صفحه 62 از 418 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_saeed نمایش پست ها
    سلام

من هم موافقم. خیلی از چیزهایی که الان داره وارد می شه فقط با ارز آزاد وارد می شه. دولت که برای واردات لب تاپ و ابزار الکترونیکی و موبایل و خیلی چیز های دیگه ارزی نمی ده. الان دیگه داره دامنه گرونی ها به خیلی از کالاها می رسه. مطمئنا تو یه مدت کوتاه به بقیه کالا هم سرایت می کنه . همه چیز که گندم و گوشت یخ زده نیست که با ارز دولتی وارد کنن. شما به نگاهی بکن می بینی که از لباس و لوازم آرایشی تا ماشین و تمام لوازم برقی و دیجیتال همه وارداتی هست و کلی گرون شده. من یه ماه پیش یه لنز دوربین خریدم 350 تومان امروز در کمال ناباوری دیدم شده 710 تومان. اگه همین جوری ادامه بدن کم کم همه چیز شروع به گرون شدن می کنه. تنها راه کنترل بازار اینه که ارز مورد نیاز رو تامین کنن. دز ضمن من فکر نکنم اسکناس ارز خیلی کمیاب باشه چون الان کلی ارز دست مردم هست خود بانک های خصوصی هم کلی ارز دارن تازه هزار جور رانت ارزی هم وجود داره، فقط همه فکر می کنن با این قیمت نباید فروخت چون گرون می شه. شما یه روز که قیمت جهش داره برو بازار می بینی که هزاران فروشنده واسه فروش ارز تو صف هستند.
    دقیقا من فکر میکنم که الان باید ریال را به جنس تبدیل کرد. ارز که پیدا نمیشه پس هر چیز که میخواید یا ممکنه یک موقع بخواید را برید بخرید. ارز دولتی به این کالاهایی که من و شما لازم داریم تعلق نمیگیره به ماشین وارداتی 200 300 میلیونی تعلق میگیره (واقعا این ماشینهای 300 میلیونی که تو خیابونها ریخته جز کالاهای مورد نیاز اقشار کم درامد و بیچارست و بهش ارز دولتی تعلق میگیره ولی یکی مثل من و شما باید برای ارز آزادش هر روز یا بشینیم سایتها را زیرورو کنیم یا جمهوری و استامبول را که شاید 100 دلار پیدا کنیم که مثلا 6 ماه دیگه اگر با این وضع بتونیم بریم یک مقدار ارز تو جیبمون باشه):

http://khabarfarsi.com/n/1834592/یار...رو_لوکس
    ویرایش توسط soheil4 : January 30th, 2012 در ساعت 01:33 AM

Member sesoin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering seoul national university

ديروز صبح يكي از صرافي ها به مادرم دلار 1750 فروخت ؛ 1000 دلار البته مثل اينكه صراف ها به طرف مقابل نگاه ميكنند مطمئن شن واقعا لازمشه ميدن. مادر من هم بليط من دستش بوده دادن بهش.البته بعد يكمي چونه!
    كسايي كه ميخوان گرون هم شده از صرافي بخرن فكر كنم صبح زود ...مادرم 8 صبح فردوسي بوده از قرار معلوم ....برن همزمان با بالا كشيدن كرركه طرف برن توضيح بدن براش شايد گير بيارن...اين. برا كسايي گفتم كه اشناي صراف ندارن ها...اونايي كه اشنا دارن كه ميرن ميگيرن ؛)
    بلد باش که وقتی باید بروی ،بروی.این را به خودم گفتم ها!
    از جواب دادن به پیامهای خصوصی که بصورت عمومی‌ قابل مطرح شدن هستن معذورم( باور کنید اینجوری مفید تره )

نقل قول نوشته اصلی توسط najimic نمایش پست ها

چیزی که مشخص هستش اینه که متاسفانه شاهد بالا رفتن مجدد قیمت دلار خواهیم بود ولی اینبار بالاتر از 2500 تومان و با توجه به اینکه وزیرامور اقتصاد و دارایی اعلام کردن که خرید و فروش فیزیکی ارز ممنوع میباشد پس مطمئناً فروش ارز بصورت غیرقانونی انجام میشه و شاهد قیمت های سرسام آور خواهیم بود. مخصوصاً در ایام آخر سال
    سلام

الان هر مسافر اجازه خروج 5000 دلار رو داره و دولت 1000 دلار بهش می فروشه که قراره بشه 1500 تا اونم فقط یه بار در سال. پس این مقدار مابه التفاوت این دو عدد که حداقل 4000 دلار هست و و اقعا هم برای خیلی ها لازم هست چه جوری باید تهیه بشه. اگه دولت جلوی فروش فیزیکی دلار رو بگیره و خودشم دلار نفروشه که ما باید به شکل شیمیایی و کیمیاگری دلار بسازیم!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقایون و خانم ها من یک سوال دارم، یکی از دوستان تو یک شرکت خارجی کار می کنه که حقوقشون را یورو میدن. اون ها هم برای اینکه ضرر نکنن یورو را از دفتر دوبی میگیرن و هوایی میارن برای پرسنل. حالا می خوان یورو بفروشن، امروز صحبت کردم می گن 2270 تومان.
    به نظرتون بخرم؟
    از طرفی دیگه برای اینکه ضرر نکنم بازم می خواهم ماشیت ثبت نام کنم. اختلاف قیمتش با بازار الان 13 میلیون تومان هست. نظرتون چیه؟
    کالای دیگه سراغ ندارین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    فعلا خیلی از سوالات بی پاسخ هست :

ما الان میتونیم بریم بانگ ارز بگیریم یا همون حواله پشت گیت فرودگاه ؟
    چقدر ارز به ما میدن ؟
    برای هزینه های جانبی مثل اپلیکیشن فی باید چی کنیم ؟
    بازم روند تویه صف بودن وزارت علوم رو باید طی کرد ؟

متاسفانه هیچ کس در این چند روز از اعضای دولتی به این سوالات جواب نداده و فقط میگن که دیگه دانشجو احتیاجی نیست به بازار آزاد مراجعه کنه !!!!! آخه چجوری ؟؟؟ یعنی راهکار جدیدی ایجاد شده ؟؟؟
    بانك ديگه ارز نميده. نه مسافرتي و نه آزاد. شما ميري بانك پول رو ميدي يه كاغذ بهت ميدن كه از فرودگاه ارز بگيري.
    مسافرتي 1000 دلار (يا معادلش به ارزهاي ديگه). براي مسافت هاي دور ممكنه تا 1500 هم بدن كه هنوز ابلاغ نشده. براي دانشجويي ترمي 5000 هزينه زندگي + شهريه تا نيمسالي 7500 دلار (شهريه رو هم نميشه حساب كرد ميدن يا نه و كلا گير داره)
    هنوز هيچ تصميمي در مورد هزينه هاي جانبي نيست. احتمالا ماه ها طول بكشه تا معلوم بشه چه هزينه هايي بوده كه دولت خبر نداشته يكيش همين اپلاي ما. تازه من كه فارغ التحصيلم دانشجو هم حساب نميشم. از همينايي كه خدمات كارت اعتباري ميدن يا اعضاي خانواده يا دوستان خارج از كشور ميشه پرداخت كرد و راه حل هاي فعلي هستن.
    صف وزارت علوم هست. روز به روز هم طولاني تر ميشه چون همه اونايي هم كه طي 3-4 سال گذشته رفتن و هنوز محصل هستن با بهم ريختن اوضاع آمدن ارز دانشجويي بگيرن. يعني يه صف چند ده هزار نفري.

ما هم منتظر راهكار هستيم. فقط مشكل اينه كه بعضي بهترين راهكارشون پاك كردن صورت مسئله هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezatime نمایش پست ها
    آقایون و خانم ها من یک سوال دارم، یکی از دوستان تو یک شرکت خارجی کار می کنه که حقوقشون را یورو میدن. اون ها هم برای اینکه ضرر نکنن یورو را از دفتر دوبی میگیرن و هوایی میارن برای پرسنل. حالا می خوان یورو بفروشن، امروز صحبت کردم می گن 2270 تومان.
    به نظرتون بخرم؟
    از طرفی دیگه برای اینکه ضرر نکنم بازم می خواهم ماشیت ثبت نام کنم. اختلاف قیمتش با بازار الان 13 میلیون تومان هست. نظرتون چیه؟
    کالای دیگه سراغ ندارین؟
    به نظرم بخري در دراز مدت ضرر نميكني. بازم خودت ميدوني فردا نياي بگي تو گفتي بخر يورو شد 1000 تومن.
    در مورد ماشين هيچي نميدونم. ثبت نام چيه؟

صاحب نظران گرامي كسي چيزي داره بگه؟ بنده دارم شديدا احساس خطر ميكنم كه صرافي ها به زودي تعطيل بشن و ديگه خبري از هيچ گونه اسكناسي هيچ جاي بازار پيدا نشه. روند نمودار هم به نظر صعوديه و اين اوج گرفتن معلوم نيست در آينده به چه مرحله اي برسه. اين 2-3 روز هم دولت سكوت كرده و احتمال داره ديگه براي هميشه سكوت كنه. به نظر مجلس هم در آستانه انتخابات كاري ازش بر نياد.
    اگر نظرتون اينه كه بريم بگيريم فردا زير گل هم شده بريم پيدا كنيم و بگيريم. اگر هنوز فكر ميكنيد صبر كنيم بهتره بازم بگيد تا بتونيم بهتر تصميم بگيريم.
    من خودم كمتر از 3 ميليون پول دارم و با اين وجود خيلي برام فرق ميكنه كه با چه قيمتي بخرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    صاحب نظران گرامي كسي چيزي داره بگه؟ بنده دارم شديدا احساس خطر ميكنم كه صرافي ها به زودي تعطيل بشن و ديگه خبري از هيچ گونه اسكناسي هيچ جاي بازار پيدا نشه. روند نمودار هم به نظر صعوديه و اين اوج گرفتن معلوم نيست در آينده به چه مرحله اي برسه. اين 2-3 روز هم دولت سكوت كرده و احتمال داره ديگه براي هميشه سكوت كنه. به نظر مجلس هم در آستانه انتخابات كاري ازش بر نياد.
    اگر نظرتون اينه كه بريم بگيريم فردا زير گل هم شده بريم پيدا كنيم و بگيريم. اگر هنوز فكر ميكنيد صبر كنيم بهتره بازم بگيد تا بتونيم بهتر تصميم بگيريم.
    من خودم كمتر از 3 ميليون پول دارم و با اين وجود خيلي برام فرق ميكنه كه با چه قيمتي بخرم.
    سلام

دوست عزیز نگران نباشید مهمترین کار صرافی ها فعلا انتقال ارز به خارج هست و با توجه به تحریم بانک های ایرانی هیچ جایگزین دولتی هم برای آنها وجود ندارد. این دعواهای زرگری و تعطیلی ها هم عادی هست مگه تعطیلی کل بازار طلا برای مالیات بر ارزش افزوده را فراموش کرده اید. البته زمزمه هایی برای تعطیلی صرافی ها در خیلی از سایت ها وجود دارد. ولی با توجه به تحریم ها این روش قابل اجرا نیست. بیشتر دانشجوهایی که بهشون ارز تعلق می گیره در دوره تحصیلشون ممکنه به ایران نیایند. پس چه جوری هر ترم باید از فرودگاه ارز بگیرند و انتقال این ارز به کشورهای دیگه به چه ترتیبی انجام می شود؟ یعنی یه دانشجو از آمریکا یا استرالیا باید هر 5 ماه یک بار بیاید ایران ارز بگیرد مگر اینکار ممکن است؟

موفق باشید

Junior Member

با سلام . دوستان ، اگه بريم از دلال ها يورو بخريم ، از كجا ميتونيم مطمئن باشيم كه اصل هست ؟ ( منظورم اينه كه يورو هم حتما بايد يه سري نشانه هاي امنيتي داشته باشه مثل تراول 50 تومني توي ايران ) ديگه اينكه كسي خبر داره الان يورو دست دلال ها چند هست ؟

Senior Member nima_AA آواتار ها

اینجا تاپیک اموزش رایتینگ شده ؟!!!!........لطفا دیگه بحث های متفرقه رو فراموش کنید

به گزارش بینا، محمود بهمنی پس از جلسه یکشنبه هیات دولت افزود: به همه کسانی که به شکل واقعی به ارز نیاز دارند ارز به میزان لازم ارائه خواهد شد علاوه بر ان تصمیم بر این است تا بزودی ارز مسافرتی نیز افزایش پیدا کند.
    وی با بیان اینکه به دانشجویان و کسانی که برای امور خدماتی به ارز نیاز دارند نیز ارز به میزان واقعی ارائه خواهد شد خاطرنشان کرد: بانک مرکزی تنها برای ذخیره سازی و تبادل ارز، ارز ارائه نمی‌کند بلکه با نگاه جامع و همه جانبه به کسانی که نیاز واقعی به ارز دارند توجه ویژه دارد.
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)