صفحه 83 از 186 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام دوستان
    من شرایط پذیرش چند تا دانشگاه آمریکا رو از توی سایت دانشگاه و هم چنین توضیحی که در مورد این دانشگاهها توی سایت 100toplawschool.com داده بود مطالعه کردم علاوه بر تمام مطالبی که دوستان ذکر کردن و واقعا هم مهم هستن مثل نمره زبان (خیلی مهم مخصوصا واسه رشته حقوق) توصیه نامه و معدل و رنک دانشگاهی که تحصیل کردی به این دوتا مورد بیش از بقیه توجه کنید
    1 pos پرسنال استیتمنت واقعا مهمه خیلی بیش تر ازونی که فکرش رو هم بکنیم
    2- این که سعی کنید در اولین فرصتی که پروسه اپلای شروع میشه مدارک تون رسیده باشه - دانشگاه هاروارد و برکلی که خیلی روی این مطلب تاکیید داشتن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Michigan State University College of Law

سلام دوستان من خیلی وقته به عنوان خواننده خاموش این فروم رو پیگیری می کردم . برای llm در آمریکا قصد اپلای دارم .بچه هایی که می خوان برای آمریکا اپلای کنند بهتره که با هم در ارتباط بیشتری باشند که از اطلاعات هم بتونند استفاده کنند .

Junior Member

دوستان با عرض پوزش هرچند میدونم جای سوالی که میخوام بپرسم اینجا نیست ولی دیدم اینجا همه حقوقی هستن گفتم از فرصت استفاده کنم
    کدام یک از دانشگاههای تهران یا شهید بهشتی برای تحصیل حقوق بهتره؟
    البته رشته هایی که چهره ای از حقوق و اقتصاد داره مثل حقوق تجاری اقتصادی بین الملل (تهران) و حقوق اقتصادی شهید بهشتی؟

دوست گرامی

من فقط میدونم دوستانم که در رشته های حقوق تجارت بین الملل و حقوق اقتصادی شهید بهشتی تحصیل کردن بسیار بچه های با سوادی بار اومدن و از خیلی جاهای عالی پذیرش گرفتن...
    البته بر کسی پوشیده نیست که دانشگاه تهران هم در این زمینه خوبه...

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1095 نمایش پست ها
    دوستان با عرض پوزش هرچند میدونم جای سوالی که میخوام بپرسم اینجا نیست ولی دیدم اینجا همه حقوقی هستن گفتم از فرصت استفاده کنم
    البته رشته هایی که چهره ای از حقوق و اقتصاد داره مثل حقوق تجاری اقتصادی بین الملل (تهران) و حقوق اقتصادی شهید بهشتی؟
    شمارش معکوس..........!

سلام دوستان
    من دانشجوی Business Administration دانشگاه York کانادا هستم. از اونجایی که از ابتدا قصد داشتم Business Law یخونم این رشته رو برای مقطع Bachelors و
    به عنوان pre-law و قبل از وارد شدن به دوره ی JD انتخاب کردم. به احتمال خیلی زیاد سال دیگه هم به یکی از دانشگاه های Mcgill, Yale و یا U Pen ترنسفر خواهم کرد.
    از الان هم دارم برای LSAT اطلاعات جمع می کنم و کتاب هاش رو برای مطالعه آماده کردم. در ضمن من سعی کردم که GPA رو در تمام طول دوره ی لیسانس بالای A نگه دارم.
    می خواستم بدونم اصولا شانس پذیرش برای Law School های تاپ آمریکا مثل Yale, Harvard و Stanford به چه صورت هستش؟ چه نکات خاصی رو باید مد نظر داشته باشم؟
    آیا راه بهتری برای گرفتن پذیرش دوره ی JD هست ؟ چه مواردی از جمله مقالات, community job, و یا رزومه ی خاصی می تونه شانس من رو برای گرفتن پذیرش JD بالا ببره ؟
    خیلی ممنون می شم از پاسختون
    ویرایش توسط daniyal_arj : August 13th, 2012 در ساعت 04:26 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Michigan State University College of Law

من فکر میکنم برای تحصیل در رشته حقوق هدف مهمتر از دانشگاه باشه اگه هدفتون اینه که وکیل بشید دانشگاه هیچ دردی از شما دوا نمی کنه .هر دانشگاهی در ایران درس بخونید اینقدر باید تسلط روی قوانین پیدا کنید که آزمون کانون وکلا رو پاس کنید

دوست گرامی

درسته که برای تسلط بر قوانین و سواد حقوقی بالا داشتن، هدف، تلاش و استعداد خود شخص دانشجو در درجه اول اهمیت قرار داره ولی به هیچ وجه نمیتوان اهمیت درجه علمی و اساتید دانشگاهها رو نادیده گرفت....قصدم این نیست که بگم برخی دانشگاهها عالی هستن و مابقی خیر...اصلا چنین قصدی ندارم ولی یکسری واقعیات هست...
    این حرف رو من بر اساس تجربه شخصی خودم دارم عرض میکنم خدمت شما....
    مسلما شما اگر به عنوان مثال از یه استاد خیلی خوب برای درس مدنی بهره برده باشید و مطالب ملکه ذهنتون شده باشه، بالتبع سوالات مدنی رو سر آزمون کانون با یک مطالعه متوسط هم خوب جواب خواهید داد...
    توی آزمون وکالت و همین الان هم که به عنوان وکیل فعالیت دارم متوجه شدم و میشم که نشستن سر کلاس دکتر نوربهای عزیز( خدایش رحمت کند)، دکتر عابدیان و دکتر شمس و سایر اساتید گرانقدر دیگه به چه معنا بود و چه ثمراتی در جهت فهم بهتر حقوق برای بنده داشت....
    هرچند که دانشجوی خیلی درس خونی نبودم ولی با اینحال درس خوندن در یک دانشگاه خوب با اساتید عالی خداروشکر خیلی کمکم کرده و میکنه...
    هرچند این رو هم بگم که دوستانی دارم که از دانشگاههایی که در ایران نامی نیستن فارغ التحصیل شدن ولی سطح علمیشون قابل تحسین هست

این نظر شخصی بنده بود..
    امیدوارم همگی دوستان پیروز و شاد باشند

نقل قول نوشته اصلی توسط shkn نمایش پست ها
    من فکر میکنم برای تحصیل در رشته حقوق هدف مهمتر از دانشگاه باشه اگه هدفتون اینه که وکیل بشید دانشگاه هیچ دردی از شما دوا نمی کنه .هر دانشگاهی در ایران درس بخونید اینقدر باید تسلط روی قوانین پیدا کنید که آزمون کانون وکلا رو پاس کنید
    ویرایش توسط challenger : August 13th, 2012 در ساعت 04:54 PM
    شمارش معکوس..........!

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1095 نمایش پست ها
    به عنوان کسی که حقوق دانشگاه تهران رو خونده و دوستان زیادی داره که حقوق بهشتی رو خوندن اول باید بگم که این بحث که کدوم بهتره تموم نشدنیه و بعضی از دوستان هم خیلی جدی میگیرن قضیه رو و تعصبی برخورد میکنن. نظر خود من اینه که هرکدوم یه مزایایی داره که مربوط میشه به اولویت بندی شخصی هرکس اما اگه صرفا از جنبه تحصیلی بخواید در نظر بگیرید باید ببینید به کدوم گرایش حقوق علاقه دارید و کدوم دانشگاه اساتید بهتری واسه اون زمینه داره. من متاسفانه در مورد حقوق اقتصادی اطلاع دقیق ندارم.

رشته و دانشگاه
    Law

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoorehjoon نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم مطالبی که همه دوستان فرمودند خیلی ارزشمند بود ولی من خیلی نا امید شدم چون ارشدو لیسانسمو هردو از دانشگاه ازاد گرفتم و بیشتر ام اطلاعاتی که شما برای پذیرش به بچه دادید در مورد فارغ التحصیلان علامه و تهران و به خصوص بهشتی بود
    خوشحال میشم اگر شما یا باقی دوستان مطلبی در این زمینه دارید من را هم راهنمایی کنید
    دوست عزیز اولا که دلیلی برای ناامیدی نیست. درسته که اسم دانشگاه در پذیرش تاثیر داره اما فقط به این موضوع خلاصه نمیشه و دوستان زیادی در همین فروم بودن که با مدرک دانشگاه آزاد پذیرش گرفتن. به طور کلی شرایط اپلای برای همه یکیه و اگه شما احساس میکنید که ممکنه شانس کمتری نسبت به یه فارغ التحصیل دانشگاه دولتی داشته باشید بهترین کار اینه که سایر شرایطتون رو قوی تر کنید برای اطمینان. مثلا یه نمره زبان بالاتر از سطح معمول، یه پرسنال استیتمنت بسیار قوی و از این قبیل.

رشته و دانشگاه
    Law

نقل قول نوشته اصلی توسط miramoura نمایش پست ها
    سلام
    بچه‌ها می‌دونم سوالی که می‌پرسم شاید کلی به نظر برسه. اما امیدوارم کسی باشه کمکم کنه تا از این سر در گمی بیایم بیرون. من فوق جزا از شهید بهشتی دارم. بزرگ‌ترین مانعم وضعیت مادیمه. یعنی برای دکترا تنها می‌تونم به کشورهایی فکر کنم که تحصیلاتش رایگانه. از طرف دیگه گویا توی صدور ویزای فرانسه همه به مشکل برخوردن. پیشنهاد شما چیه؟ یعنی همه‌ی فاکتورها (مساله‌ی زبان و ...) به کنار، صرفا با توجه به وضعیت مادی میشه رو کدوم کشور فکر کرد؟
    همون طور که آقای صالحی فر هم گفتن اگه شما سابقه آکادمیک خوبی دارید (مثل همین مدرک شهید بهشتی، معدل بالا، مقاله و از این قبیل) در این صورت شانس بالایی واسه بورس دارید و فقط میمونه این مساله که بتونید یه پروپزال خوب و قابل قبول ارایه بدید که شانس پذیرش واسه دکترا رو داشته باشه. کشوری مثل نیوزلند مثلا شهریه دکتراش فقط سالی ۶۰۰۰ دلاره ولی شما اینجا هم اگه بیاید یا جای دیگه ای با همین هزینه یا حتی با آپشن تحصیل رایگان باز هم باید هزینه زندگی رو در نظر بگیرید که با این وضع دلار واقعا مشکل سازه بنابراین بهترین راه اینه که شانستونو واسه بورس بسنجید و اگه تو زمینه ای ضعف دارید تقویتش کنید(نمره زبان، مقاله، ریسرچ پروپزال، ... ).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)