صفحه 276 از 278 نخستنخست ... 176226266267268269270271272273274275276277278 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,751 تا 2,760 , از مجموع 2778

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

Junior Member bahramnet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه آزاد کرج

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    من کاردانی کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه آزاد کرج دارم با معدل 16/64 و در سال 1386 فارغ التحصیل شدم و دوره کارشناسی هم دانشگاه آزاد تهران-جنوب قبول شدم که متاسفانه با 44 واحد مونده انصراف دادم از اون سال هم تا الان کار کردم در زمینه تخصصی خودم اما متاسفانه بدون بیمه و بصورت پروژه ای / سن من هم 37 سال هست و مدرک آیلتس 6.5 و A2 آلمانی دارم / لطفا با توجه به مواردی که عرض کردم بهترین راه برای ادامه تحصیل من در آلمان یا بخصوص اتریش چیه ؟ آیا شانسی دارم ؟ مثلا 44 واحد مونده رو توی یک سال تموم کنم و بلافاصله ارشد رو توی 2 سال تموم کنم آیا با 39-40 سال میتونم برای دکترا اقدام کنم؟ یا با همون لیسانس و تقویت زبان هم میشه ؟ / پیشاپیش از راهنمییتون سپاسگذارم

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

سلام دوستان. من سی و یک سالمه و میخوام برای لیسانس کامپیوتر در اتریش اقدام کنم.
    1. ایا شانس گرفتن پذیرش دارم با توجه به سنم؟
    2. در صورتیکه پذیرش بگیرم ایا شانس گرفتن ویزا رو دارم با توجه به سنم؟
    3. مقطع لیسانس به زبان المانی هست یا انگلیسی هم برگزار میشه؟
    4. حداقل مدرک زبان چیه برای پذیرش و ویزا؟
    ممنونم دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط maury نمایش پست ها
    سلام دوستان. من سی و یک سالمه و میخوام برای لیسانس کامپیوتر در اتریش اقدام کنم.
    1. ایا شانس گرفتن پذیرش دارم با توجه به سنم؟
    2. در صورتیکه پذیرش بگیرم ایا شانس گرفتن ویزا رو دارم با توجه به سنم؟
    3. مقطع لیسانس به زبان المانی هست یا انگلیسی هم برگزار میشه؟
    4. حداقل مدرک زبان چیه برای پذیرش و ویزا؟
    ممنونم دوستان
    1. قبلا که مشکلی نبود
    2. گرفتن ویزا که در سال های گذشته سخت شده این مورد هم می تونه مشکل ایجاد کنه
    3. اکثر دانشگاه ها آلمانی بود حتی مستر هم تعداد کمی به انگلیسی دارند
    4. قبلا حداقل وجود نداشت اما جدیدا گویا حداقل گذاشتن
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان اتریش برای دوره دکترا فاند میده؟
    چطور یاید اپلای کرد؟
    برای دوره دکترا هم نامه عدم ممانعت می خواد؟
    کامپیوترم و حتما بورس کامل می خوام

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    سلام دوستان اتریش برای دوره دکترا فاند میده؟
    چطور یاید اپلای کرد؟
    برای دوره دکترا هم نامه عدم ممانعت می خواد؟
    کامپیوترم و حتما بورس کامل می خوام
    به طور کلی مثل خیلی از کشورهای اروپایی، در اتریش هم میشه موقعیت های دکترا (پی اچ دی پوزیشن) پیدا کرد
    که ساپورت مالی داشته باشه. این ساپورت مالی معمولا در قالب قرارداد کاری با دانشگاه به صورت 30 ساعت یا 40 ساعت
    در هفته است و حقوق ماهیانه پرداخت میشه. این موقعیت ها بسیار کم و رقابتی هستند. در نتیجه باید بگردید و در سایت دانشگاههای
    اتریش متناسب با رشته تحصیلیتون این موقعیت ها رو پیدا کنید و براشون اپلای کنید. در صورتی که کسی برای این موقعیتها انتخاب
    بشه، میشه گفت "به احتمال زیاد" نامه عدم ممانعت نمیخواد دیگه چون این انتخاب بر اساس ارزیابی علمی رزومه فرد و مصاحبه صورت میگیره.

Junior Member

سلام.
    من در کنکور در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه دولتی صنعتی سهند تبریز قبول شده ام و درحال حاضر ترم۲ (کارشناسی) هستم.من با تحقیقاتی که انجام دادم در اتریش یکی از بهترین دانشگاه ها،دانشگاه گراتس هست که رشته ی من رو داره،من چند تا سوال دارم:
    ۱.آیا من میتونم در اونجا پذیرش بگیرم و چطور؟
    ۲.آیا من میتونم که بعد از گذراندن کارشناسی برای ارشد به آلمان بروم؟و چطور؟
    ۳.آیا انتخاب من برای ادامه تحصیلات درست است یا خیر؟ در صورتی که اشتباه است ممنون میشم راهنماییم کنید.
    همچنین یک موضوع که مطرح است این هست که من تازه به یاد گرفتن زبان آلمانی پرداخته ام.
    با سپاس فراوان ممنون میشم که به من پاسخ دهید.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zayn نمایش پست ها
    سلام.
    من در کنکور در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه دولتی صنعتی سهند تبریز قبول شده ام و درحال حاضر ترم۲ (کارشناسی) هستم.من با تحقیقاتی که انجام دادم در اتریش یکی از بهترین دانشگاه ها،دانشگاه گراتس هست که رشته ی من رو داره،من چند تا سوال دارم:
    ۱.آیا من میتونم در اونجا پذیرش بگیرم و چطور؟
    ۲.آیا من میتونم که بعد از گذراندن کارشناسی برای ارشد به آلمان بروم؟و چطور؟
    ۳.آیا انتخاب من برای ادامه تحصیلات درست است یا خیر؟ در صورتی که اشتباه است ممنون میشم راهنماییم کنید.
    همچنین یک موضوع که مطرح است این هست که من تازه به یاد گرفتن زبان آلمانی پرداخته ام.
    با سپاس فراوان ممنون میشم که به من پاسخ دهید.
    1- بله میتونید پذیرش بگیرید. فقط در نظر داشته باشید که شما چون هنوز دانشجوی لیسانس هستید
    بهتون پذیرش لیسانس میدن. منتها اکثر دوره های لیسانس در اتریش به زبان آلمانیه. یعنی شما حداقل
    دو سال باید المانی بخونین و به مرحله b2 برسید که بتونین از پس دروس بر بیاید. راه گرفتن پذیرش هم اینه که یک
    گواهی اشتغال به تحصیل از مقطغ لیسانس فعلیتون بگیرید و با اون اقدام کنید برای گرفتن پذیرش از اتریش.

2- با مدرک کارشناسی دانشگاههای اتریش در همه ی دانشگاههای اروپا و امریکا میتونید پذیرش فوق لیسانس بگیرید.
    کافیه اپلای کنید و مدارک بفرستید

3- به طور کلی من نمیتونم بگم تصمیمتون درسته یا نه. اما در نظر داشته باشید که در حال حاضر شما دانشجوی
    ترم 2 هستین و تا پایان این نیمسال در بهترین حالت حدود 35 تا 40 واحد درسی در ایران رو پاس خواهید کرد.
    این یعنی اینکه بخش اعظم دروس مربوط به رشته تون هنوز باقی مونده و حالا همینها رو بخواید به آلمانی
    یاد بگیرید، خیلی زمان می بره. یعنی بحث فقط گرفتن مدرک زبان آلمانی نیس، مساله اینه که شما باید
    واقعن به درکی از زبان آلمانی برسید که بتونید دروس رو کامل بفهمید. بخش زیادی از دانشجویانی که برای
    لیسانس مجدد میان اتریش، قبلن در ایران لیسانس رو گرفتن و دروس رو به زبان مادری یاد گرفتن و با اینجال
    کار سختی در پیش رو دارن، حالا شما کارتون سخت تر هم ممکنه بشه. اما از طرفی اگر واقعن برنامه ریزی
    میخواین بکنین و هدفتون ادامه تحصیل در خارج از کشوره، باید این سختی ها رو هم باهاش مواجه بشید
    و این راهیه که آسون نیست.

ضمنا دانشگاه فنی گراتز در زمینه مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک خیلی دانشگاه خوبی هست.

سلام دوستان. من فارق التحصیل کرشناسی دانشگاه سراسری هستم. و واسه ارشد دیگه کنکور ندادم. باید دوباره برای کارشناسی اقدام کنم؟ یعنی چون قبولی ارشد ندارم و مشغول تحصیل نیستم پذیرش ارشد نمیدن؟

Junior Member

سلام دوستان توی سایت دانشگاه های اتریش که نگاه کردم نوشته بود باید نشون بدید همین مقطع رو در کشور خودتون در حال تحصیل هستین و زمان تحصیلتون تا زمان اپلای ادامه داشته باشه
    این یعنی شامل ارشد مجدد نمیشه؟ باید حتما دانشجو باشیم یا بعد از فارغ التحصیلی هم میشه اقدام کرد؟؟

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
    دانشگاه کارشناسی :صنعتی شاهرود

معدل کارشناسی : 14

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: عمران

دانشگاه کارشناسی ارشد :صنعتی شاهرود

معدل کارشناسی ارشد :17

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی عمران-سازه های هیدرولیکی

تعداد مقالات :1 عدد آی اس آی-2 کنفرانس داخلی

سابقه کار: 5 سال-کارمند رسمی وزارت نیرو-شرکت آب و فاضلاب- 2 سال سابقه کار در زمینه بازرسی جوش و NDT

نمره زبان انگلیسی: آیلتس 6.5

دانشگاه مهم نیست فاند داشته باشه اون مهمه

اسکلارشیپ مد نظرتون : فاند حتما برام مهمه اگه شرایطشو داشته باشم-مقدارش رو نمی دونم!
    تشکر از لطف دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)