دوست من نمیدونم شما آلمانی یا خیر، اما شما در هرجای آلمان حساب داشته باشد باید مالیات رو پرداخت کنید، حالا یا قبل از تسویه و واریز به حسابتون این پول برداشت میشه یا بعدش باید خوداظهاری کنید. از اونجا که شما امکان فرار مالیاتی در آلمان از مبادی رسمی نداری پس به هر شکل این درصد مالیات باید پرداخت بشه. من با بانک هاسپا کار میکنم و همینطور دگوسا بانک که زیر مجموعه شرکت ما هست. در خصوص مالیات و کارمزد هم باید بگم کارمزد هر بانک متفاوته اما مالیات برای هر دو یکسان هست. جور دیگه که میتونم خیالتون رو راحت کنم اینه که به نظر شما در کشوری مثل آلمان که حتی هیتلر نتونست از دست اداره دارایی فرار کنه، من یا شما میتونیم درآمد داشته باشم و مالیات درآمدش رو ندیم ؟ دقت کنید که ما از کار سیاه صحبت نمیکنیم که مثلاً بریم خونه کسی ویندوزش رو درست کنیم و پول نقد بذاریم جیبمون. شما با شناسه رسمی سهام خرید و فروش میکنی و برای اینکار قبلش مراحل شناسایی رو طی کردی حالا یا حضوری رفتی بروکر دیده شمارو یا جلسه آنلاین بوده و شناسایی شدی، حالا از همون محل درآمد داشتی! خوب معلومه که باید مالیاتش رو بدی ! در ایرانم شما مالیات بر درآمد ابراز میکنی و اگر بخوان میتونن روزی ازت بگیرن.
در حواب سوال اون دوستمون باید بگم راه قانونی و درستی که در کشور آلمان وجود داره همینی هست که گفتم ، یعنی شما باید حتماً مالیات بر درآمدت رو پرداخت کنی که حداقلش 25% هست و تبصره هایی داره اما شما روی همون 25% حساب کن. من در سال گذشته چیزی حدود 9000 یورو مالیات دادم و مجبور بودم قوانینش رو کامل بررسی کنم.

موفق باشید
نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
داداش من
من در بروکر حساب دارم چنین اتفاقی نمیفته