار دانشویی حین تحصیل داره (هفته ای 20ساعت) ؟ معمولا و حدودا کلاس ها تا چه ساعتی در روز و چند روز در هفته هستند ؟
    4-اگر کسی فقط هزینه های سال اول (8640یورو) را داشته باشه میتونه برای تمکن سال بعد خودش اونجا کار کنه و به دست بیاره ؟
    با تشکر .

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط aligh20 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم و عذزخواهی میکنم اگر در رابطه با موضوع نیست : 1-میخواستم بدونم آیا به راحتی میشه در مدت 18 ماه فرصت پس از اتمام تحصیل کار مناسب و خوبی پیدا کرد یا نه (مثلا بعد از ارشد رشته برق/الکترونیک ) ؟ یا اینکه بهتره به جای ادامه تحصیل در المان . فقط برای ویزا کار اقدام کنن ؟ یعنی درس خوندن در خود کشورش در پیدا کردن شغل تاثیر مستقیم داره؟
    2- بعضی ایالت ها نباز به بلوک کردن پول برای سال دوم نداره(بدون داشتن قرارداد ) ... کسی میشناسه ؟
    3- آیا فرد زمان کافی برای کار دانشویی حین تحصیل داره (هفته ای 20ساعت) ؟ معمولا و حدودا کلاس ها تا چه ساعتی در روز و چند روز در هفته هستند ؟
    4-اگر کسی فقط هزینه های سال اول (8640یورو) را داشته باشه میتونه برای تمکن سال بعد خودش اونجا کار کنه و به دست بیاره ؟
    با تشکر .
    سلام
    1. تحصیلی بهتر هست. تاثیر مستقیم دارد.
    4. بله میتونید ولی باید واقعا کار کنید و زمان بگذارید. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aligh20 نمایش پست ها
    با تشکر .
    پیدا کردن کار؟ با مدرک مهندسی؟ عجب سوالی میپرسیدا. شما مدرک مهندسی از پاکستان داشته باشین حتما تو یک هفته کار پیدا میکنین. زمینه کاری برا مهندسی زیاده. مخصوصا الکترونیک برق. نهایتا دو هفته شما بیکار میمونین.
    ۲/ وارد نیستم
    ۳/ اگه سطح انتظاراتتون اندازه من باشه ۲۰ ساعت کافیه. تمام هزینه ایی که من از دولت میگیرم و خرج خورد و خوارک و کرایه خونه و غیره میکنم به ماهی ده هزار یورو نمیرسه. بیست ساعت کار سبک دانشجویی در هفته یعنی حدودا دور و بر ۱۰۰۰ یورو و به نظر من کاملا کافیه
    معمولا از ساعت ۸:۱۵ شروع میشه و نهایتا تا ۴ عصر ممکنه طول بکشه. دوست پاکستانی دارم مشغوله تحصیله تو دانشگاه و با توجه به ساعت تحصیلی ایشون میگم.
    ۴/ بله کاملا ممکنه. دانشجوهای هندی چینی عرب پاکستانی افغان به راحتی کار میکنن و خرجشونو در میارن و برای یک زندگی دانشجویی کم نمیارن. زندگی دانشجویی همینه. بخور نمیر. و اینو از من شنیده بگیر که یه دانشجو تو المان با ۲۰ ساعت کار دستمزدش بیشتر از مقدار پولیه که من به عنوان هزینه زندگی از دولت میگیرم. این یعنی اینکه ۲۰ ساعت کار کاملا برا یه زندگی دانشجویی کافیه.
    زندگی دانشجویی یعنی نهایتا هفته ایی یکبار رستوران. یعنی نرفتن به سرگرمی های پر هزینه. یعنی سرگرمی های اشتراکی و دور همی که پول نمیخواد. یعنی زندگی تو یک محله ی ارزون و اتاق خوابگاه. یعنی خرید مواد غذایی ارزون. یعنی اماده کردن نهار تو خونه و بعدم بردن تو دانشگاه و گرم کردن و خوردن. سلف سرویس دانشگاه یا رستورانای دانشگاه گرون در میاد. یعنی یا با دوچرخه یا پیاده بری بیایی یا نهایتا ولخرجی کنی و با اتوبوس و مترو و قطار بری بیایی. یعنی وقتی میخوایی لباس بخری اول حساب بانکیتو نگاه کنی ببینی پول داری یا نه.
    این وضع زندگی دانشجویی تو المانه. نه تنها شما بلکه یه دانشجوی المانی و فرانسوی هم زندگیش همینه. برا همه همینه. هیچ استثنایی هم نداره یعنی نه زیر خط فقر و نه یه زندگی با خرج زیاد. یه چیزی تقریبا رو خط فقر. حالا اون تعداد معدودی که متعلق به طبقه ثروتمند هستن به کنار.