صفحه 8 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedeng نمایش پست ها
    با سلام به دوستان.
    من 19 June میخاو بیام اما الان همه فکرم خونست. به نظر شما بهتره که اولش آدم بره توی خونه های دانشگاه تا با حوصله خونه خوب پیدا کنه یا اینکه بره تو هاستل و ظرف یه هفته یه شر پیدا کنه؟
    I recommend that you find a share-accommodation for just 1 month because share-accommodations are cheaper than hostels.
    during your stay in share-accommodation, you can search a better place for long-term accommodation.
    I suggest that you lease a share-accommodation from your university's students
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedeng نمایش پست ها
    با سلام به دوستان.
    من 19 June میخاو بیام اما الان همه فکرم خونست. به نظر شما بهتره که اولش آدم بره توی خونه های دانشگاه تا با حوصله خونه خوب پیدا کنه یا اینکه بره تو هاستل و ظرف یه هفته یه شر پیدا کنه؟
    سلام
    پس دقیقا وضعیتی رو داری که من 2 ماه قبل داشتم. طبیعیه خوب بالاخره داری میای یه کشور دیگه. ولی بعد از اومدنت ظرف یک 2 هفته همه چیز برات عادی میشه. به نظرم اگه به فکر مسائل اقتصادی و صرفه جویی هستی خونه های شیر خیلی بهتر از خونه های دانشگاهه( به لحاظ اقتصادی عرض می کنم) یه موقع میبینی یه صاحبخونه مثل صاحبخونه من گیرت میاد که یه کم خله اونوقت ممکنه بهت سخت بگذره. خونه مشترک مصائب خودش رو داره ولی مصائب شیرین. این بستگی به lifestyle خودت هم داره اگر آدم برون گرایی باشی بهت سخت نمیگذره تو خونه share. الان جایی که من زندگی میکنم هفته ای 200 دلار دارم میدم در صورتی که خوابگاه های دانشجویی باید حداقل هفته ای 350 تا میدادم اما خوب تو خوابگاه بهت ممکنه یک یا دو وعده غذا هم در روز بدن. ولی در مجموع دانشجوهای سال بالایی دیگه میرن تو خونه شیر به خاطر بحث صرفه جویی. من الان دارم تو یه خونه شیر زندگی میکنم که به جز من 5 نفر دیگه هم تو اون خونه هستن( هند- پاکستان- ویتنام و فرانسه). آدمای خوبین فقط صاحبخونه یه کم خسیسه شبا میاد برق رو خاموش میکنه و خلاصه از این اذیت ها داره!!! اما من عین خیالمم هم نیست و در کل از انتخاب خونه شیر هستم. در ضمن برای 2 هفته اول هم اگر تونستی hostel رزرو کن که اون هم تجربه خوب و با ارزشیه.
    موفق باشی

سلام
    2 تا سئوال داشتم:
    1- شوید از کجا میشه تهیه کرد؟
    2- هفته ای 210 دلار برای خونه ای که به جز من توش 5 نفر دیگه هم هستن( 4 تا اتاق به جز اتاق من) و دستشویی توالت و آشپزخونه مشترک ( به همراه هزینه قبض ها و اینترنت) قیمت خوبیه یا گرونه؟ سرم داره کلاه میره یا نه؟
    با تشکر

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    2 تا سئوال داشتم:
    1- شوید از کجا میشه تهیه کرد؟
    2- هفته ای 210 دلار برای خونه ای که به جز من توش 5 نفر دیگه هم هستن( 4 تا اتاق به جز اتاق من) و دستشویی توالت و آشپزخونه مشترک ( به همراه هزینه قبض ها و اینترنت) قیمت خوبیه یا گرونه؟ سرم داره کلاه میره یا نه؟
    با تشکر
    سلام
    محل سکونت و شهرتون کجاست ؟ 210 تا خیلی بالا بنظر میاد مگراینکه تو پرث یا سیدنی باشید. تو بریزبین و آدلاید میشه با این قیمت یونیت گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    سلام
    محل سکونت و شهرتون کجاست ؟ 210 تا خیلی بالا بنظر میاد مگراینکه تو پرث یا سیدنی باشید. تو بریزبین و آدلاید میشه با این قیمت یونیت گرفت
    شهر perth هستم- محله nedlands که نزدیک دانشگاهه نسبتا و جز محله های نسبتا گرون شهر محسوب میشه. 210 دلار کلشه ها یعنی دیگه بابت برق و گاز و اینا هیچ پولی نمیدم اینترنتم داریم اونم بابتش پولی نمیدم. هر روزم آشپزی میکتم

قیمت اتاق بستگی به شهر و محله ای که توش هستید داره. برای سیدنی که خودم هستم 210 دلار برای یه اتاق توی خونه 5 خوابه بالاست، مگه اینکه خونه نزدیک به CBD باشه.
    در کل به صرفه ترین کار اجاره کل خونه و اجاره دادن بقیه اتاق هاست.

شهر perth هستم- محله nedlands که نزدیک دانشگاهه نسبتا و جز محله های نسبتا گرون شهر محسوب میشه. 210 دلار کلشه ها یعنی دیگه بابت برق و گاز و اینا هیچ پولی نمیدم اینترنتم داریم اونم بابتش پولی نمیدم. هر روزم آشپزی میکتم
    قیمتی که برای اون منطقه پرداخت می کنید زیاد نیست...مخصوصا اینکه هزینه دیگه ای هم خونه براتون نداره......برای خرید شوید هم فروشگاه ایرانی saffron )401 Scarborough Beach Rd, Osborne Park, WA 6017) هست و از bentley fresh تو john street هم می تونید پیدا کنید. غیر از این دو تا subiaco market هم همه جور سبزی خشک پیدا میشه....

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام دوستان ... بنده چندوقته که با یه استاد تو دانشگاه ویکتوریا برای پذیرش دکتری ارتباط دارم و گفته به احتمال زیاد فاند هم بهت میدیم که ماهی 2500 تا (free tax) هست ... میخواستم بدونم با توجه به اینکه متاهل هستم با این مبلغ میشه هزینه ها رو در ملبورن کاور کرد؟ سیو چطور؟ من میخوام یه آپارتمان یا استودیوی مجزا بگیرم به نظرتون با این مبلغ (ماهی 2500 تا) امکان داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که به یه تصمیم درست برسم ..
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام دوستان ... بنده چندوقته که با یه استاد تو دانشگاه ویکتوریا برای پذیرش دکتری ارتباط دارم و گفته به احتمال زیاد فاند هم بهت میدیم که ماهی 2500 تا (free tax) هست ... میخواستم بدونم با توجه به اینکه متاهل هستم با این مبلغ میشه هزینه ها رو در ملبورن کاور کرد؟ سیو چطور؟ من میخوام یه آپارتمان یا استودیوی مجزا بگیرم به نظرتون با این مبلغ (ماهی 2500 تا) امکان داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که به یه تصمیم درست برسم ..
    سلام
    من البته ملبورن نیستم ولی 2 ماهی هست که در یه شهر گرونی مثل perth دارم زندگی میکنم. با ماهی 2500 تا شما راحت میتونید یه زندگی خیلی خوب ترتیب بدید و save کردن هم بستگی به خودتون داره. چون متاهلید دیگه شاید خیلی save نتونید بکنید ولی ببینید شما هفته ای 300 دلار ( بین 200 تا 300 حتی کمتر از 200 هم پیدا میشه بیشتر از 300 هم هست من دارم متوسطش رو میگم) برای خونه باید بدید( یه واحد استودیو کامل- البته خونه های share هم هست ارزون تره خیلی هم خوبه)- تا همینجا میشه ماهی 1300 تا حدودا برای خونه. 300-400 تا هم برای خورد و خوراک. پس میتونید اگه خلاصه یه کم صرفه جویی کنید ماهی 800 دلار save کنید. این کاریه که خوده من کردم و یه چیزیه که شدنی منتها it is really up to you.
    در کل به نظرم با این مبلغ بورس درنگ نکنید چون نسبت به مبالغ عادی بورس هم بالاتره . اینجا معمولا بورس ها بین 2100 تا 2400 هست. ضمنا امکان کار کردن هم وجود داره( بستگی به نوع ویزاتون) و خوب به مرور زمان درآمد شما قطعا افزایش پیدا میکنه.
    موفق باشید

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام
    من البته ملبورن نیستم ولی 2 ماهی هست که در یه شهر گرونی مثل perth دارم زندگی میکنم. با ماهی 2500 تا شما راحت میتونید یه زندگی خیلی خوب ترتیب بدید و save کردن هم بستگی به خودتون داره. چون متاهلید دیگه شاید خیلی save نتونید بکنید ولی ببینید شما هفته ای 300 دلار ( بین 200 تا 300 حتی کمتر از 200 هم پیدا میشه بیشتر از 300 هم هست من دارم متوسطش رو میگم) برای خونه باید بدید( یه واحد استودیو کامل- البته خونه های share هم هست ارزون تره خیلی هم خوبه)- تا همینجا میشه ماهی 1300 تا حدودا برای خونه. 300-400 تا هم برای خورد و خوراک. پس میتونید اگه خلاصه یه کم صرفه جویی کنید ماهی 800 دلار save کنید. این کاریه که خوده من کردم و یه چیزیه که شدنی منتها it is really up to you.
    در کل به نظرم با این مبلغ بورس درنگ نکنید چون نسبت به مبالغ عادی بورس هم بالاتره . اینجا معمولا بورس ها بین 2100 تا 2400 هست. ضمنا امکان کار کردن هم وجود داره( بستگی به نوع ویزاتون) و خوب به مرور زمان درآمد شما قطعا افزایش پیدا میکنه.
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز بابت توضیحاتت ... راستش خیلی فکر سیو نیستم اما خب اگه بشه چه بهتر .. بیشتر چون متاهلم میخوام تاحد امکان راحتتر زندگی کنم (البته منظورم زندگی مرفه یا ریخت و پاش نیست اما خب سختم نگذره) و برای همین میخواستم ببینم یه آپارتمان یه خوابه یه جای متوسط چقدر ماهانه در میاد و باقی هزینه ها هم چقدر میشه که خب شما جواب خوبی دادی خودمم تو چندتا سایت گشتم ددیم میشه با 1000 تا 1200 تا یه واحد اجاره کرد ... در مورد کارم این استاده گفته که اجازه کار فول تایم هم دارم و چون خودش مدیر یه مرکز تحقیقاتی تو زمینه رشته من هست گفت میتونه اونجا برای منم یه کارت پارت تایم جور کنه اما نمیدونم که چقدر ممکنه بدن ... در مورد ملبورن آمار دقیقتری نداری؟ سایر هزینه ها چطور مثل مترو و رفت وآمد و ...؟
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)