صفحه 60 از 73 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 724

موضوع: ویزای زبان انگلیسی سوئد و مسائل مرتبط با آن

Banned

پیش فرض پاسخ : ویزای زبان انگلیسی سوئد و مسائل مرتبط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام. من در سوئد نیستم. برای دوره زبان می تونید اول پذیرش بگیرین بعد درخواست ویزا بدین فقط قبلش از دانشگاه بپرسین اگر به من ویزا ندادن چجوری پول رو پس میدین؟این خیلی مهمه چون برخی موسسات پول پس نمیدن. کارت معلولیتی که گفتین رو نمیشناسم و نمیدونم کجا صادر می کنه در ایران! میشه اطلاعاتی بدین؟ با تشکر
    هزینه ها برای معلولین تفاوتی نداره تا جاییکه من دیدم ولی خدمات چرا. در مورد خدمات معمولا شامل خوابگاهی نزدیک دانشگاه و داشتن افرادی که کمک هزینه می گیرن تا به شما کمک میشه. برای اطلاعات بیشتر حتما از international desk دانشگاه با ایمیل بپرسین به خوبی پاسخ میدن.
    سلام
    ممنون از لطفت

به دانشگاه ایمیل زدم گفت هزینه ای نمیدی وخدمات داری اما نفهمیدم هزینه کلی را گفته یا خدمات را
    بله این مبلغ را باید بررسی کنیم تا یه وقت پول را ندن مشکل ساز میشه --البته اینا کلا قوانینشون فرق داره معمولا واقعیت را میگن مثل ایران نیست

کارت معلولیت اداره معلولین ایران در منطقه سکونیت باید بری و درخواست بدی وباید شخص مشکل جسمی ویا ..داشته باشه کمیسیون بره درجه معلولیت داره .....
    الان هم بین المللی صادر میشه یه سمت کارت فارسی ویه سمت دیگه انگلیسی نوشته که به گفته سازمان در اروپا میشه از خدمات استفاده کرد اگر اونا به کارت ایرانی توجه کننن چون خودشون قانون دارن وکارت میدن باید به سازمان اداره معلولین سوئد بری وبررسی بشی و....مدرک حرف اول را میزنه اما در کل چیزی که از صحبتهاشون فهمیدم کمک میکنن وچقدر احترام ومحبت در حرفهاشون هست
    اگر در ایران بگی صد تا حرف به ادم میزنن -برو بیرون-بیخود کردی-کاری نمیکنم و.....

یه ایمیل این بود =
    Dear Student,

Thank you for contacting us with questions regarding admission in Sweden.

Specific questions about physical disabilites must be asked to the university where you would like to study.

Fees are not waived for applicants with disabilities.

Questions regarding visa must be asked to the Swedish Migration Agency (Migrationsverket).

We hope that this answer is helpful to you. You cannot reply to this email but if you still have questions or need further assistance, send us another email using the contact form on Universityadmissions.se.
    Please copy and paste any previous correspondence you’ve had with us into the contact form.

Best regards,

دومی=

Hej!

Här kommer svaret på din fråga till CSN. Klicka på länken nedan för att läsa svaret.

https://tjanster.csn.se/epostaoss/in...39653VVvAdCbXx

Om länken inte fungerar:

Försök senare eller kopiera och klistra in hela länken i din webbläsare. Länken är giltig i sex månader.

Om något är oklart kan du ringa till oss på telefonnummer 0771-276 000. Observera att du inte kan svara på det här e-brevet.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

To read our answer, follow the link above or copy it to your web browser. This link is valid for six months.

Vänliga hälsningar

CSN

https://www.csn.se
    ایمیل سوم =

Hi.

If you are a student and have some form of disability, it is possible for you to get pedagogical support during your studies. Examples of such help are, help taking notes, sign language interpreter or extended time at examination sittings.
    This is how you apply for support, applicable also for you who are already a student but wish to renew your certificate:

1. Go to application Nais
    2. Once you have completed your digital application in Nais, book a session with the appropriate coordinator. See contact information below.
    3. Following your conversation with the coordinator, during which you planned and discussed the pedagogical support together, you will get a decision on support measures and recommendations.

It is important that you contact a coordinator for students with disabilities well in advance, to be able to plan your support as well as possible.
    In case you need other forms of support, means of assistance in your home or personal assistance, it is the municipality and/or the county council that you should contact.
    موارد دیگه هم هست

سلام . من به تازگی دارم شرایط پذیرش از طریق کرس شش ماهه زبان انگلیسی سوئد رو بررسی میکنم . وکیل که میگه 4200 یورو شهریه ترم میشه و 1500 یورو هزینه خوابگاه هست برای این دوره . میگه دوره شش ماهه هست ولی ویزاش یک ساله ست . از این طرف هم دارم برای آیلس میخونم گفته برای سفارت مهمه . ولی خودم یه ذره از شرایط کار و تبدیل به ویزای کار و اقامت بعد از گذروندن این کرس میترسم .
    این کرس کلا چند واحد میشه ؟ بعد از اتمام کرس، روند اقامت دائم چجوری میشه ؟ اوضاع کار پیدا کردن به چه صورته؟ میشه یا خیلی به سختی میشه ؟
    این برنامه program که بهش اشاره کردید یعنی چی و به چه صورته ؟
    ممنون میشم اگر اطلاعات دقیقی دارید راهنماییم کنید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط boxofice2012 نمایش پست ها
    سلام . من به تازگی دارم شرایط پذیرش از طریق کرس شش ماهه زبان انگلیسی سوئد رو بررسی میکنم . وکیل که میگه 4200 یورو شهریه ترم میشه و 1500 یورو هزینه خوابگاه هست برای این دوره . میگه دوره شش ماهه هست ولی ویزاش یک ساله ست . از این طرف هم دارم برای آیلس میخونم گفته برای سفارت مهمه . ولی خودم یه ذره از شرایط کار و تبدیل به ویزای کار و اقامت بعد از گذروندن این کرس میترسم .
    این کرس کلا چند واحد میشه ؟ بعد از اتمام کرس، روند اقامت دائم چجوری میشه ؟ اوضاع کار پیدا کردن به چه صورته؟ میشه یا خیلی به سختی میشه ؟
    این برنامه program که بهش اشاره کردید یعنی چی و به چه صورته ؟
    ممنون میشم اگر اطلاعات دقیقی دارید راهنماییم کنید .
    سلام
    1- دو نوع دوره زبان وجود داره در سوئد دوره زبان سوئدی که رایگان هست و یک ساله 67 واحد هست ( که نیاز به ایلتس آکادمیک 6.5 داره و مدرک مقدماتی A زبان سوئدی ) ویزاش هم یک ساله هست (کسایی که لیسانس انگلیسی دارن نیاز به آیلتس نیست)
    2- دوره زبان انگلیسی که شش ماهه هست هزینش 42500 کرون معادل 4125 یورو تقریبا میشه و جدیدا ( به دلیل استقبال ایرانیان عزیز ) نیاز به آیلتس 5.5 آکادمیک داره البته شاید بشه بدون آیلتس گرفت البته سخته و ریسک (کسایی که لیسانس انگلیسی دارن نیاز به آیلتس نیست)
    3- به هر دو این دوره های میگن course چون مستقل هستن و مدرک دانشگاهی نیست به دوره های معادل لیسانس و فوق لیسانس و دکتری میگن program که معمولا بیشتر از یک سال اقامت هست.
    4- هزینه خوابگاه بین ماهی 3500 تا 4000 کرون سوئد هست معادل ( 350 تا 400 یورو) که میتونید بگیرید و یا نگیرید
    5- همه دوره ها در سوئد برای تبدیل به ویزای کار نیاز دارن که تموم بشن و پاس بشن تا بشه تبدیلش کرد به اقامت اما برای تبدیل به اقامت نیاز به کار دازید که کارفرما براتون درخواست اقامت کاری بده یا شرکت بخرید یا شرکت ثبت کنید که هزینش برای شخص اصلی 200 هزار کرون هست و برای هر همراه 50 هزار کرون که اقامت دوساله میدن و بعد تمدید و ...
    6- کار در کشورهای اروپایی به شدت به توانایی شما ارتباط داره و دانش زبان انگلیسی + زبان کشور مقصد ( در سوئد زبان سوئدی به شدت تاثیرگزار هست )
    7- خونه پیدا کردن در سوئد بسیار مشکل و سخت هست و نیازمند زمان ( گاهی تا 5 سال صبر باید کرد تا بشه خونه برای اجاره پیدا کرد ) البته اتاق برای یک نفر پیدا میشه در شهرهای مختلف
    8- الان دوره زبان سوئدی باز هست تا 24 دی برای ووردی مهر 98 - و دوره انگلیسی از خرداد ماه باز میشه برای بهمن 98
    ویرایش توسط habibeng : October 18th, 2018 در ساعت 09:47 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط habibeng نمایش پست ها
    سلام
    1- دو نوع دوره زبان وجود داره در سوئد دوره زبان سوئدی که رایگان هست و یک ساله 67 واحد هست ( که نیاز به ایلتس آکادمیک 6.5 داره و مدرک مقدماتی A زبان سوئدی ) ویزاش هم یک ساله هست (کسایی که لیسانس انگلیسی دارن نیاز به آیلتس نیست)
    2- دوره زبان انگلیسی که شش ماهه هست هزینش 42500 کرون معادل 4125 یورو تقریبا میشه و جدیدا ( به دلیل استقبال ایرانیان عزیز ) نیاز به آیلتس 5.5 آکادمیک داره البته شاید بشه بدون آیلتس گرفت البته سخته و ریسک (کسایی که لیسانس انگلیسی دارن نیاز به آیلتس نیست)
    3- به هر دو این دوره های میگن course چون مستقل هستن و مدرک دانشگاهی نیست به دوره های معادل لیسانس و فوق لیسانس و دکتری میگن program که معمولا بیشتر از یک سال اقامت هست.
    4- هزینه خوابگاه بین ماهی 3500 تا 4000 کرون سوئد هست معادل ( 350 تا 400 یورو) که میتونید بگیرید و یا نگیرید
    5- همه دوره ها در سوئد برای تبدیل به ویزای کار نیاز دارن که تموم بشن و پاس بشن تا بشه تبدیلش کرد به اقامت اما برای تبدیل به اقامت نیاز به کار دازید که کارفرما براتون درخواست اقامت کاری بده یا شرکت بخرید یا شرکت ثبت کنید که هزینش برای شخص اصلی 200 هزار کرون هست و برای هر همراه 50 هزار کرون که اقامت دوساله میدن و بعد تمدید و ...
    6- کار در کشورهای اروپایی به شدت به توانایی شما ارتباط داره و دانش زبان انگلیسی + زبان کشور مقصد ( در سوئد زبان سوئدی به شدت تاثیرگزار هست )
    7- خونه پیدا کردن در سوئد بسیار مشکل و سخت هست و نیازمند زمان ( گاهی تا 5 سال صبر باید کرد تا بشه خونه برای اجاره پیدا کرد ) البته اتاق برای یک نفر پیدا میشه در شهرهای مختلف
    8- الان دوره زبان سوئدی باز هست تا 24 دی برای ووردی مهر 98 - و دوره انگلیسی از خرداد ماه باز میشه برای بهمن 98
    ممنون از اطاعات تون، فقط چند تا سوال داشتم
    1.میانگین هزینه تحصیلی برای فوق لیسانس چقدره ؟
    2.این کرس زبان انگلیسی چند واحد محسوب میشه ؟
    3.بعد از اتمام این کرس با کارهای ساده مثل پیشخدمتی یا خدماتی حتی میشه برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری اقدام کرد یا حتما باید شرکت اداری باشه به عنوام مثال ؟
    4.اگر بر فرض این کرس رو پاس نشدیم در انتها و ویزامون تموم شد ولی کار داشتیم میشه تبدیلش کرد به ویزای کاری ؟
    5. ثبت شرکت که گفتید مثلا راه اندازی یه کسب و کار فروشگاهیی رو هم شامل میشه مثلا شیرینی پذی یا غذایی ؟
    6.هزینه اتاقهای مشترک چقدر هست حدودا ؟
    7.آیا میشه بعد از اینکه اقدام کردیم برای پذیرش و پذیرشمون اومد یک ترم عقب بندازیم ؟ ( اگر برای بهمن 98 اومد بیوفته شروع اولین ترم در سال 99 ؟ )
    8.این دانشگاه ها علاوه بر خوابگاه میتونیم هزینه خورد و خوراک رو جدا پرداخت کنیم ولی از با دانشگاه باشه مثل سلف های خودمون ؟

Junior Member

تبدیل همه ویزا ها (دانشجویی) نیاز به قرار داد کاری و تمکن مالی داره و زمان بر هست در همه جای اروپا تقریبا مثل آلمان که دوستم هست فرقی به دوره شش ماه و یکساله نداره چون باید دوره رو پاس کنی حتما اما شاید در دوره یکساله بتونی وسط کورس هم اقدام کنی
    اما در مورد اینکه شما با پیدا کردن کار سفید و رفتن به اداره مالیات میتونی مالیات بدی که این کافیه فعلا برای دانشجو تا بتونه اقامت بگیره بعدا و در مورد حساب هم دوستانی دارم که با همین ویزا بدون شماره و با اراه پاسپورت( کمی چانه زنی در بانکهای مختلف ) حساب باز کردن و دارن ازش استفاده میکنن چون کلا پرشونال نامبر همراه با ایدی کورت میدن که حتما باید اقامت کاری و یا دائم داشته باشین ( کلا برای دانشجو شرایط کاری سخت هست چون در هفته فقط 20 ساعت مجاز به کار هست مث همه اروپا البته برای بعضی ویزاها استثنا وجود داره )
    نمیدونم چرا یهو وسط پستی که اصلا سوال بچه ها نیست چرا یهو این همه تو دل بچه ها رو خالی میکنید حتما کسی که میخواد بیاد سختی هاش رو باید تحمل کنه هیچ جای دنیا بهشت برین نیست واسه کسی و فرش قرمز پهن نمیکنن واسه آدم
    دوست عزیز کسی نمیخواد دل کسی و خالی کنه این ها یک واقعیت هست بچه ها باید بدونن متاسفانه شنیدن حقیقت همیشه سخته. و اینکه همین بچه هایی که میگین سوالشون نیست شما نمیبینین همه میان تو دایرکت از من میپرسنم من همه نمیتونم جواب تک تک و بدم یه جواب کلی که سوال همشون بود همین جا دادم. چرا باید هر کی میخواد بیاد سختی تحمل کنه . کسی که واقعیت و بدونه با چشم باز میاد اینجا تمام جوانب و در نظر میگیره شما چرا ناراحت میشه همش عادت کردیم به هم دروغ بگیم تا پامون ریداینجا جوری وانمود کنیم همه چی خوبه . من توی پستم هم شما بخونین نوشتم که هیچ چیزی غیر ممکن نیست اما کار ساده ای هم نیست.

Junior Member

سلام و ممنون از محبت و دغدغه شما اما کسی سوالش این نبود که خونه جریانش چی هست اینجا فقط برای ویزا و ... هست گرچه حرف شما بسیار درست و منطقی هست چون خونه به شدت سخت پیدا میشه اما خیلی از دوستان اونجا آشنا دارن و دوستی هست که همخونش بشن ولی خب کسی اینجا چنین مشکلی نداشت که شما زحمت توضیح کشیدین
    دوست عزیزم همین جا دو نفر سوال پرسیدن در مورد خونه منم جواب دادم. هدف من فقط کمک به بچه هاست که این راهی که ما اومدیم خیلی چیزها رو نمیدونستیم بقیه بدونن . خیلی ها دوست و اشنا ندارن اینجا من دارم با چشم خودم میبینم.

Junior Member

ممنون از اطاعات تون، فقط چند تا سوال داشتم
    1.میانگین هزینه تحصیلی برای فوق لیسانس چقدره ؟
    2.این کرس زبان انگلیسی چند واحد محسوب میشه ؟
    3.بعد از اتمام این کرس با کارهای ساده مثل پیشخدمتی یا خدماتی حتی میشه برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری اقدام کرد یا حتما باید شرکت اداری باشه به عنوام مثال ؟
    4.اگر بر فرض این کرس رو پاس نشدیم در انتها و ویزامون تموم شد ولی کار داشتیم میشه تبدیلش کرد به ویزای کاری ؟
    5. ثبت شرکت که گفتید مثلا راه اندازی یه کسب و کار فروشگاهیی رو هم شامل میشه مثلا شیرینی پذی یا غذایی ؟
    6.هزینه اتاقهای مشترک چقدر هست حدودا ؟
    7.آیا میشه بعد از اینکه اقدام کردیم برای پذیرش و پذیرشمون اومد یک ترم عقب بندازیم ؟ ( اگر برای بهمن 98 اومد بیوفته شروع اولین ترم در سال 99 ؟ )
    8.این دانشگاه ها علاوه بر خوابگاه میتونیم هزینه خورد و خوراک رو جدا پرداخت کنیم ولی از با دانشگاه باشه مثل سلف های خودمون ؟

1- بستگی به دوره و سال شما داره میانگین از 80 هزار کرون تا 280 هزارتا و بیشتر

Social sciences and humanities SEK 80,000 – 110,000/year
    Technical programmes and natural sciences SEK 120,000 – 145,000/year
    Architecture and design SEK 190,000 – 270,000 /year

2- 30 واحد
    3- باید جایی که براش کار انجام میدی برات درخواست اقامت کاری بده که آگهی کرده باشه یا خودتون شرکت بخرین یا ثبت کنید که هزینه هاش رو گفتم
    4- حتما باید دوره رو پاس کنید میتونید یک ماه امتحان رو تمدید کنید و پاس شید اگر صاحبت کارتون براتون درخواست بده بله
    5- هر چیزی میتونه باشه چون فقط دادن مالیات براشون مهمه ( و میزان 200 هزار کرونی که دارید)
    6- بستگی داره به کدوم استان کدوم شهر و کجای شهر معمولا از 2500 کرون یک اتاق شروع میشه تا ...
    7- اینو نمیدونم متاسفانه ( فک نکنم بشه چون متقاضی زیاده ) البته اگر پرداخت کنید شاید بشه ( بازم میگم اطلاعاتی ندارم متاسفانه)
    8- دانشگاه فقط خوابگاه معرفی میکنه میتونی بگیری یا نه ( طبیعتا در دانشگاها مکانهای برای دانشجو موجود هست که ارزونتره اما هزینه ای پرداخت نمیکنید ار پیش ( البته واسه استفاده از پرینتر و کامپیوتر و ... یک کارت باید بخرید) و واسه نت هم eduroam میدن بهتون که در همه اروپا اگر موجوت باشه میتونید از نت رایگان و پرسرعت استفاده کنید به علاوه دسترسی به مقالات و ... دانشگاهی بصورت رایگان
    ویرایش توسط habibeng : October 19th, 2018 در ساعت 12:59 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryap نمایش پست ها
    دوست عزیزم همین جا دو نفر سوال پرسیدن در مورد خونه منم جواب دادم. هدف من فقط کمک به بچه هاست که این راهی که ما اومدیم خیلی چیزها رو نمیدونستیم بقیه بدونن . خیلی ها دوست و اشنا ندارن اینجا من دارم با چشم خودم میبینم.
    کسی قرار نیست کسی رو گول بزنه اما جواباتون منطقی نیست من و دوستم حساب باز کردیم با این دوره که نوشتین نمیشه و ای دی موقت گرفیتم برا پرداخت مالیات که نوشتین نمیشه، و البته مشکلات بسیاز زیاده همیشه دوری از ایران خانواده و تحمل غربت باید دلیل های خوبی د اشته باشی که بتونی تحمل کنی و بری قطعا کسی که تصمیم میگره به همه جاش فکر میکنه و کسایی که اطلاع دارن سعی کنن کمک کنن نه با ترس انداختن که نیاید با کورس و ... (( من اگر جای شما بودم با کورس زبان نمیامدم به هیج وجه)) چون دیدم اطلاعاتی که میدین با تجربه ما کمی متفاوته کلا پرشون نامبر برای کسانی هست که اقامت دائم دارن و بقیه چیزا که گفتم چون راحت میتونستید بگید خونه سخت پیدا میشه و درست هم میگید
    سعی کنیم آگاهانه راهنمایی کنیم چون خیلی ها رو میشناسم سر کار هستن با همین ویزا 6 ماهه و بدون کد دارن کار میکنن و حساب بانکی داریم من به این موضوعات اشاره کردم جسارت نکردم و هیچ وقت به کسی نمیگم دروغ میگیم

آرامش داشته باشید و موفق باشید

فکر میکنی اگه حرفه ی خاصی بلد باشیم مثل آشپززی ، ماساژ، آرایشگری و ... که مدرک فنی حرفه ایش رو هم بگیریم و با توجه به رزومه کاری که تو ایران داشتیم ، همه رو یه رزومه تهیه کنیم و از ابتدای ورود به اداره کارشون تحویل بدیم و درخواست کار کنیم میتونه برامون کاری پیدا بشه که بشه روش حساب کرد برای اقامت بعد از کرس ؟
    البته کار عمومی تر مثل مثلا چیدمان قفسه و از این جور کارا رو تا اون موقع که کار جور بشه انجام بدیم .
    آها یک نکته دیگه آبا بعد از اینکه ورود کردیم و مستقر شدیم همین کارای خدماتی هم پیدا میشه ؟
    اگر همراهمون ثبت شرکت کنه من هم از طریق اون میتونم برای اقامت اقدام کنم ؟ مثلا با همون کار کنم ؟
    و اینکه اگر اطلاعاتی از پروسه ثبت شرکت هم داری ممنون میشم بگی .
    ممنون .

Junior Member

فکر میکنی اگه حرفه ی خاصی بلد باشیم مثل آشپززی ، ماساژ، آرایشگری و ... که مدرک فنی حرفه ایش رو هم بگیریم و با توجه به رزومه کاری که تو ایران داشتیم ، همه رو یه رزومه تهیه کنیم و از ابتدای ورود به اداره کارشون تحویل بدیم و درخواست کار کنیم میتونه برامون کاری پیدا بشه که بشه روش حساب کرد برای اقامت بعد از کرس ؟
    البته کار عمومی تر مثل مثلا چیدمان قفسه و از این جور کارا رو تا اون موقع که کار جور بشه انجام بدیم .
    آها یک نکته دیگه آبا بعد از اینکه ورود کردیم و مستقر شدیم همین کارای خدماتی هم پیدا میشه ؟
    اگر همراهمون ثبت شرکت کنه من هم از طریق اون میتونم برای اقامت اقدام کنم ؟ مثلا با همون کار کنم ؟
    و اینکه اگر اطلاعاتی از پروسه ثبت شرکت هم داری ممنون میشم بگی .
    ممنون .

سابقه کار همیشه مفید هست و این هم یک راه پیدا کردن کار هست بله میشه اما باید تلاش بشتر کرد مدارک فنی حرفه ای فقط فنی حرفه ای چون قابلیت ترجمه داره برای ثیت شرکت و راه اندازی کار بسیار مفید هست که ثابت کنید کاری که دارید راه میندازید تخصصش رو داریئ
    بله پیدا میشه اما نه اونقدر که فک کنید خیلی زیاده ولی هست خیلی ها دارن کار میکنن
    اگر همراه منظور همسر هست بله میتونید اقامت بگیرید اما اجازه کار ندارید ( اگر شریکتون باشه و در ثبت شرکت 50 درصد شما 50 درصد ایشون باشه میتونید اقامت بگیرد و کار هم کنید )
    اطلاعاتی ندارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)