صفحه 83 از 85 نخستنخست ... 3373747576777879808182838485 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط NewG نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از یک دانشگاه آمریکا ریجکت شدم به دلیل اینکه در research statement دو پاراگرافت بدون تغییر از پروفایل یه فرد دیگه برداشته بودم، این موضوع رو نمیدونستم که بایستی جملات از خودمون باشه
    بعد از این یه دانشگاه مطرح توی آمریکا به من پذیرش داد با همون research statement نگرانی من از اینه که این دانشگاه متوجه این موضوع بشه و منو ریجکت یا دیپورت کنه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنی
    سلام.
    مثل دوستان، به نظرم واجبه که sop رو درست کنین؛ برای تغییر، ممکنه لازم نباشه حتما بگید که قبلی چنین مشکلی داشته. فقط بگید که یکی دیگه جدید دارم و دقیقتر از قبلی هست. منم sopام دیر تصحیح نگارشی شد و هر دو دانشگاه که اپلای کرده بودم موافقت کردند که یکی دیگه براشون ایمیل کنم (دانشکده) ولی گفتند که قبلی رو نمیتونن از پرونده ام بردارند؛ حتی تافل جدید رو هم موافقت کردند که در نظر بگیرند ولی اون قبلی هم حذف نشده!
    فکر نکنم مدارک قبلی رو چک کنن، ولی اگه بخواند به راحتی و با نرم افزار فورا میفهمند و کار تمومه؛ با این حال هنوز امید هست...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش/ريجكت در رشته اقتصاد

بچه ها توصیه میکنم برای دانشگاههایی مثل Georgia state یا Florida state اپلای کنید اگر آمریکا اپلای میکنید و انتظار فاند دارید. بعلاوه دانشگاههایی نظیر سونی آلبانی، کلارمونت، سونی بوفالو هم شانس پذیرش با نمره GRE کم، بالا هستش ولی امید فاند نداشته باشید. تو کانادا هم کلگری و کونکوردیا. گرچه حتی شاید GRE بالا هم نذاره از دانشگاههای متوسط و خوب پذیرش بگیرید. علتش بنظرم اینه که خود آمریکاییها بیشتر اقتصاد میخونن و جای شما رو میگیرن.
    من با رزومه ای که داشتم جاهایی که اقتصاد اپلای کردم ریجکت شدم! مطمئنم که فقط فقط فقط فقط نمره متوسط GRE عامل ریجکتم شد.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Banned

سلام.با توجه به اینکه من پذیرش بدون فاند را معادل ریجکت محترمانه میدونم،باید بگم که من از 4 اپلای 3جا پذیرش گرفتم(آمریکا) و همگی معاف از شهریه و بدون TA,RA...بهرحال،دلیل این مسئله را فقط در نمره پائین جی ار ای و زبان میدونم به دلیل اینکه همگی صرفا مینمم های دانشگاه ها بودند.....بریم برای ددلاین های امسال.......

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از پیام های اخیر که در راستای موضوع تاپیک نبود، بدون ارسال پیام خصوصی حذف شد. لطفاً به این مهم توجه داشته باشید که هدف این تاپیک، بررسی دلایل احتمالی ریجکت افرادی است که نتیجۀ ریجکت را در آرشیو نتایج درج کرده و تمایل دارند دلیل احتمالی آن را دانسته و در صورت لزوم، اقدام به جبران کمبودهای رزومۀ خود کنند. هر بحثی خارج از این چارچوب، بهتر است در تاپیک مناسب خود مطرح شود.

با تشکر از همراهی شما
    مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

سلام دوستان، من امسال چند جا در امریکا و تقریبا تمامی پوزیشن های مرتبط با رشتم تو اروپا رو اپلای کردم، ولی تقریبا همشو ریجکت شدم. خلاصه از رزومم مینیوسم، میخوام بدونم واقعا چه مشکلی داره. من بیشتر هدفم اروپاست ولی نمیدونم چرا نمیشه! حتی ترکیه هم منو ریجکت کرد!!!

کارشناسی: برق مخابرات ازاد ارومیه معدل 14.89

ارشد: برق کنترل دانشگاه سراسری تبریز معدل 18.5 (هنوز دفاع نکردم البته)

مقطع مورد نظر: دکتری کنترل

مقاله: 1 isi با ایمپکت 1.3

کنفرانس: 3 تا ieee و یکی معمولی

تافل: 111 (R28,L29,S28,W26(

دو ترم TA درسای کنترل خطی و جبر خطی

6 سال تدریس زبان

چنتا مقاله تحت داوری دارم. با یه استاد استرالیایی تو دانشگاه ملبورنم دوتا مقاله کار کردم که اونا هم تحت داورین.

به نظرتون چه چیزی اینجا لنگ میزنه؟ اینکه دفاع نکردم میتونه دخیل باشه؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_ur2 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من امسال چند جا در امریکا و تقریبا تمامی پوزیشن های مرتبط با رشتم تو اروپا رو اپلای کردم، ولی تقریبا همشو ریجکت شدم. خلاصه از رزومم مینیوسم، میخوام بدونم واقعا چه مشکلی داره. من بیشتر هدفم اروپاست ولی نمیدونم چرا نمیشه! حتی ترکیه هم منو ریجکت کرد!!!

کارشناسی: برق مخابرات ازاد ارومیه معدل 14.89

ارشد: برق کنترل دانشگاه سراسری تبریز معدل 18.5 (هنوز دفاع نکردم البته)

مقاله: 1 isi با ایمپکت 1.3

کنفرانس: 3 تا ieee و یکی معمولی

تافل: 111 (R28,L29,S28,W26(

دو ترم TA درسای کنترل خطی و جبر خطی

6 سال تدریس زبان

چنتا مقاله تحت داوری دارم. با یه استاد استرالیایی تو دانشگاه ملبورنم دوتا مقاله کار کردم که اونا هم تحت داورین.

به نظرتون چه چیزی اینجا لنگ میزنه؟ اینکه دفاع نکردم میتونه دخیل باشه؟
    سلام.
    فک نمی کنم دفاع تاثیری داشته باشه.
    شاید معدل لیسانس پایین و عدم وجود جی ار ایی برای جبرانش دلیل باشه.
    شایدم بد شانسی.
    شایدم انتخابای غلط یا خوش بینانه.

(البته اروپا خب مثلا یه پوزیشن اعلام میشه؛ 20 نفر متقاضی می شن و یه نفرو بر می دارن، اونا خب حتما بهتر از شما بوده رزومشون)

بیش از این چیزی به ذهنم نمی رسه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

با سلام
    من هنوز اپلای نکردم ، ولی با استادم که توی یه کشور خوب هم درس خونده و استاد هم بوده مشورت کردم یه نکته ای رو بهم گفت که شاید به درد دوستان دیگه هم بخوره
    به هر حال این نظر من نیست شاید استاد هزار دلیل دیگه داشته از گفتن این حرف. در جواب اینکه چرا بعضی ها با رزومه خوب ریجیکت میشن بهم گفت :
    مقاله ها به نظر یه دلیله. مقاله مشخص می کنه این دانشجو به گروه یا پروژه استاد پذیرش دهنده می خوره یا نه.
    یه مقاله کاربردی خیلی بهتره تا یه چیزی که کاملا مشخصه واسه پر کردن رزومه نوشته شده
    من همیشه دانشجوی با سابقه کار مرتبط رو برای استاد راهنمای برمیدارم. اصلا بدون کار واقعی نوشتن مقاله حداقل تو حوزه مهندسی چندان خوب نیست
    دیدگاه های خیلی دور از نیازهای واقعی رشته یا حوزه مورد تحقیق خیلی از وقتا گروه پذیرش رو می ترسونه
    مقالات زیادی داریم که ای اس ای هستن ولی ارزش واقعی ندارن مثلا مسله ای رو بررسی کردن که الترنیتوهای بسیار بسیار قوی تری در سالهای قبل برای اون ارایه شده
    مقالات در حوزه های خیلی پرت هم معمولا مشکوکه که طرفه کارهاش مال خودش نیست. دو تا مقاله تو یه حوزه نزدیک نشون دهنده تمرکز شما روی اون موضوعه ، چندین مقاله غیر مرتبط داشتن خیلی کارکرد بدی می تونه داشته باشه. طرف ارشد داره 5 تا یا بیشتر ای اس ای داره. تو این حالت گروه پذیرش شروع می کنن به خوندن مقالات برای ایراد گرفتن.
    یه مقاله غیر معتبر در مجله فیک هندی ( منظورزشون همه کشورهای الکی بود) می تونه روزمه شما رو بر باد بده

Member

من از فنلاند مستر گرفتم، یکی‌ از دلیل ریجکتی رو توضیح میدم. بعضی‌ مواقع دپارتمان برا ۱ یا ۲ دانشجو منابع مالی برا ۴ سال فراهم میکنه، توی همون دپارتمان چندین دانشجو دکترا بدون فاند یا با فاند کوتاه مدت هست. استاد میاد یه پوزیشن خالی‌ رو اعلام میکنه، و کلی‌ متقاضی با شرایط بالا شرکت می‌کنن، ولی‌ اصلا کسی‌ بررسی‌ نمیکنه. و استاد میاد یکی‌ از همون دانشجوی بدون فاند رو که میشناسه بر میداره. خیلی‌ از مواقع ریجکتی هیچ ارتباطی‌ به شرایط متقاضی نداره، وقتی‌ دپارتمان فاند کافی‌ نداشته باشه فرقی‌ نداره ۱۰ تا مقاله دارید یا اصلا ندارید. و چیزی که کاملا مشخص هست اکثر کشورهای اروپایی شرایط مالی جالبی‌ ندارن. من افرادی رو با شرایط بالا دیدم که نتونستن پوزیشن بگیرن، خیلی‌‌ها هم دیدم که با سطح کاملا متوسط پوزیشن گرفتن. دانشجو دکترا میشناسم حتا یک دونه مقاله نداره، ولی‌ بهترین فاند رو داره، توی فنلاند بیشتر شانس، آشنا بودن با سوپروایزر مهم هست، اینجا فرق دانشگاه آزاد میبد با علم و صنعت رو نمیدونن، اگه بدونن هم زیاد فرقی‌ براشون نداره. گرفتن مدرک از خود فنلاند با معدل بالا و مقاله هم هیچ تضمینی نیست که توی این کشور یه پوزیشن مناسب بتونید بگیرید، و دلیل اصلی‌ نبود فاند، و گزینش دانشجو کاملا سلیقه‌ای و لحظه‌ی هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    من از فنلاند مستر گرفتم، یکی‌ از دلیل ریجکتی رو توضیح میدم. بعضی‌ مواقع دپارتمان برا ۱ یا ۲ دانشجو منابع مالی برا ۴ سال فراهم میکنه، توی همون دپارتمان چندین دانشجو دکترا بدون فاند یا با فاند کوتاه مدت هست. استاد میاد یه پوزیشن خالی‌ رو اعلام میکنه، و کلی‌ متقاضی با شرایط بالا شرکت می‌کنن، ولی‌ اصلا کسی‌ بررسی‌ نمیکنه. و استاد میاد یکی‌ از همون دانشجوی بدون فاند رو که میشناسه بر میداره. خیلی‌ از مواقع ریجکتی هیچ ارتباطی‌ به شرایط متقاضی نداره، وقتی‌ دپارتمان فاند کافی‌ نداشته باشه فرقی‌ نداره ۱۰ تا مقاله دارید یا اصلا ندارید. و چیزی که کاملا مشخص هست اکثر کشورهای اروپایی شرایط مالی جالبی‌ ندارن. من افرادی رو با شرایط بالا دیدم که نتونستن پوزیشن بگیرن، خیلی‌‌ها هم دیدم که با سطح کاملا متوسط پوزیشن گرفتن. دانشجو دکترا میشناسم حتا یک دونه مقاله نداره، ولی‌ بهترین فاند رو داره، توی فنلاند بیشتر شانس، آشنا بودن با سوپروایزر مهم هست، اینجا فرق دانشگاه آزاد میبد با علم و صنعت رو نمیدونن، اگه بدونن هم زیاد فرقی‌ براشون نداره. گرفتن مدرک از خود فنلاند با معدل بالا و مقاله هم هیچ تضمینی نیست که توی این کشور یه پوزیشن مناسب بتونید بگیرید، و دلیل اصلی‌ نبود فاند، و گزینش دانشجو کاملا سلیقه‌ای و لحظه‌ی هست.
    سلام٬ منم خیلی این را شنیدم فقط چیزی که متوجه نمیشم این هست که چه دلیلی برای اعلام دارند؟ چرا اعلام می کنند ملت را میذارن سرکار و قتی از قبل انتخاب شده٬ اعلام vacancy امتیازی برای استاد یا دانشگاه داره یا مجبوره اعلام کنه؟
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬ منم خیلی این را شنیدم فقط چیزی که متوجه نمیشم این هست که چه دلیلی برای اعلام دارند؟ چرا اعلام می کنند ملت را میذارن سرکار و قتی از قبل انتخاب شده٬ اعلام vacancy امتیازی برای استاد یا دانشگاه داره یا مجبوره اعلام کنه؟
    طبق قانون بعضی کشورها/ایالت ها/دانشگاه ها، هر پوزیشنی قبل از جذب نیروی نهایی باید در معرض دید متقاضیان قرار بگیره. در مورد این کیس خاص نمیتونم نظر بدم چون اطلاع خاصی ندارم، اما با همین کانسپت، من هم قبلا مواردی شنیدم که با همین رویه اقدام میشه. احتمالا دلیل بعضی از این موارد، بهره مندی از منابع مالی سیستم دولتی هست که طبق برخی از موارد قانونی باید در تیررس دید عموم افراد باشه.

البته ممکنه دلایل دیگری هم وجود داشته باشه که تا به حال من به اون موارد بر نخوردم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)