نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر برای ترم زمستان از دانشگاه های کانادا پذیرش دارید،

رأی دهندگان
402. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • full fund

230 57.21%
  • partial fund

45 11.19%
  • no fund

127 31.59%
صفحه 38 از 159 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1588

موضوع: راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در زمینه Fund و بورسيه تحصيلي

سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم. اگر کسی بتونه فاند بگیره و یک استاد قبولش کنه آیا هزینه ای هم باید خودش پرداخت کنه ؟! مثلا در دانشگاه تورنتو. یعنی قبل از اومدن به کانادا باید شهریه پرداخت کنه یا نه ؟! ممنون میشم از جوابتون.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کلا در کانادا میزان فاند ( غیر از TA/RA ) چقدره !؟
    چقدر هم میشه علاوه بر اون TA/RA گرفت !!!؟
    مجموع همه این مقادیر به طور متوسط چقدر میشه !؟
    آیا کفاف زندگی متاهلی را میده !؟
    کسی از دوستان نظری نداره !!؟
    .You can either have results or excuses; not both

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم. اگر کسی بتونه فاند بگیره و یک استاد قبولش کنه آیا هزینه ای هم باید خودش پرداخت کنه ؟! مثلا در دانشگاه تورنتو. یعنی قبل از اومدن به کانادا باید شهریه پرداخت کنه یا نه ؟! ممنون میشم از جوابتون.

فاند معمولا شامل شهريه دانشگاه ميشه ديگه. بعلاوه ي مقداري خرجي براي هر ماه. البته اگه فول فاند باشيد. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان من با هزینه شخصی برای کانادا اقدام کردم برای تابستون دیگه میرم میخوام ببینم در صورتی که نمره هام خوب باشه بهم فاند میدن یا نه من مقطع کارشناسی اقدام کردم که میدونید هزینه هاش گرونه ایا با درس خوندن شانسی برای فاند تو کارشناسی دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق قدرت، دانشگاه آزاد جنوب تهران

دوستان سلام.
    ممکنه راهنمایی کنید و ببینید با این شرایطی که من دارم امیدی برای فاند گرفتن دارم. اگر دارم کدوم دانشگاه رو توصیه میکنید؟
    لیسانس برق دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل13.95سال 83.
    آیلتس آکادمیک 7.5، جی آر ای 305. البته از نتیجه جی آر ای راضی نیستم، احتمالا امتحان بعدیم بهتر بشه.
    5 سال سابقه کار مرتبط.
    ممنون.

Junior Member

سلام
    من لیسانس شهرسازی هستم فارغ التحصیل ارومیه با معدل 16.30 و الانم دارم طراحی شهری آزاد میخونم ولی تصمیم دارم اقدام کنم یعنی طراحی رو ادامه ندم. آیلتس 7 دارم و مقاله یا کار مرتبط ندارم
    به نظرتون شانسی هست ضمنا اینکه به فاند نیاز دارم
    مرسی

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا)

با سلام
    دوستانی که سابقه گرفتن فاند دارند اگه ممکنه بگویند که چه طور باید گرفت.
    من معدل و شرایطم A است ولی جز رشته های medicine هستم و برخی از دوستانم گفتند فقط باید پروپوزال تحقیقی بدهم. همین طور است؟ نظر شما چیست؟
    با تشکر

Junior Member

بچه ها کلن من یه جا میخوام که برای دکتری فاند خوبی بدن و شرایط اقامت و کارش خوب باشه (فکر کنم همه همینو میخوان) و ویزا برای همسر محصل بده و راستش اصلن رنک دانشگاش برام مهم نیست هرچند که رنکشم بالا باشه بدم نمیاد)) در ضمن آمریکا هم به خاطر سختی رفت و آمدش به ایران نمیخوام.

وضعیت فاند دکتری تو کانادا چجوریه؟ میشه فاند خوب پیدا کرد؟
    خودم به هلند و دانمارک و سوییس نظرم جلب شده تا الان. نظر خواصی ندارید شما؟ هر اطلاعاتی بدید خیلی کمک خواهد کرد به من و بسیار ممنون میشم.
    رشته ام مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی هست. رزومه ام بد نیس زبانم امتحان ندادم ولی سطحم خوبه معدلمم 14.90 و 16.77

Member Sina Aryana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Production Engineering and Management , KTH University, Stockholm, Sweden

درود،

دوستان عزیز، می‌خواستم ازتون راهنمایی‌ بگیرم در مورد اقدام برای دکترا کانادا.

من لیسانس صنایع از دانشگاه آزاد قزوین با معادله کّل ۱۵.۰۴ و معادله تخصصی ۱۷،۴۷ با نمرهٔ تز‌ ۱۹. فوق لیسانس Production Engineering and Management از دانشگاه KTH که تا اینجا معدلم 3.8/4 و تقریبا ۳۰ کردیت اضافه در زمینهٔ Business development ،Brand management،Entrepreneurship در دانشگاههای Business School of Stockholm-، Stockholm University پاس کردم. این ترم هم ترم آخر و تز‌ می‌خوام انجام بدم که با توجه به کارهایی که تا الان انجام دادم تا ۳ ماه دیگه به پایان میرسه
    آیلتس هم دوباره امتحان دادم که نتیجش 7 شده. متاسفانه GRE وقت نکردم امتحان بدم. چند پروژه تحقبقاتی انجام دادم اما بنا به دلایلی مقاله نشده، اما در رزومه ام بهشون اشاره کردم.
    حالا می‌خواستم با توجه به شرایط بالا از شما راهنمای بگیرم که اولا شانس پذیرش با فاند از دانشگاههای کانادا چقدر هست؟ و دوما کدوم دانشگاه ها را شما پیشنهاد میدین؟ ، البته خودم مایلم برای آمریکا اقدام کنم، اما کانادا و استرالیا هم در گزینه هام هست.

با سپاس فراوان،
    سینا
    "اگر در بی عدالتی ها بی طرف هستید، بدانید که طرف ستمگر را گرفته اید"
    'دزموند توتو'

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

پیش فرض پاسخ : چگونگي بورس تحصيلي از يكي از دانشگاههاي كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mangool نمایش پست ها
    آقا درسته که می گن اگه بورس یا بطور کلی Fund نداشته باشی نمی تونی بری کانادا؟ من دارم فقط برای پذیرش اقدام می کنم چون زیاد امیدی به گرفتن بورس و کمک هزینه ندارم. (گر چه شاید اونم درخواست بدم ضرر که نداره!) اما می خوام ببینم اگه پذیرشم اومد ولی Fund نداشتم می تونم برم یا نه؟

همه دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان به فکر ادامه تحصیل اند، کانادا انتخابی درست است، و در بسیاری از موارد می توان روی بورس تحصیلی حساب باز کرد.
    البته اینکار فرمول مشخص را ندارد. اولین کار دیدن وب سایت دانشگاه ها و زمینه کاری اساتید است، بعد با استادی که به کار شما نزدیکتر است تماس بگیرید.(البته ایمیل)
    برای انتخاب دانشگاه هم ، هر چه سابقه کاری بهتری داشته باشید ، دانشگاه با رنکینگ بالاتری را انتخاب کنید.
    مثل: UofT، McGill، UBC

قبل از این موارد برای امتحان آیلتس یا تافل هم اقدام کنید.

چه مواردی مهم است:
    معدل خوب
    داشتن مقاله تحقیقاتی

در فرم ها قسمت "آیا تقاضای دریافت ساپورت مالی از دانشگاه را دارید یا نه؟" را علامت بزنید.

معمولا در مقطع دکتری راحتر بورس میدهند

بعد از این موارد به دنبال ویزا بروید. برای اینکار به سفارت کانادا در آنکارا یا ابوظبی مراجعه کنید.