صفحه 25 از 114 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام
    من دانشجوی ترم 5 عمران دانشگاه فردوسی هستم با معدل 12.70 میخاستم بدونم با فرض اینکه تا پایان تحصیلم معدلم افزایشی نداشته باشه . زبانم هم قویه و رو 7 حساب میکنم شانسی برای گرفتن پذیرش از داشگاه های کشورهای اسکاندیناوی رو دارم یا نه ؟
    رنک داشگاه زیاد برام مهم نیس و از نظر هزینه هم تا 35 میلیون میتونم حساب کنم رشته های مد نظرم محیط زیست و مدیریت ساخت
    میخام بدونم اگه شانسی دارم ؟!رو نوشتن مقاله کار کنم یا اگه نه! واسه کنکور ارشد سرمایه گذاری کنم؟ با شرایط فعلی ترجیح میدم در خارج ادامه بدم و شنیدم گرفتن پذیرش دکترا واسه کشورایی مثل سوئد سخت تر از مستره! درسته؟؟؟؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط feri_bhr نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم 5 عمران دانشگاه فردوسی هستم با معدل 12.70 میخاستم بدونم با فرض اینکه تا پایان تحصیلم معدلم افزایشی نداشته باشه . زبانم هم قویه و رو 7 حساب میکنم شانسی برای گرفتن پذیرش از داشگاه های کشورهای اسکاندیناوی رو دارم یا نه ؟
    رنک داشگاه زیاد برام مهم نیس و از نظر هزینه هم تا 35 میلیون میتونم حساب کنم رشته های مد نظرم محیط زیست و مدیریت ساخت
    میخام بدونم اگه شانسی دارم ؟!رو نوشتن مقاله کار کنم یا اگه نه! واسه کنکور ارشد سرمایه گذاری کنم؟ با شرایط فعلی ترجیح میدم در خارج ادامه بدم و شنیدم گرفتن پذیرش دکترا واسه کشورایی مثل سوئد سخت تر از مستره! درسته؟؟؟؟
    ببین شاید در مورد کشور های اسکاندیناوی بهتر باشه که توی فروم کشور ها سوالت رو مطرح کنی. رشته های مهندسی دیگه کمک بهتری می کنند. احتمال اینکه عمرانی بهت اینجا جواب بده کمتره خوب.
    اما معدلت زیاد بالا نیست. این مورد داره برای هر دانشگاهی.
    ببین الان دانشجوی ترم 5 هستی. من دقیقا ترم 5 که بودم معدلم 13.9 بود، توی 2 سال (تازه یه عالمه فعالیت غیر درسی هم داشتم) معدلم رو آوردم رو 15. بهترین پیشنهادی که می تونم برات بکنم اینه که از الان معدلت رو به هر تلاشی که شده بیار بالا. خیلی تاثیر داره. تازه از الان درس های مهندسی شروع میشه. کمیته ای که کارنامه ات رو بررسی می کنه می فهمه که رشد تحصیلی داشتی پس با دید مثبت تری بهت نگاه می کنه. داشتن مقاله واجب نیست اما نشون دهنده اینه که بلدی اینکار رو بکنی و براشون مهمه.
    اما واسه ارشد، باید تصمیم بگیری. ببینی یا اینوری یا اونوری. چون پروسه اپلای کردن خودش واقعا یه کار تمام وقت محسوب می شه. و تا وقتی که دانشجو هستی خیلی راحت تره. استاد ها دم دستتن.
    حالا که هدفت محیط زیست و مدیریت هست، این درس ها رو خیلی خوب نمره بیار.

موفق باشی

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط feri_bhr نمایش پست ها
    سلام
    سلام دوست عزیز.
    شرایط عمومی برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در یک رشته خاص از اکثر دانشگاههای خارجی، داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط و داشتن مدرک زبان با حداقل نمره زبان تعیین شده توسط دانشگاه مورد نظر است، پس با این حساب شما واجد شرایط عمومی برای اخذ پذیرش هستید (با فرض این که نمره زبان را دریافت کرده اید). در اخذ پذیرش، معدل هم فاکتور مهمی است منتهی معدل لیسانس بیشتر در مواقعی اهمیت پیدا می کند که شخص، متقاضی دریافت بورس باشد، منتهی با توجه این که اولاً تعداد بورس ها در مقطع ارشد به طور عمومی بسیار کم است (در مقایسه با بورس های مقطع دکترا و به ویژه در کشورهای اسکاندیناوی) و ثانیاً شما قصد تحصیل با هزینه شخصی را دارید، پس در مجموع اگر هدفتان فقط کشورهای اسکاندیناوی است، در مورد معدل خیلی نگران نباشید، اما بهتر است از الان تلاش کنید تا پایان دوران تحصیل، معدلتان را افزایش دهید.
    ضمناً به طور عمومی در کشورهای غیرانگلیسی زبان به ویژه در کشورهای اروپایی، بالاتر بودن نمره زبان متقاضی از مقدار مینیمم تعیین شده مزیت خاصی برای وی محسوب نمی شود (یعنی اگر می نیمم دانشگاه نمره آیلتس 6 آکادمیک باشد، داشتن نمره 8 الزاماً مزیت خاصی برای اخذ پذیرش ایجاد نمی کند). همچنین اگر هدفتان اخذ پذیرش در مقطع ارشد (به ویژه از کشورهای اسکاندیناوی) است، به نظر من وقتتان را برای نوشتن مقاله تلف نکنید، چون علاوه بر آن که نوشتن یک مقاله با کیفیت (در حد یک مقاله ژورنالی معتبر) برای یک دانشجوی لیسانس عمران چندان کار ساده ای نیست (با توجه به این که در مقطع لیسانس خیلی فرصت به عمق رفتن در یک موضوع تحقیقاتی خاص نیست و از طرفی تهیه مقاله کلاً کار زمانبری است)، برای متقاضیان پذیرش در مقطع ارشد مقاله در مقایسه با معدل، اهمیت خیلی پائین تری در اخذ پذیرش دارد.
    در مورد این که در داخل ارشد بخوانید یا مقطع ارشد را در خارج ادامه بدهید، این تصمیمی است که خودتان باید بگیرید و به هدفتان از تحصیل و زندگی بر می گردد. در مورد پذیرش در مقطع دکترا که فعلاً دغدغه شما نخواهد بود، به طور عمومی در اکثر کشورها در مقایسه با مقطع ارشد، تعداد فرصت های موجود کمتر و تعداد پذیرش در این مقطع کمتر است.
    به عنوان یک پیشنهاد دوستانه عرض می کنم، حتماً قبل از اقدام برای پذیرش تحصیلی در خارج از کشور تحقیق کافی در مورد کشورهای مختلف انجام داده و خودتان را محدود به یک گزینه خاص نکنید. ضمناً بهتر است از اول اهدافتان مشخص باشد، چون تصمیماتی که بر اساس "جو موجود" گرفته می شود، خیلی به نتایج خوبی ختم نخواهد شد. در مورد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی (با توجه به این که شرایطشان خیلی هم شبیه هم نیست) با جستجوی کلیدواژه های مناسب در اینترنت (مثل Universities in Finland, Study in Finland و غیره) و جستجو در تاپیک های مربوط به این کشورها در همین سایت می توانید اطلاعات مفیدی در مورد تک تک این کشورها کسب کنید.
    مطالعه بخش ویکی همین سایت هم برای آشنایی با کلیت فرآیند پذیرش می تواند مفید واقع شود.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام من کارشناسی ارشد معماری منظر از دانشگاه تهران با معدل 18 و با ielts 6 ومقاله ندارم برا master ya dr کجا میتونم اقدام کنم .مشکلم اینه که با همسرم می خوام برم و نمی دانم کدام کشور ویزای همراه و اجازه کار میدهد وممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
    من 2011 برای PHD آمریکا اقدام کردم و از 4 جا پذیرش گرفتم ولی بدون فاند. امسالم دارم برای آمریکا میفرستم ولی دنبال جایی هستم که احتمال فاندش بیشتر باشه.
    فوق زلزله دارم از امیرکبیر با معدل نزدیک 17. لیسانس هم امیرکبیر با معدل 15.
    تافل 613 - GRE 1100 – پنج تا مقاله کنفرانسی- 1 مجله داخلی.
    کسی پیشنهادی میشناسه از شرایط مشابه؟سلام

Junior Member

I am a alumni in civil engineering brunch of structure.I have a question about applying in phd. structure in universities of American.My norm has master 16.05 andI have 1 Isi
    toefl 100
    Gre 1150

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid1360 نمایش پست ها
    I am a alumni in civil engineering brunch of structure.I have a question about applying in phd. structure in universities of American.My norm has master 16.05 andI have 1 Isi
    toefl 100
    Gre 1150
    سلام دوست عزیز.
    شما شرایط عمومی برای اخذ پذیرش رو دارین و به نسبت، شانستون کم هم نیست. باید هر چه زودتر شروع کنین به جستجو در سایت دانشگاهها و یافتن اساتیدی که زمینه تحقیقاتی شون با علائق شما سازگاری داره. گام بعد هم که ارتباط ایمیلی با اساتید و چک کردن ددلاین ارسال مدارک و ددلاین اقدام برای کمک هزینه ها هست. برای شروع و کسب اطلاعات کلی در مورد فرآیند پذیرش می تونین از مطالب بخش ویکی این سایت و فایلهای پی دی اف موجود در این تاپیک استفاده کنین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام به همه
    خیلی از نظرات رو خوندم ولی چیزی که بتونه کمکم کنه رو پیدا نکردم، حالا از دوستان خواهش میکنم به من کمک کنن
    سوال من در مورد پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس بود که واقعا توی سایت جایی که در این مورد بحث بشه رو ندیدم
    من دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 14.68 و فوق دیپلم عمران ( کارهای عمومی ساختمان ) از دانشگاه آزاد با معدل 15.51 دارم ولی متاسفانه از نظر زبان ضعیفم و قصد گرفتن پذیرش در رشته مهندسی عمران از دانشگاه های آمریکا یا کانادا رو دارم ( همونطور که می دونید بعضی از دانشگاه ها به صورت مشروط پذیرش می کنند و قبل از شروع کلاس دوره زبان دارن ) .
    البته من 6 سال سابقه کاری دارم ( 1 سال بیمه) و از نظر مالی مشکلی نیست و می تونم هزینه کنم
    حالا با این شرایط از شما خواهش می کنم که منو راهنمایی کنید
    پیشاپیش از شما ممنونم
    به امید موفقیت همه دوستان
    محمد

نقل قول نوشته اصلی توسط MK34 نمایش پست ها
    سلام به همه
    خیلی از نظرات رو خوندم ولی چیزی که بتونه کمکم کنه رو پیدا نکردم، حالا از دوستان خواهش میکنم به من کمک کنن
    سوال من در مورد پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس بود که واقعا توی سایت جایی که در این مورد بحث بشه رو ندیدم
    من دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 14.68 و فوق دیپلم عمران ( کارهای عمومی ساختمان ) از دانشگاه آزاد با معدل 15.51 دارم ولی متاسفانه از نظر زبان ضعیفم و قصد گرفتن پذیرش در رشته مهندسی عمران از دانشگاه های آمریکا یا کانادا رو دارم ( همونطور که می دونید بعضی از دانشگاه ها به صورت مشروط پذیرش می کنند و قبل از شروع کلاس دوره زبان دارن ) .
    البته من 6 سال سابقه کاری دارم ( 1 سال بیمه) و از نظر مالی مشکلی نیست و می تونم هزینه کنم
    حالا با این شرایط از شما خواهش می کنم که منو راهنمایی کنید
    پیشاپیش از شما ممنونم
    به امید موفقیت همه دوستان
    محمد
    دوست عزیز سلام. پذیرش مشروط به زبان در صورتی به شما داده میشه که شما مثلا نیم نمره یا نهایتا 1 نمره از مینیمم دانشگاه (مثلا در امتحان آیلتس) پایینتر باشید. اگر مدرک زبان ارائه نکنید به هیچ عنوان بقیه مدارک شما رو بعضی دانشگاهها حتی بررسی هم نمیکنن. به نظر من اگر قصد دارید بدون مدرک زبان پذیرش بگیرید دانشگاه میلان ایتالیا اقدام کنید ولی باز هم سفارت ایتالیا برای دادن ویزا از شما مدرک زبان میخواد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein51 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام. پذیرش مشروط به زبان در صورتی به شما داده میشه که شما مثلا نیم نمره یا نهایتا 1 نمره از مینیمم دانشگاه (مثلا در امتحان آیلتس) پایینتر باشید. اگر مدرک زبان ارائه نکنید به هیچ عنوان بقیه مدارک شما رو بعضی دانشگاهها حتی بررسی هم نمیکنن. به نظر من اگر قصد دارید بدون مدرک زبان پذیرش بگیرید دانشگاه میلان ایتالیا اقدام کنید ولی باز هم سفارت ایتالیا برای دادن ویزا از شما مدرک زبان میخواد.
    با سلام به شما و تشر ه خاطر پاسخ سریع
    این چیزی که شما گفتید یعنی هیچ امیدی وجود نداره؟
    لطفا منو راهنمایی کنید
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)