صفحه 31 از 61 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 606

موضوع: راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    nدوستان نوشتن درسهای مرتبط پاس کرده در لیسانس و ارشد واقعا لازمه که تو رزومه اشاره بشه؟؟ با توجه به اینکه تو ریز نمرات خودشون اینا رو میبینن؟!
    البته اگر منظورتون رزومه ارسالی برای اساتید هست، بر خلاف نظرات بعضی دوستان به نظرم اصلاً چیز زائدی نیست. خیلی از رزومه های درخشانی رو که من بررسی می کردم دروس پاس شده ارشد (نه لیسانس) توش نوشته شده بود. دلیلش هم منطقیه. استاد می تونه بفهمه تو چه زمینه هایی بیشتر درس پاس کردید و آیا تجربه تو اون زمینه دارید یا نه. شما واسه استاد معمولاً ریزنمره نمی فرستید، پس تو رزومه ارسالی برای اساتید به نظرم ذکر کردنش خوب و به جا هست.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    البته اگر منظورتون رزومه ارسالی برای اساتید هست، بر خلاف نظرات بعضی دوستان به نظرم اصلاً چیز زائدی نیست. خیلی از رزومه های درخشانی رو که من بررسی می کردم دروس پاس شده ارشد (نه لیسانس) توش نوشته شده بود. دلیلش هم منطقیه. استاد می تونه بفهمه تو چه زمینه هایی بیشتر درس پاس کردید و آیا تجربه تو اون زمینه دارید یا نه. شما واسه استاد معمولاً ریزنمره نمی فرستید، پس تو رزومه ارسالی برای اساتید به نظرم ذکر کردنش خوب و به جا هست.
    پژمان عزیز
    همونطوری که میدونید یکی از مهمترین ویژگی های یه رزومه خوب تا حد امکان خلاصه و کوتاه بودن اونه.
    به همین دلیل اصلا توصیه نمیشه که اطلاعاتی مثل دروس پاس کرده رو در رزومه ذکر کرد. این مطلب بخصوص در رزومه های قوی تر بارزتر میشه چون اولا که رزومه های پربار تر معمولا بدلیل تعداد بیشتر Publications و افتخارات و از این قبیل طولانی تر میشه و هم اینکه آوردن لیست دروس پاس شده ممکنه نقاط بارز رزومه رو حتی در حد کمی از مرکز توجه خارج کنه.
    دوباره تاکید میکنم، رزومه خیلی و خیلی
    ، as خیلی as
    possiblie
    باید کوتاه باشه

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    پژمان عزیز
    همونطوری که میدونید یکی از مهمترین ویژگی های یه رزومه خوب تا حد امکان خلاصه و کوتاه بودن اونه.
    به همین دلیل اصلا توصیه نمیشه که اطلاعاتی مثل دروس پاس کرده رو در رزومه ذکر کرد. این مطلب بخصوص در رزومه های قوی تر بارزتر میشه چون اولا که رزومه های پربار تر معمولا بدلیل تعداد بیشتر Publications و افتخارات و از این قبیل طولانی تر میشه و هم اینکه آوردن لیست دروس پاس شده ممکنه نقاط بارز رزومه رو حتی در حد کمی از مرکز توجه خارج کنه.
    دوباره تاکید میکنم، رزومه خیلی و خیلی
    ، as خیلی as
    possiblie
    باید کوتاه باشه
    مهدی جان من چند مورد از رزومه های خوبی که دیدم و این مورد توش بوده رو اینجا می ذارم، البته دوست نداشتم رزومه های مردم رو اینجا بذارم، اما کسی که تو اینترنت گذاشته لابد براش مهم نبوده. فکر نمی کنم این افراد برای پر کردن رزومه و پوشاندن ضعف اون این موارد رو تو رزومه آورده باشند. همونطور که گفتم یه استاد مسلماً بهتر می تونه از رو دروس پاس شده فرد در مورد میزان آشناییش با مباحث خاص و تجربیاتش بدونه. پس چیز زائدی نیست. نظر در مورد قوی یا ضعیف بودن این رزومه ها با خودتون:
    http://lsirpeople.epfl.ch/haghani/pu...arisa%20CV.pdf
    http://www.imscenter.net/Members/moh...innati-IMS.pdf
    http://ae.sharif.ir/~roohi/Papers/Roohi%20CV.pdf
    http://www.hsoleimani.ir/Files/CV.pdf
    http://alum.sharif.ir/~frikhtegar/PD...0Rikhtegar.pdf
    http://www.nano-mass.com/def.files/u...seini%20CV.pdf

از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

چند در روند تهیه روزمه چند چیز برایم مبهمه
    اول بگم من کارشناسی مهندسی صنایع دارم و برای ارشد دارم اپلای می کنم
    1 - لازمه من هم research interest بذارم تو رزومم؟؟
    2- مناسب هست که course work های دوره کارشناسی را بگذارم؟ آگر خوبه، کدوم درس ها رو؟ اونهایی که بهشون علاقه دارم با درس های تخصصی و اختیاری و...؟؟ حدود چند تا از درس ها را بگذارم؟ 6 -8 تا خوبه؟
    3- Objective هم قرار بدم؟ اصولا تو این بخش چی باید بنویسم؟ مثلا بنویسم اپلای برای رشته X در دانشگاه Y ؟ این خیلی کلی نیست؟ چند تا مثال از کار های خودتون را بگید ممنون می شم

این ها را اگه لطف کنید راهنمایی کنید، یک سوال دیگه هم دارم :P

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirSam نمایش پست ها
    چند در روند تهیه روزمه چند چیز برایم مبهمه
    اول بگم من کارشناسی مهندسی صنایع دارم و برای ارشد دارم اپلای می کنم
    1 - لازمه من هم research interest بذارم تو رزومم؟؟
    2- مناسب هست که course work های دوره کارشناسی را بگذارم؟ آگر خوبه، کدوم درس ها رو؟ اونهایی که بهشون علاقه دارم با درس های تخصصی و اختیاری و...؟؟ حدود چند تا از درس ها را بگذارم؟ 6 -8 تا خوبه؟
    3- Objective هم قرار بدم؟ اصولا تو این بخش چی باید بنویسم؟ مثلا بنویسم اپلای برای رشته X در دانشگاه Y ؟ این خیلی کلی نیست؟ چند تا مثال از کار های خودتون را بگید ممنون می شم

این ها را اگه لطف کنید راهنمایی کنید، یک سوال دیگه هم دارم :P
    1) صد در صد
    2)همون هایی که با interestهات هم خوانی داره رو حتما بذار
    3)من خودم نذاشتم ولی اونایی هم که می ذارن همین نوشته کلی رو می ذارن

ممنون از جوابتون
    چند تا سوال دیگه:
    همانطور که گفتم من کارشناسی مهندسی صنایع دارم و برای ارشد دارم اقدام می کنم
    1- من برای گذارندن بعضی از درس ها (2 تا از درس های اصلی) لازم بوده پروژه ای کوچک در یک کاخانه انجام بدهم، آیا خوبه این پروزه ها را در قسمت "تجربیات مرتبط" زیر کارآموزی بیاورم؟
    مثلا:
    Motion and Time Study Student Project, XXXX Company Ltd., Tehran, Iran, 2006

2- من تو ترجمه انگلیسی به فارسی) یک کتاب درسی نقش اساسی داشتم، کتاب هنوز چاپ نشده، چون استاد محترم تشریف بردند ادامه تحصیل،
    به نظرتون این کارم را جایی ذکر کنم؟ تو قسمت تجربه های مرتبط بنویسم یا publications ؟؟ می خوام بنویسم:

Main Contributor in Translation an English Ergonomics Textbook to Persian/Farsi, Under Revision for Publishing, Titled: “XXXXXXXXXX”, by K. H. E. Kroemer and E. Grandjean, Fifth Edition, Taylor & Fransic Group.

3- نمره تافل ای بی تی رو بنویسم از 120 ؟؟؟!!
    اینجوری: English: TOEFL iBT score: 95/120

4- منم رفرنس بگذارم یا این فقط واسه اقدام کردن واسه دکتراست؟؟

5 - اگر در قسمت مهارت ها، مهارت های نرم (soft skills) را بیارم خوبه؟؟
    مهارت های نرم مثل مهارت حل مسئله، کار گروهی، تفکر انتقادی ، (که این ها به رشتم هم مربوط می شه)

Senior Member pouya4 آواتار ها

ممنون از جوابتون
    چند تا سوال دیگه:
    همانطور که گفتم من کارشناسی مهندسی صنایع دارم و برای ارشد دارم اقدام می کنم
    1- من برای گذارندن بعضی از درس ها (2 تا از درس های اصلی) لازم بوده پروژه ای کوچک در یک کاخانه انجام بدهم، آیا خوبه این پروزه ها را در قسمت "تجربیات مرتبط" زیر کارآموزی بیاورم؟
    مثلا:
    Motion and Time Study Student Project, XXXX Company Ltd., Tehran, Iran, 2006

2- من تو ترجمه انگلیسی به فارسی) یک کتاب درسی نقش اساسی داشتم، کتاب هنوز چاپ نشده، چون استاد محترم تشریف بردند ادامه تحصیل،
    به نظرتون این کارم را جایی ذکر کنم؟ تو قسمت تجربه های مرتبط بنویسم یا publications ؟؟ می خوام بنویسم:

Main Contributor in Translation an English Ergonomics Textbook to Persian/Farsi, Under Revision for Publishing, Titled: “XXXXXXXXXX”, by K. H. E. Kroemer and E. Grandjean, Fifth Edition, Taylor & Fransic Group.

3- نمره تافل ای بی تی رو بنویسم از 120 ؟؟؟!!
    اینجوری: English: TOEFL iBT score: 95/120

4- منم رفرنس بگذارم یا این فقط واسه اقدام کردن واسه دکتراست؟؟

5 - اگر در قسمت مهارت ها، مهارت های نرم (soft skills) را بیارم خوبه؟؟
    مهارت های نرم مثل مهارت حل مسئله، کار گروهی، تفکر انتقادی ، (که این ها به رشتم هم مربوط می شه)
    1. شاید هم به عنوان Research and Project experince
    2. به نظر من اگر لفظ Contribution نباشه بهتره.
    3. نه اونا آشنا هستن، نمی خواد
    4. رفرنس باشه بهتره، به هر حال اکثر دانشگاه ها حتی برای فوق هم مرجع می خوان، یا اگه نخواستی می تونی بنویسی Available upon request
    5. آره حتما بنویس

من نظر خودم رو گفتم، شاید بقیه دوستان نظرشون متفاوت باشه. پیروز باشی.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام
    یک مشکل اساسی اینجا وجود داره و اینه که

من چیز چندانی ندارم توی CV بنویسم
    کسی به من کمک میکنه چطور باید cv بنویسم

من تنها سابقه تحصیل دارم با یک معدل عالی هنوز هم نمره تافل و جی آر ای هم نیومده
    یک سال سابقه تدریس هم دارم

بقیه چیزها فرمالیته بوده و پیچوندن بوده

حالا باید چیکار کرد چطور میشه CV نوشت وقتی هیچی نیست !!؟؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

هیچی مه نیست، که نمی شه
    شما education های داری مثل لیسانس و فوق با معدل هاشون و عنوان تز اشون
    از مهارت هایت بنویس در قسمت مربوطه شامل مهارت های کامپیوتری و مهارت های دیگر
    رفرنس هم بذار (با یکی دوتا از استادهات هماهنگ کن )
    فعلا که نمره تافل نداری، می تونی بنویسی fluent in speaking listeinging و....
    research interrest که داری، اونها هم بنویس
    major course هایت هم می تونی بنویسی
    publication هم که در دست کار داری می تونی

خب اینها به رزومت سر شکل میده تو این مرحله، همین ها می تونه 1.5 صفحه بشه که فکر می کنم بس باشه
    به رزومه های نمونه نگاه کن ایده می ده
    منم خودم با توجه به اینجا رزومه را توشتم ولی هنوز وقت نکردم بذارم اینجا تا نظر دیگران هم بدونم

Banned

هیچی مه نیست، که نمی شه
    شما education های داری مثل لیسانس و فوق با معدل هاشون و عنوان تز اشون
    از مهارت هایت بنویس در قسمت مربوطه شامل مهارت های کامپیوتری و مهارت های دیگر
    رفرنس هم بذار (با یکی دوتا از استادهات هماهنگ کن )
    فعلا که نمره تافل نداری، می تونی بنویسی fluent in speaking listeinging و....
    research interrest که داری، اونها هم بنویس
    major course هایت هم می تونی بنویسی
    publication هم که در دست کار داری می تونی

خب اینها به رزومت سر شکل میده تو این مرحله، همین ها می تونه 1.5 صفحه بشه که فکر می کنم بس باشه
    به رزومه های نمونه نگاه کن ایده می ده
    منم خودم با توجه به اینجا رزومه را توشتم ولی هنوز وقت نکردم بذارم اینجا تا نظر دیگران هم بدونم
    یه چیزی رو من با توجه به اتفاقاتی که برام افتاده درست تر دیدم که به این ها اضافه کنم :
    1- موقع نوشتن Research Interest ها تون دقت کنید که برای استاد یا دانشگاهی که می فرستید باید اون ها رو مودیفای کنید یعنی ورندارید فقز بنویتسید از تحقیق در عملیات خوشم می یاد ! تحقیق در عملیات دامنه وسیعی داره از تولید پیچ برای ساعت مچی گرفته تا مدل کردن گردش فاضلاب شهر بیرمنگام انگلستان ! یا دتون باشه که حتما قبل از فرستادنش به وب سایت استادا سر بزنید و فیلد کاریتون رو با حاشون مچ کنید.

2- قسمت Publication ها خیلی مهتر از نمره زبانتون هستش. 3 تا از استادایی که من ازشون OK گرفتم همین رو گفتند که :
    The number of publications that you have is your strength و خیلی جالب تر این بودش که حتی بعضی هاشون رو هم ازم خواستند و یه نگاهی بهشون انداخته بودند پس حتی کار های در دست انجامتون رو هم بنویسید و کنارش بنویسید Will Published یا Still Working.

3- از نوشتن نمره زبان پرهیز کنید فقط بنویسید که مثلا iBT TOFEL ( Dec 2010 ) چون اون استادایی که خیلی به این مساله گیرند سریع تا ببینند نمره شما از اونی که فکر می کنند کمتره دیگه جواب بی جواب ! اگه ازتون خواستند براشون اسکن نمرتون رو بفرستی.

وسلام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)