صفحه 324 از 429 نخستنخست ... 224274314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334374424 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,231 تا 3,240 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    دوست عزیز مممنون می شم توضیح بدید. من و محمود مشکلمون توی معدل کارشناسی ماست.
    باسلام به همه ی دوستانی که یه جایه رزومشون میلنگه
    اولن بگم که این ادمی که تونست بره استنفورد رزومه خوبی داشت اما معدل کارشناسیش پایین بود (حدود 14.5).
    تنها کاری که کرده بود این بود که :"معدل کارشناسیش رو توجیه کرده بود"
    چجوری؟
    یکی از مهم ترین کاربردهای SOP همینه که شما نقاط ضعفت رو به وسیله ی نقاط قوتت توجیه کنی. حالا این عزیز دل برادر چه کرده بود:
    اولش گفته بود کللن تویه خواجه نصیر استادا نمره کم می دن!!! بعد اومده بود توجیه کرده بود یکی دو ترمی رو که معدلش داغون بود:
    گفته بود من در فلان مسابقه شرکت کردم و ... نفر اول ایران شدم ..نمره ی فلان ترمم به خاطر این خیلی پایینه چون مسابقه کار عملی داشت و..( به نظر من که اصلن چنین مسابقه ای تویه ایران برگزار نمیشه). بعدش نوشته بود فلان ترم بابام سکته کرد منم خیلی ادم مهربون بودم کللن درس رو ول کردم رفتم از اون مراقبت کنم ........( یه طوری نوشته بود انگار که خیلی ادم مهربونیه و دیگران خیلی براش مهم هستن و کللن عاشق خدمت به مردمه!!....نه یه طوری که استاده خیال کنه خیلی به خانواده وابستست)
    اخرشم گفته بود من معدل اصلن برام مهم نبود و نیست و کار علمی مهمه بعد یه سری کارهای تحقیقاتی که کرده بود رو توضیح داده بود گفته بود وقتی ادم می تونه کار تحقیقاتی کنه چرا بشینه یه سری درس نمره خوب بیاره هدف ما اینه که یه چیزه جدیدی کشف کنیم و دنیا را فلان بکنیم بهمان کنیم ....مثل ادیسون که درس نخوند و فلان کار رو کرد و .... منم می خوام اون طوری باشم و....
    از SOP دو صفحه ای این بنده خدا یه صفحه و نیم درباره توجیه معدل کارشناسیش بود ولی خیلی تمیز این کار رو کرده بود طوری که هم گفته بود خیلی ادم بلند پروازیه و هم کارهای تحقیقاتیش رو توضیح داده بود.
    من خودم هم یه جورایی کاری شبیه هم ادم رو کردم من GRE و تافلم خیلی داغون بود . . تویه SOP ایم کللی توضیح دادم که این کار کردم فلان کار رو کردم ... ولی از نظر من GRE چیزه چرتیه که وقت ادم رو می گیره...من به جای این که جی ار ای بخونم n تا مقاله تونستم بدم که به بشریت کللی کمک می کنه!!!...(البته جی ار ای واقعن چیزه مهمی تویه پذیرش شما حتمن بخونینش)اخرشم یه دانشگاه که تویه زمینه کاری من اول بود پذیرش فول فاند(فلو شیپ) گرفتم با این که حتی مینیمم تافلشون رو نیاورده بودم.
    ضمنن یه نکته داره این کار اونم اینه که برای توضیحاتتون باید یه شاهد بیارین!!!
    مثلن شما اگه معدلتون پایینه باید نمره خوب GRE داشته باشین چند تا مقاله خوب توصیه نامه های خوب ... تا کمیته قبول کنه شما ادم خفنی هستین ولی معدل براتون ارزش نداره
    چارلی چاپلین میگوید :آموخته ام که با پول می شود خانه خرید ولی آشیانه نه، رختخواب خرید ولی خواب نه، ساعت خرید ولی زمان نه، می توان مقام خرید ولی احترام نه، می توان کتاب خرید ولی دانش نه، دارو خرید ولی سلامتی نه، خانه خرید ولی زندگی نه ، می توان قلب خرید، ولی عشق نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط orange نمایش پست ها
    والا شاگرد چندمش رو نمیدونم ازکجا باید بفهمم.
    دانشگاهم چهارمین دانشگاه مالزی هست.
    ببخشید یکم دیر شد
    شما صد در صد شانس پذیرش داری
    ولی نه تویه دانشگاههای تاپ. این نظر شخصی منه اگه بتونی نمره ی جی ار ای خوبی بیاری و فیلد کاریت جزو کارهایی باشه که تویه خارج زیاد روش کار کنن( فک کنم مثلن یه چیزایی تو مایه های !?EDM)
    دانشگاههایی تو یه رنک بین 70 تا 140 شانس زیادی داری. بقیه ی دوستانم نظر بدن
    چارلی چاپلین میگوید :آموخته ام که با پول می شود خانه خرید ولی آشیانه نه، رختخواب خرید ولی خواب نه، ساعت خرید ولی زمان نه، می توان مقام خرید ولی احترام نه، می توان کتاب خرید ولی دانش نه، دارو خرید ولی سلامتی نه، خانه خرید ولی زندگی نه ، می توان قلب خرید، ولی عشق نه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarmohamadi نمایش پست ها
    باسلام به همه ی دوستانی که یه جایه رزومشون میلنگه
    اولن بگم که این ادمی که تونست بره استنفورد رزومه خوبی داشت اما معدل کارشناسیش پایین بود (حدود 14.5).
    تنها کاری که کرده بود این بود که :"معدل کارشناسیش رو توجیه کرده بود"
    چجوری؟
    یکی از مهم ترین کاربردهای SOP همینه که شما نقاط ضعفت رو به وسیله ی نقاط قوتت توجیه کنی. حالا این عزیز دل برادر چه کرده بود:
    اولش گفته بود کللن تویه خواجه نصیر استادا نمره کم می دن!!! بعد اومده بود توجیه کرده بود یکی دو ترمی رو که معدلش داغون بود:
    گفته بود من در فلان مسابقه شرکت کردم و ... نفر اول ایران شدم ..نمره ی فلان ترمم به خاطر این خیلی پایینه چون مسابقه کار عملی داشت و..( به نظر من که اصلن چنین مسابقه ای تویه ایران برگزار نمیشه). بعدش نوشته بود فلان ترم بابام سکته کرد منم خیلی ادم مهربون بودم کللن درس رو ول کردم رفتم از اون مراقبت کنم ........( یه طوری نوشته بود انگار که خیلی ادم مهربونیه و دیگران خیلی براش مهم هستن و کللن عاشق خدمت به مردمه!!....نه یه طوری که استاده خیال کنه خیلی به خانواده وابستست)
    اخرشم گفته بود من معدل اصلن برام مهم نبود و نیست و کار علمی مهمه بعد یه سری کارهای تحقیقاتی که کرده بود رو توضیح داده بود گفته بود وقتی ادم می تونه کار تحقیقاتی کنه چرا بشینه یه سری درس نمره خوب بیاره هدف ما اینه که یه چیزه جدیدی کشف کنیم و دنیا را فلان بکنیم بهمان کنیم ....مثل ادیسون که درس نخوند و فلان کار رو کرد و .... منم می خوام اون طوری باشم و....
    از SOP دو صفحه ای این بنده خدا یه صفحه و نیم درباره توجیه معدل کارشناسیش بود ولی خیلی تمیز این کار رو کرده بود طوری که هم گفته بود خیلی ادم بلند پروازیه و هم کارهای تحقیقاتیش رو توضیح داده بود.
    من خودم هم یه جورایی کاری شبیه هم ادم رو کردم من GRE و تافلم خیلی داغون بود . . تویه SOP ایم کللی توضیح دادم که این کار کردم فلان کار رو کردم ... ولی از نظر من GRE چیزه چرتیه که وقت ادم رو می گیره...من به جای این که جی ار ای بخونم n تا مقاله تونستم بدم که به بشریت کللی کمک می کنه!!!...(البته جی ار ای واقعن چیزه مهمی تویه پذیرش شما حتمن بخونینش)اخرشم یه دانشگاه که تویه زمینه کاری من اول بود پذیرش فول فاند(فلو شیپ) گرفتم با این که حتی مینیمم تافلشون رو نیاورده بودم.
    ضمنن یه نکته داره این کار اونم اینه که برای توضیحاتتون باید یه شاهد بیارین!!!
    مثلن شما اگه معدلتون پایینه باید نمره خوب GRE داشته باشین چند تا مقاله خوب توصیه نامه های خوب ... تا کمیته قبول کنه شما ادم خفنی هستین ولی معدل براتون ارزش نداره
    مازیار جان من زیاد کار (غیر نمره) کردم
    مثل کار با یه شرکت معروف
    پرزیدنت انجمن مهندسان نفت در دانشگاه تهران
    مقالات و...
    به نظرت رو اس او پی خیلی وقت بزارم تاثیر داره؟ احساس میکنم اون دوست خواجه نصیری خیلی شانس اورده!
    امروز با یه دانشگاه امریکایی رنک بین 50-100 مصاحبه داشتم. احتمالا مستر اونجا بگیرم. اگه مستر برم اونجا تاثیری در روند کار برای دکترای تاپ ها داره یا وقتمو تلف میکنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    International Business Law at University of Helsinki

دوستان تا به حال کسی از بورسیه (EAST-WEST CENTER) که ظاهراً فقط مربوط به دانشگاه هاوایی می شه، استفاده کرده؟ می دونه به شکله؟ آیا به صورت آن لاین می شه اپلای کرد؟ ممنون می شم اگه چیزی می دونید به اشتراک بذارید.....

دوستان عزیز سلام . میخواستم ببینم من برای دانشگاه های امریکا باید با ستادا مکاتبه کنم ؟
    از کجا میتونم ببینم چه دانشگاه هایی مدارکمو بدون پول بررسی میکنند ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اصلاح نباتات، دانشگاه تهران

سلام.
    من لیسانس کشاوورزی معدل 14، فوق لیسانس اصلاح نباتات معدل 16 از دانشگاه تهران. مقاله معلوم نیست. اگرم باشه اسمم اول و دوم نیست احتمالاً. دارم برا تافل و gre می خونم. چقد شانس پذیرش دارم؟

Question پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام
    منم مثل بقیه مشخصاتم رو می نویسم تا ببینم نظر بقیه دوستان چیه.
    لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد، معدل 15.5، مقاله ندارم، دارم برای آیلتس 7 آماده میشم شایدم 6، 6.5
    البته GRE ندارم. من میخوام برای پذیرش دکتری اقدام کنم. البته زیاد رنکینگ مهمم نیست برام و واسواس ندارم. 8 سال سابقه کار برنامه نویسی و .. دارم.
    سنم هم 32 هستش.

ممنون
    ساعتها را بگذارید بخوابند ، بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست...

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_kh58 نمایش پست ها
    سلام
    منم مثل بقیه مشخصاتم رو می نویسم تا ببینم نظر بقیه دوستان چیه.
    لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد، معدل 15.5، مقاله ندارم، دارم برای آیلتس 7 آماده میشم شایدم 6، 6.5
    البته GRE ندارم. من میخوام برای پذیرش دکتری اقدام کنم. البته زیاد رنکینگ مهمم نیست برام و واسواس ندارم. 8 سال سابقه کار برنامه نویسی و .. دارم.
    سنم هم 32 هستش.

ممنون
    بدون GRE در امریکا نمی تونید جایی اپلای کنید. نمره ی زبان هم باید بالای مینیمم ها باشید، مخصوصن در speaking. چون معدلتون خیلی خوب نیست و سابقه ی research هم ندارید (چون چیزی نگفتید حدس زدم ندارید) فکر بدی نیست (اگر هزینه هاش براتون مشکلی نیست) که فوق لیسانس در ایران، در یه دانشگاه خوب بگیرید و بعد برای PhD اپلای کنید که هم معدل ارشدتون نکته ی قوتی محسوب شه و هم فرصت کنید سابقه ی تحقیقاتی هم برای خودتون فراهم کنید.
    اگه حوصله ی این کار رو ندارید، می تونید تیری در تاریکی بندازین... ولی احتمال موفقیتتون کمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    مازیار جان من زیاد کار (غیر نمره) کردم
    مثل کار با یه شرکت معروف
    پرزیدنت انجمن مهندسان نفت در دانشگاه تهران
    مقالات و...
    به نظرت رو اس او پی خیلی وقت بزارم تاثیر داره؟ احساس میکنم اون دوست خواجه نصیری خیلی شانس اورده!
    امروز با یه دانشگاه امریکایی رنک بین 50-100 مصاحبه داشتم. احتمالا مستر اونجا بگیرم. اگه مستر برم اونجا تاثیری در روند کار برای دکترای تاپ ها داره یا وقتمو تلف میکنم؟
    اولن تبریک کی شیرینیش رو می خوریم؟
    نه به نظر من شانس نیاورده فقط می دونسته چه کار باید بکنه.
    طبیعتن هر چی وقت بیشتر بذارین روی SOP شانستون بیشتر میشه مخصوصن که کارهای جنبی زیاد کردین.
    طبیعتن اگه برین یه دانشگاه با اون رنکینگی که گفتین احتمال پذیرش در دوره ی دکترا در دانشگاههای زیر بیست برای شما زیاد خواهد بود اگه انگیزتون رو حفظ کنین. من دوستان زیادی رو دیدم این کار رو می کنن واوناییشون که دکترا ادامه می دن دانشگاههای خوبی پذیرش می گیرن ولی نمی دونم چرا یه عده زیادیشون بعد از گرفتن مستر بیخیال درس میشن و شروع به کار کردن می کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط melina_rosy نمایش پست ها
    سلام.
    من لیسانس کشاوورزی معدل 14، فوق لیسانس اصلاح نباتات معدل 16 از دانشگاه تهران. مقاله معلوم نیست. اگرم باشه اسمم اول و دوم نیست احتمالاً. دارم برا تافل و gre می خونم. چقد شانس پذیرش دارم؟
    حدس میزنی چه نمره ای تویه تافل و GRE بگیری؟
    معمولن چند درصد بچه های کشاوورزی ( اصلاح نباتات) پذیرش می گیرن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)